Diecezjalne obchody Dnia Dziecka Utraconego w Łagiewnikach
17 października 2020 | 13:35 | luk/Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach / hsz | Kraków Ⓒ Ⓟ
W piątek w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach odbyły się diecezjalne obchody Dnia Dziecka Utraconego. Obecni w Bazylice rodzice zawierzyli swoje zmarłe dzieci Bożemu miłosierdziu.
Mszy świętej przewodniczył ks. Zbigniew Bielas, kustosz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, a homilię wygłosił ks. Janusz Kościelniak. Diecezjalny duszpasterz Rodzin Dzieci Utraconych zaznaczył, że każdy człowiek potrzebuje poczucie bezpieczeństwa.
– Gdy go brakuje, czujemy się niepewnie. Niestety, nasze ludzkie systemy są zawodne. Jezus przytula nas do swojego serca. Takie świadectwa dają rodzice, którzy doświadczyli utraty dziecka, dramatu poronienia – mówił duchowny.
Kapłan zauważył także, że wielu rodziców, którzy stracili dziecko, jest przekonanych, że mają swojego orędownika w Niebie, który wyprasza dla nich potrzebne łaski. – Mamą i tatą będziecie już zawsze, na wieki. Dlatego dziś z radością patrzymy w niebo. Ufamy, że te dzieci uśmiechają się w czasie tej Eucharystii do nas. Są z nami i razem z nami uwielbiają Boga – zapewnił.
Specjalny słowo do zgromadzonych rodziców dzieci utraconych napisał abp Marek Jędraszewski. Zwrócił on uwagę, że ich spotkanie odbywa się w dniu 42. rocznicy wyboru Polaka na papieża i przypomniał, że św. Jan Paweł II zawsze zachęcał do odmawiania różańca, uważając go za szczególne źródło siły.
„Kontemplacja tajemnic Jezusa i Maryi czyni nas uczestnikami planów i zamierzeń samego Boga, który dąży do zbawienia każdego człowieka, również tego nienarodzonego” – podkreślił hierarcha, zaznaczając, że na drodze różańca wierni są prowadzeni przez tajemnice radosne oraz światła, zmierzając do tajemnic bolesnych, które swoje spełnienie mają w tajemnicy Zmartwychwstania Jezusa, wpisanej w część chwalebną różańca świętego.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.