Drukuj Powrót do artykułu

Diecezjalny Dzień Wspólnoty KSM diecezji siedleckiej

20.05.2018 , moka, Siedlce Ⓒ ℗

Członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży z całej diecezji siedleckiej, 19 maja wzięli udział w Diecezjalnym Dniu Wspólnoty. Na to spotkanie do Siedlec zaproszeni zostali wszyscy członkowie, kandydaci i sympatycy Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Był to czas na wspólną modlitwę, śpiew, a także rozmowy o przyszłości Stowarzyszenia.

Spotkanie zainaugurowało także peregrynację relikwii św. Stanisława wśród oddziałów KSM diecezji siedleckiej. – Chcemy aby ten szczególny czas, kiedy relikwie będą odwiedzać wspólnoty Stowarzyszenia był czasem jeszcze ściślejszego przylgnięcia do Chrystusa i wsłuchania się w Jego Słowo – mówili organizatorzy. Peregrynacja rozpocznie się w poszczególnych dekanatach diecezji siedleckiej po wakacjach.

KSM-owiczów odwiedził także Ksiądz Biskup Kazimierz Gurda, który przewodniczył Eucharystii w kaplicy Duszpasterstwa Akademickiego w Siedlcach.

Po Mszy świętej młodzież zaprezentowała pantomimę o św. Stanisławie, a następnie z konferencją wystąpił ks. Jakub Kozak. Na zakończenie była możliwość ucałowania relikwii św. Stanisława.

W trakcie Dnia Wspólnoty odbyła się również Rada Kierownictwa. Zarząd Diecezjalny zaprezentował kalendarium najbliższych inicjatyw. Będą to m.in.: Rajd dla życia, Pielgrzymka śladami św. Stanisława Kostki, uroczystości z racji 450-lecia urodzin św. Stanisława Kostki w Rostkowie oraz peregrynacja relikwii w dekanatach. Spotkanie zakończyła agapa.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.