Drukuj Powrót do artykułu

Diecezjalny konkurs z okazji peregrynacji obrazu Matki Bożej

08 lutego 2019 | 06:24 | jm | Wojnowo Ⓒ Ⓟ

Wzbudzenie zainteresowania osobą i kultem Matki Bożej, kształtowanie postawy wdzięczności Matce Bożej za opiekę nad ojczyzną, a także rozwijanie uzdolnień – to zasadnicze cele diecezjalnego konkursu plastycznego „Matka Boska Częstochowska w oczach dzieci i młodzieży” zorganizowanego przez Szkołę Podstawową im. Anieli hr. Potulickiej w Wojnowie.

Jury musiało dokonać oceny prawie 250 prac, zaś cała inicjatywa była nawiązaniem do trwającej na terenie diecezji bydgoskiej peregrynacji kopii obrazu Czarnej Madonny.

Przedmiotem konkursu było przygotowanie pracy plastycznej nawiązującej do głównego tematu. – Byłyśmy bardzo zaskoczone tak dużym zainteresowaniem. Między innymi dlatego postanowiliśmy z jury o przyznaniu podwójnych miejsc w poszczególnych kategoriach. Ten odzew to także dowód na to, że Maryja zajmuje szczególne miejsce w naszym życiu. Piękne jest to, że ludzie młodzi darzą Ją ogromną czcią i miłością – powiedziały Joanna Szumlak i Alicja Klóska ze szkoły w Wojnowie.

Konkurs pod honorowym patronatem proboszcza parafii św. Jakuba Mniejszego Apostoła w Dąbrówce Nowej był skierowany do uczniów klas 1-8 szkół podstawowych oraz gimnazjów. Wyniki zostały opublikowane na stronie szkoły oraz diecezji.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.