Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Depesze KAI:

Diecezje

10:08 / 27-03-2017

Oświęcim: modlitwa skautów z Małopolski

Droga krzyżowa, msza św. w salezjańskim sanktuarium, gry plenerowe na temat świętych Europy i rtm. Witolda Pileckiego – tak w Oświęcimiu przebiegał Dzień Modlitw za Federację Skautingu Europejskiego. Hasłem spotkania, z udziałem około 250 harcerek i harcerzy z różnych stron Małopolski, były słowa św. Maksymiliana Kolbego „Tylko miłość jest twórcza”.

09:29 / 27-03-2017

Misja w Medziugorie

Moja misja w Medjugorie ma na celu dokładniejsze poznanie tamtejszej sytuacji duszpasterskiej, a zwłaszcza potrzeb wiernych, którzy tam pielgrzymują, i w oparciu o to zasugerowanie ewentualnych inicjatyw duszpasterskich na przyszłość – powiedział KAI abp Henryk Hoser.

09:10 / 27-03-2017

Kraków: odbyła się Muzyczna Droga Krzyżowa

Niezwykłe nabożeństwo drogi krzyżowej odprawiono w niedzielę w kościele pw. Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Krakowie. Podczas nabożeństwa słowne rozważania zastąpiła wykonywana na żywo muzyka.

20:30 / 26-03-2017

30 km nocą do sanktuarium Grobu Bożego w Miechowie

Do zwanego „polską Jerozolimą” sanktuarium Grobu Bożego w Miechowie poprowadzi licząca 30 km Nocna Droga Krzyżowa ze Skalbmierza, zaplanowana z piątku na sobotę 7-8 kwietnia. Skalbmierz jest prekursorem nocnych Dróg Krzyżowych w diecezji kieleckiej.

18:45 / 26-03-2017

Abp Skworc: Nade wszystko musimy ewangelizować, nie dzielić a łączyć

To słowa, które wypowiedział abp Wiktor Skworc w Archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach na wstępie do uroczystej Eucharystii z okazji 25 rocznicy ustanowienia kościelnej metropolii górnośląskiej. Na Mszy św. byli obecni także biskupi gliwiccy oraz biskup opolski.

18:44 / 26-03-2017

Abp Skworc: ewangelizować, nie dzielić, łączyć

Nade wszystko musimy ewangelizować, nie dzielić a łączyć – mówił dziś abp Wiktor Skworc w archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach podczas Mszy św. z okazji 25. rocznicy ustanowienia kościelnej metropolii górnośląskiej.

17:45 / 26-03-2017

Diecezja kielecka: 24 tys. posiłków dla dzieci w ramach Żółtego Talerza

24 tysiące posiłków dla 120 dzieci – takie są założenia realizowanego przez Caritas kielecką programu Żółty Talerz, którego pomysłodawcą i koordynatorem jest Kulczyk Foundation. Realizacja programu w placówkach Caritas kieleckiej potrwa do sierpnia 2017 r.

17:32 / 26-03-2017

Wolontariusze wspólnoty „Arka” chcą stworzyć dom dla niepełnosprawnych w Szczecinie

Dom dla niepełnosprawnych ma powstać w Szczecinie. Taki cel postawili sobie przedstawiciele wspólnoty Arka, która działa na wzór francuskiej L’Arche. Ma to być miejsce dla niepełnosprawnych umysłowo i ich asystentów. Relacje domowników oparte są na wartościach chrześcijańskich.

16:59 / 26-03-2017

Poznań: Msza w 25. rocznicę sakry biskupiej abp. Stanisława Gądeckiego

„Dziękuję Panu Bogu za wszystkich ludzi, z którymi zetknąłem się w tym czasie 25 lat posługi biskupiej, za wszelkie dobro, którego doznałem, przepraszając za wszystkie błędy, uchybienia i grzechy, które człowiek przy takiej okazji popełnia” – powiedział abp Stanisław Gądecki podczas Mszy św. celebrowanej w katedrze poznańskiej z okazji 25. rocznicy przyjęcia sakry biskupiej. W uroczystościach wziął udział abp Salvatore Pennacchio, nuncjusz apostolski w Polsce.

16:53 / 26-03-2017

Katowice: sympozjum z okazji 25-lecia metropolii górnośląskiej

Dr hab. Hanna Dudała, dyrektor Archiwum Archidiecezjalnego w Katowicach wraz z dr Andrzejem Grajewskim, redaktorem Gościa Niedzielnego poprowadzili panel dyskusyjny z okazji 25 rocznicy powstania kościelnej metropolii pt. „Metropolia katowicka – szansa czy ryzyko duszpasterskiej i społecznej integracji?”.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.