Moja diecezja

Opole: liturgia w rycie bizantyjsko-greckim ku czci św. Makarego 2017-01-20

„Nie wystarczy przestrzegać przykazań. Nie wystarczy doskonale wkomponować się w regulaminowy garnitur. Takie podejście być może jest dobrym punktem wyjścia” – powiedział ks. dr Mateusz Potoczny w kościele seminaryjno-akademickim w Opolu. W czasie liturgii sprawowanej w rycie bizantyjsko-greckim uczczono św. Makarego Egipskiego.

Więcej...

Tarnów: Mały bucik – nie tylko dla czarnego brata 2017-01-20

Około 20 tys. par butów trafi na Ukrainę. Dary zebrane w diecezji tarnowskiej w ramach akcji „Mały bucik dla czarnego brata” zostaną przekazane nie tylko mieszkańcom Afryki, ale także osobom potrzebującym ze Wschodu.

Więcej...

Abp Skworc: Kościół w Polsce musi wzmocnić wiedzę o bierzmowaniu 2017-01-20

Kościół w Polsce musi wzmocnić wiedzę na temat sakramentu bierzmowania – podkreślił abp Wiktor Skworc. Przewodniczący Komisji Duszpasterskiej KEP przyznał, że nawet wśród przyjmujących ten sakrament, świadomość dotycząca jego znaczenia jest bardzo niska. W Warszawie zakończyły się dwudniowe obrady Komisji Duszpasterstwa KEP.

Więcej...

Kraków: debata międzyreligijna „Budujmy mosty” 2017-01-20

Jaki powinno wyglądać życie osoby wierzącej? Jakimi zasadami powinien kierować się wyznawca religii? Czy istnieje życie po śmierci? Na te i inne pytania szukano odpowiedzi podczas II debaty międzyreligijnej „Budujmy mosty”, która odbyła się w Żydowskim Muzeum Galicja w Krakowie.

Więcej...

Świdnica: album o katedrze świdnickiej - perle Dolnego Śląska 2017-01-20

„Katedra Świdnicka Perła Dolnego Śląska” – taki tytuł nosi publikacja autorstwa Barbary Skoczylas-Stadnik, historyka sztuki, opatrzona fotografiami Franciszka Grzywacza z legnickiego wydawnictwa „Edytor”. Album ukazuje najcenniejsze zabytki katedry świdnickiej powstałe w ciągu kilkuset lat.

Więcej...

Jerozolima: naczelny rabin Polski umieścił błogosławieństwa kielczan w Ścianie Płaczu 2017-01-20

Naczelny rabin Polski Michael Schudrich, umieścił w Ścianie Płaczu w Jerozolimie kartki z błogosławieństwami, jakie wypisali uczestnicy uroczystości otwarcia „pokoju błogosławieństw”, które odbyło się 15 stycznia br. w Kielcach. Wydarzenie odbyło się w ramach Dnia Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce. Rabin Schudrich towarzyszył prezydentowi Andrzejowi Dudzie w jego oficjalnej wizycie w Izraelu.

Więcej...

Kielce: nabożeństwo ekumeniczne na Karczówce 2017-01-20

Refleksja nad Biblią i dziejami reformacji, wystawa o Biblii, koncert kolęd, nabożeństwo Słowa Bożego w kościele klasztornym na Karczówce - to kolejne wydarzenie kieleckich obchodów Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.

Więcej...

Przedstawiciele miast i miejscowości papieskich o dziełach miłosierdzia 2017-01-20

Przedstawiciele miast i miejscowości papieskich o dziełach miłosierdzia

O dziełach miłosierdzia i współpracy samorządów lokalnych z Kościołem debatowali w siedzibie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie przedstawiciele miast papieskich.

Więcej...

Ewangelicki biskup w Opolu: niech to będzie rok Chrystusa 2017-01-20

„Rok 2017 niech będzie w całym chrześcijaństwie świętem Chrystusa” – powiedział ewangelicko-augsburski bp Marian Niemiec w kościele pw. św. Karola Boromeusza w Opolu. Biskupi diecezji opolskiej oraz pastorzy modlili się razem o pokój i jedność.

Więcej...

Korczyna: uroczystości w miejscu urodzin św. Józefa Sebastiana Pelczara 2017-01-19

W Korczynie k. Krosna, miejscu urodzenia św. Józefa Sebastiana Pelczara, odbyły się w czwartek, 19 stycznia, uroczystości ku jego czci. W tym dniu przypadało liturgiczne wspomnienie dawnego biskupa przemyskiego i patrona archidiecezji przemyskiej. Mszy świętej przewodniczył abp Adam Szal.

Więcej...
Następna »

Informacje z diecezji

Mapa diecezji Koszalińsko-kołobrzeska Krakowska Kielecka Tarnowska Rzeszowska Przemyska Sandomierska Bielsko-żywiecka Katowicka Świdnicka Sosnowiecka Gliwicka Opolska Kaliska Wrocławska Legnicka Zielonogórsko-gorzowska Poznańska Szczecińsko-kamieńska Gnieźnieńska Bydgoska Pelplińska Gdańska Siedlecka Radomska Częstochowska Łódzka Włocławska Łowicka Warszawsko-praska Warszawska Płocka Toruńska Elbląska Warmińska Drohiczyńska Białostocka Łomżyńska Ełcka Zamojsko-lubaczowska Lubelska Wrocławsko-gdańska (greckokatolicka) Przemysko-warszawska (greckokatolicka) Ordynariat Polowy Wojska Polskiego

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook