Moja diecezja

Katedra gnieźnieńska: trwa VII Ogólnopolski Konkurs „Ars Liturgica” 2016-10-22

Śpiew chórów z całej Polski rozbrzmiewa od piątku w gotyckich murach katedry w Gnieźnie. Po raz siódmy bazylika gości ogólnopolski konkurs „Ars Liturgica” organizowany pod patronatem Prymasa Polski.

Więcej...

Najlepszy proboszcz, siostra zakonna i parafia 2016-10-22

Najlepszy proboszcz, siostra zakonna i parafia

Rozstrzygnięta została piąta edycja plebiscytu „Dziennika Polskiego” na najlepszego duchownego, siostrę zakonną i parafię Małopolski. W konkursie oddano blisko 25 tysięcy głosów.

Więcej...

Dzięki Franciszkowi, zawiezie do Afryki aparaturę medyczną 2016-10-22

Dzięki Franciszkowi, zawiezie do Afryki aparaturę medyczną

Młody lekarz ze Zgierza, Filip Styrzyński leci na półtora miesiąca do Katondwe w Zambii. Będzie pracował w miejscowym szpitalu jako wolontariusz. Zorganizował też zbiórkę pieniędzy na wyposażenie placówki, w którą zaangażował się papież Franciszek. Dzięki temu do Afryki zawiezie m.in. sprzęt do USG, EKG, inhalatory i glukometry.

Więcej...

Spotkanie Rady Duszpasterstwa Kobiet 2016-10-22

Spotkanie Rady Duszpasterstwa Kobiet

O zadaniach stojących przed Radą, zaangażowaniu młodych w misję Kościoła, sposobach uczczenia Roku Jubileuszu Chrztu Polski oraz 300-lecia koronacji Obrazu Matki Boskiej Jasnogórskiej, mówiły członkinie Krajowej Rady Duszpasterstwa Kobiet, które spotkały się w piątek w Warszawie.

Więcej...

Ekumeniczne Święto Biblii po raz piętnasty 2016-10-22

Ekumeniczne Święto Biblii po raz piętnasty

Modlitwa z bratem Aloisem z Taizé, nabożeństwo słowa w poznańskiej katedrze, warsztaty biblijne oraz koncert zespołu Trzecia Godzina Dnia (TGD) - to wydarzenia przygotowane z okazji piętnastego Ekumenicznego Święta Biblii. Jubileuszowe świętowanie rozpocznie się 23 października, pod hasłem: „Jak matka pociesza syna, tak Ja będę was pocieszał” (Iz 66,13).

Więcej...

Kraków: uroczystości odpustowe w Sanktuarium św. Jana Pawła II 2016-10-22

O odpowiedzialności za budowanie świata bez przemocy i lęku mówił w sobotę w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie bp Damian Muskus OFM. Przewodniczył on uroczystej Mszy św. z racji odpustu św. Jana Pawła II.

Więcej...

Kęty: Caritas wręczyła nagrodę „Dzban Św. Jana Kantego” 2016-10-22

Darczyńców, współpracowników i wolontariuszy, którzy wspierają na co dzień potrzebujących, uhonorowała Caritas diecezji bielsko-żywieckiej nagrodą „Dzban Św. Jana Kantego”. Nazwiska trojga laureatów ogłoszono 21 października podczas uroczystej gali z udziałem ordynariusza bielsko-żywieckiego w rodzinnym mieście patrona wyróżnienia.

Więcej...

Kraków: konferencja dla kobiet „Z ducha, z ciała, z piękna” 2016-10-21

Konferencja dla kobiet „Z ducha, z ciała, z piękna”, zorganizowana przez Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II odbyła się dziś w Krakowie. W spotkaniu tym wzięło udział kilkadziesiąt kobiet, które w piątek razem z zaproszonymi gośćmi szukały sensu kobiecości w dzisiejszym świecie. Wysłuchały również świadectwa nawróconej modelki Anny Golędzinowskiej, która opowiadała o mocy przebaczenia.

Więcej...

Ks. Prawica: bez fascynacji Ewangelią, trudno być misjonarzem 2016-10-21

- Bez fascynacji Ewangelią, trudno być misjonarzem – powiedział ks. Marceli Prawica, najstarszy misjonarz z diecezji radomskiej, który przeszedł na misyjną emeryturę. Obecnie przebywa w Polsce na leczeniu. Pragnie jeszcze wrócić do Zambii. W przyszłym roku będzie obchodzić jubileusz 45-lecia pracy na misjach.

Więcej...

Poznański Tydzień Misyjny (zapowiedź) 2016-10-21

Różaniec misyjny, modlitwa przy relikwiach bł. Karola de Foucauld, spotkania z wolontariuszami misyjnymi w Nigerii, Argentynie i Brazylii, prezentacja albumu o Kenii oraz koncert misjonarzy Przymierza Miłosierdzia złożą się na obchody Poznańskiego Tygodnia Misyjnego.

Więcej...
Następna »

Informacje z diecezji

Mapa diecezji Koszalińsko-kołobrzeska Krakowska Kielecka Tarnowska Rzeszowska Przemyska Sandomierska Bielsko-żywiecka Katowicka Świdnicka Sosnowiecka Gliwicka Opolska Kaliska Wrocławska Legnicka Zielonogórsko-gorzowska Poznańska Szczecińsko-kamieńska Gnieźnieńska Bydgoska Pelplińska Gdańska Siedlecka Radomska Częstochowska Łódzka Włocławska Łowicka Warszawsko-praska Warszawska Płocka Toruńska Elbląska Warmińska Drohiczyńska Białostocka Łomżyńska Ełcka Zamojsko-lubaczowska Lubelska Wrocławsko-gdańska (greckokatolicka) Przemysko-warszawska (greckokatolicka) Ordynariat Polowy Wojska Polskiego

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook