Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Depesze KAI:

Diecezje

20:17 / 22-02-2017

Płock: 86. rocznica pierwszego objawienia się s. Faustynie Jezusa Miłosiernego

Bp Roman Marcinkowski, biskup pomocniczy diecezji płockiej przewodniczył 22 lutego wieczorem w bazylice katedralnej w Płocku uroczystościom z okazji 86. rocznicy pierwszego objawienia się Jezusa Miłosiernego św. siostrze Faustynie Kowalskiej: „Ufność to dar największy, który człowiek może ofiarować Bogu” – podkreślił w homilii.

20:07 / 22-02-2017

Kielce: remonty zwiększą atrakcyjność i dostępność klasztoru na Karczówce

Droga dla niepełnosprawnych, dostosowanie wieży do potrzeb turystów, remont ogrodzenia i schodów, a potem muzeum – to najbliższe prace przewidziane w klasztorze na wzgórzu Karczówka – jednym z najbardziej rozpoznawalnych obiektów sakralnych i turystycznych Kielc. W 2016 r. klasztor na Karczówce odwiedziło około 8 tysięcy osób.

19:14 / 22-02-2017

Kuria warszawski-praska wzywa do przebłagania za bluźnierczy spektakl „Klątwa”

Do modlitwy przebłagalnej i zadośćuczynienia za „dokonujące się na scenie bluźnierstwo” wzywa duchownych i wiernych diecezji warszawsko-praskiej kanclerz kurii diecezjalnej ks. Dariusz Szczepaniuk. Oświadczenie kurii jest odpowiedzią na sobotnią premierę spektaklu „Klątwa”, wystawionego na deskach Teatru Powszechnego w Warszawie.

18:03 / 22-02-2017

Chochołów: 171. rocznica powstania chochołowskiego, które wszczął kapłan

Uroczystości upamiętniające 171. rocznicę powstania chochołowskiego obchodzono w Chochołowie w środę 22 lutego. Zrywowi przeciwko zaborcy austriackiemu przewodził m.in. wikary z Chochołowa – ks. Józef Leopold Kmietowicz.

17:51 / 22-02-2017

Harcerska Msza św. w kaplicy Pałacu Prezydenckiego zainaugurowała obchody Dnia Myśli Braterskiej

Biskup Polowy Józef Guzdek, delegat KEP ds. Duszpasterstwa Harcerzy przewodniczył w kaplicy Pałacu Prezydenckiego Mszy św. w intencji harcerzy i skautów z okazji Dnia Myśli Braterskiej. W homilii wskazał na postacie bł. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego, kapelana, męczennika z Dachau, patrona polskich harcerzy oraz Heleny Kmieć, misjonarki, zamordowanej w styczniu w Boliwii. – Ci, którzy przeszli przez życie i pozostawili dobry ślad przekonują, że nie życie wygodne, ale życie godne ma głęboki sens – przekonywał. Po Mszy św. harcerze udali się na spotkanie z prezydentem RP Andrzejem Dudą. Dziś harcerze na całym świecie obchodzą Dzień Myśli Braterskiej.

15:42 / 22-02-2017

Szczecin: konkurs na rzeźbę wieńczącą Grobowiec Dziecka Utraconego

Do 14 marca można nadsyłać propozycje projektów rzeźby wieńczącej Grobowiec Dziecka Utraconego, który wkrótce ma powstać na szczecińskim cmentarzu komunalnym. Grobowiec będzie miejscem zbiorowego pochówku dzieci zmarłych przed narodzeniem, których ciał rodzice z rożnych względów nie odebrali ze szpitala. Organizatorem konkursu jest Fundacja Donum Vitae, która wspiera małżeństwa po stracie, szerzy świadomość trudu tego doświadczenia i uwrażliwia społeczeństwo na ból rozstania przeżywany przez rodziców.

14:03 / 22-02-2017

Jasna Góra: specjalna aplikacja na smartfony w 300-lecie koronacji Obrazu

Działa już specjalna aplikacja związana z Jubileuszem 300-lecia koronacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Dzięki niej każdego dnia tuż przed godz. 21.00 (godziną modlitwy Apelu Jasnogórskiego), można otrzymać na telefon maryjną myśl – inspirację do pogłębienia „relacji z Matką z Jasnej Góry”. Darmową aplikację dostępną na systemy Android oraz IOS, można ściągnąć ze strony koronamaryi.pl.

13:59 / 22-02-2017

Sposób na depresję? Trzeba zadbać o siebie – rozmowa z ks. Grzegorzem Kudlakiem (jest)

W sensie psychologicznym zapobieganie depresji jest możliwe. Profilaktyka polega na tym, by zadbać o siebie – mówi w rozmowie z Katolicką Agencją Informacyjną duszpasterz, psycholog i psychoterapeuta ks. Grzegorz Kudlak. Duchowny opowiada o sposobach rozpoznania depresji i zdrowej relacji między kierownictwem duchowym a psychoterapią. Jutro, 23 lutego, przypada Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją.

13:58 / 22-02-2017

Abp Jędraszewski honorowym przewodniczącym Rady Patronackiej Hospicjum im. ks. Tischnera

Abp Marek Jędraszewski został honorowym przewodniczącym Rady Patronackiej Hospicjum dla Dzieci im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie. Istniejąca od 2004 roku placówka pomaga terminalnie chorym dzieciom, inspirując się przesłaniem swojego patrona. Myśl filozoficzna ks. Tischnera jest bliska również metropolicie krakowskiemu.

13:55 / 22-02-2017

Kraków: premiera musicalu „Karol” (zapowiedź)

Już w najbliższą sobotę w Tauron Arenie w Krakowie odbędzie się premiera musicalu „Karol”. To pierwszy polski musical o życiu św. Jana Pawła II.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.