Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegóły na stronie www.kai.plX

Diecezje

17:05 / 23-08-2017

Pocztowcy zachęcają do wysyłania kartek ze znaczkiem z Matką Bożą

Z okazji jubileuszu 300-lecia koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Poczta Polska S.A. wydała okolicznościowy znaczek z wizerunkiem Częstochowskiej Maryi. Jego prezentacja odbyła się dziś na Jasnej Górze. Znaczek przygotowano w rekordowym nakładzie 240 tys. sztuk. Wszystko po to, by pielgrzymi wysłali jak najwięcej kartek i listów, i w ten sposób włączyli się w szerzenie kultu Królowej Polski. Znaczek wejdzie do obiegu 26 sierpnia, kiedy w Sanktuarium obchodzone będą główne uroczystości jubileuszowe.

15:54 / 23-08-2017

Poznań: kard. Sarah weźmie udział w Ogólnopolskie Forum Duszpasterskie organizowanym przez Akcję Katolicką

Akcja Katolicka Archidiecezji Poznańskiej zaprasza osoby świeckie i duchowne do udziału w Ogólnopolskim Forum Duszpasterskim, które 23 września odbędzie się w Poznaniu. Mszy św. otwierającej spotkanie będzie przewodniczył prefekt watykańskiej Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów kard. Robert Sarah, który wygłosi także konferencję pt. „Duch Świętości w Kościele”.

15:47 / 23-08-2017

Gniezno: 200 tys. zł ze zbiórki dla poszkodowanych przez nawałnicę

Ponad 200 tys. zł ofiarowali mieszkańcy archidiecezji gnieźnieńskiej na rzecz poszkodowanych przez nawałnicę. Pieniądze już trafiają na ich konta. We wtorek kilka najbardziej potrzebujących rodzin odwiedził Prymas Polski abp Wojciech Polak.

15:33 / 23-08-2017

Bp Czaja zapewnia o dalszych poszukiwaniach ks. Grzywocza

„Nie możemy orzec, że ksiądz Krzysztof nie żyje, nie możemy też stwierdzić, że żyje. Stwierdzamy, że zaginął. W tej sytuacji kończy się akcja ratownicza, natomiast powstają już w kraju inicjatywy dalszych poszukiwań, które będą prowadzone dalej” – wyznał bp Andrzej Czaja dla KAI. Ks. Krzysztof Grzywocz zaginał w Alpach Szwajcarskich 17 sierpnia.

15:21 / 23-08-2017

Rolkarze z Warszawy pielgrzymują na Jasną Górę

Rolkowa.pl – najstarsza w Polsce pielgrzymka rolkarzy już po raz 15. zmierza na Jasną Górę. W ciągu 4 dni grupa blisko 100 pielgrzymów na rolkach pokona dystans 270 km, by w sobotę 26 sierpnia wziąć udział głównych obchodach jubileuszu 300-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.

13:17 / 23-08-2017

Gniezno: złodziej figury z XVIII w. zatrzymany

Policja zatrzymała sprawcę ubiegłotygodniowej kradzieży figury św. Franciszka z Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Jak się okazało, nie był to jedyny eksponat sakralny, który złodziej sobie przywłaszczył.

12:08 / 23-08-2017

Kielce: diecezjalna Caritas szykuje tornistry dla uczniów

Caritas Diecezji Kieleckiej przed inauguracją roku szkolnego organizuje pomoc dzieciom w ramach ogólnopolskiej kampanii Tornister Pełen Uśmiechów, organizując zbiórkę wyprawek szkolnych dla dzieci z rodzin w potrzebie, inspirując do pomocy firmy i osoby prywatne.

11:37 / 23-08-2017

Targi Dobroczynności Veritatis Splendor

Organizacje pozarządowe z całego świata będą prezentować swoją działalność, dzielić się doświadczeniami oraz ukazywać sposoby niesienia pomocy potrzebującym podczas Targów Dobroczynności Veritatis Splendor, które po raz pierwszy odbędą się we wrześniu w Krakowie. Swój udział w wydarzeniu potwierdziły już organizacje m. in. z Włoch, Białorusi, Kuby, Pakistanu, Kenii i Madagaskaru. Zdaniem organizatorów wydarzenie to będzie okazją do wymiany doświadczeń i spotkania z ludźmi, którzy swoją życiową postawą i wykonywaną pracą, dają na co dzień świadectwo dobroczynności i miłosierdzia.

11:10 / 23-08-2017

Abp Budzik: pamiętnik wystawy „Dzieci moje!” to cenny wkład w przypomnienie okresu lubelskiego w posłudze Prymasa Tysiąclecia

„Dzieci moje! Biskup Stefan Wyszyński Ordynariusz Lubelski 1946-1949” – to tytuł albumu, który ukazał się nakładem Fundacji Nasza Tradycja. „Fakt, iż ks. Stefan Wyszyński zanim został Prymasem Polski był przez blisko trzy lata biskupem lubelskim nie jest powszechnie znany nie tylko w Polsce, ale nawet w samym Lublinie” – podkreśla Piotr Krzysztof Kuty prezes Fundacji Nasza Tradycja i redaktor publikacji.

09:41 / 23-08-2017

Przeor Jasnej Góry zaprasza na jubileuszowe świętowanie 26 sierpnia

Na Jasnej Górze trwają intensywne przygotowania do sobotnich uroczystości Matki Bożej Częstochowskiej. Tegoroczne święto będzie wyjątkowe, bo 26 sierpnia obchodzić będziemy 300. rocznicę koronacji jasnogórskiego wizerunku. Najważniejszym punktem świętowania będzie Msza św. o godz.11.00 z udziałem najwyższych władz kościelnych i państwowych oraz wieczorne widowisko multimedialne „Jasna Góra – Polska Kana”. – Niech ten dzień będzie dniem jedności wszystkich Polaków w domu Matki, która jest naszą Królową – zachęca przeor Jasnej Góry o. Marian Waligóra.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.