Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegóły na stronie www.kai.plX

Diecezje

14:56 / 22-06-2017

Mława: V Bieg im. Ojca Bernarda Kryszkiewicza

Około 300 uczniów mławskich szkół i przedszkoli wzięło udział w V Biegu im. Ojca Bernarda Kryszkiewicza – mławianina, Sługi Bożego, autora nowatorskiego programu wychowawczego „Pedogogicum”. Organizatorami biegu, który odbył się na mławskim Rynku była parafia pw. św. Stanisława BM i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

13:52 / 22-06-2017

Abp Kupny do neoprezbiterów: nie czekajcie aż wierni do was przyjdą

Kapłani wyświęceni w tym roku otrzymali od metropolity wrocławskiego skierowania do pracy w swoich pierwszych parafiach. Posługę rozpoczną 1 września. – Nie czekajcie aż wierni do was przyjdą. Wychodźcie do nich – mówił do nich abp Józef Kupny.

13:39 / 22-06-2017

Kraków: UPJPII będzie współpracował medialnie z diecezją tarnowską

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II będzie współpracował medialnie z diecezją tarnowską. List intencyjny w tej sprawie podpisano 20 czerwca w Tarnowie.

13:30 / 22-06-2017

Artyści wspierają bezdomnych

Talerz bigosu od Radka Pazury, Krzysztofa Ziemca, Rafała Sisickiego, Violi Brzezińskiej i wielu innych artystów otrzymają bezdomni podczas akcji „Artyści dla bezdomnych” organizowanej po raz trzeci przez Fundację Kapucyńską i Braci Mniejszych Kapucynów przy jadłodajni na Miodowej w Warszawie. Potrawę przygotują kucharze z Atelier Amaro.

11:34 / 22-06-2017

Bp Stobrawa: niech skarb wiary stanie się kolejną piękną kartą historii Opola

„Skarb naszej wiary niech stanie się kolejną, piękną kartą historii Opola i trwałym śladem dla ludzi, którzy po nas będą żyli na tej ziemi” – powiedział bp Paweł Stobrawa w opolskiej katedrze z okazji odpustu ku czci Matki Bożej Opolskiej. W tym roku mija 34. rocznica koronacji obrazu przez Jana Pawła II.

11:19 / 22-06-2017

Bielsko-Biała: o „laniu wody” podczas „Rozmów poświęconych” w katedrze

Ostatnia przed wakacjami z comiesięcznych „Rozmów poświęconych” w bielskiej katedrze, które prowadzą od lutego br. bp Piotr Greger i ks. Jacek Pędziwiatr dotyczyła „lania wody”, czyli traktowała o źródle chrzcielnym, o chrzcielnicy i znaku wody w katedrze i w liturgii. Duchowni podczas wieczornych rozmów w świątyni przybliżają wiernym tajemnice liturgii, zadają prowokujące pytania i odpowiadają na zawiłe kwestie z zakresu liturgiki i teologii.

10:37 / 22-06-2017

Za tydzień Ekumeniczna Liturgia Męczenników

Imiona i historie chrześcijan, którzy w ostatnich latach, w różnych krajach świata oddali swoje życie za wiarę będą wspominane podczas Ekumenicznej Liturgii Męczenników. Nabożeństwo, które organizuje Wspólnota Sant’Egidio odbędzie się w środę 28 czerwca o godz. 19, w kościele św. Marcina w Warszawie. W liturgii, której będzie przewodniczył kard. Kazimierz Nycz wezmą udział przedstawiciele różnych Kościołów chrześcijańskich.

08:12 / 22-06-2017

Jubileusz 50-lecia istnienia Komisji ds. Misji KEP

Zaangażowanie misyjne jest sprawdzianem dojrzałości naszej wiary – powiedział abp Stanisław Gądecki. Na zakończenie sympozjum „Świeccy a misje” w bazylice katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika na stołecznej Pradze w środę wieczorem odprawiona została Msza św., podczas której świętowano jubileusz 50-lecia istnienia Komisji ds. Misji KEP. W uroczystościach wzięli udział misjonarze zgromadzeni na swoim dorocznym wakacyjnym zjeździe, który odbywa się w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie.

23:09 / 21-06-2017

Powstaje nowy film „Klecha” – o ks. Romanie Kotlarzu

2 sierpnia rozpoczną się zdjęcia do filmu fabularnego „Klecha”. Obraz będzie dotyczył wydarzeń z Protestu Radomskich Robotników w czerwcu 1976 r. Jednym z bohaterów tego zrywu był ks. Roman Kotlarz, który był prześladowany przez Służbę Bezpieczeństwa i zmarł na skutek pobicia przez „nieznanych sprawców”. W filmie wystąpi plejada znakomitych aktorów, m.in. Artur Żmijewski, Danuta Stenka, Adam Ferency, Wojciech Pszoniak i Jan Peszek.

21:39 / 21-06-2017

Lublin: 50. rocznica nadania kościołowi dominikanów tytułu bazyliki mniejszej

Dzisiejszy jubileusz nakłania nas, aby spojrzeć na krzyż, na Ukrzyżowanego, albowiem w tym spojrzeniu jest życie – powiedział Prymas Polski abp Wojciech Polak podczas Mszy z okazji 50. rocznicy ustanowienia bazyliką mniejszą, lubelskiego kościoła dominikanów. Uroczystej Eucharystii przewodniczył nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.