Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegóły na stronie www.kai.plX

Diecezje

20:49 / 26-06-2017

Bielsko-Biała: pogrzeb o. Antoniego Brączka SVD – misjonarza, werbisty

Pogrzeb o. Antoniego Brączka SVD, 84-letniego misjonarza, odbył się w lipnickiej, rodzinnej parafii w Bielsku-Białej, gdzie zmarły nagle werbista miał świętować jubileusz 50-lecia swoich święceń kapłańskich. Mszy św. pogrzebowej przewodniczył bp Piotr Greger, a trumnę z ciałem duchownego, który przez pół wieku służył na misji w Paragwaju, gdzie budował parafie, zakładał szkoły, odwiedzał chorych i pokrzywdzonych, odprowadziła na cmentarz najbliższa rodzina, wierni oraz liczni bracia werbiści, m.in. z Boliwii i Paragwaju.

20:10 / 26-06-2017

Łódź: Ćwierć wieku w służbie matkom i ich dzieciom – jubileusz Domu Samotnej Matki

Od 25 lat pomagają kobietom oczekującym potomstwa oraz mamom z małymi dziećmi, gdy te zostały opuszczone i pozostawione przez najbliższych, bez środków do życia. Dom Samotnej Matki im. Stanisławy Leszczyńskiej w Łodzi, świętuje swoje ćwierćwiecze istnienia i posługi kobietom, które potrzebują ciepła domu rodzinnego, bezpieczeństwa, opieki i pewności, że im i ich dzieciom niczego nie brakuje.

19:55 / 26-06-2017

Święty Krzyż: otwarto wystawę „Święty Władysław – król węgierski z rodu Piastów”

Otwarcie wystawy pt. „Święty Władysław – król węgierski z rodu Piastów” odbyło się 26 czerwca na Świętym Krzyżu. Ekspozycja wykonana została z okazji obchodzonego na Węgrzech, Roku Świętego Władysława, którego inicjatorem jest premier Viktor Orban. Będzie ją można oglądać do końca września br.

17:01 / 26-06-2017

Tarnawa: niewyjaśniona śmierć proboszcza Tarnawy ks. Jana Biernackiego

Ciało ks. Jana Biernackiego – proboszcza parafii św. Marcina w Tarnawie, znaleziono dziś o godz. 8 rano. Zwłoki znalazła jedna z sióstr elżbietanek pracujących w Tarnawie, zaniepokojona nieobecnością proboszcza na porannej Mszy świętej.

14:50 / 26-06-2017

Warszawa: trwają zapisy na rekolekcje „Jezus na stadionie”

Już w najbliższą sobotę 1 lipca na Stadionie PGE Narodowy w Warszawie odbędzie się V Jubileuszowe Uwielbienie Jezusa w mocy Ducha Świętego, które poprowadzi ks. dr John Bashobora wraz z ekipą JNS. Po raz kolejny mieszkańcy całej Polski będą mieli okazję zjednoczyć się, pomodlić, a także wspólnie przeżyć Złoty Jubileusz Odnowy Charyzmatycznej oraz 300-lecie Koronacji Matki Bożej Jasnogórskiej.

14:38 / 26-06-2017

Diecezja koszalińsko-kołobrzeska: wkrótce rusza IV „Ewangelizacja na żebraka”

Bez jedzenia, zapewnionych noclegów oraz pieniędzy, za to z całkowitym zaufaniem do Pana Boga – tak członkowie IV Ewangelizacji Nadmorskiej rozpoczną swoją misję głoszenia Jezusa napotkanym przechodniom. Od kilku lat w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej odbywa się tzw. „Ewangelizacja na żebraka”, polegająca na wyruszeniu na plaże oraz ulice miast bez żadnych środków do życia, by nawracać napotkanych ludzi i dzielić się swoim świadectwem życia.

13:20 / 26-06-2017

Bp Janiak: każdy musi osobiście dotknąć krzyża

Każdy musi osobiście dotknąć krzyża – powiedział biskup kaliski Edward Janiak, który przewodniczył Mszy św. w kaplicy pw. Świętej Rodziny znajdującej się na terenie Domu Pomocy Społecznej w Ostrowie Wielkopolskim. Uroczystość odbyła się z okazji 90. rocznicy poświęcenia i erygowania kaplicy.

13:01 / 26-06-2017

Syn premier Beaty Szydło odprawił na Jasnej Górze swoją Mszę św. prymicyjną

Ks. Tymoteusz Szydło, neoprezbiter diecezji bielsko – żywieckiej, syn premier Polski sprawował w południe na Jasnej Górze Mszę św. prymicyjną. Wśród osób uczestniczących w Eucharystii byli jego rodzice – szefowa rządu, Beata Szydło z mężem Edwardem, Agata Kornhauser-Duda, żona prezydenta RP i Jarosław Kaczyński.

12:57 / 26-06-2017

Żywiec: rowerowa wyprawa ewangelizacyjna w drodze do Nordkapp

Dziewięciu rowerzystów, w tym dwóch księży, kontynuuje rozpoczętą w Żywcu pierwszą część swej kolejnej wyprawy ewangelizacyjnej. Pielgrzymi na rowerach – w dwóch grupach – zamierzają dotrzeć do najbardziej odległych miejsc na północy Polski i Europy, pokonując odpowiednio 1200 i 3500 km.

12:44 / 26-06-2017

O. Al Sabbagh odebrał nagrodę Orła Jana Karskiego

Syryjski franciszkanin o. Ibrahim Al Sabbagh otrzymał dziś nagrodę Orła Jana Karskiego. Duchowny rzymskokatolicki, proboszcz parafii Św. Franciszka w Aleppo został uhonorowany za „niesienie nadziei w świecie bez nadziei skazanym na obojętność”. Uroczystość odbyła się w auli jezuickiej Akademii Ignatianum w Krakowie.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.