Diecezje

20:26 / 19-07-2018

“Ślub pełen miłości” – nowy projekt Szlachetnej Paczki

„Ślub pełen miłości” to nowy projekt, w ramach którego państwo młodzi wspierają działalność i rozwój Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości. W ramach tej inicjatywy mogą też liczyć na pomoc opiekuna, który pomoże im zorganizować ślubną kwestę.

20:18 / 19-07-2018

Wielowieś: 17 dominikanek obchodziło jubileusze życia zakonnego

Jubileusze życia zakonnego obchodziło 17 zakonnic ze Zgromadzenia Sióstr Świętego Dominika podczas uroczystości zorganizowanej 19 lipca w klasztorze w Wielowsi. Po Mszy św. jubilatki podzieliły się swoimi wspomnieniami oraz doświadczeniem posługi w realizowaniu zakonnego powołania.

20:12 / 19-07-2018

Poznań: XX Festyn „Warkocz Magdaleny” pod znakiem 100. rocznicy odzyskania niepodległości (zapowiedź)

Możliwość zwiedzenia zakamarków fary i poznania jej historii, konkursy na najdłuższe warkocze i piszczałkowy oraz konkurencje dla dzieci złożą się na XX Festyn „Warkocz Magdaleny”, organizowany 22 lipca, z okazji święta patronki kościoła farnego, bazyliki mniejszej − św. Marii Magdaleny. W tym roku, z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i wybuchu Powstania Wielkopolskiego wystąpi też Jacek Kowalski, znany pieśniarz, poeta i historyk sztuki.

15:08 / 19-07-2018

Gorzów Wlkp.: w sierpniu nie zmniejszy się ilość punktów sprzedaży alkoholu

W Gorzowie Wielkopolskim ilość punktów sprzedaży alkoholu w najbliższym czasie nie zmniejszy się, tak zdecydowali radni miejscy. Obecnie prawie 250 sklepów ma zezwolenie na handel trunkami, a łącznie z gastronomią może ich być w mieście do 450. Przeciwstawiają się temu m.in ks. Henryk Grządko, duszpasterz ds. trzeźwości diecezji zielonogórsko-gorzowskiej oraz Augustyn Wiernicki, prezes Stowarzyszenia Pomocy Człowiekowi im. Brata Krystyna.

14:24 / 19-07-2018

Diecezja płocka: około 200 osób uczestniczy w letnich oazach

Ok. 200 osób: dzieci i młodzieży bierze udział w oazach, organizowanych latem przez Ruch Światło-Życie diecezji płockiej. Młodzi formują się w Płocku, polskich Tatrach oraz w Przemyślu i Krakowie. Wspólnie przechodzą formację oazową i modlą się o beatyfikację sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego.

14:11 / 19-07-2018

Kraków: ”Niepodległość” tematem przewodnim konkursów z okazji Dni Jana Pawła II

“Niepodległość” to temat przewodni konkursów literackiego i fotograficznego, które ogłoszone zostały przez organizatorów Dni Jana Pawła II w Krakowie. Towarzyszące Dniom wydarzenia służą rozpowszechnianiu wiedzy o papieżu – Polaku wśród młodych ludzi.

14:10 / 19-07-2018

Płock: 800 „Tornistrów pełnych uśmiechów” od Caritas

800 tornistrów przekazała Caritas Diecezji Płockiej do parafii w ramach akcji „Tornister pełen uśmiechów”. Tornistry zostaną przez wiernych wypełnione przyborami szkolnymi, a następnie przekazane dzieciom w rodzinach, żyjących w trudnej sytuacji materialnej. Inicjatywa ta cieszy się w diecezji płockiej dużą popularnością.

13:28 / 19-07-2018

W Komendzie Głównej Policji odsłonięto tabliczki epitafijne w hołdzie poległym policjantom

W siedzibie Komendy Głównej Policji w Warszawie odsłonięto 5 tabliczek epitafijnych upamiętniających poległych podczas pełnienia służby policjantów. Modlitwę w ich intencji odmówił bp Józef Guzdek, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Policji. Odsłonięcie tabliczek epitafijnych w KGP jest jednym z punktów obchodów 99. rocznicy utworzenia policji.

13:17 / 19-07-2018

Gaj: poświęcenie rowerów u Pani Gajowskiej

Msza św. w intencji rowerzystów oraz poświęcenie rowerów odbędzie się w najbliższą niedzielę w kościele pw. Narodzenia NMP w Gaju, gdzie znajduje się jeden z najstarszych wizerunków maryjnych w Polsce. Kult Matki Bożej sięga w tym miejscu XIII wieku, a urokliwa okolica przyciąga zarówno pielgrzymów, jak i osoby, które szukają aktywnego wypoczynku połączonego z modlitwą i wyciszeniem.

12:50 / 19-07-2018

Koszalin: we wrześniu rowerowa karawana Bożego Miłosierdzia

Dom Miłosierdzia Bożego w Koszalinie zaprasza do włączenia się w nietypową akcję ewangelizacyjną – Karawanę Bożego Miłosierdzia. Rowerowa karawana z wizerunkiem Jezusa Miłosiernego wyruszy na drogi diecezji 2 września i potrwa ok. 2-3 tygodni.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.