Diecezje

19:18 / 15-12-2018

Toruń: inauguracja duszpasterstwa ludzi mediów

Modlitwą do św. Maksymiliana Kolbego i wspólną agapą zakończyło się pierwsze spotkanie Duszpasterstwa Pracowników Środków Społecznego Przekazu Diecezji Toruńskiej. W spotkaniu uczestniczył bp Wiesław Śmigiel.

18:49 / 15-12-2018

Ostrowiec Świętokrzyski: 60 – lecie posługi zasłużonego ks. Tadeusza Lutkowskiego

Uroczystość jubileuszowa 60. rocznicy przyjęcia święceń kapłańskich przez zasłużonego dla Kościoła prałata Tadeusza Lutkowskiego, odbyła się 15 grudnia w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jubilat zapamiętany został jako m.in.: budowniczy świątyni, kaplic, sal katechetycznych, Domu Parafialnego i Ośrodka Sportowego „Michael”, a także renowator kolegiaty ostrowieckiej.

18:44 / 15-12-2018

Koszalin: VII edycja akcji “Pusta choinka” dla dzieci zza wschodniej granicy

Po raz siódmy koszalinianie obdarzyli prezentami najmłodszych w ramach charytatywnej akcji Caritas i Polskiego Radia Koszalin. W tym roku na kurtki, buty i czapki czeka 250 dzieci, także tych ze Wschodu. – Ta akcja pozwala tym nasyconym, którzy zgromadzili już bardzo dużo dóbr, zejść z tego pułapu i dostrzec ludzi, którzy potrzebują rzeczy podstawowych – powiedział bp Krzysztof Włodarczyk podczas inauguracji “Pustej choinki”.

18:04 / 15-12-2018

Kraków: rozbłysły światełka na choince pod Oknem Papieskim

Już po raz kolejny plac przed Pałacem Arcybiskupów Krakowskich rozświetliły choinkowe światełka. Uroczystemu zapaleniu lampek na blisko 20-metrowym drzewku z Nadleśnictwa Nawojowa przewodniczył abp Marek Jędraszewski.

17:47 / 15-12-2018

Bp Muskus: posługi duszpasterskiej nie można rozpatrywać w kategoriach sukcesu

Gdy swoją posługę rozpatrujemy w kategoriach sukcesów duszpasterskich lub mierzymy jej sens liczbą osiągniętych celów, skazujemy się na samotność, która jest przeciwieństwem miłości – mówił bp Damian Muskus OFM w Kalwarii Zebrzydowskiej. Udzielał on święceń diakonatu braciom bernardynom.

17:42 / 15-12-2018

Kielce: radiowcy zebrali 33 tys. na plac zabaw dla ogniska wychowawczego Caritas

33,3 tys. zebrano podczas licytacji choinek w tegorocznej akcji Polskiego Radia Kielce „Choinka pod choinkę”, aby wesprzeć budowę nowego placu zabaw dla ogniska wychowawczego Caritas w Jędrzejowie, prowadzonego przez siostry służebniczki. Wciąż można dokonywać wpłat na ten cel na specjalnie utworzone konto, dostępne na stronie internetowej Radia Kielce.

17:39 / 15-12-2018

Opłatki z diecezji tarnowskiej trafiły do Afryki

Opłatki z Zakładu Przetwórczo –Handlowego Wyższego Seminarium Duchownego w Błoniu koło Tarnowa trafiły m.in. na Ukrainę oraz do Francji, Niemiec, Norwegii, Wielkiej Brytanii, a nawet do Afryki. Najwięcej tego białego chleba przekazano do parafii diecezji tarnowskiej.

17:33 / 15-12-2018

Prymas do młodych z KSM: Kościół potrzebuje ludzi Bożego Ducha i Bożego ognia

„Kościół nie potrzebuje organizacji działającej według sztywnej instrukcji. Potrzebuje ludzi pełnych Bożego Ducha i Bożego ognia” – mówił w sobotę do młodych abp Wojciech Polak. Prymas Polski wraz z członkami Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży dziękował za 25-lecie organizacji i jej reaktywację w archidiecezji gnieźnieńskiej.

16:58 / 15-12-2018

Warszawa-Praga: Diecezjalny Adwentowy Dzień Skupienia dla nauczycieli religii

Bóg żyje i działa w naszej codzienności. Nie potrzebuje naszej siły, ale naszej uległości i uważności – podkreślił egzorcysta ks. Piotr Pietrzak. Ojciec Duchowny Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego Archidiecezji Warszawskiej poprowadził Adwentowy Dzień Skupienia dla nauczycieli religii z diecezji warszawsko-praskiej. W czasie spotkania był czas na adorację Najświętszego Sakramentu oraz możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

16:23 / 15-12-2018

Świdnica: Dzień Skupienia sióstr przełożonych

15 grudnia odbył się adwentowy dzień skupienia sióstr przełożonych pełniących posługę w diecezji świdnickiej. Tematem spotkania były słowa: „Kształtowani na wzór Jezusa przez Ducha Świętego”.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.