Diecezje

21:02 / 20-10-2018

Bp Szkudło: zjednoczenie z Jezusem pozwala nam widzieć siebie

W Chorzowie w kościele pw. św. Wawrzyńca, Eucharystię z okazji 80 lecia poświęcenia świątyni sprawował bp Marek Szkudło. W homilii zwrócił uwagę na fakt, że dopiero zjednoczenie z Jezusem pozwala nam widzieć siebie, swoje powołanie.

19:41 / 20-10-2018

Inauguracja roku w Wyższym Seminarium Duchownym

Msza św. pod przewodnictwem bp. Edwarda Dajczaka zainaugurowała nowy rok akademicki w Wyższym Seminarium Duchownym w Koszalinie. Uczestniczyli w niej klerycy, wykładowcy, przedstawiciele świata nauki oraz samorządu. Był Gaudeamus, ślubowanie, wręczenie legitymacji studenckich oraz indeksów.

19:36 / 20-10-2018

Tokarnia: poszpitalny kościół z Rogowa odzyskał dawny blask

Pełna naprawa konstrukcji, uzupełnienie ubytków, srebrzenie elementów snycerskich – to najważniejsze prace, które zostały wykonane podczas pełnej konserwacji ambony w XVIII-wiecznym kościółku z Rogowa znajdującym się w Parku Etnograficznym w Tokarni. Przedsięwzięcie udało się zrealizować dzięki dofinansowaniu, jakie Muzeum Wsi Kieleckiej uzyskało ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

19:32 / 20-10-2018

Kongres Europa Christi: silna rodzina siłą Europy

Zwracam się z apelem do władza państwowych i samorządowych, instytucji międzynarodowych i kościelnych oraz do władz społecznych i wszystkich ludzi dobrej woli o zwiększenie troski o podmiotowość rodziny – napisali w stanowisku końcowym uczestnicy konferencji „Silna rodzina siłą Europy”, która odbyła się na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego (UKSW) w Warszawie w ramach II Międzynarodowego Kongresu „Europa Christi.”

18:21 / 20-10-2018

Brzozów: abp Szal konsekrował ołtarz w kolegiacie

Abp Adam Szal konsekrował w sobotę 20 października kamienny ołtarz w kolegiacie pw. Przemienienia Pańskiego w Brzozowie. – Niech ten ołtarz będzie źródłem jedności, miłości i pokoju – zachęcał metropolita przemyski. Jutro kościół ten zostanie podniesiony do godności bazyliki mniejszej. Mszy św. o godz. 11.00 będzie przewodniczyć nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio.

17:38 / 20-10-2018

Prymas Polski: nie narzekajmy, ale działajmy

Przed popadaniem w przygnębienie i zamykaniem się w sobie wobec trudnych czasów i obojętnych na Boga ludzi przestrzegał Prymas Polski abp Wojciech Polak podczas obchodów ćwierćwiecza erygowania parafii i 10. rocznicy poświęcenia kościoła pw. Chrystusa Miłosiernego w Inowrocławiu.

17:36 / 20-10-2018

Konsekracja kościoła pw. św. Jana Pawła II

Ten kościół wybudowany ludzkim wysiłkiem ma służyć temu, by ci, którzy tutaj przychodzą, stawali się świątynią Boga – powiedział biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski podczas konsekracji kościoła w Chróstniku.

16:13 / 20-10-2018

Płock: Msze św. za Ojczyznę w 34. rocznicę śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Msze św. za Ojczyznę i pielgrzymka na tamę we Włocławku – do miejsca męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki, złożyły się 19 października na płockie obchody 34. rocznicy śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Wierni modlili się o kanonizację zamordowanego przez komunistyczną władzę kapłana.

16:10 / 20-10-2018

Rzym: trwa pielgrzymka diecezji płockiej w Roku św. Stanisława Kostki

Modlitwa przy grobie św. Stanisława Kostki i św. Jana Pawła II, spotkanie z papieżem Franciszkiem i zwiedzanie Bazyliki św. Piotra znajdzie się w programie diecezjalnej pielgrzymki z Płocka do Rzymu z okazji Roku św. Stanisława Kostki. Wierni z diecezji płockiej, pod opieką swoich pasterzy, uczczą w ten sposób 450. rocznicę śmierci patrona Polski i diecezji płockiej.

16:05 / 20-10-2018

Abp Skworc: Kościół zyskuje wiarygodność dzięki świadectwu działania

Słowa te zaczerpnięte z encykliki “Centesimus annus” zacytował metropolita katowicki abp Wiktor Skworc podczas Eucharystii rozpoczynającej sympozjum duszpasterskie „Wyzwania duszpasterskie diecezji sandomierskiej”. Sprawowano ją w kościele seminaryjnym św. Michała w Sandomierzu.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.