Diecezje

18:59 / 26-04-2018

Ks. Michał Olszewski opowiadał licealistom o zagrożeniach duchowych

Znany duszpasterz, sercanin ks. Michał Olszewski opowiadał nowotarskiej młodzieży o walce z egoizmem, jako jednym z największych zagrożeń duchowych współczesnego świata. Duchowny gościł w Liceum Ogólnokształcącym nr 1 im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu.

18:19 / 26-04-2018

Ruda Śląska: pielgrzymka Rodziny Szkół Jana Pawła II

W Rudzie Śląskiej-Kochłowicach miała miejsce pielgrzymka Rodziny Szkół Jana Pawła II. Uroczystej Eucharystii w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej przewodniczył abp Wiktor Skworc. W homilii zachęcał do wsłuchiwania się w nauczanie św. Jana Pawła II.

16:26 / 26-04-2018

Duchowy prezent na Dzień Dziecka – propozycja lubelskiej młodzieży

Zamiast kolejnej zabawki, lizaka czy maskotki podaruj dziecku na Dzień Dziecka pisemną deklarację modlitwy i duchowej walki – taki pomysł, a zarazem odpowiedź na współczesne problemy młodego pokolenia mają członkowie Akademii Młodzieżowej z Lublina.

16:06 / 26-04-2018

Abp Jędraszewski: nie może zabraknąć głosu Kościoła jako strażnika wiary i moralności

W środowy wieczór w krakowskich „Polach Dialogu” odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Gość na Polach”. Tym razem zaproszenie przyjął abp Marek Jędraszewski. W odniesieniu do setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę metropolita krakowski zaznaczył, że Kościół nadal ma swoje zadania do wypełnienia: „Nie może zabraknąć głosu Kościoła jako strażnika wiary i moralności”.

14:58 / 26-04-2018

Bp Czaja zaprasza na VII Diecezjalne Święto Rodziny w Jemielnicy

Biskup opolski zaprasza do udziału w VII Diecezjalnym Święcie Rodziny, które odbędzie się we wtorek 1 maja w Jemielnicy. Jest ono od kilku lat okazją do wspólnej modlitwy w intencji rodzin i z rodzinami diecezji opolskiej oraz do promocji Bractwa św. Józefa, które przyjmie w tym dniu nowych członków.

14:50 / 26-04-2018

Wilamowice: w sanktuarium św. Józefa Bilczewskiego można uzyskać odpust zupełny

Specjalnym dekretem bp Roman Pindel potwierdził możliwość uzyskania odpustu w jedynym w Polsce sanktuarium św. Józefa Bilczewskiego w Wilamowicach. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny pod zwyczajnymi warunkami: gdy nawiedzą sanktuarium w uroczystość św. Józefa Bilczewskiego, raz w roku w dniu przez nich wybranym lub uczestniczą w pielgrzymce, która odbywa się przy licznym udziale wiernych.

14:02 / 26-04-2018

Diecezja radomska: większa świadomość kandydatów do zawarcia małżeństwa

Dekanalni duszpasterze rodzin, kustosze sanktuariów maryjnych i księża odpowiedzialni za organizację spotkań z narzeczonymi, podsumowali pierwsze miesiące funkcjonowania nowych zasad przygotowania do zawarcia sakramentu małżeństwa. Spotkanie z udziałem biskupa Henryka Tomasika odbyło się 26 kwietnia w sali konferencyjnej Kurii Diecezjalnej w Radomiu.

13:16 / 26-04-2018

Kraków: wkrótce Copernicus Festiwal na temat przypadku w teologii i kulturze

O przypadku z rozmaitych perspektyw – biologicznej, psychologicznej i teologicznej będą rozmawiać uczestnicy piątej edycji Copernicus Festiwal, który rozpocznie się 22 maja w Krakowie. Wśród uczestników spotkania będzie wielu sławnych naukowców z Polski i zagranicy, m. in. ks. prof. Michał Heller, Daniel Gilbert, psycholog z Uniwersytetu Harvarda i Jean-Pierre Lasota, emerytowany profesor obserwatorium paryskiego.

13:00 / 26-04-2018

Rada Społeczna przy Arcybiskupie Poznańskim nt. edukacji

„Edukacja jest procesem długofalowym, którego docelowym zadaniem jest nie tylko kształcenie dobrych specjalistów w określonych dziedzinach, zgodnie ze społecznym zapotrzebowaniem, ale również przy¬gotowanie wartościowych obywateli zdolnych do współtworzenia kultury wspomagającej zaspokajanie duchowych i emocjonalnych potrzeb człowieka” − zauważają w oświadczeniu nt. edukacji członkowie Rady Społecznej przy Arcybiskupie Poznańskim. Podkreślają, że programy edukacyjne winny mieć charakter otwarty z uwzględnieniem postępu technologicznego.

12:52 / 26-04-2018

Zadaniem edukacji jest budowa trwałej kultury wspólnotowej

„Zbudowanie trwałej kultury wspólnotowej naszego społeczeństwa jest jednym z najważniejszych zadań ogólnospołecznych i proces ten może zapoczątkować rozważnie opracowany, oparty na rzeczywistych wartościach, system edukacyjny” – zauważają członkowie Rady Społecznej przy Arcybiskupie Poznańskim w oświadczeniu nt. edukacji i wzorców osobowych nauczyciela i wychowawcy we współczesnym społeczeństwie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.