Diecezje

14:01 / 19-10-2018

Międzynarodowy Kongres dla Małżeństwa i rodziny

– Czy miłość może się „przeterminować”? Nie, dlatego encyklika Humanae vitae jest nadal aktualna. Zapraszamy do Krakowa na Międzynarodowy Kongres dla Małżeństwa i Rodziny: „Płodność listu, który dotarł z przyszłości: 50 lat Humanae vitae” – zachęcają organizatorzy spotkania, które odbywać się będzie od 16 do 18 listopada w Krakowie.

14:00 / 19-10-2018

Kongres “Jeden świat – wiele kultur”

Od 25 do 26 października w Kujawsko-Pomorskiej Szkole Wyższej w Bydgoszczy odbędzie się Kongres „Jeden świat – wiele kultur”. Tematem przewodnim tegorocznej dziewiątej edycji będzie „Polska w obliczu 100-lecia niepodległości”.

13:59 / 19-10-2018

Płock: diecezjalna uroczystość ku czci św. Łukasza, patrona służby zdrowia

Diecezjalne obchody ku czci patrona służby zdrowia św. Łukasza odbyły się 18 października wieczorem w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. M. Kacprzaka w Płocku. Mszy św. z udziałem przedstawicieli służby zdrowia w kaplicy szpitalnej pw. św. Ojca Pio przewodniczył ks. dr Wojciech Kućko, asystent kościelny Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy w Płocku. W programie znalazła się także referat ks. kan. dr. Bogdana Czupryna.

12:26 / 19-10-2018

Warszawa: 1 listopada biskupi poprowadzą procesje na stołecznych cmentarzach

W uroczystość Wszystkich Świętych kard. Kazimierz Nycz i biskupi pomocniczy archidiecezji warszawskiej odprawią Msze święte i poprowadzą procesje żałobne na stołecznych cmentarzach. Tradycyjnie już, 2 listopada w Dzień Zaduszny przez cały dzień będzie można pomodlić się w kryptach archikatedry warszawskiej, gdzie spoczywają m.in. arcybiskupi warszawscy i książęta mazowieccy.

12:19 / 19-10-2018

Bp Guzdek apeluje o opiekę nad grobami walczących o niepodległość Ojczyzny

Z apelem o troskę o miejsca pochówków żołnierzy i osób walczących o niepodległość Ojczyzny zwrócił się do kapelanów i wiernych Ordynariatu Polowego bp Józef Guzdek. Ordynariusz wojskowy zachęca do współpracy z zarządcami cmentarzy, władzami samorządowymi, kombatantami, młodzieżą w celu ochrony zagrożonych likwidacją lub zniszczeniem grobów.

12:03 / 19-10-2018

Elbląg: inauguracja roku akademickiego w Seminarium

25 alumnów rozpoczęło nowy rok akademicki 2018/19 w Wyższym Seminarium Duchownym w Elblągu. Inaugurację zapoczątkowała Msza św. wotywna o Duchu Świętym, której przewodniczył biskup elbląski Jacek Jezierski. W uroczystości wzięli udział: bp senior Jan Styrna, przedstawiciele seminariów duchownych z Olsztyna, Ełku, Pelplina i Gdańska oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu. Była to 25 inauguracja w dziejach Seminarium.

11:32 / 19-10-2018

Kraków: naukowcy debatują o nawróceniu ekologicznym i encyklice „Laudato si”

– Kryzys ekologiczny to problem nas wszystkich i sprawa Kościoła, który zajmując się sprawami człowieka, podejmuje również kwestię ekologiczną w swoim nauczaniu – mówił kard. Stanisław Dziwisz, który otworzył w Krakowie międzynarodową Konferencję Naukową „Creatio Continua. Ekologia – teologia, oikonomia i nauka o stworzeniu”. Celem dwudniowych obrad jest m. in. zestawienie encykliki papieża Franciszka „Laudato si” z postulatem „nawrócenia ekologicznego” Jana Pawła II.

11:31 / 19-10-2018

Płock: proboszczowie posadzą na stulecie Dęby Niepodległości

Około 60 Dębów Niepodległości z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zostanie posadzonych przy parafiach, szkołach i instytucjach w diecezji płockiej. Z inicjatywą wyszło Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Płockiej i wydział ds. rodzin Kurii Diecezjalnej w Płocku, przy wsparciu nadleśnictw z Płocka, Łącka i Gostynina.

11:10 / 19-10-2018

Gdańsk: jutro 25-lecie Human Life International w Polsce

W sobotę 20 października o godz. 11. w Sali Białej gdańskiego Ratusza odbędą się uroczyste obchody 25-lecia działalności w Polsce międzynarodowej organizacji Human Life International (HLI) – Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia.

11:03 / 19-10-2018

Prezydent Duda w sanktuarium bł. Jerzego Popiełuszki

Przychodzimy, żeby uczyć się od męczennika takiej miłości do Polski jaka była w jego sercu – mówił bp Mering w czwartek, 18 października br., w Sanktuarium Męczeństwa bł. Ks. Jerzego Popiełuszki we Włocławku. Na placu przy sanktuarium miały miejsce obchody związane z 34. rocznicą śmierci kapelana Solidarności oraz 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. W uroczystościach uczestniczył prezydent RP Andrzej Duda oraz towarzyszący ministrowie: Adam Kwiatkowski i Błażej Spychalski.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.