Moja diecezja

Święty Krzyż: ponad 5 tys. Pielgrzymów na świętokrzyskim rajdzie 2016-09-24

Ponad 5 tys. pielgrzymów wzięło udział 24 września w XVII Świętokrzyskim Rajdzie Pielgrzymkowy „Święty Krzyż 2016”. Mszy św. przewodniczył bp Jan Piotrowski. Koncelebrowali ją bp Henryk Tomasik, bp Kazimierz Ryczan, bp Marian Florczyk oraz księża z diecezji kieleckiej, radomskiej i sandomierskiej.

Więcej...

Abp Skworc: powrót do głoszenia kerygmatu najważniejszym wyzwaniem duszpasterskim 2016-09-24

„Podstawowym duszpasterskim wyzwaniem wydaje się dziś zorientowanie ludzi Kościoła na powrót do głoszenia kerygmatu − do opowiadania o osobistym doświadczeniu wyzwalającej miłości Ojca, która poprzez śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa dosięga mnie w Duchu Świętym tu i teraz” − podkreślił dziś w swoim wystąpieniu podczas Poznańskiego Forum Duszpasterskiego abp Wiktor Skworc.

Więcej...

Abp Gądecki: chcemy czynić Kościół bardziej misyjny 2016-09-24

„Jesteśmy powołani, by być uczniami i misjonarzami. Chcemy czynić Kościół bardziej misyjny wewnątrz wspólnoty i na zewnątrz, czyli wychodzić na obrzeża, do tych, którzy zatracili kontakt ze wspólnotą lub w ogóle nie wierzą” − powiedział abp Stanisław Gądecki podczas Poznańskiego Forum Duszpasterskiego.

Więcej...

Bp Pindel: dziękujmy za papieża widzącego potrzebę głoszenia miłosierdzia Boga 2016-09-24

Bp Pindel: dziękujmy za papieża widzącego potrzebę głoszenia miłosierdzia Boga

Do dziękowania za miłosierdzie Boga oraz za dar papieża Franciszka, który widzi potrzebę głoszenia miłosierdzia, i który ogłosił rok jubileuszowy, będący okazją do zbawiennego przejścia przez Bramę Miłosierdzia – zachęcił bp Roman Pindel podczas sobotniej Eucharystii w bielskiej katedrze.

Więcej...

Huta Komorowska: festiwal piosenki misyjnej na rozpoczęcie Dni Kard. A. Kozłowieckiego 2016-09-24

V Podkarpacki Festiwal Piosenki Misyjnej rozpoczął IX Dni Kardynała Adama Kozłowieckiego. Odbywają się one w dniach 24-26 września w Hucie Komorowskiej. W trakcie wydarzenia można zwiedzać wystawy, uczestniczyć w konferencji naukowej oraz pokazie filmów o tematyce misyjnej.

Więcej...

Prymas Polski do katechetów: trzeba nam wyruszać od źródeł na peryferie 2016-09-24

Nie jesteśmy tylko głosicielami, ale świadkami – przypomniał abp Wojciech Polak katechetom uczestniczącym dziś w Gnieźnie w narodowej pielgrzymce do źródeł chrzcielnych Polski. Od tych źródeł – mówił – trzeba odważnie iść naprzód, na współczesne peryferie wiary, którymi coraz częściej jest także szkoła.

Więcej...

Abp Depo: dzisiaj toczy się spór o godność i wolność człowieka 2016-09-24

„Spór o godność i wolność człowieka toczy się nie tylko w parlamentach, ale także w naszych domach i rodzinach” – powiedział abp Wacław Depo podczas Mszy św. w kościele seminaryjnym pw. Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana w Częstochowie. Metropolita częstochowski podziękował też za dar życia i wiary z okazji zbliżających się urodzin i imienin.

Więcej...

„Bądźcie świadkami miłosierdzia” - hasłem XVI Dnia Papieskiego 2016-09-24

„Bądźcie świadkami miłosierdzia” - hasłem XVI Dnia Papieskiego

Hasłem XVI Dnia Papieskiego, który obchodzony będzie 9 października, będą słowa „Bądźcie świadkami miłosierdzia”. W całym kraju, ale także poza jego granicami, sprawowane będą Msze św., organizowane koncerty, happeningi oraz spotkania propagujące nauczenia św. Jana Pawła II.

Więcej...

Święta Góra: XI Festiwal Muzyki Oratoryjnej „Musica Sacromontana” (zapowiedź) 2016-09-24

Koncertem, który będzie rekonstrukcją barokowej ceremonii pogrzebowej Adama Konarzewskiego, fundatora bazyliki na Świętej Górze koło Gostynia, rozpocznie się w sobotę wieczorem XI Festiwal Muzyki Oratoryjnej „Musica Sacromontana”.

Więcej...

Gdańscy biskupi spotkali się z katechetami 2016-09-24

W archidiecezji gdańskiej pracuje 826 katechetów. Kilkuset z nich przyszło do Auli Jana Pawła II na doroczną odprawę z metropolitą gdańskim abp. Sławojem Leszkiem Głódziem. W spotkaniu udział też pozostali gdański biskupi, którzy podzielili się refleksjami z katechez, jakich udzielili młodym ludziom podczas Światowych Dni Młodzieży.

Więcej...
Następna »

Informacje z diecezji

Mapa diecezji Koszalińsko-kołobrzeska Krakowska Kielecka Tarnowska Rzeszowska Przemyska Sandomierska Bielsko-żywiecka Katowicka Świdnicka Sosnowiecka Gliwicka Opolska Kaliska Wrocławska Legnicka Zielonogórsko-gorzowska Poznańska Szczecińsko-kamieńska Gnieźnieńska Bydgoska Pelplińska Gdańska Siedlecka Radomska Częstochowska Łódzka Włocławska Łowicka Warszawsko-praska Warszawska Płocka Toruńska Elbląska Warmińska Drohiczyńska Białostocka Łomżyńska Ełcka Zamojsko-lubaczowska Lubelska Wrocławsko-gdańska (greckokatolicka) Przemysko-warszawska (greckokatolicka) Ordynariat Polowy Wojska Polskiego

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook