Moja diecezja

Wadowice: papieskie muzeum – miejsce, które warto odwiedzić w czasie ferii 2017-01-24

Prezent ślubny Emilii Wojtyły, jej srebrna torebka, rodzinny album fotograficzny, ale także komiks Marvela z 1982 roku, którego bohaterem jest Jan Paweł II czy makatkę z modlitwą Ojcze nasz w języku Inuitów – wszystkie te przedmioty zobaczyć można w papieskim muzeum w Wadowicach. Wizyta w Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II, odwiedzanym rocznie przez prawie ćwierć miliona osób z ponad stu krajów, to dobry pomysł na zimowe ferie – uważa dyrekcja placówki.

Więcej...

400 lat charyzmatu wincentyńskiego 2017-01-24

400 lat charyzmatu wincentyńskiego

Misjonarze św. Wincentego a Paulo oraz zgromadzenia i dzieła wyrastające z jego duchowości zainaugurowały w Krakowie obchody 400-lecia charyzmatu wincentyńskiego.

Więcej...

Biskup przyjął młodzież Polonii ze Wschodu 2017-01-24

W poniedziałek 23 stycznia w siedzibie Kurii Diecezjalnej w Gliwicach gościł chór szkolny Kolegium św. Stanisława Kostki w Warszawie wraz z dyrektorką szkoły.

Więcej...

Wspólnota Lednica 2000 zaprasza na ferie pod hasłem „Naucz mnie chodzić po wodzie” 2017-01-24

Działająca przy poznańskim klasztorze dominikanów Wspólnota Lednica 2000 zaprasza młodych ludzi do wspólnego przeżycia tygodnia ferii pod hasłem „Naucz mnie chodzić po wodzie”. Turnus zimowych wakacji odbędzie się w dniach 29 stycznia-4 lutego na Polach Lednickich.

Więcej...

Warszawa: nabożeństwa ekumeniczne w prawosławnej katedrze św. Marii Magdaleny 2017-01-24

W prawosławnej katedrze św. Marii Magdaleny na warszawskiej Pradze odbyło się nabożeństwo ekumeniczne. W czasie modlitwy w Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan zwierzchnik Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego abp Sawa wyraził nadzieję, że wspólna liturgia przyczyni się do budowania jedności Chrystusowego Kościoła.

Więcej...

Abp Jędraszewski już w Krakowie 2017-01-24

Abp Jędraszewski już w Krakowie

W poniedziałek wieczorem do Domu Arcybiskupów Krakowskich przybył nowy metropolita archidiecezji krakowskiej. Swój pobyt na ul. Franciszkańskiej 3 arcybiskup Marek Jędraszewski rozpoczął od chwili cichej modlitwy w biskupiej kaplicy.

Więcej...

Bp Milewski do babć i dziadków: jesteście „duchowym 500+” 2017-01-24

Można Was nazwać „pogotowiem opiekuńczym” albo swoistym „duchowym 500+” - mówił bp Mirosław Milewski 23 stycznia podczas płockiego świętowania Dnia Babci i Dnia Dziadka. Uroczystość w parafii św. Jadwigi Królowej w Płocku zorganizowały Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Płockiej i Wydział ds. Rodzin w Kurii Diecezjalnej.

Więcej...

Ekumeniczne nieszpory w bielskiej katedrze 2017-01-24

Ekumeniczne nieszpory w bielskiej katedrze

„Boże pojednanie motywuje do działania i przynagla. Przed nami wiele do zrobienia, wbrew wątpliwościom i rezygnacji” – podkreślił zwierzchnik diecezji cieszyńskiej Kościoła ewangelicko-augsburskiego bp Adrian Korczago w kazaniu wygłoszonym 23 stycznia podczas uroczystych nieszporów w katedrze pw. św. Mikołaja w Bielsku-Białej. Ekumeniczne nabożeństwo w katolickiej świątyni było centralnym wydarzeniem tegorocznego Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan w diecezji bielsko-żywieckiej.

Więcej...

Częstochowa: pokaz filmu „Ślady stóp” 2017-01-24

Późnym wieczorem 23 stycznia w Cinema City w Częstochowie odbył się specjalny pokaz filmu „Ślady stóp” w reżyserii Juana Manuela Cotelo, twórcy m.in. głośnego obrazu „Ziemia Maryi” (Mary`s land). Na projekcję filmu mieszkańców Częstochowy zaprosiły "Rafael Film" i tygodnik „Niedziela”.

Więcej...

Bp Tomasik do świata mediów: owocniej służcie zagospodarowywaniu wolności 2017-01-24

Owocniej służcie zagospodarowywaniu wolności - tymi słowami biskup Henryk Tomasik zwrócił się do dziennikarzy. Kościół katolicki wspomina dzisiaj św. Franciszka Salezego, patrona dziennikarzy i prasy katolickiej. Z kolei w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu celebrowana była rano Msza święta w intencji ludzi mediów.

Więcej...
Następna »

Informacje z diecezji

Mapa diecezji Koszalińsko-kołobrzeska Krakowska Kielecka Tarnowska Rzeszowska Przemyska Sandomierska Bielsko-żywiecka Katowicka Świdnicka Sosnowiecka Gliwicka Opolska Kaliska Wrocławska Legnicka Zielonogórsko-gorzowska Poznańska Szczecińsko-kamieńska Gnieźnieńska Bydgoska Pelplińska Gdańska Siedlecka Radomska Częstochowska Łódzka Włocławska Łowicka Warszawsko-praska Warszawska Płocka Toruńska Elbląska Warmińska Drohiczyńska Białostocka Łomżyńska Ełcka Zamojsko-lubaczowska Lubelska Wrocławsko-gdańska (greckokatolicka) Przemysko-warszawska (greckokatolicka) Ordynariat Polowy Wojska Polskiego

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook