Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegóły na stronie www.kai.plX

Diecezje

20:16 / 18-11-2017

Warszawscy klerycy zdobywcami Pucharu Polski 2017 Wyższych Seminariów Duchownych i Zakonnych w halowej piłce nożnej

Klerycy Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchowne w Warszawie wywalczyli tegoroczny Puchar Polski Wyższych Seminariów Duchownych i Zakonnych w halowej piłce nożnej oraz Puchar Metropolity Warszawskiego. Rozgrywki odbyły się dziś w Warszawie z udziałem reprezentacji z 11 diecezji.

19:47 / 18-11-2017

Warszawa: trwa jubileusz 100-lecia parafii św. Michała Archanioła

Od piątku 17 listopada trwają uroczystości jubileuszowe 100-lecia stołecznej parafii św. Michała Archanioła. Centralne obchody odbędą się jutro pod przewodnictwem metropolity warszawskiego kard. Kazimierza Nycza.

19:37 / 18-11-2017

Kraków: trwają XIII Dni Muzyki Kościelnej

Koncerty organowe w krakowskich świątyniach, międzynarodowa konferencja naukowa „Musica sacra – instrumentum laudis”, z udziałem m.in. prof. Vincenzo de Gregorio z Papieskiego Instytutu Muzyki Kościelnej w Watykanie, Konkurs Młodych Organistów, uroczyste nieszpory ku czci św. Cecylii oraz spotkanie formacyjno-warsztatowe organistów – to wydarzenia, które odbędą się podczas XIII Dni Muzyki Kościelnej w archidiecezji krakowskiej. Wydarzenie potrwa do 22 listopada.

19:35 / 18-11-2017

Łagiewniki: odbyło się ogólnopolskie spotkanie czcicieli Chrystusa Króla

Pod hasłem „Dziś i jutro dzieła intronizacji” odbyło się 18 listopada w Krakowie-Łagiewnikach ogólnopolskie spotkanie czcicieli Chrystusa Króla. Wydarzenie wpisywało się w obchody rocznicy proklamacji Jubileuszowego Aktu przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.

19:00 / 18-11-2017

Kraków: zmarł ks. Andrzej Szpak SDB – twórca i przewodnik Pieszej Pielgrzymki Młodzieży Różnych Dróg

W wieku 73 lat, po długiej chorobie, zmarł w Krakowie ks. Andrzej Szpak SDB – twórca i długoletni przewodnik pielgrzymki Młodzieży Różnych Dróg na Jasną Górę. Kapłan odszedł w otoczeniu współbraci, młodzieży i wychowanków, którzy do samego końca czuwali przy jego łóżku.

18:58 / 18-11-2017

Gniezno: bajki Ignacego Krasickiego zainaugurowały cykl „Opowieści o Prymasach”

W Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej odbyło się pierwsze z cyklu spotkań „Opowieści o Prymasach”. Bajki Ignacego Krasickiego czytał aktor gnieźnieńskiego teatru Bogdan Ferenc. Przedsięwzięcie realizowane jest pod patronatem Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka i wpisuje się w obchody 600-lecia prymasostwa w Polsce.

18:54 / 18-11-2017

Gliwice: zakończyły się obrady II Sesji Plenarnej diecezjalnego synodu

Dyskusje dot. kultury, liturgii i działalności diecezjalnych mediów były przedmiotem obrad II Sesji Plenarnej pierwszego Synodu Diecezji Gliwickiej, która 18 listopada odbyła się w Gliwicach.

18:46 / 18-11-2017

Gliwice: papież nominował czterech nowych prałatów

W sobotę 18 listopada papież mianował dla diecezji gliwickiej czterech nowych prałatów. Zostali nimi: ks. Rudolf Halemba, ks. Piotr Kansy, ks. Herbert Jeziorski i ks. Piotr Puchała.

18:08 / 18-11-2017

Prymas Polski do członków KIK: Modlitwa jest szkołą nadziei

„Modlitwa jest darem i łaską. Nie jest wytworem naszych tęsknot i pragnień. Nie jest projekcją naszych własnych oczekiwań. Nie jest rezultatem jakichś ułomnych kalkulacji.” – mówił abp Wojciech Polak. 18 listopada Prymas Polski przewodniczył Mszy św. w kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze z racji 37. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Klubów Inteligencji Katolickiej do narodowego sanktuarium.

18:06 / 18-11-2017

Sandomierz: „Solidarni z rodziną” – debata przed Światowym Dniem Ubogich

Na konieczność otoczenia opieką rodzin doświadczających ubóstwa wskazywali uczestnicy konferencji zorganizowanej pod hasłem „Solidarni z rodziną” w przeddzień Światowego Dnia Ubogich 18 listopada w Sandomierzu. Debatujący byli zgodni, że powinien być stworzony program, dzięki, któremu rodziny będą miały poczucie stabilności materialnej.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.