Moja diecezja

Uroczystości pogrzebowe "Inki" i "Zagończyka" 2016-08-28

Uroczystości pogrzebowe "Inki" i "Zagończyka"

W bazylice mariackiej i na cmentarzu garnizonowym w Gdańsku odbyły się uroczystości pogrzebowe Żołnierzy Wyklętych Danuty Siedzikówny ps. „Inka” i Feliksa Selmanowicza ps. „Zagończyk”. Podczas Mszy abp Sławoj Leszek Głódź zauważył, że nadszedł nareszcie czas, że armia żołnierzy polskiego antykomunistycznego powstania wychodzi z letargu niepamięci. "Inka" i "Zagończyk" odznaczeni zostali pośmiertnie stopniami oficerskimi.

Więcej...

Lublin: ogólnopolski finał akcji „Tornister pełen uśmiechów” 2016-08-28

Na placu Teatralnym w Lublinie odbył się ogólnopolski finał VIII edycji akcji „Tornister Pełen Uśmiechów”, zorganizowanej przez Caritas Polska. W tym roku wyprawki szkolne trafią do 50 tys. dzieci w całej Polsce. Przez cały dzień dzieci uczestniczyły w zabawach, warsztatach i pokazach, a wieczorem odbył się koncert ks. Jakuba Bartczaka i zespołu Deus Meus.

Więcej...

Bp Buzun: każdy z nas jest powołany do świętości 2016-08-28

- Zasadnicze nasze powołanie to obowiązek bycia blisko z Bogiem. Bóg musi być na pierwszym miejscu i wtedy życie jest wygrane i ma ono w sobie blask – mówił bp Łukasz Buzun podczas sumy odpustowej ku czci Matki Bożej Pocieszenia w Lutogniewie. W czasie uroczystości wspominano 17. rocznicę koronacji obrazu Matki Bożej Pocieszenia.

Więcej...

Kielce: obchody 74. rocznicy zagłady getta kieleckiego 2016-08-28

Modlitwami w intencji ofiar niemieckiej zbrodni oraz odczytaniem świadectw dotyczących okropności podczas wymordowywania kieleckich Żydów, uczczono 28 sierpnia w Kielcach 74. rocznicę zagłady kieleckiego getta.

Więcej...

Ciechanów: diecezjalne obchody 1050-lecia Chrztu Polski 2016-08-28

Przejęcie ognia wiary, procesja z elementami historycznymi i Msza św. polowa na błoniach Zamku Książąt Mazowieckich, znalazły się 28 sierpnia w programie diecezjalnych obchodów 1050-lecia Chrztu Polski w Ciechanowie w diecezji płockiej: „W chrześcijaństwie trzeba budować mosty” - przekonywał diecezjan bp Piotr Libera.

Więcej...

Bp Janiak: praca rolnicza jest szczególnym powołaniem człowieka 2016-08-28

Praca rolnicza jest jednym z najstarszych zawodów, jest szczególnym powołaniem człowieka. Ziemia jest naszym naturalnym skarbem, najważniejszym dobrem – mówił biskup kaliski Edward Janiak podczas 18. Wojewódzko-Diecezjalnych Dożynek Wielkopolskich w Liskowie.

Więcej...

Licheń: rodzinna niedziela w sanktuarium podczas pikniku z mamą i tatą 2016-08-28

Dziesiątki dzieci wraz z rodzicami i dziadkami zjechały dziś do Lichenia, aby wziąć udział w organizowanym na trawniku przed licheńską bazyliką po raz siódmy „Pikniku z mamą i tatą”.

Więcej...

Żyrardów: podsumowanie i podziękowania za organizację Dni w Diecezji 2016-08-28

W sobotę, 27 sierpnia w Żyrardowie odbyło się uroczyste podsumowanie trzyletnich przygotowań do diecezjalnego etapu Światowych Dni Młodzieży. W spotkaniu zorganizowanym w parafii Matki Bożej Pocieszenia w Żyrardowie uczestniczył biskup łowicki Andrzej F. Dziuba oraz przedstawiciele władz samorządowych z terenu diecezji łowickiej.

Więcej...

Prymas Polski przewodniczył archidiecezjalnemu dziękczynieniu za plony 2016-08-28

„Dziękując za to, co otrzymaliśmy od Boga i co wypracowaliśmy trudem naszych rąk chcemy Go jednocześnie prosić o roztropność i miłość, aby uczynił nas miłosiernymi wobec tych, którym trzeba przyjść z konkretną pomocą” – mówił abp Wojciech Polak podczas Dożynek Archidiecezji Gnieźnieńskiej, które odbyły się 28 sierpnia w sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Kawnicach.

Więcej...

Bp Wątroba: rolnicy to ludzie pokorni 2016-08-28

Rolnicy to ludzie pokorni. Dobrze wiedzą, że Pańska jest ziemia i wszystko, co ją napełnia – powiedział podczas Dożynek Diecezjalnych biskup rzeszowski Jan Wątroba. 28 sierpnia do Parku Papieskiego w Rzeszowie przybyło 110 delegacji z dożynkowymi wieńcami.

Więcej...
Następna »

Informacje z diecezji

Mapa diecezji Koszalińsko-kołobrzeska Krakowska Kielecka Tarnowska Rzeszowska Przemyska Sandomierska Bielsko-żywiecka Katowicka Świdnicka Sosnowiecka Gliwicka Opolska Kaliska Wrocławska Legnicka Zielonogórsko-gorzowska Poznańska Szczecińsko-kamieńska Gnieźnieńska Bydgoska Pelplińska Gdańska Siedlecka Radomska Częstochowska Łódzka Włocławska Łowicka Warszawsko-praska Warszawska Płocka Toruńska Elbląska Warmińska Drohiczyńska Białostocka Łomżyńska Ełcka Zamojsko-lubaczowska Lubelska Wrocławsko-gdańska (greckokatolicka) Przemysko-warszawska (greckokatolicka) Ordynariat Polowy Wojska Polskiego

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook