Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegóły na stronie www.kai.plX

Diecezje

14:50 / 25-09-2017

Komańcza: konferencja o dziele Prymasa Wyszyńskiego

25 września 1953 roku funkcjonariusze Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego aresztowali Prymasa Polski, Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Przez trzy lata – do października 1956 roku Prymas Tysiąclecia więziony był w różnych miejscach Polski. Z tej okazji, w sobotę 23 września 2017 roku, w pobliżu miejsca ostatniego uwięzienia, w Rzepedzi w gminie Komańcza (prymas przebywał przez ostatni rok uwięzienia w klasztorze Sióstr Nazaretanek w Komańczy), odbyła się konferencja poświęcona dziełu Prymasa Wyszyńskiego.

13:46 / 25-09-2017

Kraków: inauguracja Szkoły Wychowawców Seminariów Duchownych Diecezjalnych i Zakonnych

Czy masz w sobie Słowo i czy rozeznajesz w sobie pragnienie, żeby się tym Słowem dzielić – to dwie predyspozycje, które formują wychowawców – powiedział abp Grzegorz Ryś podczas Mszy św. inaugurującej 25 września VIII edycję Szkoły Wychowawców Seminariów Duchownych Diecezjalnych i Zakonnych w Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie. – Kiedy mam Słowo zatrzymane w sercu, to ono jest moim sposobem myślenia, modlitwy i sposobem rozeznawania rzeczywistości – podkreślił hierarcha.

13:19 / 25-09-2017

Płock: wręczono nagrody za pomoc osobom niepełnosprawnym

Uroczyste wręczenie nagród za pomoc osobom niepełnosprawnym odbyło się podczas Mszy św. w katedrze płockiej. Adam Wiśniewski, Małgorzata Struzik, Piotr Czesław Nosarzewski i Wanda Kośmider zostali nagrodzeni nagrodą „Jesteś Przyjacielem”, przyznawaną przez płockie środowisko osób niepełnosprawnych, z inicjatywy Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Kolory Życia”.

13:03 / 25-09-2017

Wieliczka: spotkanie organizacji działających w duchu św. Brata Alberta

Wielkie dzieło św. Brata Alberta wymaga stale aktualizacji, twórczego odczytywania potrzeb – powiedział bp Damian Muskus OFM, który w Kaplicy św. Kingi w Kopalni Soli w Wieliczce odprawił Mszę św. dla organizacji, instytucji i stowarzyszeń, które działają w duchu krakowskiego apostoła ubogich. Uroczystość jest podsumowaniem małopolskich wydarzeń związanych z kończącym się Rokiem św. Brata Alberta.

11:58 / 25-09-2017

Ostatnie dwa tygodnie zgłoszeń filmów na festiwal KINO Z DUSZĄ

Do 9 października trwają zgłoszenia filmów do Festiwalu Filmów Dokumentalnych KINO Z DUSZĄ. Piąta edycja wydarzenia zaplanowana jest na 23-25 listopada w warszawskiej Kinotece.

10:56 / 25-09-2017

Przemyśl: przysięga żołnierzy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej

126 żołnierzy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk Łukasza Cieplińskiego złożyło 24 września przysięgę wojskową. Uroczystość odbyła się na Rynku w Przemyślu. Poprzedziła ją Msza św. w archikatedrze, której przewodniczył bp Stanisław Jamrozek.

10:55 / 25-09-2017

Bielsko-Biała: ruszyły „Wieczory Ożywienia Wiary”

Śpiewy wielbiące Boga, świadectwo osoby uczestniczącej w kursie Alfa, rozważania słowa Bożego, osobista adoracja przed Najświętszym Sakramentem oraz prośba o Boże błogosławieństwo dla mieszkańców Podbeskidzia – złożyły się na inauguracyjne spotkanie pod nazwą „Wieczory Ożywienia Wiary” w bielskim kościele NSPJ. Adresowana do młodych akcja będzie odbywać się cyklicznie w każdą czwartą niedzielę miesiąca w jednej z najbardziej znanych świątyń w Bielsku-Białej, usytuowanej przy dworcu PKS.

10:54 / 25-09-2017

Beskidy: związkowcy „Solidarności” na Groniu Jana Pawła II

Działacze „Solidarności” Ziemi Wadowickiej oraz innych rejonów Małopolski świętowali 24 września na Groniu Jana Pawła II 37. rocznicę powstania swego związku. Uroczystej Eucharystii w intencji ojczyzny przewodniczył ks. prałat Stanisław Czernik, proboszcz parafii pw. św. Macieja w Andrychowie.

10:32 / 25-09-2017

Toruń: Światło prawdy – koncert ku czci bł. ks. Jerzego Popiełuszki

– Ksiądz Popiełuszko nie bał się być świadkiem prawdy – mówił bp Andrzej Suski podczas koncertu ku czci bł. ks. Jerzego Popiełuszki, który odbył się 24 września w kościele Mariackim w Toruniu. Koncert odbył się z okazji 70. rocznicy urodzin błogosławionego kapelana solidarności.

10:23 / 25-09-2017

Policjanci pielgrzymowali do Czarnej Madonny

Za funkcjonariuszy Policji Państwowej pomordowanych na Kresach Wschodnich przez NKWD, a także policjantów poległych na służbie i za wszystkich przedstawicieli służb mundurowych – modlili się uczestnicy 16. Jasnogórskich Spotkań Środowiska Policyjnego.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.