Moja diecezja

Warszawa: w poniedziałek otwarcie celi abp. Antoniego Baraniaka 2016-12-09

Arcybiskup Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, będzie uczestniczył w otwarciu ekspozycji poświęconej śp. abp. Antoniemu Baraniakowi w warszawskim areszcie przy Rakowieckiej. W tej dawnej ubeckiej katowni w latach 1953-1956 więziony był bp Baraniak w czasach komunizmu.

Więcej...

„O komunikacji budującej bliskość” - kolejny wykład z cyklu „Duchowość dla Warszawy” (zapowiedź) 2016-12-09

„O komunikacji budującej bliskość” - tak brzmi tytuł kolejnego wykładu otwartego w ramach cyklu „Duchowość dla Warszawy”. Organizatorem inicjatywy jest Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie. Spotkanie, które poprowadzi dr Agnieszka Kozak, psycholog i wykładowca PWTW, odbędzie się 15 grudnia w Centralnej Bibliotece Rolniczej w Warszawie.

Więcej...

Z Radomia wyruszył konwój z darami na Ukrainę 2016-12-09

Sześć ton darów znajduje się w konwoju z darami dla Polaków na Ukrainie. Transport wyruszył dzisiaj z Radomia. Caritas Diecezji Radomskiej odpowiedziała w ten sposób na apel abp. Mieczysława Mokrzyckiego, metropolity lwowskiego.

Więcej...

Diecezja kielecka: dwie studnie głębinowe w Afryce dzięki zbiórce makulatury w parafiach 2016-12-09

Blisko 350 ton makulatury zebrano w parafiach, a za uzyskaną dzięki temu kwotę 100 tys. zł udało się wybudować dwie studnie głębinowe w Afryce – to efekt zbiórki prowadzonej w ciągu ostatnich czterech lat w kilkudziesięciu parafiach diecezji kieleckiej. Makulatura jest zbierana nadal.

Więcej...

Przemoc w Kościele? – dyskusja kwartalnika „Pastores” 2016-12-09

O rozmaitych odcieniach przemocy – w Kościele i wobec Kościoła – rozmawiano 9 grudnia, podczas spotkania, poświęconego tekstom, zamieszczonym w 73 numerze kwartalnika „Pastores”, które w większości poświęcone są temu zjawisku.

Więcej...

Abp Gądecki do kapłanów: patrzmy w przyszłość, angażujmy świeckich, unikajmy polityki 2016-12-09

- Nie możemy się zatrzymać wyłącznie na wspominaniu czasów minionych, trzeba patrzeć w przyszłość. W przyszłość, która musi się wystrzegać „skostnienia” metod duszpasterskich – napisał abp Stanisław Gądecki w liście do kapłanów archidiecezji poznańskiej na zakończenie jubileuszu 1050. rocznicy chrztu Polski.

Więcej...

Warszawa: ogólnopolskie spotkanie profesorów teologii z min. Gowinem 2016-12-09

Znaczenie teologii we współczesnym systemie kształcenia akademickiego w Polsce było tematem spotkania profesorów teologii z całego kraju z ministrem nauki i szkolnictwa wyższego, wicepremierem Jarosławem Gowinem. Spotkanie odbyło się w Papieskim Wydziale Teologicznym (PWT) w Warszawie.

Więcej...

Bielsko-Biała: ustanowiono Nagrodę św. Maksymiliana Marii Kolbego 2016-12-09

Promocja działalności ewangelizacyjnej oraz pobudzenie wrażliwości apostolskiej – to główne zadanie, jakie przyświeca ustanowionej właśnie Nagrodzie św. Maksymiliana Marii Kolbego, przyznawanej za działalność ewangelizacyjną i apostolską na terenie diecezji bielsko-żywieckiej. Wyróżnienie, przyznawane raz w roku w okolicach 8 stycznia, daty urodzin św. Maksymiliana Marii Kolbego – to kopia figurki „Matki Bożej zza drutów” z Centrum św. Maksymiliana w Harmężach.

Więcej...

Bp Czaja: bł. o. Alojzy Liguda niezłomnym świadkiem Bożej dobroci 2016-12-09

„Bł. o. Alojzy jest nam wielkim apostołem i niezłomnym świadkiem Bożej dobroci i paschalnej radości” – powiedział bp Andrzej Czaja podczas uroczystego wprowadzenia prochów męczenników z Dachau (w tym bł. o. Ligudy) do kościoła pw. Ducha Świętego w Winowie. 8 grudnia minęła 74. rocznica śmierci pochodzącego z tej miejscowości błogosławionego.

Więcej...

Grudniowe „W drodze” pyta o granice wolności w medycynie 2016-12-09

Grudniowy numer „W drodze”, miesięcznika poświęconego życiu chrześcijańskiemu, wydawanego przez dominikanów, pyta przede wszystkim o granice wolności w medycynie. Grubsze, świąteczne wydanie, sporo miejsca poświęca również tematyce związanej z Bożym Narodzeniem, a także wraca do historii tragicznych wydarzeń na Wołyniu, gdzie w latach 40. ubiegłego wieku dokonano eksterminacji ludności polskiej.

Więcej...
Następna »

Informacje z diecezji

Mapa diecezji Koszalińsko-kołobrzeska Krakowska Kielecka Tarnowska Rzeszowska Przemyska Sandomierska Bielsko-żywiecka Katowicka Świdnicka Sosnowiecka Gliwicka Opolska Kaliska Wrocławska Legnicka Zielonogórsko-gorzowska Poznańska Szczecińsko-kamieńska Gnieźnieńska Bydgoska Pelplińska Gdańska Siedlecka Radomska Częstochowska Łódzka Włocławska Łowicka Warszawsko-praska Warszawska Płocka Toruńska Elbląska Warmińska Drohiczyńska Białostocka Łomżyńska Ełcka Zamojsko-lubaczowska Lubelska Wrocławsko-gdańska (greckokatolicka) Przemysko-warszawska (greckokatolicka) Ordynariat Polowy Wojska Polskiego

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook