Moja diecezja

Bp Ryś na ICE 2016: Bóg kocha rozmawiać z człowiekiem 2016-07-24

„Bóg nie potrafi istnieć inaczej niż jak Słowo dla człowieka. Bóg kocha rozmawiać z człowiekiem” – mówił bp Grzegorz Ryś komentując niedzielne Słowo Boże w czasie Eucharystii sprawowanej dla uczestników Międzynarodowego Centrum Ewangelizacji ICE 2016 w Krakowie.

Więcej...

Kopia obrazu Matki Bożej dla Franciszka 2016-07-24

Kopia obrazu Matki Bożej dla Franciszka

Podczas pielgrzymki na Jasną Górę, 28 lipca, papież Franciszek otrzyma kopię cudownego obrazu Matki Bożej. To dar, który paulini przekazują jako znak łączności „wzgórza watykańskiego ze wzgórzem jasnogórskim” i znak zapewnienia o modlitwie za następcę św. Piotra.

Więcej...

"Twardy dysk Franciszka" - biskup z Buenos Aires gości na Podhalu 2016-07-24

O książeczce z numerami telefonów i doskonałej pamięci Franciszka opowiadał 24 lipca w Nowym Targu bp Guiileramo Rodriguez Melgarejo z diecezji San Martin w Buenos Aires. Hierarcha przewodniczył jednej z Mszy św. w parafii NSPJ.

Więcej...

Warszawa: wojskowi pielgrzymi ŚDM złożyli kwiaty na Grobie Nieznanego Żołnierza 2016-07-24

Ceremonią złożenia wieńców na płycie Grobu Nieznanego Żołnierza zainaugurowana została wojskowa część Światowych Dni Młodzieży. W zorganizowanych przez Wojsko Polskie i Ordynariat Polowy spotkaniu uczestniczą żołnierze, podchorążowie i młodzież ze szkół i rodzin wojskowych z 10 państw. Wizyta i złożenie wieńca przy Grobie Nieznanego Żołnierza to tradycyjny element wielu wizyt wojskowych w naszym kraju.

Więcej...

Kard. Nycz: obyśmy potrafili przebaczać! 2016-07-24

Obyśmy w życiu potrafili - w małżeństwie, rodzinie, wśród kolegów w pracy, w polityce, przebaczać tak, jak Pan Bóg nam przebacza - mówił kard. Kazimierz Nycz, który w warszawskim kościele pw. św. Jakuba sprawował Mszę św. dla pielgrzymów ŚDM. W uroczystości wzięli udział m.in. członkowie międzynarodowej wspólnoty ewangelizacyjnej Shalom.

Więcej...

Częstochowa: bezdomni gotują tonę bigosu 2016-07-24

Na parafianach z częstochowskiej Doliny Miłosierdzia słowa: „tona bigosu” nie robią już chyba większego wrażenia. Przyzwyczaili się, że w sezonie wzmożonego ruchu pielgrzymkowego rozdają bigos. Tym razem przygotowują go w związku z pobytem w Częstochowie papieża Franciszka.

Więcej...

Kraków: o seksie na ŚDM 2016-07-24

„Miłość i seksualność – jak w dzisiejszych czasach prowadzić młodzież w drodze ku szczęśliwemu małżeństwu i rodzinie” – taki tytuł będą nosić warsztaty odbywające się w ramach ŚDM. Kilkugodzinne spotkanie, prowadzone w całości w języku angielskim, odbędzie się we wtorek, 26 lipca w Kampusie AGH w Krakowie.

Więcej...

Kielce: biskupi i pielgrzymi z Japonii na Mszy św. w kościele na Barwinku 2016-07-24

Grupa pielgrzymów z Japonii dotarła w nocy do Kielc – na etap diecezjalny ŚDM. Dwaj japońscy biskupi i trzej japońscy księża koncelebrowali dzisiaj wraz z księżmi z parafii Mszę św. w kościele św. Stanisława BM na kieleckim Barwinku. Diecezja kielecka jest jedyną przyjmującą pielgrzymów z Japonii.

Więcej...

Warszawa: pielgrzymi ŚDM spędzają dzień w parafiach 2016-07-24

W parafiach oraz w domach rodzin spędzają niedzielę pielgrzymi Światowych Dni Młodzieży, którzy w arch. warszawskiej uczestniczą w „Dniach w Diecezji”, poprzedzających wydarzenia centralne Światowych Dni Młodzieży. W parafii pw. św. Józefa Oblubieńca na Woli gości 78 osób z Argentyny, Hiszpanii i Kolumbii. Przed południem uczestniczyli we Mszy św., sprawowanej po polsku i hiszpańsku.

Więcej...

Bp Greger w Rychwałdzie: modlitwy uczymy się na modlitwie 2016-07-24

„Modlitwy uczymy się na modlitwie, nie mamy innej szkoły” – podkreślił bp Piotr Greger w maryjnym sanktuarium w Rychwałdzie koło Żywca, do którego pielgrzymowali 24 lipca egzaminatorzy, instruktorzy i kierowcy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego (WORD) w Bielsku-Białej. Biskup pomocniczy diecezji bielsko-żywieckiej zachęcił kierowców, by modlitwa ku czci św. Krzysztofa stała się dla nich inspiracją do poważnego potraktowania zawartych w nich wskazań.

Więcej...
Następna »

Informacje z diecezji

Mapa diecezji Koszalińsko-kołobrzeska Krakowska Kielecka Tarnowska Rzeszowska Przemyska Sandomierska Bielsko-żywiecka Katowicka Świdnicka Sosnowiecka Gliwicka Opolska Kaliska Wrocławska Legnicka Zielonogórsko-gorzowska Poznańska Szczecińsko-kamieńska Gnieźnieńska Bydgoska Pelplińska Gdańska Siedlecka Radomska Częstochowska Łódzka Włocławska Łowicka Warszawsko-praska Warszawska Płocka Toruńska Elbląska Warmińska Drohiczyńska Białostocka Łomżyńska Ełcka Zamojsko-lubaczowska Lubelska Wrocławsko-gdańska (greckokatolicka) Przemysko-warszawska (greckokatolicka) Ordynariat Polowy Wojska Polskiego

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook