Białostocka

01:50 / 06-12-2018

Pogrzeb śp. Antoniego Głódzia, brata metropolity gdańskiego

W Bobrówce na Podlasiu, rodzinnej miejscowości abp. Sławoja Głódzia odbyły się dziś uroczystości pogrzebowe Antoniego Głódzia, starszego brata metropolity gdańskiego. Uroczystości odbyły się pod przewodnictwem abp. Sławoja Leszka Głódzia i abp. Andrzeja Dzięgi, metropolity szczecińsko-kamińskiego.

13:05 / 02-12-2018

Abp Wojda: napełnieni Duchem Świętym stańmy się misjonarzami

„Napełnieni Duchem Świętym i Jego mocą, jak uczniowie w Wieczerniku, stańmy się misjonarzami na ścieżkach dzisiejszego świata. Uczeń Chrystusa nie ociąga się, nie zwleka, ale jest zawsze gotowy, by nieść innym miłość Jezusa” – pisze w liście pasterskim do wiernych abp Tadeusz Wojda. W I niedzielę Adwentu przesłanie jest odczytywane we wszystkich kościołach archidiecezji białostockiej.

09:22 / 19-11-2018

Nowa dziewica konsekrowana w archidiecezji białostockiej

Archidiecezja białostocka ma nową dziewicę konsekrowaną. Swoje śluby złożyła wczoraj na ręce abp. Tadeusza Wojdy podczas uroczystej Mszy św. w białostockiej archikatedrze. „Życie konsekrowane bulwersowało od wieków, ale ma bulwersować i dzisiaj; pobudzać innych do stawiania pytań i do refleksji. Do uświadamiania sobie, że w życiu liczy się coś więcej niż tylko użyteczność społeczna czy produkcja materialna dóbr” – mówił w homilii abp Wojda.

21:02 / 18-11-2018

Abp Wojda: życie konsekrowane wskazuje, że w życiu najbardziej liczy się dobro duchowe

Życie konsekrowane bulwersowało od wieków, ale ma bulwersować i dzisiaj, pobudzając do uświadamiania sobie, że w życiu najbardziej liczy się dobro duchowe, bowiem to ono otwiera bramy życia i szczęścia wiecznego – mówił abp Tadeusz Wojda podczas uroczystej Mszy św. w białostockiej archikatedrze.

07:31 / 17-11-2018

Abp Wojda: Niech Matka Miłosierdzia nieustannie nam towarzyszy

Zabierzcie Matkę Miłosierdzia, głęboko wymalowaną w waszych sercach, do waszego codziennego życia – mówił abp Tadeusz Wojda w uroczystość Patronki archidiecezji, Matki Bożej Miłosierdzia. Mszę św. w wypełnionej wiernymi białostockiej archikatedrze koncelebrował abp senior Edward Ozorowski, bp Henryk Ciereszko oraz kilkudziesięciu kapłanów. Homilię wygłosił abp Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański.

15:19 / 11-11-2018

Abp Wojda: bądźmy dumni z niepodległej Polski!

W 100. rocznicę odzyskania wolności, dziękując dobremu i miłosiernemu Bogu za wywalczone, ale i wymodlone przez pokolenia Polaków odrodzenie naszej Ojczyzny, powierzmy sprawy Polski Bożej Opatrzności – mówił abp Tadeusz Wojda w białostockiej archikatedrze podczas Mszy św. w intencji Ojczyzny z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości.

21:04 / 07-11-2018

Abp Wojda: z Maryją pozostaniemy zawsze prawdziwie wolni

„Świadomi naszej historycznej przyjaźni z Maryją, pozostańmy wiernie u Jej boku. Bo jeśli wiernie przy Niej stać będziemy, nikt ani nic nas nie zniewoli! Z Nią pozostaniemy zawsze prawdziwie wolni” – mówił abp Tadeusz Wojda w białostockiej bazylice archikatedralnej podczas rozpoczęcia dziewięciodniowego przygotowania archidiecezji do uroczystości patronalnej. Nabożeństwo, które swoimi tradycjami sięga Ostrej Bramy w Wilnie zwane jest Nowenną Opieki i zakończy się 16 listopada uroczystością Najświętszej Maryi Panny Matki Miłosierdzia.

22:00 / 03-11-2018

Białystok: modlitwa w archikatedrze za zmarłych biskupów i kapłanów archidiecezji

3 listopada duchowni i wierni archidiecezji białostockiej modlili się w bazylice archikatedralnej za zmarłych arcybiskupów, biskupów, kapłanów oraz osoby konsekrowane. Uroczystej Mszy św., połączonej z żałobnymi nieszporami przewodniczył abp Tadeusz Wojda. Koncelebrowali abp senior Stanisław Szymecki, bp Henryk Ciereszko oraz kilkudziesięciu kapłanów.

10:02 / 30-10-2018

Abp Wojda: misjonarz uobecnia Chrystusa

„Misjonarz jest uobecnieniem samego Jezusa Chrystusa. To On wybiera, powołuje i posyła, a misjonarz staje się przedłużeniem Jego misji” – mówił abp Tadeusz Wojda podczas Mszy św. w parafii pw. Matki Bożej częstochowskiej i św. Kazimierza w Mońkach na zakończenie Tygodnia Misyjnego.

07:24 / 29-10-2018

Abp Wojda: Juda Tadeusz patronuje chrześcijańskiej nadziei

Święty Juda Tadeusz mówi nam nieustannie o chrześcijańskiej nadziei, której tak bardzo współczesnemu człowiekowi potrzeba – podkreślał abp Tadeusz Wojda na zakończenie Eucharystii sprawowanej 28 października w archikatedrze białostockiej. W dniu swoich imienin, abp Wojda dziękował kapłanom i wiernym za wspólne świętowanie liturgicznego wspomnienia św. Judy Tadeusza.

1 2 3 68
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.