Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Depesze KAI:

Białostocka

22:18 / 25-03-2017

Bp Ciereszko w Dzień Świętości Życia: Tam gdzie jest miłość, tam jest życie

W dzisiejszym święcie tajemnica życia, miłości i odkupienia splatają się ze sobą. Kiedy Bóg objawia swój zamiar wkroczenia w dzieje ludzkości po jej upadku w grzech, by odnowić życie w świętości, które zostało naruszone, tym samym potwierdza, że tam gdzie jest miłość, tam jest życie – mówił w archikatedrze białostockiej bp Henryk Ciereszko podczas obchodów Dnia Świętości Życia. We Mszy św. uroczystości Zwiastowania Pańskiego wraz z wiernymi uczestniczyły osoby zaangażowane na rzecz obrony życia oraz alumni Seminarium Duchownego.​

17:13 / 24-03-2017

Białystok: kolegiata w Sokółce ogłoszona sanktuarium

Kolegiata św. Antoniego w Sokółce została ustanowiona diecezjalnym sanktuarium – dekret w tej sprawie podpisał metropolita białostocki abp Edward Ozorowski. W 2008 roku w świątyni doszło do cudu eucharystycznego.

12:50 / 19-03-2017

Białystok: Modlitwa z okazji imienin metropolity białostockiego

Abp Edward Ozorowski podczas Mszy św. w białostockiej archikatedrze w dniu swoich imienin dziękował kapłanom i wiernym za wspólne świętowanie liturgicznego wspomnienia św. Edwarda Męczennika. Eucharystię, której przewodniczył solenizant koncelebrował abp Senior Stanisław Szymecki, bp. Henryk Ciereszko oraz kilkudziesięciu kapłanów.

08:12 / 10-03-2017

Abp Ozorowski: miłosierdzie Boże to sam Bóg czuwający nad człowiekiem

„Miłosierdzie Boże nie jest działaniem jednorazowym, ani nie zamyka się w momentach, kiedy człowiek o nie prosi. Miłosierdzie Boże to Jego obecność, to sam Bóg, który czuwa nad człowiekiem” – mówił abp Edward Ozorowski w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku podczas Mszy św. dziękczynnej w 28. rocznicę ocalenia miasta po katastrofie pociągu przewożącego ciekły chlor. Uroczystości rozpoczęła wspólna modlitwa przy Krzyżu-Pomniku, nieopodal kaplicy, gdzie przez lata pełnił posługę bł. ks. Michał Sopoćko.

08:54 / 05-03-2017

Św. Kazimierz wciąż aktualnym wzorem

O tym, że pomimo zmieniających się czasów św. Kazimierz jest wciąż godnym wzorem do naśladowania mówił abp Edward Ozorowski podczas uroczystości patronalnej metropolii białostockiej, 4 marca br., w kościele pw. św. Kazimierza w Białymstoku. Eucharystię koncelebrowali biskupi z diecezji sufraganalnych – drohiczyńskiej i łomżyńskiej.

09:40 / 02-03-2017

Abp Ozorowski: Wielki Post to czas nadziei

„Wielki Post to czas nadziei. Podobnie jak człowiek żyje dzięki nadziei, tak Bóg pokłada w człowieku nadzieję, do tego stopnia, że na drodze do pełni zjednoczenia z Nim jesteśmy Jego współpracownikami” – mówił abp Edward Ozorowski podczas uroczystej liturgii rozpoczynającej Wielki Post w archikatedrze białostockiej. Eucharystię Środy Popielcowej koncelebrował bp Henryk Ciereszko oraz księża profesorowie Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku.

09:09 / 16-02-2017

Abp Ozorowski: Powtarzajmy zawsze „Jezu, ufam Tobie!”

Do ufności w Boże miłosierdzie pomimo zła obecnego w świecie i Europie, w której jest wciąż wiele konfliktów i sporów, zachęcał 15 lutego, w liturgiczne wspomnienie ks. Michała Sopoćki, w białostockim Sanktuarium Miłosierdzia Bożego abp Edward Ozorowski.

09:28 / 29-01-2017

Białystok: Kościół białostocki modli się za prześladowanych chrześcijan

Dziś, tak jak w pierwszych wiekach trwają prześladowania chrześcijan. Dziś również wśród nas jest wielu świętych męczenników – mówił w białostockiej archikatedrze podczas Mszy św. o pokój na świecie i za prześladowanych chrześcijan abp Edward Ozorowski. Homilię wygłosił abp Jean Abdou Arbach z Syrii. Po zakończonej Eucharystii wspólnoty modlitewne Białegostoku spotkały się na modlitwie wstawienniczej za prześladowanych wyznawców Chrystusa.

21:25 / 26-01-2017

Białystok: 17. Dzień Islamu pod hasłem miłosierdzia

Pod hasłem „Chrześcijanie i muzułmanie: adresaci i narzędzia Bożego miłosierdzia” odbył się 17. Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce. Po raz pierwszy gospodarzem głównych obchodów był Białystok. Na spotkanie przybyli duchowni i wierni obu religii oraz przedstawiciele korpusu dyplomatycznego krajów muzułmańskich.

11:46 / 24-01-2017

Białystok: ekumeniczny trójgłos w białostockim seminarium duchownym

Archidiecezjalne seminarium duchowne w Białymstoku było w poniedziałek gospodarzem konferencji nazywanej Trójgłosem Ekumenicznym, odbywającej się w ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. W tym roku odbywał się on pod hasłem zaczerpniętym z Listu św. Pawła do Efezjan: „…jedna wiara, jeden chrzest”.

1 2 3 55
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.