Białostocka

15:57 / 22-06-2018

Białystok: młodzi pielgrzymowali do Różanegostoku

Blisko 300 pątników wyruszyło w 38. pieszej pielgrzymce z Białegostoku do sanktuarium Matki Bożej Wspomożycielki w Różanymstoku. Tradycyjnie jest ona dziękczynieniem za zakończony rok szkolny i akademicki. Jej hasło „Niech zstąpi duch Twój” nawiązuje do przeżywanego roku duszpasterskiego.

15:18 / 11-06-2018

Trwa modlitwa o zdrowie abp. Szymeckiego

Metropolita białostocki Tadeusz Wojda zwrócił się z prośbą do kapłanów i wiernych archidiecezji o modlitwę o zdrowie arcybiskupa seniora Stanisława Szymeckiego.

13:02 / 11-06-2018

Abp Wojda: SacroExpo – twórczość ludzka i dar Boga

SacroExpo dialogiem między tymi dziedzinami, które pozwalają doświadczyć twórczości ludzkiej – daru Boga – powiedział abp Tadeusz Wojda w poniedziałek podczas otwarcia XIX Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SacroExpo, która potrwa w halach Targów Kielce do 13 czerwca.

19:29 / 10-06-2018

Białystok: pierwsza rocznica ingresu abp. Tadeusza Wojdy

„Jesteśmy wspólnotą kapłańską, a szerzej – wspólnotą Kościoła zgromadzoną wokół Ewangelii. Czas z wami szybko płynie, bo razem staramy się realizować misję, w pełnieniu której o pomoc prosiłem od samego początku: «Aby Ewangelia była głoszona». Starajmy się odpowiedzieć na to zaproszenie Chrystusa naszym świadectwem życia ” – mówił abp Tadeusz Wojda podczas Mszy św. celebrowanej w archikatedrze pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny z okazji 1. rocznicy swego ingresu do katedry w Białymstoku.

22:43 / 04-06-2018

Białystok: Prawykonanie oratorium o bł. Bolesławie Lament

„Oratorium o bł. Bolesławie Lament wyraża odwieczne pragnienie Boga: pragnienie jedności, która została zniszczona przez grzech pierworodny, «porozrywana» – jak to właśnie zostało wyśpiewane – mówił 3 czerwca podczas prawykonania oratorium o bł. Bolesławie Lament w parafii pod jej wezwaniem w Białymstoku metropolita białostocki abp Tadeusz Wojda.

19:36 / 02-06-2018

Sokółka: Pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych

Już po raz siódmy dzieci pierwszokomunijne z archidiecezji białostockiej pielgrzymowały wraz z rodzicami i katechetami do kościoła św. Antoniego w Sokółce, gdzie przechowywana jest Cząstka Ciała Pańskiego. Mszy św. dla ponad tysiąca małych pielgrzymów przewodniczył abp Tadeusz Wojda, metropolita białostocki, a homilię wygłosił ks. Jacek Ingielewicz, wikariusz parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej i św. Kazimierza w Mońkach

15:46 / 31-05-2018

Abp Wojda: Eucharystia sprawia, że jesteśmy chrześcijanami

Trwać w Chrystusie to znaczy zacząć działać, myśleć, oceniać i mówić jak On, by móc przynosić owoc obfity. Jezus Eucharystyczny nigdy nie przestał udzielać łask i czynić cuda, tak jak wówczas, gdy przemierzał drogi Palestyny i docierał do wszystkich. On nadal jest jedynym uzdrowieniem naszego serca i naszej duszy, a dokonuje tego na drodze wiary i miłości. W konsekwencji, Eucharystia sprawia, że nie tylko nazywamy się chrześcijanami, ale nimi rzeczywiście jesteśmy – mówił w homilii podczas uroczystości Bożego Ciała metropolita białostocki abp Tadeusz Wojda. Msza św. i procesja eucharystyczna przez centrum miasta zgromadziły jak co roku kilkanaście tysięcy wiernych.

11:02 / 29-05-2018

Białystok: kolegialność w Kościele – międzynarodowa konferencja w WSD

Międzynarodowa Konferencja Naukowa zatytułowana „Kolegialność w Kościele katolickim odbyła się 28 maja w Archidiecezjalnym Wyższym Seminarium Duchownym w Białymstoku. Gościem spotkania był kard. Stanisław Ryłko z Watykanu.

22:13 / 27-05-2018

Prostyń: wotywne ornamenty na statui Trójcy Przenajświętszej

Podczas uroczystości diecezjalnych w Sanktuarium Trójcy Przenajświętszej i św. Anny w Prostyni, korona i nimb pobłogosławione przez papieża Franciszka zostały nałożone na statuę Trójcy Przenajświętszej. Uroczystość miała miejsce 27 maja, na zakończenie oktawy z okazji 500-lecia objawień św. Anny w Prostyni.

17:50 / 26-05-2018

Białystok: Matki w pielgrzymce do Matki Bożej Bolesnej

26 maja, w Dzień Matki, już po raz dziewiętnasty wyruszyła z białostockiej archikatedry Pielgrzymka Kobiet do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie. Uczestniczyło w niej blisko pół tysiąca pątniczek z Białegostoku i okolic. Wiele pań dotrze do sanktuarium indywidualnie na Eucharystię kończącą pielgrzymkę.

1 2 3 65
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.