Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegóły na stronie www.kai.plX

Białostocka

15:26 / 23-07-2017

Białystok: stypendyści Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zakończyli obóz wakacyjny

23 lipca Mszą św. pod przewodnictwem bp. Henryka Ciereszki zakończył się obóz dla stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Przez 10 dni blisko siedmiuset młodych ludzi z całej Polski – gimnazjalistów i licealistów – zwiedzało Białystok i Podlasie, poznając tutejszą historię, kulturę, zabytki, religijność i miejsca kultu.

15:25 / 17-07-2017

Białystok: ruszyły zapisy na Ekumeniczną Pieszą Pielgrzymkę do Wilna

Dziś ruszyły zapisy Ekumeniczną Pieszą Pielgrzymkę z Białegostoku do Wilna, która wyruszy już po raz 25. Trasa przebiegnie przez Polskę, Białoruś i Litwę, a modlitwa w Wilnie wpisze się w tym roku w obchody 90-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Ostrobramskiej. Pątnicy wyjdą na szlak 16 sierpnia a do Ostrej Bramy dotrą 24 sierpnia.

10:36 / 13-07-2017

Białystok: wkrótce Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka do Wilna

Już po raz 25. wyruszy Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka z Białegostoku do Wilna. Jej trasa przebiegnie przez Polskę, Białoruś i Litwę, a modlitwa w Wilnie wpisze się w tym roku w obchody 90-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Ostrobramskiej.

10:48 / 01-07-2017

21. Archidiecezjalna Piesza Pielgrzymka Rodzin do Sanktuarium w Juchnowcu

Blisko 300 pielgrzymów z Białegostoku i okolic wyruszyło w pieszej pielgrzymce do Sanktuarium Królowej Rodzin w Juchnowcu. Pątnikom towarzyszy bp Henryk Ciereszko, który na zakończenie wędrówki odprawi Mszę św. w juchnowieckim sanktuarium.

19:35 / 23-06-2017

Białystok: Młodzi pielgrzymi wyruszyli do Różanegostoku

Blisko 400 młodych pątników już po raz 37. wyruszyło na trzydniową pieszą pielgrzymkę z Białegostoku do Sanktuarium Matki Bożej Wspomożycielki w Różanymstoku. Tradycyjnie jest ona dziękczynieniem za zakończony rok szkolny i akademicki. W tym roku przebiega ona pod hasłem przeżywanego roku duszpasterskiego „Idźcie i głoście”.

15:41 / 15-06-2017

Abp Wojda: w Eucharystii Chrystus uczy człowieka miłości i miłosierdzia

„W Eucharystii odnawia się nieustannie najgłębsze zjednoczenie z Chrystusem, podczas którego On sam uczy chrześcijanina miłości i miłosierdzia względem siebie i innych” – mówił w homilii podczas uroczystości Bożego Ciała metropolita białostocki abp Tadeusz Wojda. Msza św. i procesja eucharystyczna przez centrum miasta zgromadziły jak co roku kilkanaście tysięcy wiernych.

10:05 / 12-06-2017

Bohaterska „Inka” wraca do domu

„Inko, wracaj do domu” – te słowa wielokrotnie wybrzmiewały podczas wczorajszej uroczystości odsłonięcia i poświecenia pomnika bohaterskiej sanitariuszki podziemia niepodległościowego Danuty Siedzikówny w miejscowości Gruszki leżącej w parafii Narewka w archidiecezji białostockiej. Mszy św., która zgromadziła leśników z całego kraju, władze rządowe i samorządowe, kombatantów, a także mieszkańców przewodniczył abp Tadeusz Wojda, metropolita białostocki.

21:08 / 10-06-2017

Abp Tadeusz Wojda podczas ingresu: bez Ewangelii wiara nie może wzrastać

Głoszenie Ewangelii jest wciąż potrzebne jak deszcz dla ziemi, bez którego nic nie może wzrastać. Podobnie bez Ewangelii wiara nie może wzrastać. Zawołanie «Aby była głoszona Ewangelia», będzie wytyczać moje drogi działania – mówił nowy arcybiskup metropolita białostocki Tadeusz Wojda na zakończenie uroczystości święceń i ingresu do archikatedry.

14:18 / 10-06-2017

Przewodnoczący KEP przesłał życzenia abp. Wojdzie z okazji przyjęcia sakry biskupiej

W imieniu Konferencji Episkopatu Polski włączam się modlitwą i dobrym słowem w tę wielką i podniosą uroczystość, przekazując serdeczne pozdrowienia i gratulacje od wszystkich polskich biskupów, duchowieństwa, osób życia konsekrowanego i wszystkich wiernych – napisał abp. Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski z okazji święceń biskupich i ingresu abp. Tadeusza Wojdy SAC. Uroczystość odbyła się 10 czerwca w archikatedrze białostockiej.

12:56 / 10-06-2017

Ingres abp. Wojdy do katedry białostockiej

Ks. Tadeusz Wojda przyjął święcenia biskupie i objął posługę arcybiskupa metropolity białostockiego. W Białymstoku trwają uroczystości ingresu.

1 2 3 57
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.