Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegóły na stronie www.kai.plX

Białostocka

16:08 / 27-05-2017

Białystok: abp Ozorowski wyświęcił dziewięciu nowych kapłanów

Do trwania w miłości Chrystusa zachęcał abp Edward Ozorowski dziewięciu nowo wyświęconych prezbiterów archidiecezji białostockiej. Do tego wydarzenia przygotowywali się przez sześć lat studiów i formacji w Archidiecezjalnym Wyższym Seminarium Duchownym w Białymstoku.

12:19 / 27-05-2017

Abp Ozorowski do nowych diakonów: Bądźcie sługami miłości

Diakon jest sługą miłości, gdyż miłość najpełniej wyraża się w służbie, zaś służba jest piękna, kiedy pełniona jest z miłością – mówił do nowo wyświęconych diakonów abp Edward Ozorowski. 26 maja w czasie uroczystej Mszy św. w białostockiej archikatedrze udzielił on sakramentu święceń w stopniu diakonatu sześciu alumnom Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku.

18:29 / 13-05-2017

Abp Ozorowski: objawienia fatimskie przedłużeniem Bożego dzieła Wcielenia i odkupienia

„Objawienia fatimskie są przedłużeniem Bożego dzieła Wcielenia i odkupienia, gdyż mają ten sam cel, jakim jest zbawienie człowieka. W Fatimie jeszcze raz Bóg potwierdził, że jest miłością i że człowieka nie opuści” – mówił dziś abp Edward Ozorowski podczas obchodów setnej rocznicy objawień fatimskich. Mszę, która w kościele pw. Matki Bożej Fatimskiej w Białymstoku zgromadziła kilka tysięcy białostoczan, koncelebrował abp Senior Stanisław Szymecki oraz kilkudziesięciu kapłanów.

10:41 / 06-05-2017

Białystok: archidiecezjalna pielgrzymka mężczyzn

Ponad 300 mężczyzn w różnym wieku, już po raz dwudziesty czwarty, tradycyjnie w pierwszą sobotę maja wyruszyło z Białegostoku w Pieszej Pielgrzymce Mężczyzn do Matki Bożej Pocieszenia w Krypnie. Hasłem tegorocznej pątniczej wędrówki są słowa „Oto Matka Twoja”.

15:35 / 03-05-2017

Białystok: Msza św. za Ojczyznę w narodowe święto 3 Maja

W uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i Święto Narodowe Trzeciego Maja, abp Edward Ozorowski przewodniczył Mszy św. w białostockiej bazylice archikatedralnej. Eucharystia, którą koncelebrowali księża kapelani służb mundurowych oraz profesorowie seminarium duchownego zgromadziła przedstawicieli władz miasta i rzesze wiernych.

16:25 / 28-04-2017

Białystok: arcybiskup nominat Tadeusz Wojda z wizytą w Białymstoku

Z dwudniową wizytą do stolicy archidiecezji i metropolii białostockiej przybył jej nowy pasterz abp Nominat Tadeusz Wojda. Jest to pierwsza wizyta Księdza Arcybiskupa w Białymstoku i na Podlasiu. Arcybiskup spotka się z najbliższymi współpracownikami i zapozna się z życiem Kościoła białostockiego. Ingres abp. Tadeusza Wojdy do białostockiej archikatedry i święcenia biskupie odbędą się 10 czerwca.

09:24 / 24-04-2017

Abp Ozorowski: z Białegostoku Boże miłosierdzie poszło w Polskę i na cały świat

To z Białegostoku, dzięki ks. Sopoćce, kult Bożego miłosierdzia rozszedł się na Polskę i cały świat – mówił w białostockim sanktuarium Bożego Miłosierdzia podczas obchodów jubileuszu utworzenia metropolii białostockiej abp Edward Ozorowski. Na uroczystość przybyli liczni wierni z Białegostoku i okolic w 5. pieszej pielgrzymce, która odbywa się w Niedzielę Miłosierdzia Bożego.

16:05 / 22-04-2017

Zjazd Paschalny duszpasterzy i katechetów

Ponad 350 katechetów archidiecezji białostockiej – duchownych i świeckich, wzięło udział w Zjeździe Paschalnym, który w tym roku poświęconym był 25-leciu powstania metropolii białostockiej. Referaty na konferencję przygotowali ks. dr Adam Szot oraz bp dr. Antoni Pacyfik Dydycz.

12:37 / 16-04-2017

Białystok: rezurekcje i wielkanocne śniadanie z ubogimi

Cała historia chrześcijaństwa to zapis prawdy o tym, że Jezus zmartwychwstał i że my również jesteśmy powołani do zmartwychwstania – powiedział abp Edward Ozorowski w homilii podczas Mszy św. Zmartwychwstania Pańskiego w archikatedrze białostockiej. Poprzedziła ją procesja rezurekcyjna. Po Eucharystii arcybiskup zasiadł do wielkanocnego śniadania z blisko 300 ubogimi i samotnymi.

08:16 / 16-04-2017

Abp Ozorowski: żyjmy nadzieją zmartwychwstania

Żyjmy nadzieją zmartwychwstania – podkreślił abp Edward Ozorowski podczas uroczystej liturgii Wigilii Paschalnej w białostockiej bazylice archikatedralnej.

1 2 3 56
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.