Białystok: abp Ozorowski kolędował z przedszkolakami i uczniami białostockich szkół

tm, Białystok, 2016-01-12

12 stycznia br. w ramach X edycji festiwalu „Kolęda z gwiazdą” w białostockiej archikatedrze odbył się koncert kolęd pt. „Niech kolęda popłynie do nieba, kolędę światu nieść trzeba”. Wraz z przedszkolakami i uczniami białostockich szkół kolędował abp Edward Ozorowski.

Metropolita białostocki wyraził radość z licznie przybyłych do katedry dzieci i młodzieży.
Przypomniał, że „należy także śpiewem wychwalać Boga, który z miłości stworzył człowieka i zesłał na świat swego Syna, aby ludzi zbawić”. Zachęcał do wspólnego kolędowania, które jest wyrazem radości, polskiej tradycji i pomaga w lepszym przeżywaniu okresu Bożego Narodzenia.

Wraz z kilkuset dziećmi z białostockich przedszkoli i szkół kolędowali przedstawiciele, Departamentu Edukacji Urzędu Miejskiego w Białymstoku, Wydziału Katechetycznego Kurii Metropolitalnej Białostockiej, wychowawcy i nauczyciele, a także rodzice i dziadkowie. Do małych kolędników dołączali wierni przychodzący na modlitwę do archikatedry.

Koncert kolęd odbył się w ramach kolejnej edycji festiwalu „Kolęda z Gwiazdą”. Do 15 stycznia 2015 r., odbywać się będą konkursy: „Kolęda Malucha” (klasy I-III), „Kolęda Młodych” (klasy IV-VI) i „Młodzi z Kolędą” (gimnazjaliści).

Zakończy je koncert finałowy, który odbędzie się 16 stycznia o godz. 12.30 w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej przy ul. Kościelnej 1A w Białymstoku. Wezmą w nim udział laureaci konkursów, zaproszone zespoły oraz profesjonalni artyści. Gwiazdą festiwalu w tym roku będzie Olga Szomańska – aktorka i wokalistka.

Koncert kolęd w archikatedrze poprzedziło podsumowanie III edycji Przeglądu Najpiękniejszych Szopek Bożonarodzeniowych oraz wręczenie laureatom konkursu dyplomów i upominków w białostockim Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym.

Nagrody uczestnikom przeglądu wręczył zastępca Prezydenta Miasta Białegostoku Rafał Rudnicki. Gratulował dzieciom wspaniałych pomysłów i pięknych prac, a rodzicom i opiekunom dziękował za zaangażowanie oraz pomoc w ich realizacji.

Lucja Orzechowska, Dyrektor Departamentu Edukacji Urzędu Miejskiego w Białymstoku podkreśliła, że wspólne tworzenie szopek to dobry sposób na rodzinne przeżywanie Świąt Bożego Narodzenia, podtrzymywanie rodzimego obyczaju, a także budowanie relacji pomiędzy rodziną, szkołą i Kościołem.

Współorganizatorem Przeglądu jest Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku, a honorowy patronat nad nim objęli abp Edward Ozorowski, metropolita białostocki oraz Tadeusz Truskolaski, Prezydent Miasta Białegostoku.

Szopki będzie można oglądać od 13 do 20 stycznia 2016 r. w godzinach od 9.00 do 15.00 w budynku Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnego.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook