Białystok: Miejska Droga Krzyżowa

tm, Białystok, 2016-03-19

Jak co roku, w piątek poprzedzający Niedzielę Palmową, kilka tysięcy mieszkańców Białegostoku uczestniczyło w Miejskiej Drodze Krzyżowej. W tym roku nabożeństwo, któremu przewodniczył metropolita białostocki, abp Edward Ozorowski prowadziła młodzież zaangażowana w przygotowania do Światowych Dni Młodzieży.

„Dziękujemy Ci za to, że byłeś, jesteś i że przychodzisz. Że jesteś w we wszystkich potrzebujących, głodnych, strapionych, prześladowanych, więźniach i tych wszystkich, którzy «cierpią dla sprawiedliwości» - mówił na zakończenie nabożeństwa abp Ozorowski. - Dziękujemy Ci, bo jeśli jesteś w nich, wszyscy maja możność poprzez uczynki miłosierdzia wyrwać się z węzłów zła i powstać do nowego życia. Dlatego prośmy i powtarzajmy – «Jezu, ufam Tobie!»” – dodał hierarcha.

Metropolita białostocki wyraził wdzięczność organizatorom i uczestnikom miejskiej dorocznej Drogi Krzyżowej. „Jezus zmartwychwstał i jest z nami, dlatego możemy cieszyć się nadzieją pomimo wszelkich kłopotów czy trudności” – mówił.

Drogę Krzyżową rozpoczęła Msza św. w archikatedrze. Po niej białostoczanie, już po raz dwudziesty drugi, przeszli uczestnicząc w nabożeństwie pasyjnym Drogi Krzyżowej ulicami centrum miasta, od archikatedry do kościoła św. Rocha.

Na czele procesji, pięciometrowy drewniany krzyż, niosła procesji młodzież, której towarzyszyli kolejarze oraz harcerze. Młodzi ludzie z Diecezjalnego Duszpasterstwa „Betania” przygotowali także treści rozważań podczas nabożeństwa oraz prowadzili śpiewy.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook