Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegóły na stronie www.kai.plX

Bielsko-żywiecka

20:49 / 26-06-2017

Bielsko-Biała: pogrzeb o. Antoniego Brączka SVD – misjonarza, werbisty

Pogrzeb o. Antoniego Brączka SVD, 84-letniego misjonarza, odbył się w lipnickiej, rodzinnej parafii w Bielsku-Białej, gdzie zmarły nagle werbista miał świętować jubileusz 50-lecia swoich święceń kapłańskich. Mszy św. pogrzebowej przewodniczył bp Piotr Greger, a trumnę z ciałem duchownego, który przez pół wieku służył na misji w Paragwaju, gdzie budował parafie, zakładał szkoły, odwiedzał chorych i pokrzywdzonych, odprowadziła na cmentarz najbliższa rodzina, wierni oraz liczni bracia werbiści, m.in. z Boliwii i Paragwaju.

12:57 / 26-06-2017

Żywiec: rowerowa wyprawa ewangelizacyjna w drodze do Nordkapp

Dziewięciu rowerzystów, w tym dwóch księży, kontynuuje rozpoczętą w Żywcu pierwszą część swej kolejnej wyprawy ewangelizacyjnej. Pielgrzymi na rowerach – w dwóch grupach – zamierzają dotrzeć do najbardziej odległych miejsc na północy Polski i Europy, pokonując odpowiednio 1200 i 3500 km.

12:01 / 26-06-2017

Bp Roman Pindel dołączył do „Selfie dla Maryi”

W ramach Jubileuszu 300-lecia koronacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej bp Roman Pindel dołączył do Inicjatywy „Selfie dla Maryi”. Paulini z Jasnej Góry zaprosili wiernych do wysyłania swoich zdjęć. Ma powstać z nich specjalna mozaika Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. W przedsięwzięcie włączają się kolejni duchowni.

10:59 / 26-06-2017

75. rocznica utworzenia karnej kompanii kobiet KL Auschwitz

W 75. rocznicę utworzenia karnej kompanii kobiet KL Auschwitz odbyły się główne uroczystości, upamiętniające powstanie podobozu KL Auschwitz Frauenstrafkompanie Bór/Budy. Przed budynkiem przedwojennej szkoły w Brzeszczach Borze, w którym niegdyś zakwaterowano kobiety-więźniarki przybyłe z niemieckiego obozu Auschwitz, mieszkańcy Brzeszcz oraz zaproszeni goście oddali hołd ofiarom.

09:46 / 25-06-2017

Beskidy: rajd rowerowy z okazji jubileuszu diecezji

5 miejsc kultu maryjnego na terenie diecezji bielsko-żywieckiej odwiedziło 24 czerwca na rowerach czterech rowerzystów, inaugurując w ten sposób projekt „25 km razy 25 na 25 lat diecezji”. Adresowane do wszystkich wiernych przedsięwzięcie polega na przejechaniu na rowerze 25 różnych tras przynajmniej 25-kilometrowych na terenie Podbeskidzia, w terminie jednego roku.

09:38 / 25-06-2017

Bielsko-Biała: prymicje neoprezbitera Bractwa św. Piotra w rycie trydenckim

Prymicje, należącego do Bractwa Kapłańskiego Świętego Piotra (FSSP), księdza Krzysztofa Sanetry odbyły się 24 czerwca w jego rodzinnej parafii św. Stanisława BM w Starym Bielsku. 33-letni duchowny otrzymał święcenia kapłańskie 17 czerwca br. z rąk ordynariusza Liverpoolu, arcybiskupa Malcolma McMahona w Warrington w Wielkiej Brytanii, a wcześniej kształcił się w seminarium Bractwa w Nebrasce, w USA.

15:33 / 24-06-2017

Stryszawa-Siwcówka: 20. ogólnopolska pielgrzymka do grobu Kunegundy Siwiec

Prawie 400 pielgrzymów z całej Polski wzięło udział 24 czerwca w 20. pielgrzymce do grobu służebnicy Bożej Kunegundy Siwiec w Stryszawie-Siwcówce, u podnóża Babiej Góry. W czasie II wojny Kunegunda Siwiec uczyniła ofiarę ze swego życia w intencji zachowania Stryszawy przed grożącą wiosce pacyfikacją i wywózką do Auschwitz-Birkenau. Proces beatyfikacyjny tej prostej góralki, która zmarła w opinii świętości 27 czerwca 1955 roku, znajduje się już na etapie rzymskim.

09:15 / 24-06-2017

Cieszyn: 60-lecie kapłaństwa ks. Józefa Kukuczki z Istebnej

Błogosławieństwo od papieża Franciszka i specjalne życzenia od biskupa Romana Pindla otrzymał obchodzący jubileusz 60-lecia kapłaństwa 86-letni ks. Józef Kukuczka z Istebnej. Duchowny – były wikariusz w Chorzowie, proboszcz parafii w Kaczycach i Syryni – celebrował 23 czerwca Mszę św. w kościele klasztornym ojców bonifratrów, gdzie od 9 lat służy pomocą duszpasterską jako emeryt.

09:13 / 24-06-2017

Dzięgielów: za tydzień rusza luterański 68. Tydzień Ewangelizacyjny

„Nowe” – to hasło rozpoczynającego się 1 lipca br. 68. Tygodnia Ewangelizacyjnego w Dzięgielowie na Śląsku Cieszyńskim. Ekumeniczne spotkanie nieopodal polsko-czeskiej granicy, organizowane przez Centrum Misji i Ewangelizacji (CME) Kościoła ewangelicko-augsburskiego, należy do jednych z największych w Europie.

11:19 / 22-06-2017

Bielsko-Biała: o „laniu wody” podczas „Rozmów poświęconych” w katedrze

Ostatnia przed wakacjami z comiesięcznych „Rozmów poświęconych” w bielskiej katedrze, które prowadzą od lutego br. bp Piotr Greger i ks. Jacek Pędziwiatr dotyczyła „lania wody”, czyli traktowała o źródle chrzcielnym, o chrzcielnicy i znaku wody w katedrze i w liturgii. Duchowni podczas wieczornych rozmów w świątyni przybliżają wiernym tajemnice liturgii, zadają prowokujące pytania i odpowiadają na zawiłe kwestie z zakresu liturgiki i teologii.

1 2 3 402
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.