Bielsko-żywiecka

16 lutego 2019 | 15:47

Modlitwa w katedrze za zagubionych i bezdomnych

W intencji zagubionych, bezdomnych i samotnych modlili się 16 lutego br. w bielskiej katedrze wolontariusze i studenci z Duszpasterstwa Akademickiego związani z projektem „Zupa za Ratuszem”. Grupa kilkudziesięciu osób, zainspirowanych Ewangelią i krakowską „Zupą na Plantach” od kilku miesięcy w każdą niedzielę przygotowuje ciepłe posiłki, którymi dzieli się następnie z potrzebującymi podczas spotkań w parku miejskim.

13 lutego 2019 | 14:13

Trzebinia k. Żywca: ostatnie pożegnanie długoletniego proboszcza

Wieloletniego proboszcza i budowniczego trzebińskiego kościoła pożegnały w Trzebini koło Żywca rzesze wiernych. Podczas uroczystości pogrzebowych w trzebińskim kościele parafialnym nad trumną zmarłego ks. prałata Stanisława Kuczka wspominał jego rocznikowy kolega ks. Wiesław Macuda.

12 lutego 2019 | 11:18

Bp Greger: chorzy potrzebują braterskiego towarzyszenia i znaków nadziei

Wizyta biskupa Piotra Gregera w szpitalu w Bystrej Śląskiej, gdzie duchowny sprawował Eucharystię, oraz odwiedziny personelu i pacjentów bielskiego hospicjum św. Jana Pawła II – złożyły się na obchody Światowego Dnia Chorego 11 lutego 2019 r. Zdaniem hierarchy, chorzy potrzebują szczególnie braterskiego towarzyszenia i znaków nadziei.

11 lutego 2019 | 19:13

Bp Pindel: tylko w świetle śmierci Chrystusa można uzyskać odpowiedzi na pytania o sens cierpienia i umierania

Bp Roman Pindel w Światowy Dzień Chorego przewodniczył Mszy św. w kaplicy szpitala powiatowego w Oświęcimiu. Biskup bielsko-żywiecki, który spotkał się z pacjentami i podziękował medykom za opiekę, podkreślił, że tylko w świetle śmierci Jezusa Chrystusa można uzyskać odpowiedzi na pytania o sens cierpienia i umierania.

10 lutego 2019 | 21:07

Prawie 24 litry krwi oddano podczas parafialnej akcji

Podczas niedzielnej akcji honorowych krwiodawców przy parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kętach na Podbeskidzie zebrano około 24 litrów krwi. Drogocenny dar złożyło 53 krwiodawców. Z przyczyn medycznych 7 osób, gotowych oddać krew, musiało z tego zrezygnować.

08 lutego 2019 | 15:53

Dwóch więźniów przyjęło bierzmowanie

Dwóm mężczyznom osadzonym w Zakładzie Karnym w Cieszynie biskup Roman Pindel udzielił 7 lutego sakramentu bierzmowania. Razem z nimi podczas Eucharystii w ekumenicznej kaplicy modlili się m.in. współwięźniowie, przedstawiciele dyrekcji placówki oraz członkowie duszpasterstwa więziennego.

08 lutego 2019 | 01:16

Czy diecezja bielsko-żywiecka będzie miała nowego błogosławionego?

Biskup ordynariusz, postulator w procesie beatyfikacyjnym, świadkowie życia i śmierci kandydata na ołtarze – ks. prałata Jan Marszałka – wzięli udział 7 lutego w specjalnej konferencji w kurii diecezjalnej w Bielsku-Białej. Była ona poświęcona przygotowaniom do rozpoczęcia procesu beatyfikacyjnego zmarłego 30 lat temu charyzmatycznego proboszcza z parafii w Łodygowicach na Żywiecczyźnie.

07 lutego 2019 | 12:57

Bp Pindel: nawracać się, naśladować Jezusa i zostawiać po sobie ślady

Za podjętą misję, służbę i liczne dzieła bielskiej wspólnoty Szkoły Ewangelizacji Cyryl i Metody dziękował wraz z innymi kapłanami bp Roman Pindel, który przewodniczył 6 lutego Mszy św. w kościele św. Pawła w Bielsku-Białej. Znana, prężnie działająca bielska wspólnota rozpoczęła w ten sposób tegoroczne obchody patronalne, w które wpisuje się jubileusz 1150. rocznicy śmierci św. Cyryla, jednego z patronów Europy.

05 lutego 2019 | 14:52

Łodygowice: starania o beatyfikację niezwykłego kapłana

Diecezja bielsko-żywiecka przygotowuje się do rozpoczęcia procesu beatyfikacyjnego ks. prałata Jana Marszałka – niezwykłego kapłana, wieloletniego proboszcza w Łodygowicach na Żywiecczyźnie. Postawa i świadectwo życia zmarłego 30 lat temu duchownego zaowocowały wieloma powołaniami kapłańskimi, a pamięć o tym księdzu jest niezwykle żywa wśród mieszkańców Kotliny Żywieckiej.

05 lutego 2019 | 14:32

Beskid Żywiecki: upamiętnią „kurs narciarski” ks. Karola Wojtyły

Członkowie oddziału babiogórskiego PTTK w Żywcu oraz miłośnicy gór zamierzają wejść w najbliższą sobotę 9 lutego na Halę Lipowską w Beskidzie Żywieckim i upamiętnić w ten sposób wyprawę sprzed 61 lat z udziałem ks. Karola Wojtyły. W dniach 9-12 lutego 1958 r. przyszły papież ukończył w schronisku PTTK na Hali Lipowej „kurs narciarski”, którego formalnym instruktorem był Jerzy Ciesielski, obecnie kandydat na ołtarze.

1 2 3 476
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.