Bielsko-żywiecka

15:03 / 19-08-2018

Wilamowice: figura św. Józefa zajaśniała po konserwacji pełnym blaskiem

Zakończyły się prace konserwatorskie przy kamiennej figurze św. Józefa ustawionej obok kościoła Trójcy Przenajświętszej w Wilamowicach. Zabytkowy pomnik o wysokiej klasie artystycznej został ufundowany w roku 1890 przez wilamowickich mieszczan, by zachęcić do rzetelnej pracy i trzeźwości.

10:15 / 19-08-2018

Brenna Leśnica: 20. Dni Trzeźwości z udziałem bp. Tadeusza Bronakowskiego

Szczególnym gościem tegorocznych 20. Dni Trzeźwości w Brennej Leśnicy był bp Tadeusz Bronakowski z Łomży, przewodniczący Zespołu ds. Apostolstwa Trzeźwości KEP. Duchowny nawiązując m.in. do inicjatywy „100 dni trzeźwości na stulecie wolności”, przypomniał, że wolność trzeba stale zdobywać.

10:15 / 19-08-2018

Ekipa „Rozkręć wiarę” zakończyła wyprawę „Żywiec – La Salette – Rzym”

Wyruszyli 23 lipca z Żywca. Po pokonaniu 2100 km alpejskimi przełęczami Austrii, Włoch, Szwajcarii i Francji, dotarli do sanktuarium Matki Bożej w La Salette, a następnie kilkoro z nich kontynuowało wyprawę przez kolejne 600 km i dotarło do Rzymu. W pielgrzymce wzięło udział 21 osób, z czego 11 rowerzystów. Przez cały uczestnicy żywieckiego projektu „Rozkręć Wiarę” mieli ze sobą księgę z intencjami, powierzonymi przez mieszkańców Żywca i diecezji bielsko-żywieckiej.

19:01 / 04-08-2018

Św. Maksymilian Maria Kolbe patronem Ziemi Oświęcimskim

Na prośbę wielu środowisk Stolica Apostolska ustanowiła św. Maksymiliana patronem Ziemi Oświęcimskiej. Dekret Prefekta Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów kard. Roberta Saraha zostanie odczytany w byłym niemieckim obozie Auschwitz 14 sierpnia podczas obchodów 77. rocznicy męczeńskiej śmierci franciszkanina.

15:17 / 02-08-2018

Kęty: tradycyjny odpust ku czci Matki Bożej Anielskiej z Porcjunkuli

Suma odpustowa koncelebrowana była kulminacyjnym momentem trzydniowych uroczystości z okazji odpustu Porcjunkuli, które odbywały w dniach 31 lipca – 2 sierpnia się w klasztorze franciszkanów-reformatów w Kętach. Tradycja franciszkańskiego odpustu kontynuowana jest w kęckim klasztorze nieprzerwanie od ponad 300 lat.

09:31 / 01-08-2018

Uroczyste triduum ku czci Matki Bożej Anielskiej z Porcjunkuli w Kętach

Trzydniowe uroczystości z okazji odpustu Porcjunkuli rozpoczęły się 31 lipca w klasztorze franciszkanów – reformatów w Kętach na Podbeskidziu. Święto organizowane jest nieprzerwanie od 300 lat. Kulminacyjnymi jego momentami będzie Pasterka Maryjna odprawiona o północy z 1 na 2 sierpnia oraz Msza św. odpustowa.
Franciszkanie z Kęt przypominają, że odpust Porcjunkuli to okazja do sakramentalnego spotkania się z Bogiem. Dlatego w kęckim klasztorze przez te dni nie brakuje chętnych do spowiedzi i Komunii św.

09:15 / 31-07-2018

Bp Greger do oazowiczów: świadectwo wiary jest dziś bardziej potrzebne niż wcześniej

„Świadectwo wiary jest dziś jeszcze ważniejsze i bardziej potrzebne niż kiedykolwiek wcześniej” – powiedział bp Piotr Greger do oazowiczów zebranych podczas dnia wspólnoty w kościele św. Pawła Apostoła w Bielsku-Białej. Uczestnicy spotkania – młodzież, rodziny z Domowego Kościoła oraz Dzieci Boże z diecezji bielsko-żywieckiej i sosnowieckiej z II turnusu wakacyjnych rekolekcji oazowych różnych stopni – modlili się na Mszy św. i opowiadali o swych przeżyciach duchowych.

10:52 / 30-07-2018

Ewangelizacja na Stożku Wielkim

Kilkaset osób uczestniczyło w kolejnej odsłonie wakacyjnej akcji „Ewangelizacja w Beskidach” na Stożku Wielkim w Beskidzie Śląskim. Spotkanie na górze, modlitwa i uczestnictwo w Eucharystii miały być m.in. okazją, by lepiej przyjrzeć się biblijnej postaci – Eliaszowi.

10:40 / 30-07-2018

Ekipa „Rozkręć wiarę” już we Włoszech

Uczestnicy ewangelizacyjnej wyprawy „Rozkręć wiarę”, która 23 lipca wyruszyła z Żywca do sanktuarium La Salette, dotarli już do Włoch. Wcześniej zdobyli pierwszą, z siedmiu zaplanowanych, przełęczy alpejskich – Hochtor (2504 m n.p.m.), gdzie wspólnie modlili się na Mszy św. w powierzonych im intencjach.

10:05 / 29-07-2018

Rocznica apelu obozowego, na którym o. Kolbe ofiarował życie za współwięźnia

Dziś prawdopodobnie przypada 77. rocznica apelu na obozowym placu, kiedy o. Maksymilian Kolbe ofiarował swoje życie za współwięźnia. Historycy na podstawie relacji świadków nie ustalili dokładnej daty dziennej tego zdarzenia, ale jedną z najczęściej przez nich wymienianych jest 29 lipca 1941 roku. Wtedy właśnie wyselekcjonowano dziesięć osób, które miały umrzeć za to, że jeden więzień uciekł z bloku.

1 2 3 452
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.