Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegóły na stronie www.kai.plX

Bielsko-żywiecka

12:08 / 22-05-2017

„Cała Polska tańczy dla św. Jana Pawła II”

W miniony weekend 20-21 maja w dwóch miejscach: w Brennej i Skoczowie, w diecezji bielsko-żywieckiej, stowarzyszenie „Persette” wzięło udział w ogólnopolskiej akcji Ruchu Lednickiego „Cała Polska tańczy dla św. Jana Pawła II”.

20:49 / 21-05-2017

Cieszyn: po raz piąty przeszedł Chrześcijański Marsz dla Życia i Rodziny

Na pytania przygotowane przez cieszyńską młodzież odpowiadała 14-osobowa rodzina z Krakowa – specjalni goście Chrześcijańskiego Marszu dla Życia i Rodziny, który 21 maja przeszedł ulicami Cieszyna. Głównym organizatorem publicznej manifestacji pod hasłem „Wybieram życie” była cieszyńska wspólnota ekumeniczna „Nikodem – Mężczyźni w modlitwie”.

21:13 / 20-05-2017

Bielsko-Biała: profesja zakonna redemptorystki z Ukrainy

W kaplicy klasztornej sióstr redemptorystek w Bielsku-Białej w czasie uroczystej Eucharystii pod przewodnictwem biskupa ordynariusza Romana Pindla, pochodząca z Ukrainy s. Alla Kapush, złożyła 20 maja swe pierwsze śluby zakonne. W wydarzeniu uczestniczyły redemptorystki z bielskiej wspólnoty oraz klasztorów za granicą, ojcowie redemptoryści, a także najbliższa rodzina siostry niedawnej nowicjuszki.

14:12 / 20-05-2017

Beskidy: pielgrzymi „Ognia Lolek” dziękują za opiekę bł. o. Michała Tomaszka

Za 10-letnią opiekę pochodzącego z podżywieckiej Łękawicy bł. o. Michała Tomaszka nad Stowarzyszeniem „Dzieci Serc” dziękują uczestnicy pieszej pielgrzymki „Ogień Lolek”, która wyruszyła 20 maja z pod Krzyża Trzeciego Tysiąclecia w Bielsku-Białej pod krzyż na Matysce w Beskidzie Żywieckim. 33-kilometrową trasę pokonuje kilkadziesiąt osób: rodziny, niepełnosprawni, w tym także osoby na wózkach, dzieci i młodzież szkolna, kapłani, wychowawcy i opiekunowie. Pielgrzymi idąc, modlą się o pokój oraz w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, wspierają modlitwą dzieła zaangażowane w obronę życia.

14:25 / 19-05-2017

Skoczów: wystawa na 25-lecie diecezji w miejscu urodzenia św. Jana Sarkandra

Ornat, w którym Jan Paweł II odprawiał Mszę św. na skoczowskiej Kaplicówce, pamiątki po papieskiej wizycie w diecezji bielsko-żywieckiej sprzed 22 lat., bulle papieskie, obrazy, monety i inne przedmioty można zobaczyć na wystawie w Muzeum św. Jana Sarkandra w Skoczowie. W domu, w którym urodził się XVII-wieczny męczennik, zgromadzono na eskpozycji rekwizyty, podsumowujące 25 lat historii diecezji.

11:55 / 19-05-2017

Cieszyn: ruszyły ekumeniczne II Dni Kultury Chrześcijańskiej

Od modlitwy i koncertu w monumentalnym Kościele Jezusowym, największej świątyni luterańskiej w Polsce, rozpoczęły się Dni Kultury Chrześcijańskiej w Cieszynie. W ciągu czterech dni (18-21 maja) tej ekumenicznej imprezy pod hasłem „Jezus – Droga, Prawda, Życie” w przygranicznym mieście nad Olzą wystąpią na koncertach znani artyści, którzy dzielić się będą świadectwem swej wiary.

13:50 / 18-05-2017

Żywiec: rozpoczął się Tydzień Kultury Chrześcijańskiej

Wystawa w żywieckim Pałacu Habsburgów pt. „Wielcy Święci”, poświęcona św. Bratu Albertowi i bł. Honoratowi Koźmińskiemu, zainaugurowała kolejny Tydzień Kultury Chrześcijańskiej (TKCh) w Żywcu. Hasłem tegorocznej 23. edycji TKCh, która potrwa do 22 maja, jest sentencja św. Brata Alberta „Nikt nie idzie sam do nieba”.

11:52 / 18-05-2017

Oświęcim: 36. Sesja Kolbiańska o wychowaniu do wartości (zapowiedź)

W 76. rocznicę deportacji św. Maksymiliana Marii Kolbego do Auschwitz, w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Oświęcimiu 29 maja odbędzie się Sesja Kolbiańska zatytułowana: „Wychowanie do wartości w Europie”.

12:00 / 17-05-2017

Bp Rakoczy do srebrnych księży jubilatów: jesteście pierwszym darem naszej diecezji

17 księży bielsko-żywieckich, którzy w 1992 roku podczas pierwszych święceń kapłańskich w historii diecezji zostali prezbiterami, obchodziło swój kapłański jubileusz. W bielskiej katedrze wspólnie koncelebrowali Mszę św. pod przewodnictwem bp. seniora Tadeusza Rakoczego. Duchowny ten ćwierć wieku temu udzielił w tym samym miejscu po raz pierwszy w dziejach nowej jednostki administracyjnej Kościoła święceń diakonom z seminariów w Krakowie i Katowicach.

09:35 / 17-05-2017

Bielsko-Biała: o historii struktur kościelnych ziem tworzących diecezję bielsko-żywiecką

Historię struktur kościelnych ziem tworzących diecezję bielsko-żywiecką przybliżył ks. Tomasz Chrzan podczas kolejnego spotkania w ramach duszpasterstwa parlamentarzystów i samorządowców. Prelegent zauważył, że jubileusz 25-lecia diecezji jest dobrą okazją do stawiania pytań i głębszej refleksji historycznej.

1 2 3 396
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.