Bielsko-żywiecka

13:35 / 24-02-2018

Beskidy: 37 tras Ekstremalnej Drogi Krzyżowej

13 rejonów, 29 tras ekstremalnych i 8 tras na wzór Ekstremalnej Drogi Krzyżowej – przygotowano na tegoroczną edycję EDK w diecezji bielsko-żywieckiej. Uczestnicy modlitwy do pokonania mają co najmniej 40 kilometrów – w zimnie, deszczu i błocie.

18:13 / 23-02-2018

O. prof. Kupczak: wiara w życie wieczne wpływa na nasze decyzje teraz

To, jak sobie wyobrażamy życie wieczne, jest istotne dla naszych teraźniejszych decyzji – zauważył o. prof. Jarosław Kupczak OP, który wygłosił w bazylice w Bielsku-Białej Hałcnowie katechezę na temat dwóch ostatnich artykułów Credo – „Wierzę w Ciała zmartwychwstanie i żywot wieczny”.

13:33 / 22-02-2018

Radziechowy: Caritas zainaugurowała działalność Klubu Samopomocy „Pod skrzydłem Anioła”

W Radziechowach rozpoczął działalność pierwszy na Żywiecczyźnie Klub Samopomocy dla Osób Niepełnosprawnych „Pod Skrzydłem Anioła”. Dzienna placówka pomocy dla osób z orzeczonym głębokim stopniem upośledzenia powstała dzięki wspólnym wysiłkom starostwa żywieckiego, Caritas diecezjalnej i parafii św. Marcina w Radziechowach.

12:33 / 22-02-2018

Rychwałd: odnaleziono film z koronacji obrazu Matki Bożej Rychwałdzkiej w 1965 r.

Kolorowy film z koronacji obrazu Matki Bożej Rychwałdzkiej w 1965 r. odnaleziono po ponad 50 latach od wydarzenia. Pamiętne uroczystości, w których uczestniczyli prymas Polski kard. Stefan Wyszyński i ówczesny metropolita krakowski abp Karol Wojtyła, zgromadziły około 80 tys. pielgrzymów, modlących się na terenach wokół beskidzkiego sanktuarium maryjnego, mimo ulewnego deszczu.

07:38 / 19-02-2018

Oświęcim: konferencja poświęcona teologii po Auschwitz (zapowiedź)

Znaczenie różnych perspektyw dla religijnej interpretacji doświadczenia „Auschwitz” przedstawi ks. dr Manfred Deselaers podczas zaplanowanej na 3 marca br. konferencji w Centrum Dialogu i Modlitwy w Oświęcimiu pt. „Perspektywy teologii po Auschwitz”. W ramach spotkania zaplanowano m.in. wizytę w kaplicy sióstr karmelitanek w Oświęcimiu, w oświęcimskim kościele św. Maksymiliana oraz zwiedzanie wystawy byłego więźnia Mariana Kołodzieja w klasztorze w pobliskich Harmężach.

15:36 / 16-02-2018

Oświęcim: dotacja na konserwację średniowiecznej kaplicy podominikańskiej

60 tys. zł dotacji otrzymał Zakład Salezjański w Oświęcimiu na realizację kolejnych prac budowlano-konserwatorskich we wnętrzu XIV-wiecznej kaplicy św. Jacka. Dzięki wsparciu finansowemu odtworzona zostanie m.in. dekoracja malarska na jeden ze ścian budynku, należącego do dawnego zespołu klasztornego dominikanów w Oświęcimiu.

12:04 / 15-02-2018

Ustroń-Hermanice: obraz Matki Bożej „Słowa Bożego” w rękach konserwatorów

Otoczony kultem i czcią obraz Matki Bożej „Słowa Bożego” z ołtarza kaplicy dominikańskiego kościoła w Ustroniu-Hermanicach trafił do pracowni konserwatorskiej w Krakowie, gdzie przechodzi specjalistyczne badania. Unikatowe dzieło z XVIII wieku było wielokrotnie przemalowywane, dlatego znawcy spodziewają się, że pod obecną warstwą malarską kryje się starsze, bliżej nieznane dotąd przedstawienie Maryi.

21:38 / 14-02-2018

Bp Pindel: postępujmy za Jezusem, w którym miłość do ludzi nie ostyga

Do przyjęcia znaku posypania głowy popiołem jako wyrazu gotowości pójścia za Jezusem, w którym nie ostygła miłość do ludzi, zachęcił w bielskiej katedrze bp Roman Pindel podczas Mszy św. w Środę Popielcową. Ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej poprosił, by przyjrzeć się tym sytuacjom w życiu, gdy ostyga w nas miłość i dobro.

21:10 / 13-02-2018

Kokotek: ruszyły przygotowania do nowej odsłony Festiwalu Życia

Od stworzenia nowej strony internetowej ruszyły przygotowania do Festiwalu Życia, który odbędzie się 2-8 lipca 2018 po raz pierwszy w Młodzieżowym Ośrodku Niniwy w Kokotku k. Lublińca. Wśród współorganizatorów wydarzenia znalazło się 5 diecezji z terenu województwa śląskiego, które aktywnie włączyły się w przygotowania festiwalowe. Festiwal Życia do tej pory odbywał się w Kodniu nad Bugiem.

14:21 / 13-02-2018

Cieszyn: powrót słynnego tonda z Trójcą Świętą

Po kunsztownych zabiegach konserwatorskich i rekonstrukcyjnych na fasadę jednej z cieszyńskich kamienic wróciło tondo – obraz w kształcie koła – przedstawiające Trójcę Świętą. Zabytkowe dzieło sprzed prawie 300 lat upamiętnia m.in. zamożny ród mieszczan, żyjący w Cieszynie w XVII i XVIII wieku.

1 2 3 429
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.