Bielsko-żywiecka

18:18 / 18-12-2018

Góralska Pasterka na „Szczyrkowskiej Górze Błogosławieństw” (zapowiedź)

Na góralską pasterkę w Noc Bożego Narodzenia zapraszają salezjanie z sanktuarium Wspomożycielki i Królowej Beskidów na Górce w Szczyrku. Animację liturgiczno-muzyczną poprowadzą ministranci i lektorzy oraz Zespół Regionalny „Klimczok”.

11:00 / 18-12-2018

Beskid Śląski: Pasterka na Dębowcu (zapowiedź)

Na Dębowcu w Beskidach po raz kolejny odbędzie się Pasterka. W kaplicy akademickiej od kilkunastu lat sprawowana jest uroczysta liturgia o północy. Modlitwa w górskiej scenerii przyciąga co roku rzesze bielszczan.

18:16 / 16-12-2018

Bp senior Rakoczy: radosna bliskość Boga zobowiązuje do czynienia dobra

„Radosna bliskość Boga zobowiązuje do czynienia dobra” – zaznaczył bp senior Tadeusz Rakoczy, który przewodniczył 16 grudnia w Drogomyślu modlitwie dziękczynnej za 60-lecia istnienia miejscowej parafii. Kościół pw. MB Częstochowskiej jest jednym z pierwszych na Śląsku Cieszyńskim, które zostały wybudowane w duchu soborowym i zaliczany jest do najciekawszych przykładów nowoczesnej architektury sakralnej w Polsce.

10:45 / 14-12-2018

Spotkanie z młodym jezuitą, autorem komiksu „K.O.S.T.K.A”

„Trzeba nieustannie szukać nowych języków, nowych sposobów mówienia o Panu Bogu” – przekonywał o. Przemysław Wysogląd SJ, autor nagrodzonego „Feniksem” komiksu „K.O.S.T.K.A.”, który spotkał się w Kętach z młodzieżą, m.in. z uczestnikami kursu „Alpha”. Pochodzący z Bulowic jezuita – absolwent kęckiego „Wyspiana” – udzielił podczas Mszy roratniej prymicyjnego błogosławieństwa i rozdawał specjalnie zaprojektowane przez siebie obrazki.

20:15 / 12-12-2018

Oświęcim: relikwie o. Pio przy celi śmierci św. Maksymiliana Kolbe

Relikwie słynnego stygmatyka, o. Pio z San Giovani Rotondo, które odwiedziły parafię franciszkańską w Harmężach, gościły także na terenie byłego niemieckiego obozu Auschwitz-Birkenau. Duszpasterz Grup Modlitwy św. o. Pio, franciszkanie konwentualni oraz bracia kapucyni z Włoch modlili się na dziedzińcu bloku 11 oraz w celi śmierci św. o. Maksymiliana na terenie Auschwitz.

14:12 / 12-12-2018

Ks. dr hab. M. Gilski: bądź prawdziwy, a Bóg zawalczy o ciebie

„Jeżeli będziesz w życiu walczył o prawdę, jeśli będziesz starał się być prawdziwy, to Pan Bóg będzie walczył o Ciebie” – zapewnił ks. dr hab. Marek Gilski – znany krakowski teolog i publicysta, który wygłosił katechezę w bazylice w Bielsku-Białej Hałcnowie. Naukowiec z Katedry Mariologii Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie wyjaśnił słuchaczom na czym polega piękno chrześcijaństwa i jakie znaczenie mają poszczególne prawdy wiary dla naszego życia.

12:59 / 12-12-2018

Harmęże: franciszkanie budują nowoczesną salę konferencyjną

120 miejsc siedzących, sprzęt multimedialny i pomieszczenie dla tłumaczy symultanicznych pomieści nowa sala konferencyjna, którą budują franciszkanie konwentualni w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach koło Oświęcimia. Gwałtowna potrzeba nowej inwestycji narodziła się, gdy coraz więcej turystów z całego świata zaczęło przyjeżdżać, by zobaczyć znajdującą się w podziemiach tutejszego kościoła wystawę „Klisze pamięci. Labirynty”.

12:58 / 12-12-2018

Ks. dr hab. Gilski: bądź prawdziwy, a Bóg zawalczy o ciebie

„Jeżeli będziesz w życiu walczył o prawdę, jeśli będziesz starał się być prawdziwy, to Pan Bóg będzie walczył o Ciebie” – zapewnił ks. dr hab. Marek Gilski – znany krakowski teolog i publicysta, który wygłosił katechezę w bazylice w Bielsku-Białej Hałcnowie. Naukowiec z Katedry Mariologii Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie wyjaśnił słuchaczom na czym polega piękno chrześcijaństwa i jakie znaczenie mają poszczególne prawdy wiary dla naszego życia.

12:38 / 12-12-2018

Stara Wieś: kopia obrazu z Guadalupe w świątyni z czasów objawień w Ameryce

Szczególne uroczystości ku czci wspominanej dziś w liturgii Kościoła Matki Bożej z Guadalupe odbywają się 12 grudnia w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Starej Wsi koło Wilamowic. Jedna z najpiękniejszych drewnianych świątyń w diecezji bielsko-żywieckiej, w której znajduje się przywieziona z Meksyku wierna kopia „indiańskiej Madonny”, została konsekrowana w 1530 roku – niemal w tym samym czasie, kiedy trwały objawienia w Meksyku.

13:51 / 10-12-2018

Oświęcim: warsztaty w Centrum Dialogu i Modlitwy dla oficerów wojskowych z Polski, Niemiec i Francji

Próba zbudowania wspólnej wizji odpowiedzialności wojskowej wobec przemocy oraz pogłębienie tematyki związanej z niemieckim obozem koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau – były celami kolejnych już warsztatów dla oficerów w Centrum Dialogu i Modlitwy w Oświęcimiu. W spotkaniu, organizowanym we współpracy niemieckiej Fundacji św. Maksymiliana Kolbe i Centrum Etycznej Edukacji Sił Zbrojnych (ZEBIS), udział wzięło 30 wojskowych ze sztabów generalnych Polski, Niemiec i Francji.

1 2 3 469
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.