Bielsko-żywiecka

14:42 / 25-04-2018

Szczyrk: piłki od prezydenta Dudy na ekumeniczne nabożeństwa

Siedem futbolówek od prezydenta RP Andrzeja Dudy zamierza rozdać ks. Jan Byrt podczas specjalnych nabożeństw ekumenicznych. Duchowny z ewangelickiej parafii w Szczyrku Salmopolu chce przypomnieć w ten sposób, że warto modlić się o prawdziwie sportową rywalizację w czasie Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Rosji.

13:59 / 24-04-2018

Finały XXI Konkursu Wiedzy Biblijnej „Jonasz”

Finały XX Międzynarodowego Ekumenicznego Konkursu Wiedzy Biblijnej „Jonasz” odbyły się 23 i 24 kwietnia w gmachu bielskiej kurii. Wśród młodych osób, które dotarły do najtrudniejszego etapu zmagań, znalazło się kilkuset uczniów szkół podstawowych, gimnazjalistów z terenu Śląska i Małopolski, ale także innych zakątków Polski. Finałowe testy na temat czterech ksiąg Starego Testamentu – Rut, Estery, Jonasza i Daniela – pisali katolicy, luteranie, baptyści, zielonoświątkowcy oraz przedstawiciele zborów bez denominacji wyznaniowej.

10:38 / 23-04-2018

Beskid Mały: ratownicy z psami na Groniu Jana Pawła II

Msza św. w intencji zespołów ratowniczych, złożonych z przewodników i psów ratowniczych, była kulminacyjnym momentem obchodów Niedzieli Dobrego Pasterza na Groniu Jana Pawła II w Beskidzie Małym. W niemal letniej scenerii przewodnicy dziękowali za Boże wsparcie podczas ich akcji ratowniczych.

12:06 / 22-04-2018

Zakończyły się XVII Dni Kolbiańskie w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach

„Uczmy się zdumiewać wobec różnych przejawów łaskawości Boga” – zaapelował bp Roman Pindel, który przewodniczył Mszy św. w ramach zakończonych dziś XVII Dni Kolbiańskich w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach koło Oświęcimia. Na trzydniowe spotkanie pod hasłem „Napełnieni Duchem Świętym” złożyły się konferencje, modlitwy oraz świadectwa.

13:11 / 21-04-2018

Bielsko-Biała: bp Pindel przewodniczył celebracji słowa Bożego

Uroczysta celebracja słowa Bożego, której po raz pierwszy w historii diecezji bielsko-żywieckiej przewodniczył bp Roman Pindel, zakończyła 20 kwietnia obchody Tygodnia Biblijnego w bazylice Nawiedzenia NMP w Bielsku-Białej Hałcnowie. Podczas nabożeństwa uczestnicy modlitwy czytali i słuchali słowa Bożego, śpiewali psalmy i pieśni do Ducha Świętego, a na koniec uczcili księgę Pisma Świętego przez ucałowanie.

12:52 / 21-04-2018

Bp Pindel do maturzystów: zawierzcie się nie byle jakiemu autorytetowi

Ok. 1,5 tys. maturzystów diecezji bielsko-żywieckiej modliło się 20 kwietnia na Jasnej Górze podczas pielgrzymki z udziałem bp. Romana Pindla. Hierarcha, który przewodniczył Mszy. św. koncelebrowanej w bazylice jasnogórskiej, zachęcił młodych ludzi, by starali się wartościować swoje autorytety.

12:50 / 20-04-2018

Szczyrk: parafia ewangelicka promuje Ewangelię i zdrowy sport

Piłki futbolowe rozdawać będzie dzieciom Jan Byrt z ewangelickiej parafii filialnej w Szczyrku Salmopolu. Na dwa miesiące przed Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej w Rosji znany z ewangelizacyjnego zapału duchowny zaprosił już na ekumeniczne nabożeństwa, wypełnione modlitwą i zachętą do sportowej rywalizacji.

09:55 / 19-04-2018

Bielsko-Biała: etap diecezjalny Konkursu Biblijnego

W trwający w Polsce Tydzień Biblijny wpisał się finał diecezjalnego Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. W bielskiej kurii finalne testy pisemne pisało 38 uczniów szkół średnich, przygotowanych przez katechetki i katechetów.

14:46 / 18-04-2018

Bielsko-Biała: biskup z Tanzanii o wzroście powołań w tym kraju

Wzrost powołań kapłańskich, rosnąca liczba katolików i energiczny rozwój struktur – taki obraz Kościoła w afrykańskiej Tanzanii przedstawił bp Renatus Nkwande, który był gościem misyjnego spotkania w parafii św. Maksymiliana Kolbe w Bielsku-Białej. Wraz z misjonarzami bielsko-żywieckimi, ordynariusz diecezji Bunda przybliżył jednocześnie trudności i wyzwania, na które co dzień natrafiają posługujący w Tanzanii.

10:07 / 18-04-2018

Wystawa „Księga nad Księgami”

Do podzielenia się osobistymi refleksjami i przeżyciami związanymi z Biblią zaprosił współczesnych artystów polskich, kierujący Galerią Środowisk Twórczych w Bielsku-Białej, Piotr Czadankiewicz. Efektem tych zabiegów jest wystawa „Księga nad Księgami”, na którą składa się kilkadziesiąt prac – rysunków, obrazów, grafik i projektów – inspirowanych tematami zaczerpniętymi ze Starego i Nowego Testamentu.

1 2 3 438
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.