Bielsko-żywiecka

21:21 / 19-10-2018

Kęty: wystawa w hołdzie bł. ks. Popiełuszce

W 34. rocznicę męczeńskiej śmierci kapelana „Solidarności” kilkanaście plansz z fotografiami ilustrującymi drogę do świętości ks. Jerzego Popiełuszki zawisło w podziemiach franciszkańskiego klasztoru w Kętach. Przygotowana przez IPN ekspozycja, opowiadająca o życiu i posłudze kapłana-męczennika, gościła miesiąc temu w Suchowoli – wiosce, w której dorastał zamordowany przez SB duchowny.

09:31 / 18-10-2018

Czechowice-Dziedzice: modlitewny „support” dla Synodu

Młodzież dekanatu czechowickiego, jako kolejna grupa w diecezji bielsko-żywieckiej, włączyła się w sztafetę modlitewną w intencji synodu biskupów i młodzieży całego świata. Specjalne czuwanie w kościołach beskidzkich rozpoczęły się wraz z inauguracją obrad synodalnych w Watykanie, 3 października. Spotkania modlitewne mają wspierać ojców synodalnych i innych uczestników obrad zastanawiających się, jak pomóc młodzieży w rozeznaniu powołania.

13:31 / 17-10-2018

Bp Greger w Centrum Jana Pawła II: przywrócenie wrażliwości na grzech – receptą na kryzys duchowy

Słowa Jana Pawła II o tym, że przywrócenie właściwego poczucia grzechu jest pierwszym sposobem przezwyciężenia kryzysu duchowego naszych czasów przywołał bp Piotr Greger, który przewodniczył 17 października Mszy św. w Centrum Jana Pawła II w Krakowie. W Eucharystii w krakowskim sanktuarium udział wzięli m.in. samorządowcy – starostowie, burmistrzowie, wójtowie, radni, pracownicy samorządowi, przedstawiciele miast papieskich.

08:46 / 16-10-2018

Bielsko-Biała: wspólny pochówek dzieci zmarłych przed urodzeniem

W Dzień Dziecka Utraconego na cmentarzu komunalnym w Bielsku-Białej Kamienicy odbył się wspólny pochówek dzieci zmarłych przed urodzeniem. Podczas uroczystości pochowano 7 urn z prochami ponad 360 dzieci nienarodzonych, które przekazały w tym roku dwa bielskie szpitale – wojewódzki i miejski. W bielskim kościele pw. św. Małgorzaty nad urnami modlili się kapłani, duchowny ewangelicki, rodzice i bliscy żegnanych i chowanych w grobie dzieci.

21:12 / 15-10-2018

Abp Dzięga o śp. ks. Alojzym Keglu: zagrzałeś ziemię Pomorza Zachodniego swym sercem

Za 27 lat kapłańskiej pracy na Pomorzu Zachodnim dziękował nad trumną śp. ks. Alojzego Kegla metropolita szczecińsko-kamieński abp Andrzej Dzięga, który przewodniczył 15 października w Kętach uroczystościom pogrzebowym. Zmarły w wieku 88 lat kapłan pochodzący z Nowej Wsi na Podbeskidziu, był wieloletnim proboszczem parafii pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Starym Czarnowie i dziekanem dekanatu Kołbacz w archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej.

11:43 / 15-10-2018

Bielsko-Biała: ruszył ekumeniczny 33. Tydzień Kultury Chrześcijańskiej

Koncerty, prelekcje, przedstawienia, wykłady i modlitwy złożą się m.in. na rozpoczęty w niedzielę 33. Tydzień Kultury Chrześcijańskiej (TKCh) w Bielsku-Białej. Imprezę przygotowali bielscy członkowie Klubu Inteligencji Katolickiej, którzy wspólnie z młodymi stypendystami papieskiej Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” uczestniczyli w Mszy św. w bielskiej katedrze inaugurującej kulturalne wydarzenie w stolicy Podbeskidzia.

07:44 / 15-10-2018

Beskid Mały: Dzień Papieski na Groniu Jana Pawła II

Liczni pielgrzymi uczestniczyli 14 października w Dniu Papieskim na Groniu Jana Pawła II w Beskidzie Małym. Wielu pielgrzymów ze Śląska i Małopolski przybyło na ulubioną górę Karola Wojtyły całymi rodzinami.

09:43 / 14-10-2018

Beskid Śląski: bp Pindel poświęcił świątynię, która zastąpiła spalony 5 lat temu kościół

Do doświadczeń, jakie były udziałem uczestników poświęcenia świątyni w Jerozolimie, porównał biskup Roman Pindel historię spalonego i odbudowanego kościoła MB Fatimskiej na Stecówce w Beskidzie Śląskim. 13 października ordynariusz bielsko-żywiecki poświęcił drewnianą świątynię, która zastąpiła tę niemal doszczętnie spaloną w grudniu 2013 r.

09:33 / 14-10-2018

Bp Greger: Maryja była posłuszna słowu Bożemu

„Maryja przoduje wśród tych, którzy słuchają i okazują posłuszeństwo słowu Bożemu” – podkreślił bp Piotr Greger, który 13 października przewodniczył nabożeństwu fatimskiemu w parafii w Bielsku-Białej na Obszarach. Eucharystia, Różaniec oraz procesja zakończyły w tym roku comiesięczne czuwania na pamiątkę objawień, jakie były udziałem dzieci w Fatimie ponad 100 lat temu.

14:55 / 13-10-2018

80. rocznica przybycia gen. Maczka do Bielska

W Bielsku-Białej odbyły się 13 października uroczystości związane z 80. rocznicą przybycia gen. Stanisława Maczka do Bielska i objęcia przez niego dowództwa 10. Brygady Kawalerii. Eucharystii przewodniczył w bielskiej katedrze bp. Roman Pindel. W modlitwie uczestniczyli ostatni żołnierze dywizji, wsławionej m.in. wyzwalaniem północnej Francji, Holandii i Belgii.

1 2 3 461
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.