Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegóły na stronie www.kai.plX

Bielsko-żywiecka

13:37 / 14-08-2017

76 lat temu o. Maksymiliana Kolbe zginął w Auschwitz

76 lat temu w niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady Auschwitz został zabity franciszkanin, o. Maksymilian Maria Kolbe. W rocznicę tego wydarzenia przy bloku 11, w którym mieściło się obozowe więzienie i w którym zabito zakonnika, odprawiono uroczystą Mszę świętą. Wzięło w niej udział kilkaset osób, m.in. byli więźniowie Auschwitz. Nabożeństwu przewodniczył biskup pomocniczy diecezji bielsko-żywieckiej Piotr Greger.

11:03 / 07-08-2017

Oświęcim: wystawa z okazji 75. rocznicy śmierci Edyty Stein (zapowiedź)

30 zdjęć, wykonanych na terenie byłego niemieckiego obozu Auschwitz-Birkenau przez zmarłego 2 lata temu artystę Martina Blume, złoży się na wystawę „Auschwitz dzisiaj”, która zostanie otwarta 9 sierpnia w Centrum Dialogu i Modlitwy w Oświęcimiu, w ramach obchodów 75. rocznicy śmierci Edyty Stein, św. Teresy Benedykty od Krzyża.

09:46 / 05-08-2017

Ks. Deselaers dla KAI: chcę inwestować w modlitwę!

– Liczę na zbliżenie duchowe katolików i prawosławnych, Polaków i Rosjan – mówi KAI ks. Manfred Deselaers, niemiecki kapłan pracujący w Oświęcimiu, który za miesiąc poprowadzi pielgrzymkę Polaków do Rosji. Wspólnie z rosyjskimi katolikami i prawosławnymi, w Kazaniu i w Moskwie pielgrzymi będą się modlić o pokój w Europie.

13:11 / 04-08-2017

Bielsko-Biała: „Lumen-Women” – chrześcijańska spółdzielnia przychodzi z pomocą kobietom i rodzinom

Spotkania wyjazdowe, specjalistyczne warsztaty dla kobiet i rodziców, zajęcia sportowe i artystyczne oraz kursy ALPHA, filmy edukacyjne i motywacyjne – to tylko część oferty nowo powstałej Spółdzielnia Socjalna „Lumen-Women”. Założycielami spółdzielni, która chce przyjść z pomocą przepracowanym, zmęczonym i niemającym dla siebie czasu kobietom, są Fundacja LUMEN oraz Katolickie Towarzystwo Kulturalne z Bielska-Białej.

10:34 / 04-08-2017

Oświęcim: uroczystości 76. rocznicy śmierci św. Maksymiliana Kolbego

Obchody 76. rocznicy śmierci św. Maksymiliana Marii Kolbego rozpoczną się wczesnym rankiem 14 sierpnia w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach koło Oświęcimia. Uroczystości zainauguruje poranne nabożeństwo upamiętniające przejście o. Kolbego z tego świata do nieba – „Transitus św. Maksymiliana”.

12:25 / 02-08-2017

Świecka misjonarka z Cieszyna od 38 lat w Brazylii

„Pan Bóg tak długo puka do serca człowieka, aż ten odpowie «tak»” – podkreśla pochodząca z Cieszyna, Zofia Kusy, absolwentka teologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, która od 38 lat pracuje jako świecka misjonarka w Brazylii. Starsza siostra biskupa-misjonarza Tadeusza Kusego OFM pomaga obecnie matkom, dzieciom i całym rodzinom w Teresina – brazylijskiej metropolii w północno-wschodniej części tego południowoamerykańskiego kraju.

09:24 / 01-08-2017

Kęty: triduum ku czci Matki Bożej Anielskiej z Porcjunkuli

Trzydniowe uroczystości z okazji odpustu Porcjunkuli rozpoczęły się 31 lipca w klasztorze franciszkanów – reformatów w Kętach na Podbeskidziu. Święto organizowane jest nieprzerwanie od 300 lat. Kulminacyjnymi jego momentami będzie Pasterka Maryjna odprawiona o północy z 1 na 2 sierpnia oraz Msza św. odpustowa.

13:21 / 30-07-2017

Bp Rakoczy do redemptorystek: jesteście prawdziwym skarbem miasta i diecezji

„Klasztor redemptorystek na Trzech Lipkach to wielki skarb dla naszego miasta i diecezji” – podkreślił bp senior Tadeusz Rakoczy, który 30 lipca przewodniczył w klasztornej kaplicy Mszy św. z okazji 25. rocznicy przybycia do Bielska-Białej sióstr redemptorystek. Na malowniczym beskidzkim wzgórzu znajduje się jedyny w Polsce klasztor kontemplacyjnego zakonu założonego przez włoską mistyczkę bł. s. Marię Celestę Crostarosę.

11:12 / 29-07-2017

Beskid Mały: wyruszyła biegowa pielgrzymka Bielsko-Biała – Kalwaria Zebrzydowska

Dwanaścioro maratończyków wyruszyło 29 lipca rano z bielskiego Lipnika w biegowej pielgrzymce do sanktuarium pasyjno-maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Do pokonania mają 66 km. Trasa prowadzi malowniczymi, ale niezwykle trudnymi szlakami Beskidu Małego, obfitującymi w strome wzniesienia i wyczerpujące przewyższenia.

17:45 / 28-07-2017

Misjonarka z Rwandy: praca w hospicjum to dar jaki otrzymałam od Boga

„Podanie ręki, możliwość towarzyszenia umierającej osobie, to ogromny dar od Pana Boga” – podkreśliła w rozmowie z KAI pochodząca z Radziechów w Beskidzie Żywieckim s. Dorota Rypień ze zgromadzenia Sióstr od Aniołów. Na co dzień pracuje jako misjonarka w hospicjum w Kabuga w Rwanadzie. Z wykształcenia gastronom, absolwentka „Ekonoma” w Żywcu po raz pierwszy wyjechała na misje 13 lat temu i od tej pory była przedszkolanką, pomocą dentystyczną, krawcową i pielęgniarką.

1 2 3 404
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.