Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegóły na stronie www.kai.plX

Bielsko-żywiecka

15:18 / 19-10-2017

Bielsko-Biała: tegoroczny „Korowód Świętych” przypomni o przewodnikach do nieba

„Święci – przewodnicy do nieba” – pod takim hasłem w sobotę, 28 października, ulicami Bielska-Białej po raz 11. przejdzie „Korowód Świętych”. Młodzi ludzie – przebrani za postaci świętych i błogosławionych – przejdą w modlitewnej procesji z pochodniami i świecami oraz śpiewem na ustach.

10:50 / 19-10-2017

Podbeskidzie: modlitwa i spotkanie medyków w ich patronalne święto

Wspólna modlitwa lekarzy, pielęgniarek, położnych, farmaceutów, ratowników medycznych, wolontariuszy hospicjum i innych pracowników służby zdrowia z Podbeskidzia rozpoczęła 18 października w Bielsku-Białej kolejną edycję formacyjnych spotkań w ramach bielsko-żywieckiego duszpasterstwa służby zdrowia. We wspomnienie św. Łukasza, patrona medyków, Eucharystii w kaplicy kurii diecezjalnej, koncelebrowanej przez kapelanów szpitalnych, przewodniczył bp Piotr Greger, który przypomniał, że prawdziwe powołanie przedstawicieli służby medycznej powinno być motywowane miłością.

10:07 / 18-10-2017

Ks. Pawlukiewicz w Bielsku-Białej: powiedz Bogu, jak życie cię boli

Do intensywnego życia z Panem Bogiem, ostrej rozmowy z Nim i powstrzymania się od pochopnego osądzania innych namawiał w Bielsku-Białej znany kaznodzieja ks. Piotr Pawlukiewicz. „Wierzę, że stamtąd przyjdzie sądzić żywych i umarłych” – to tytuł katechezy, którą 17 października w hałcnowskiej bazylice wygłosił znanych w Polsce rekolekcjonista.

15:39 / 17-10-2017

Nowy Targ: abp Marek Jędraszewski zainaugurował rok akademicki w Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej

– Prawdziwa nauka nie boi się pytań. Człowiek nauki, który jest wewnętrznie prawy wie, że musi stawiać sobie coraz dalej idące pytania, coraz głębiej wnikające w istotę rzeczy – mówił abp Marek Jędraszewski w czasie inauguracji roku akademickiego na Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej (PPWSZ) w Nowym Targu.

12:10 / 17-10-2017

Bielsko-Biała: ekumeniczna inauguracja „Pól Nadziei”

Modlitwa ekumeniczna i zasadzenie cebulek żonkili zainaugurowały 16 października w Bielsku-Białej 14. edycję programu „Pola Nadziei”, popularyzującego ideę opieki hospicyjnej. Podczas liturgii słowa bp Piotr Greger, który przewodniczył nabożeństwu zwrócił uwagę, że znakiem czasów jest dziś działalność hospicyjna.

23:35 / 15-10-2017

Beskidy: na Groniu dziękowano za pontyfikat Jana Pawła II

W przeddzień 39. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża na Groniu Jana Pawła II w Beskidzie Małym modlili się w niedzielę pielgrzymi i turyści. Wzięli oni udział we Mszy św., której przewodniczył ks. prof. Maciej Ostrowski z Uniwersytetu Papieskiego w Krakowie.

17:03 / 15-10-2017

Bp Rakoczy w Kętach: św. Jan Kanty nie przemija i woła o świętość

„Święci nie przemijają, święci wołają o świętość” – powtórzył za Janem Pawłem II bp senior Tadeusz Rakoczy, który 15 października przewodniczył w farnym kościele w Kętach Mszy św. z okazji jubileuszu 250. rocznicy kanonizacji św. Jana Kantego.

09:15 / 15-10-2017

Bielsko-Biała: lekcja otwarta z katechezy pod okiem księży katechetów

Otwarta lekcja z religii dla księży katechetów z udziałem uczniów skoczowskiego technikum była najważniejszym elementem specjalnej konferencji, która odbyła się 14 października w auli kurii biskupiej w Bielsku-Białej. Katecheza otwarta, której towarzyszyły omówienie i komentarze metodyczne, miała na celu doskonalenie warsztatu katechetów bielsko-żywieckich.

15:53 / 14-10-2017

Bielsko-Biała: „Poronienie. Ukoić ból” – ważna książka na rynku wydawniczym

Świadectwa osób, które doświadczyły bólu utraty dziecka, wskazówki psychoterapeuty i rozmowa z duszpasterzem rodzin – składają się m.in. na najnowszą książkę bielskiego Wydawnictwa Inspiracje, związaną z tematyką utraty dziecka z powodu poronienia. Publikacja „Poronienie. Ukoić ból” ma dać odpowiedź na to jak zmierzyć się ze stratą i przetrwać traumę, a także jak odnaleźć sens w tym doświadczeniu. W Bielsku-Białej, podobnie jak kilkunastu miastach w Polsce, 15 października odbędą się obchody Dnia Dziecka Utraconego.

15:02 / 14-10-2017

Bp Wojtuś: młodemu człowiekowi trudno usłyszeć słowa „Pójdź za mną!”

W kulturze, która jest przeniknięta ateizmem, relatywizmem i kłamstwem, młodemu człowiekowi trudno jest usłyszeć słowa „Pójdź za mną!” i zarazem odpowiedzieć: „Oto idę” – mówił w bydgoskim Sanktuarium Nowych Męczenników bp senior Bogdan Wojtuś.

1 2 3 412
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.