Bielsko-żywiecka

20 lutego 2019 | 13:45

Brenna: XXI Zimowe Igrzyska Abstynentów

W Brennej na Śląsku Cieszyńskim odbędą się w niedzielę, 24 lutego XXI Zimowe Igrzyska Abstynentów. Całe rodziny trzeźwiejących alkoholików i sympatycy ruchu trzeźwościowego spróbują swych sił w zimowych konkurencjach na stoku narciarskim „Pod Starym Groniem”. Zawody od dwóch dekad skutecznie ewangelizują poprzez świadectwo życia w trzeźwości.

20 lutego 2019 | 11:10

Ks. M. Tosza: nie bójmy się być nieskuteczni w czynieniu dobra

„W sztuce bycia dobrym nie chodzi o skuteczność mierzoną według kryteriów tego świata” – zauważył założyciel wspólnoty „Betlejem” w Jaworznie, który 19 lutego zaprezentował w hałcnowskiej bazylice w Bielsku-Białej katechezę pt. „O sztuce bycia dobrym – między dobrocią a naiwnością”. W wykładzie kapłan diecezji sosnowieckiej przestrzegł przed stosowaniem wobec działań charytatywnych kryteriów, jakie podpowiada świat.

19 lutego 2019 | 10:49

Bielsko-Biała: piesza pielgrzymka do Łagiewnik poświęcona Eucharystii (zapowiedź)

Adoracja Najświętszego Sakramentu w drodze – to jedna z nowości planowanej na przełomie kwietnia i maja pieszej pielgrzymki diecezji bielsko-żywieckiej do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach. Przedsięwzięcie cieszy bardzo dużym zainteresowaniem szczególnie wśród młodych diecezjan.

16 lutego 2019 | 15:47

Modlitwa w katedrze za zagubionych i bezdomnych

W intencji zagubionych, bezdomnych i samotnych modlili się 16 lutego br. w bielskiej katedrze wolontariusze i studenci z Duszpasterstwa Akademickiego związani z projektem „Zupa za Ratuszem”. Grupa kilkudziesięciu osób, zainspirowanych Ewangelią i krakowską „Zupą na Plantach” od kilku miesięcy w każdą niedzielę przygotowuje ciepłe posiłki, którymi dzieli się następnie z potrzebującymi podczas spotkań w parku miejskim.

13 lutego 2019 | 14:13

Trzebinia k. Żywca: ostatnie pożegnanie długoletniego proboszcza

Wieloletniego proboszcza i budowniczego trzebińskiego kościoła pożegnały w Trzebini koło Żywca rzesze wiernych. Podczas uroczystości pogrzebowych w trzebińskim kościele parafialnym nad trumną zmarłego ks. prałata Stanisława Kuczka wspominał jego rocznikowy kolega ks. Wiesław Macuda.

12 lutego 2019 | 11:18

Bp Greger: chorzy potrzebują braterskiego towarzyszenia i znaków nadziei

Wizyta biskupa Piotra Gregera w szpitalu w Bystrej Śląskiej, gdzie duchowny sprawował Eucharystię, oraz odwiedziny personelu i pacjentów bielskiego hospicjum św. Jana Pawła II – złożyły się na obchody Światowego Dnia Chorego 11 lutego 2019 r. Zdaniem hierarchy, chorzy potrzebują szczególnie braterskiego towarzyszenia i znaków nadziei.

11 lutego 2019 | 19:13

Bp Pindel: tylko w świetle śmierci Chrystusa można uzyskać odpowiedzi na pytania o sens cierpienia i umierania

Bp Roman Pindel w Światowy Dzień Chorego przewodniczył Mszy św. w kaplicy szpitala powiatowego w Oświęcimiu. Biskup bielsko-żywiecki, który spotkał się z pacjentami i podziękował medykom za opiekę, podkreślił, że tylko w świetle śmierci Jezusa Chrystusa można uzyskać odpowiedzi na pytania o sens cierpienia i umierania.

10 lutego 2019 | 21:07

Prawie 24 litry krwi oddano podczas parafialnej akcji

Podczas niedzielnej akcji honorowych krwiodawców przy parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kętach na Podbeskidzie zebrano około 24 litrów krwi. Drogocenny dar złożyło 53 krwiodawców. Z przyczyn medycznych 7 osób, gotowych oddać krew, musiało z tego zrezygnować.

08 lutego 2019 | 15:53

Dwóch więźniów przyjęło bierzmowanie

Dwóm mężczyznom osadzonym w Zakładzie Karnym w Cieszynie biskup Roman Pindel udzielił 7 lutego sakramentu bierzmowania. Razem z nimi podczas Eucharystii w ekumenicznej kaplicy modlili się m.in. współwięźniowie, przedstawiciele dyrekcji placówki oraz członkowie duszpasterstwa więziennego.

08 lutego 2019 | 01:16

Czy diecezja bielsko-żywiecka będzie miała nowego błogosławionego?

Biskup ordynariusz, postulator w procesie beatyfikacyjnym, świadkowie życia i śmierci kandydata na ołtarze – ks. prałata Jan Marszałka – wzięli udział 7 lutego w specjalnej konferencji w kurii diecezjalnej w Bielsku-Białej. Była ona poświęcona przygotowaniom do rozpoczęcia procesu beatyfikacyjnego zmarłego 30 lat temu charyzmatycznego proboszcza z parafii w Łodygowicach na Żywiecczyźnie.

1 2 3 476
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.