Bielsko-żywiecka

10:50 / 23-06-2018

Kokotek: trwają zapisy na Festiwal Życia

Trwają zapisy na Festiwal Życia, który rusza w nowej odsłonie w Młodzieżowym Ośrodku Niniwy w Kokotku k. Lublińca. Wśród współorganizatorów wydarzenia, które potrwa od 2 do 8 lipca znalazło się 5 diecezji z terenu województwa śląskiego. Festiwal Życia do tej pory odbywał się w Kodniu nad Bugiem.

10:26 / 23-06-2018

Bielsko-Biała: ruszyły finały piłkarskiego turnieju Bosko Cup

W sobotę i niedzielę 23- 24 czerwca br. na stadionie „Sprint” w Bielsku-Białej Wapienicy rozgrywane są X letnie finały turnieju Bosko Cup. W przedsięwzięciu, któremu patronuje od początku św. Jan Bosko, udział bierze 16 parafialnych drużyn z terenu całej diecezji bielsko-żywieckiej.

10:24 / 23-06-2018

Kraków: 55. rocznica święceń kapłańskich kard. Dziwisza, bp. Zająca oraz bp. Rakoczego

Nie można zrozumieć pięćdziesięciu pięciu lat naszej służby w Kościele bez św. Jana Pawła II – mówił kard. Stanisław Dziwisz w homilii wygłoszonej podczas Mszy św. w katedrze na Wawelu z okazji jubileuszu święceń kapłańskich. Szafarzem sakramentu 23 czerwca 1963 roku był bp Karol Wojtyła, a wśród neoprezbiterów, m.in. obecni biskupi Tadeusz Rakoczy i Jan Zając.

16:43 / 22-06-2018

Bp Pindel na 750 lat Żywca: niech miasto wydaje świętych i świadków wiary

Niech wyniesienie na ołtarze pierwszego syna Żywiecczyzny, bł. Michała Tomaszka, będzie zapowiedzią kolejnych świętych i świadków wiary z tej ziemi – życzył bp Roman Pindel, który dziś w żywieckiej konkatedrze, w ramach uroczystości jubileuszowych 750-lecia Żywca, sprawował Mszę św. w intencji mieszkańców miasta nad Sołą i Koszarawą. Podczas liturgii modlono się także za duszę księcia Karola Stefana Habsburga, syna ostatnich właścicieli dóbr żywieckich – zmarłego 20 czerwca br. w Sztokholmie w wieku 96 lat.

09:22 / 22-06-2018

Bp Greger: jak przemienić rutynowe wody bezbarwnego życia w młode, życiodajne wino

„Musimy wykonać wysiłek i przynieść Bogu do przemiany nawet rutynowe wody naszego bezbarwnego życia!” – zachęcił bp Piotr Greger, który przewodniczył 21 czerwca w kościele św. Urbana w podbielskich Hecznarowicach liturgii, podczas której wierni powitali po konserwacji łaskami słynący obraz Matki Boskiej Częstochowskiej. Dzięki pracom konserwatorskim dzieło, będące kopią wizerunku Jasnogórskiej Madonny, odzyskało dawny blask, a krakowscy specjaliści w uwiecznionej przez nieznanego artystę koronie władysławowskiej odkryli wpisany początek antyfony „Sub Tuum praesidium” (Pod Twoją obronę).

12:32 / 21-06-2018

Ustroń-Hermanice: w sierpniu II edycja Letniej Szkoły Biblijnej

Biblistka z UKSW, prof. Barbara Strzałkowska, poprowadzi u dominikanów w Ustroniu-Hermanicach drugą edycję Letniej Szkoły Biblijnej. Przedsięwzięcie, adresowane do osób różnych wyznań z całej Polski, ma za zadanie pogłębienie relacji ze Słowem Bożym.

11:40 / 20-06-2018

W lipcu rusza kolejna edycja „Ewangelizacji w Beskidach”

Po raz szósty do udziału w misji ewangelizacji Beskidów zachęcają wspólnoty i franciszkanie z Rychwałdu na Żywiecczyźnie. W wakacyjne soboty od lipca do sierpnia planowane są rodzinne i wspólnotowe wyprawy na osiem szczytów Beskidu Żywieckiego, Śląskiego, Małego i Makowskiego. Wydarzeniu towarzyszy hasło: „Szczęśliwy lud, którego Panem jest Bóg”.

18:55 / 19-06-2018

Bielsko-Biała: ponad 247 tys. zł na hospicjum z akcji „Pola Nadziei”

Ponad 247 tys. zł zgromadziły w tym roku szkoły z Podbeskidzia oraz salwatoriańskie parafie w USA, które w ramach 14. edycji programu „Pola Nadziei” zbierały na rzecz działającego od ponad półtora roku pierwszego w Bielsku-Białej hospicjum stacjonarnego im. Jana Pawła II. W programie wzięły udział 62 placówki edukacyjne z Bielska-Białej, powiatu bielskiego, Skoczowa oraz cztery polskie wspólnoty ze stanów Nowy Jork i New Jersey.

11:43 / 18-06-2018

Beskidy: abstynenci na Groniu Jana Pawła II

19. Pielgrzymka Abstynentów na Groń Jana Pawła II abstynentów zakończyła się Mszą św. w ich intencji, której w niedzielę przewodniczył w kaplicy na Groniu ks. Jan Gacek, kapelan Związku Podhalan. – Dziś wychodzimy na tę górę, by w sposób szczególny modlić się w intencji abstynentów, o trzeźwość dla całego naszego narodu – mówił kapłan.

21:54 / 17-06-2018

Szczyrk: ewangelicy modlili się w intencji piłkarzy na Mundialu i rozdawali piłki

Pierwsze z czterech zaplanowanych, ekumenicznych nabożeństw w czasie Mundialu odbyło się 17 czerwca w luterańskiej parafii w Szczyrku Salmopolu. Po modlitwie w intencji sportowców rywalizujących w Rosji rozdano około 200 dzieciom zbierane przez kilka ostatnich miesięcy piłki do gry. Futbolówki ofiarowali na ten cel politycy, samorządowcy i sportowcy.

1 2 3 446
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.