O. Szustak: chrześcijaństwo to dobra nowina o tym, że da się w życiu „płonąć”

rk, Bielsko-Biała, 2013-02-25

Do poszukiwania odpowiedzi na pytanie, co to znaczy „zapłonąć w życiu” zachęcał młodych ludzi znany dominikański kaznodzieja o. Adam Szustak OP, który wczoraj w bielskiej katedrze rozpoczął czterodniowe rekolekcje zatytułowane „Placki z rodzynkami”. Podczas wieczornej Mszy św. zakonnik zachęcał, by żyć pełnią życia, i pomyśleć jak będzie wyglądała nasza śmierć.

„Pomyśl, jak będzie wyglądała twoja śmierć: czy będziesz płonął, czy będziesz się nie przejmował tym, że coś ci nie wyszło? Bo to teraz się właśnie kształtuje. Jeżeli teraz płoniesz, jeśli teraz potrafisz znosisz porażki, to taka będzie twoja śmierć” – mówił dominikanin i nawiązując do niedzielnego czytania Ewangelii o przemienieniu na górze Tabor wskazywał, że piękno, jakie jaśniało wtedy w Panu Jezusie, polegało na tym, że „tam się objawił cały płomień tego jak On kocha”.

„Tam się objawił cały płomień tego, jak On się nie przejmuje tym, czy mówi wyjdzie czy nie wyjdzie. Żyjesz tak?” – pytał kapłan, zapraszając do uczestnictwa w kolejnych dniach rekolekcji, by poszukać odpowiedzi na pytania „co to znaczy zapłonąć w życiu”.

„Jeżeli coś wam nie wychodzi, a pewnie wam mnóstwo rzeczy nie wychodzi, to chciałem wam pokazać, jak na to, co nie wychodzi, spojrzeć. Bo to jest najlepsza rzecz, jaka wam się przydarza. Chciałbym wam o tym opowiedzieć, bo jak zobaczycie to, to będziecie chcieli, żeby wam nic nie wychodziło. Wtedy dopiero się żyje!” – zapewniał kaznodzieja. „Chrześcijaństwo to jest dobra nowina o tym, że da się w życiu ‘płonąć’, że da się w życiu przechodzić przez to, co jest nieudane i trudne” – dodawał.

Zakonnik podkreślił, że warto nauczyć się „płonąć” i znosić rzeczy trudne, gdyż na końcu okazuje się, że „życie jest jak jedzenie placków z rodzynkami”.

Wielkopostne rekolekcje z o Szustakiem zorganizowało bielskie Duszpasterstwo Akademickiego i młodzi ludzie z University Christian Outreach, należący do bielskiej wspólnoty "Miasto na Górze". Podczas kolejnych wieczorów w bielskiej katedrze celebrowane będą Msze św., prowadzone konferencje, będzie okazja spowiedzi. Zaplanowano także kawę i poczęstunek.

O. Szustak. niedawno zmienił formę głoszenia Słowa Bożego i został wędrownym kaznodzieją. Jego konferencji i kazań słuchają ludzie na całym świecie. Można je wszystkie usłyszeć on-line na www.langustanapalmie.pl.
Jest autorem między innymi "Pomarańczarni", na którą co tydzień w piątki uczęszczały setki studentów zainteresowanych rozważaniami Księgi Pieśni nad Pieśniami. Dużą popularnością cieszyły się też prowadzone przez niego adwentowe rekolekcje on-line pod nazwą „Nocny złodziej. Internetowe rekolekcje dla czekających na świt”. Na portalu zarejestrowano setki tysięcy odsłuchań.

UCO Bielsko-Biała (University Christian Outreach) jest studencką częścią bielskiej wspólnoty "Miasto na Górze" i organizacji międzynarodowej Kairos skupiającej inne, podobne grupy młodych z całego świata: z Londynu, Glasgow, Belfastu, Dublina. Jest to grupa studencka, która wspólnie chce poznawać Boga i spędzać czas na budowaniu relacji z rówieśnikami.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook