Buczkowice: kolędy „Skaldów” przeplatane świadectwami Jana Budziaszka

rk, Buczkowice, 2016-01-04

Gorącymi oklaskami przyjęto zespół „Skaldowie”, który wystąpił 3 stycznia w kościele pw. Przemieniania Pańskiego w Buczkowicach koło Bielska-Białej. Legendarna grupa, która w roku 2015 obchodziła jubileusz 50-lecia swej działalności, przedstawiła program „Moje Betlejem”. Wśród publiczności szczelnie wypełniającej buczkowicką świątynię byli m.in. bp Piotr Greger oraz liczne grono księży emerytów z diecezji bielsko-żywieckiej.

Teksty utworów poświęconych tematyce bożonarodzeniowej ze słowami Leszka Aleksandra Moczulskiego i muzyką autorstwa Jacka Zielińskiego przeplatane były komentarzami i osobistymi świadectwami wiary Jana Budziaszka, perkusisty „Skaldów”. W utworach muzykom akompaniowała miejscowa schola parafialna.

„Każde pokolenie powinno pozostawić po sobie jakieś kolędy. Jeżeli ktoś z was usłyszy w sobie jakieś dźwięki i dotknie go to w jakiś sposób, to Bogu niech będą dzięki. Znaczyć to będzie, że Boże Narodzenie ma sens, kolędowanie ma sens i sens ma nasz Kościół powszechny i apostolski” – powiedział muzyk, przypominając, że ważne jest, by nowonarodzony Jezus znalazł miejsce w człowieczej duszy.

Kolędy z koncertu „Moje Betlejem” Skaldowie prezentują od kilkudziesięciu lat na licznych koncertach w kraju i za granicą. Wszędzie wykonanie tego repertuar budzi wzruszenie i silne emocje.

Do Buczkowic „Skaldów” zaprosił proboszcz miejscowej parafii ks. Marek Bandura, który jest także muzykiem – gitarzystą i liderem zespołu „Proboszczowie”.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook