Dary od bielsko-żywieckiej Caritas dla ukraińskich parafii

rk, Bielsko-Biała, 2016-01-08

Caritas diecezji bielsko-żywieckiej kontynuuje akcję przekazywania pomocy dla parafii ukraińskich. Dary – żywność i środki czystości zebrane podczas specjalnej zbiórki przez wiernych z Podbeskidzia – pojechały na wschód.

Jak poinformował ks. Robert Kasprowski, dyrektor diecezjalnej Caritas, pierwszy transport z 820 kilogramami darów dotarł 16 grudnia 2015 roku do parafii Kamionka Buska, Tadan, Batiatycze, gdzie duszpasterstwo prowadzi pochodzący z diecezji bielsko-żywieckiej, ks. Jacek Waligóra.

Kolejny transport, na który składały się prawie dwie i pół tony żywności oraz środków czystości, końcem roku został przekazany z kolei Caritas Spes archidiecezji lwowskiej. Dary te trafią między innymi do parafii w Czerniowcach, gdzie posługuje ks. Marek Droździk.

„W połowie stycznia planowany jest trzeci transport darów, które trafią do parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Piotrowcach, gdzie posługuje również pochodzący z naszej diecezji, ks. Adam Bożek” – dodał dyrektor Caritas.

Wszystkie dary zebrano podczas zbiórki w dniach 7 i 8 grudnia ub. roku w beskidzkich wspólnotach parafialnych. Sortowaniem darów i ich transportem zajmowali się wolontariusze Caritas.

Za pośrednictwem ks. Kasprowskiego dyrektor lwowskiej Caritas Spes przekazał podziękowania dla ofiarodawców, darczyńców, wolontariuszy i wszystkich ludzi dobrej woli, którzy włączyli się w akcję zbiórki darów na Ukrainę. „Wszystkim bardzo dziękujemy. Pójdą z butami do nieba” – wyraził wdzięczność ks. Wiesław Dorosz.

Dzięki życzliwości przemyskiej Caritas, bielsko-żywiecka Caritas może korzystać z tranzytowego magazynu w Przemyślu.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook