Bp Greger: odnajdźmy siebie samych jako ochrzczonych uczniów Chrystusa

rk, Bielsko-Biała, 2016-01-10

Do odnalezienia siebie jako ochrzczonych uczniów Chrystusa i docenienia darów, które otrzymaliśmy od Boga w sakramencie chrztu świętego zachęcił bp Piotr Greger w Bielsku-Białej. Odprawił on 10 stycznia w kościele NMP Królowej Polski w Bielsku-Białej Mszę w intencji żyjących i zmarłych podopiecznych Hospicjum św. Kamila, rodzin hospicyjnych, hospicyjnego ruchu modlitewnego oraz dobrodziejów Hospicjum.

Bielsko-żywiecki biskup pomocniczy przypomniał, że łaska sakramentu chrztu świętego dokonuje w życiu człowieka tego samego samo, co miało miejsce podczas chrztu Jezusa w Jordanie.Biskup w homilii zachęcił, by ujrzeć przyjęty przez nas chrzest jako wydarzenie, dzięki któremu „zostaliśmy raz na zawsze włączeni do wspólnoty ludu Bożego: królewskiego, kapłańskiego i prorockiego”.

„W momencie, kiedy spłynęła na nas łaska sakramentu chrztu świętego, wówczas w naszym życiu dokonało się dokładnie to samo, co miało miejsce podczas chrztu Jezusa. Rzeczywistość naszego chrztu ukazana została w trzech widzialnych znakach, które były dostrzegalne podczas wydarzenia w wodach Jordanu” – dodał.

Wskazał na trzy widzialne znaki, elementy ewangelicznego obrazu chrztu Jezusa: otwarte niebo, równoznaczne z objawieniem się Boga, zstąpienie Ducha Bożego na Jezusa, oznaczające nadejście nowej ery w dziejach ludzkości i początek czasów mesjańskich, oraz głos Ojca, publicznie potwierdzającego synowskiej godności i mesjańskiego posłannictwa Jezusa Chrystusa.

Po Mszy św. odbyło się spotkanie opłatkowe w salce pod kościołem.

Hospicjum św. Kamila w Bielsku-Białej powstało w 1992 roku i przez 17 lat działało jako grupa nieformalna przy parafii księży salwatorianów pod wezwaniem NMP Królowej Polski w Bielsku-Białej pod kierownictwem lek. med. Anny Byrczek. W 2009 roku zostało zarejestrowane jako stowarzyszenie „Hospicjum św. Kamila w Bielsku-Białej”.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook