Bielsko-Biała: twórcy spotkali się na tradycyjnym opłatku

rk, Bielsko-Biała, 2016-01-16

Przedstawiciele środowisk twórczych z diecezji bielsko-żywieckiej uczestniczyli 15 stycznia w spotkaniu opłatkowym z biskupem ordynariuszem Romanem Pindlem, które odbyło się w gmachu Kurii. Obok artystów, malarzy, plastyków, muzyków z całego Podbeskidzia oraz spoza regionu na spotkaniu byli obecni także dyrektorzy, kierownicy i pracownicy placówek kulturalnych Bielska-Białej. Zagrał zespół „Grojcowianie” kultywujący tradycje górali żywieckich.

Biskup diecezji bielsko-żywieckiej w swym wystąpieniu zwrócił uwagę na rolę artystów – ludzi obdarowanych przez Boga talentem w dziedzinie plastyki, muzyki czy literatury. „Jak bardzo wiele zawdzięcza ludzkość, Kościół, wiara temu, że są tacy ludzie, których Pan Bóg natchnął, dał dar, a oni także potrafią wykorzystać swój talent, oraz pomóc dobrze innym, którzy potrzebują takich inspiracji, intuicji i poszukiwań” – zauważył duchowny.

Duszpasterz środowisk twórczych ks. dr Szymon Tracz, wykładowca historii sztuki średniowiecznej w Instytucie Historii Sztuki i Kultury Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, wyraził nadzieję, że spotkania w ramach diecezjalnego duszpasterstwa twórców sprzyjać będą interesującym inicjatywom i wymianom myśli. Zachęcając do podzielenia się opłatkiem, zaznaczył, że warto dzielić się radością o tym, że dwa tysiące lat temu narodził się Mesjasz – Pan i Zbawiciel.

Obok zespołu „Grojcowianie” z podżywieckiego Wieprza, wystąpiło troje młodych muzyków z Gimnazjum nr. 1 w Żywcu. Wśród gości spoza diecezji był m.in. Czesław Dźwigaj – artysta rzeźbiarz, profesor Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook