Żywiec: przegląd jasełek w wykonaniu niepełnosprawnych

rk, Żywiec, 2016-01-23

Przegląd widowisk jasełkowych w wykonaniu grup teatralnych z placówek opiekuńczo-leczniczych, warsztatów terapii zajęciowej oraz organizacji zajmujących się pracą z osobami o różnym stopniu niepełnosprawności odbył się 22 i 23 stycznia w Żywcu. W przeglądzie udział wzięło 11 grup z terenu Śląska i Małopolski.

W zorganizowanym po raz ósmy konkursie zwyciężył zespół „Menuet” z Warsztatów Terapii Zajęciowej z Tychów. Przed sobotnim finałem biskup Roman Pindel wyraził wielki szacunek dla wszystkich pracowników, terapeutów placówki, którzy przez wiele dni przygotowywali swoich podopiecznych. Nie krył uznania i podziwu wobec aktorów – nie tylko grających w przedstawieniach, ale w ten sposób przezwyciężających swe bariery i lęki.

Wręczono nagrody i wyróżniania. Widzowie zobaczyli tradycyjne jasełka z motywami góralskimi w wykonaniu gospodarzy i pomysłodawców spotkania przeglądu– podopiecznych Psychiatrycznego Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Międzybrodziu Bialskim.

Konkurs został zorganizowany w ramach „Żywieckich Godów”. Honorowy patronat nad jasełkami sprawowali: ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej, burmistrz Żywca i starosta żywiecki.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook