Oświęcim: ruszył Festiwal Filmów Nieprofesjonalnych „Kochać człowieka”

rk, Oświęcim, 2016-01-28

Od projekcji filmów konkursowych w Oświęcimiu rozpoczął się 28 stycznia XVII Międzynarodowy Festiwal Filmów Nieprofesjonalnych „Kochać człowieka”. Celem konkursu, odbywającego się co dwa lata, jest kształtowanie postaw miłości i szacunku wobec człowieka oraz prezentacja za pomocą języka filmowego tematyki związanej ze wszystkimi aspektami życia człowieka.

W tym roku do udziału w festiwalu zostały nadesłane 84 filmy, z których do konkursu zakwalifikowano 44, w tym kilka zagranicznych.

Adam Kuta z Oświęcimskiego Centrum Kultury przypomniał, że Festiwal jest przedsięwzięciem o zasięgu międzynarodowym. „Festiwal jest spotkaniem filmowców, którym bliskie są sprawy człowieka, człowieka kochającego, radosnego, twórczego, zwycięskiego, ale także człowieka walczącego, cierpiącego, przegrywającego” – wyjaśnił.

Festiwal, który do 30 stycznia potrwa w Oświęcimskim Centrum Kultury, objęli patronatem UNICA – Światowa Unia Kina Nieprofesjonalnego afiliowana przy UNESCO, i prezydent Oświęcimia.

W pracach jury 17. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Nieprofesjonalnych "Kochać człowieka" udział biorą: Maria Malatyńska – filmoznawca, krytyk filmowy, Magdalena Piekorz – scenarzystka, reżyser filmowy i teatralny, dokumentalistka, Lidia Duda – reżyser, dokumentalistka, Artur Więcek – reżyser, scenarzysta, Witold Kon – przewodniczący Federacji Niezależnych Twórców Filmowych w Polsce.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook