Bielsko-Biała: VIII piłkarski Turniej Bosko Cup 2016

rk, Bielsko-Biała, 2016-02-01

Najlepsze diecezjalne drużyny ministranckie wzięły udział w rozgrywanych 30 i 31 stycznia w Bielsku-Białej w Finałach VIII Halowych Mistrzostw diecezji bielsko-żywieckiej Bosko Cup 2016. Zwycięski zespół będzie reprezentował diecezję w Mistrzostwach Ministrantów w Piłce Halowej.

W finałowych rozgrywkach, rozgrywanych w hali przy Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Armii Krajowej w Bielsku-Białej, pierwsze miejsce wywalczyła ośmioosobowa drużyna z parafii w Rajczy. W finale, który odbył się w dniu liturgicznego wspomnienia patrona turnieju św. Jana Bosko, dwukrotni mistrzowie z Żywiecczyzny pokonali piłkarzy z Buczkowic 3:0.

Pomysłodawca odbywającej się od siedmiu lat imprezy piłkarskiej ks. Marcin Pomper podkreśla, że zawody stały na bardzo wysokim poziomie i nie obyło się bez niespodzianek. „Były niespodzianki, które pokazują, że trzeba umieć radzić sobie z presją bycia faworytem. Wszyscy mówili, że Buczkowice są murowanym kandydatem po mistrzowski tytuł, okazało się, że Rajcza zdobywa je po raz trzeci. A Skoczów po raz pierwszy w swojej historii staje na podium” – podsumował.

W meczu o trzecie miejsce parafialna drużyna ze Skoczowa pokonała piłkarską ekipę z parafii w Kończycach Małych 2:1.

W finałach halowego turnieju 2016 udział wzięło 9 drużyn. Strzelono w sumie 53 bramki w 13 rozegranych meczach. W całej historii finałów drużyny rozegrały 183 mecze w których strzelono już na boiskach Bosko Cup 964 bramki.

Św. Jan Bosco poświęcał dużo czasu pracy z młodzieżą, która bez jego pomocy nie miałaby szans na uczciwe, szczęśliwe i twórcze życie. Wychowywanie młodzieży, zwłaszcza z ubogich rodzin i ze środowisk wysokiego ryzyka, jest szczególnie ważne dla salezjanów, którzy rozpoczęli działalność w Polsce w 1898 roku. Salezjanie prowadzą oratoria skupiające młodzież, które przy współpracy animatorów-wolontariuszy realizują własne programy wychowawczo-duszpasterskie.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook