Bielsko-Biała: ruszyły zapisy na IV pieszą pielgrzymkę diecezji do Łagiewnik

rk, Bielsko-Biala, 2016-02-15

Ruszyły zapisy na czwartą pieszą pielgrzymkę diecezji bielsko-żywieckiej do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach. Na termin wędrówki prawie 100-kilometrowym pątniczym szlakiem organizatorzy wybrali długi weekend na przełomie kwietnia i maja. To jedyna tego typu ogólnodiecezjalna inicjatywa w dziejach łagiewnickiego Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

Tegoroczna pielgrzymka odbywa się w Nadzwyczajnym Roku Jubileuszowym, dlatego nosi takie samo hasło: „Miłosierni jak Ojciec”.

Diecezjalna pielgrzymka do Łagiewnik rozpocznie się 30 kwietnia, w 16. rocznicę kanonizacji świętej Siostry Faustyny Kowalskiej. Bielsko-żywieccy pielgrzymi wyruszą z sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Bielsku-Białej Hałcnowie.

Trasa pielgrzymki będzie prowadzić m.in. przez Kęty, Malec, Witkowice, Nidek, Wieprz, Tomice, Wysoką, Radziszów, Świątniki Górne i Mogilany do Krakowa. Pątnicy dotrą do łagiewnickiego sanktuarium 3 maja br., w liturgiczną uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Modlić się będą także w Centrum Jana Pawła II.

Zapisy, prowadzone w kilku punktach diecezji oraz w internecie, potrwają do 3 kwietnia. Szczegóły można znaleźć na stronie http://faustyna.diecezja.bielsko.pl/

Piesza pielgrzymka bielsko-żywiecka to jedyna tego typu diecezjalna inicjatywa w dziejach łagiewnickiego sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Wśród pątników, którzy dotąd przeszli trasę z Bielska-Białej do Łagiewnik, dominowali ludzie z Podbeskidzia, ale szły także osoby z innych stron Polski, a nawet z zagranicy.

Kulminacyjnym momentem pielgrzymki w 2014 r. było zawierzenie diecezji Bożemu Miłosierdziu przez ordynariusza. Rok temu pątnicy na czele z biskupem Romanem Pindlem zaprosili Jezusa Miłosiernego do nawiedzenia diecezji. Peregrynacja łaskami słynącego obrazu i towarzyszących mu relikwii świętych – s. Faustyny i Jana Pawła II – rozpoczęła się 20 września ub. roku. Potrwa do 19 czerwca br.

Znaki Miłosierdzia obecne będą podczas wyjścia pielgrzymki z sanktuarium w Hałcnowie. Na czas pielgrzymki Znaki pozostaną w kaplicy sióstr serafitek. Po jej zakończeniu wznowią wędrówkę w parafiach Podbeskidzia.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook