Wisła: modlitwa przy niezwykłych relikwiach św. o. Pio

rk, Wisła, 2016-02-18

Do późnych godzin nocnych czuwano, modląc się przy relikwiach o. Pio – habicie, rękawiczce i fragmencie bandaża z krwią świętego – w kościele pw. Znalezienia Krzyża Świętego w Wiśle-Głębcach. Relikwie przywiózł na Śląsk Cieszyński pielgrzymujący po Polsce włoski kapłan ks. Paolo Cecere, który opowiedział w kazaniu o życiu znanego stygmatyka, oraz o tym, jaki wpływ wywarł on na jego powołanie i osobiste wybory.

Podczas Mszy św. 83-letni gość z Włoch – duchowy uczeń włoskiego świętego stygmatyka – mówił, że poznał o. Pio jako nastolatek. Wtedy także doświadczył wielkiej duchowej siły stygmatyka z San Giovanni Rotondo. Wcześniej dzięki charyzmatycznemu kapucynowi, który miał dar czytania w ludzkich sercach, nawrócił się jego ojciec. Od o. Pio, młody Paolo otrzymał wsparcie duchowe i mimo początkowych trudności w wierze, kontynuował realizację swego powołania kapłańskiego. Służący jako kapłan od prawie 60 lat ks. Paolo wspomniał pierwszą spowiedź u o. Pio, kiedy zakonnik przepowiedział mu, że zostanie księdzem.

Włoski ksiądz przypomniał szczegóły dotyczące niechęci i krytyki, jakie towarzyszyły posłudze o. Pio. „Byłem przekonany od początku, że to święty człowiek” – dodał, wyrażając wdzięczność za łaski, jakie otrzymuje nieustannie dzięki orędownictwu świętego. Podkreślił, że w bezpośrednim kontakcie o. Pio był ciepłym i radosnym człowiekiem, nie stroniącym od żartów.
Streszczając przesłanie o. Pio, duchowny zaznaczył, że chodzi o odkrycie radości w sakramencie pokuty, wzrastanie w wierze, modlitwę i okazywanie miłosierdzia. „Bierzmy przykład z tego człowieka modlitwy, człowieka miłosiernego, który umiał kochać drugiego człowieka” – dodał, zachęcając szczególnie rodziców do modlitwy za swoje dzieci za wstawiennictwem o. Pio.

Wierni uczcili relikwie o. Pio przez ucałowanie. Czuwanie zakończył Apel Jansogórski.
Jak poinformował proboszcz wiślańskiej parafii ks. Mieczysław Piela, ofiary zebrane podczas Mszy św. przeznaczone zostaną na dokończenie Drogi Krzyżowej w Pietrelcinie, rodzinnej miejscowości o. Pio.

O. Pio był włoskim kapucynem, stygmatykiem, miał też dar bilokacji. W 1999 roku został ogłoszony przez Jana Pawła II błogosławionym, a trzy lata później świętym.

Podróż z relikwiami przez Polskę, rozpoczętą w tym samym czasie, kiedy ciało św. ojca Pio wyruszyło z San Giovanni Rotondo do Watykanu, zorganizowali propagujący ostatnio kult św. Charbela na całym świecie, ks. Jarosław Cielecki oraz ks. Paolo Cecere. W diecezji bielsko-żywieckiej relikwie stygmatyka nawiedzą także parafię w Lalikach na Żywiecczyźnie. Następnie relikwie peregrynować będą po parafiach w Mediolanie.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook