Bielsko-Biała: rekolekcje dla osób dotkniętych chorobą nowotworową (zapowiedź)

rk, Bielsko-Biała, 2016-02-19

W Bielsku-Białej rozpoczną się 26 lutego trzydniowe rekolekcje dla wszystkich osób, które były lub są dotknięte chorobą nowotworową oraz ich rodzin. Wielkopostne spotkania w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa zorganizowały przedstawicielki bielskiego Stowarzyszenia Kobiet po Mastektomii „Amazonki”, które wspierają kobiety dotknięte nowotworem piersi oraz organizują spotkania na temat profilaktyki nowotworów.

Wielkopostne rozważania poprowadzi ks. Łukasz Jończy, duszpasterz stowarzyszenia, kapelan Beskidzkiego Centrum Onkologii. Kapłan wyjaśnił w rozmowie z KAI, że hasłem tegorocznych rekolekcji są słowa – „W miłosierdziu nadzieja” przypominające, że tylko Boże miłosierdzie jest w stanie podnieść z ran i uleczyć całego człowieka.

„Z powodu doświadczenia cierpienia, te osoby są poranione nie tylko na ciele, ale także noszą wiele zranień na duszy, na sercu. W takich chwilach niejednokrotnie słabnie wiara, umyka nadzieja” – zaznaczył diecezjalny duszpasterz służby zdrowia, przypominając słowa papieża Franciszka, że jednym z imion Boga jest Miłosierdzie.

Rekolekcje już po raz piąty zorganizowały bielskie „Amazonki”. W poprzednich spotkaniach, adresowanych do wszystkich osób, dotkniętych chorobą nowotworową, oraz ich rodzin, uczestniczyli kobiety i mężczyźni spoza duszpasterstwa.

„Chciałbym, by uczestnicy rekolekcji przez wspólną modlitwę mogli dotknąć Bożego miłosierdzia - uzdrawiającego, podnoszącego i leczącego” – powiedział ks. Jończy.

Bielskie „Amazonki” od 1999 roku wspierają kobiety dotknięte nowotworem piersi. Członkiniami stowarzyszenia są kobiety, które były lub są leczone z powodu choroby nowotworowej piersi. Wśród nich są również ochotniczki, które są przeszkolone do prowadzenia rozmów z kobietami po diagnozie, w trakcie leczenia w szpitalu oraz po zakończeniu leczenia onkologicznego.

W Beskidzkim Centrum Onkologii ochotniczki pełnią także dyżury – w każdą środę i każdy czwartek od godz. 14.00.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook