Bielsko-Biała: drużyna pod wodzą księdza najlepsza w turnieju unihokeja

rk, Bielsko-Biała, 2016-03-07

Drużyna LUCE Team z kapitanem ks. Mateuszem Dudkiewiczem zwyciężyła w Charytatywnym Turnieju Unihokeja, który odbył się 6 marca w Bielsku-Białej. W niedzielne popołudnie unihokejowe kije skrzyżowali urzędnicy, politycy, dziennikarze, lekarze oraz księża.

Zawody rozegrano na terenie bielskiej „LUCE Arena” – wielofunkcyjnego zadaszonego obiektu, znajdującego się na terenie poprzemysłowego kompleksu Nowe Miasto. Są tu m.in. boisko do grę w futsal lub w hokeja na rolkach, stanowiska do gry w badmintona, klatka na squasha, sala fitness, a także pokoje do warsztatów i porad oraz kawiarnia. Ośrodek od ubiegłego roku prowadzi Fundacja „Luce”, którą założył ks. Dudkiewicz z przyjaciółmi. Organizowane są tu m.in. akcje profilaktyczne skierowane przeciwko niebezpiecznym zachowaniom wśród dzieci i młodzieży i dorosłych.

Celem niedzielnych rozgrywek była popularyzacja unihokeja w regionie, a środki zebrane przy tej okazji zostaną przeznaczone na zakup kijów dla tworzącej się szkółki unihokeja dla dzieci i młodzieży.

W drużynach biorących udział w Turnieju wystąpili w roli kapitanów politycy - wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed oraz senator Andrzej Kamiński. Sędzią głównym turnieju był poseł Jacek Falfus reprezentujący Komisję Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki, oraz Wojciech Mendakiewicz - trener LUCE Bielsko-Biała.

Po bardzo wyrównanych meczach systemem „każdy z każdym” zwyciężyła LUCE Team z doświadczonym hokeistą i trenerem na czele ks. Mateuszem Dudkiewiczem. Kolejne miejsca zajęli politycy, radni miejscy, dziennikarze i lekarze. Na zakończenie turnieju odbył się konkurs rzutów karnych, a następnie dekoracja zwycięzców i pamiątkowe zdjęcia.

Fundacja „Luce” (Światło) kieruje się w swych działaniach trzema drogowskazami – żyć, kochać i nieść światło. W każdym z tych wymiarów podejmuje konkretne działania. Fundacja prowadzi drużynę hokejową „Luce” oraz drużynę na rolkach, warsztaty dla dzieci i młodzieży, koordynuje akcję „Bucik” i inne akcje charytatywne. Prowadzi centrum profilaktyki, konferencje, warsztaty i szkolenia, wydaje publikacje ewangelizacyjne. Zainicjowała nowatorskie zajęcia językowe „Z duszą na języki”.

Nazwa fundacji pochodzi od zaangażowanej w ruch Focolari Chiary Badano, którą założycielka ruchu Chiara Lubich nazwała „Chiarą Luce” –„Jasnym Światłem”. Chiara zmarła w wieku 19 lat na nowotwór kości. Ofiarowała swoje cierpienie szczególnie w intencji młodych. Jest patronką Światowych Dni Młodzieży.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook