Strumień: trzyczęściowe plenerowe misterium paschalne

rk, Strumień, 2016-03-14

Plenerowa Droga Krzyżowa, która przeszła 13 marca ulicami, rozpoczęła trzyczęściowe, monumentalne misterium paschalne w Strumieniu na Śląsku Cieszyńskim. W najbliższą niedzielę odbędzie się kolejna część tego przedsięwzięcia, angażującego ponad stu aktorów-amatorów i statystów. Uroczysty wjazd Chrystusa do Jerozolimy przedstawiony zostanie na strumieńskim Rynku w niedzielne przedpołudnie, 20 marca.

Reżyserem strumieńskich misteriów jest ks. Stanisław Binda, wikariusz miejscowej parafii św. Barbary. W rolę Chrystusa wcielił się Aleksander Malinowski. W przygotowaniu misterium podzielonym na trzy części – Droga Krzyżowa, Niedziela Palmowa i Zmartwychwstanie – pomagają władze miasta, liczni parafianie oraz członkowie Bractwa św. Barbary, przeważnie emerytowani górnicy.

Misteria plenerowe w Strumieniu odbywają się już po raz dziesiąty. Głównymi aktorami wcielającymi się w biblijne postaci to młodzież z grupy teatralnej ze Zbytkowa. Ostatnią część misterium zaplanowano po uroczystej Liturgii Wigilii Paschalnej.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook