W Niedzielę Palmową młodzież z Podbeskidzia pomodli się w intencji ŚDM

rk, Bielsko-Biała, 2016-03-15

Wspólną modlitwę w intencji spotkania papieża Franciszka z młodymi z całego świata w Krakowie zaplanowano podczas obchodów diecezjalnego Światowego Dnia Młodzieży, które odbędą się w Niedzielę Palmową 20 marca w Bielsku-Białej. Z kościoła Trójcy Świętej do bielskiej katedry przejdzie kolorowa, pełna śpiewu, procesja z palmami, którą poprowadzi ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej bp Roman Pindel. Młodzi ludzie nieść będą symbole ŚDM – repliki Ikony i Krzyża.

W uroczystej Mszy św. pod przewodnictwem ordynariusza uczestniczyć będą diecezjalni i parafialni duszpasterze młodzieży oraz opiekunowie młodzieżowych stowarzyszeń i grup.

Składka na Mszy św. będzie przeznaczona na „Bilet dla Brata” – fundusz, który młodzieży zza wschodniej granicy umożliwi przyjazd do Polski i udział w spotkaniu z papieżem. Projekt „Bilet dla Brata” ma zachęcić wszystkich Polaków do wspólnego zbierania funduszy na dofinansowanie udziału w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie młodzieży z Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Gruzji, Kazachstanu, Kirgistanu, Litwy, Mołdawii, Rosji, Tadżykistanu, Turkmenistanu, Ukrainy i Uzbekistanu.

Eucharystię zakończy wspólna modlitwa w intencji ŚDM w Krakowie. Po Mszy będzie można zakupić gadżety związane z ŚDM oraz posilić się wojskową grochówką.

Od 20 do 25 lipca 2016 r. młodzi ludzie z całego świata wezmą udział w specjalnym programie przygotowanym przez diecezję bielsko-żywiecką. Przed centralnymi wydarzeniami ŚDM w Krakowie, w Beskidy przyjedzie około 10 tys. pielgrzymów z całego świata, z czego 4 tys. to Francuzi.

W ramach Dnia Refleksji i Zadumy pielgrzymi wyjadą do Oświęcimia, gdzie zwiedzą były obóz niemiecki KL Auschwitz-Birkenau oraz wezmą udział we Mszy św. w jednym oświęcimskich kościołów. W ramach „Ewangelizacji na 8 szczytach Beskidów” pójdą na wycieczkę w góry, zwiedzać będą atrakcje beskidzkiej ziemi.

Zaplanowano też Dzień Zaangażowania Społecznego, polegający na podejmowaniu różnych działań charytatywnych i porządkowych w szpitalach, Domach Dziecka czy Domach Pomocy Społecznej. Pobyt w diecezji zakończy rozesłanie i wyjazd do Krakowa.

W dniach 20-28 lipca oraz 1-3 sierpnia 2016 r. znajdujące się na terenie diecezji bielsko-żywieckiej Miejsce Pamięci Auschwitz zwiedzać będą mogli wyłącznie uczestnicy Światowych Dni Młodzieży, którzy zarejestrują się w stworzonym do tego celu serwisie internetowym. Wyznaczona dla nich zostanie specjalna trasa zwiedzania. Szacuje się, że były niemiecki obóz zagłady zobaczy w tym czasie około 300 tys. młodych osób z całego świata. 29 lipca Miejsce Pamięci odwiedzi papież Franciszek.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook