Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Depesze KAI:

Bydgoska

21:23 / 22-03-2017

Ks. prof. Bogdan Czyżewski: Europa chrześcijańska czy świecka?

„Jesteśmy jedynym chyba krajem w Europie, którego dzieje zaczęły się od przyjęcia chrześcijaństwa, to zaś przyczyniło się do utworzenia polskiej państwowości” – podkreślił ks. prof. Bogdan Czyżewski.

22:54 / 21-03-2017

Bydgoszcz: Muzyczna Droga Krzyżowa

Nabożeństwo charakteryzujące się autorskim materiałem, bogactwem stylów i harmonii, napisane na chór mieszany i orkiestrę – w trzy piątki Wielkiego Postu w parafiach diecezji bydgoskiej odbędzie się Muzyczna Droga Krzyżowa Biechowskiego.

13:59 / 21-03-2017

Bydgoszcz: obchody Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa

„W naszym środowisku popularne jest powiedzenie, że osoby z zespołem Downa wyróżnia dodatkowy gen miłości” – powiedział Piotr Częstochowski, tata Małgosi. Część artystyczna, prezentacja filmów, dyskusja dotycząca środowiska i oferty dla osób z zespołem Downa wypełniły obchody Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa w Dziecięcym Graffiti w Bydgoszczy.

09:33 / 21-03-2017

Bydgoszcz: nabożeństwo piętnastu czwartków

W bydgoskiej parafii św. Łukasza Ewangelisty trwa nabożeństwo piętnastu czwartków. Wydarzenie, w którym uczestniczą mieszkańcy diecezji oraz goście z różnych stron Polski, jest przygotowaniem do liturgicznego wspomnienia św. Rity. Przypada ono 22 maja.

19:23 / 19-03-2017

Nakło nad Notecią: wystawa „U źródeł wiary”

„U źródeł wiary” – to tytuł wystawy, którą można oglądać w Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle nad Notecią. Zaprezentowano na niej sztukę ludową, inspirowaną Starym Testamentem, pochodzącą ze zbiorów Muzeum Regionalnego w Wągrowcu.

17:27 / 18-03-2017

Diecezja bydgoska: coraz większe zainteresowanie Ekstremalną Drogą Krzyżową

Piesza, nocna wędrówka, często samotna, i tak co najmniej czterdzieści kilometrów. W diecezji bydgoskiej coraz więcej osób decyduje się na udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej.

09:04 / 17-03-2017

Bydgoszcz: konferencja „Być człowiekiem dzisiaj – Quo vadis Homo?”

„Czy nie jest tak, że najgorszym grzechem naszych czasów, który hamuje bycie darem z siebie samego dla drugiego, stały się obojętność, apatia, inercja sumień, pogoń za sukcesem i pieniądzem?” – pytali uczniowie z bydgoskich szkół ponadgimnazjalnych.

18:24 / 14-03-2017

Ks. Mirosław Maliński: trudno się przyjaźnić z Bogiem, nie przyjaźniąc się z człowiekiem

„Trudno się przyjaźnić z Bogiem, nie przyjaźniąc się z człowiekiem” – uważa ks. Mirosław Maliński. Kapłan – nazywany też „Maliną” – głosi w kaplicy Bazyliki Królowej Męczenników rekolekcje dla środowisk akademickich Bydgoszczy.

21:22 / 12-03-2017

Bydgoszcz: „Duchowy trening” – propozycja na Wielki Post

„Duchowy trening” – pod taką nazwą trwa akcja, której organizatorami są Diecezjalny Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego „Martyria” oraz Fundacja „Wiatrak” w Bydgoszczy. Ma ona pomóc w codziennej pracy nad charakterem i relacją z Bogiem.

07:45 / 10-03-2017

Diecezja bydgoska organizatorem akcji „Budujemy szkołę w Czadzie”

W roku poświęconym św. Bratu Albertowi – człowiekowi, którego szczególnym charyzmatem było nie mówienie o miłosierdziu, lecz jego czynienie – diecezja bydgoska zaproponowała konkretny rodzaj wielkopostnej jałmużny. Trwa akcja pod nazwą „Budujemy szkołę w Czadzie”.

1 2 3 175
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.