Bydgoska

15 stycznia 2019 | 11:24

Kolęda w akademikach w łączności ze ŚDM w Panamie

„Jestem dzisiejszym pilotem lotu z akademika F1 do Pana Boga (…). W razie gdyby poziom wiary na pokładzie spadł, znad głów wysuną się państwu automatycznie różańce” – usłyszeli mieszkańcy jednego z bydgoskich akademików, którzy wzięli udział w specjalnej kolędzie.

13 stycznia 2019 | 17:28

Bp Jan Tyrawa o ŚDM: młodzież nigdy papieża nie zawiodła

„Trzeba powiedzieć, że młodzież nigdy papieża nie zawiodła” – mówił bp Jan Tyrawa do pielgrzymów diecezji bydgoskiej, którzy wylatują na Światowe Dni Młodzieży do Panamy. Specjalne spotkanie z ordynariuszem diecezji bydgoskiej odbyło się w Kurii Diecezjalnej.

13 stycznia 2019 | 17:03

Ciężkowo: oddanie do użytku odbudowanego po pożarze kościoła św. Stanisława Biskupa

„Przez ten pożar doświadczyliście jednego – stanęliście wobec jakiejś rzeczywistości, nad którą człowiek nie ma żadnej władzy – mówił w Ciężkowie bp Jan Tyrawa. Ordynariusz diecezji przewodniczył Mszy Świętej z okazji uroczystości oddania do użytku odbudowanego kościoła św. Stanisława Biskupa.

12 stycznia 2019 | 23:59

Bydgoszcz: harcerze wyruszyli na ŚDM

Kontyngent dwustu polskich ratowników Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej wyruszył na Światowe Dni Młodzieży w Panamie. Wśród nich znalazło się trzech przedstawicieli z Bydgoszczy oraz czterech z Ciechocinka.

11 stycznia 2019 | 13:42

Ks. dr hab. Maciej Olczyk o encyklice „Laudato si”

„Wydaje się, że niektóre bardzo ważne kwestie poruszone przez papieża zostały przemilczane i nie znalazły szerszego oddźwięku nie tylko w publicystyce, ale i w głębszej refleksji akademickiej” – powiedział ks. prof. UAM dr hab. Maciej Olczyk, który wygłosił wykład „Ekologia płci. Przemilczane akapity encykliki «Laudato si»”.

10 stycznia 2019 | 15:28

Wojewódzki Konkurs Kolęd i Pastorałek „Aniołowie się radują”

Propagowanie tradycji i kultury polskiej związanej z wydarzeniami kalendarza liturgicznego, pobudzanie wyobraźni, kreatywności oraz wrażliwości muzycznej dzieci i młodzieży – to cele III Wojewódzkiego Konkursu Kolęd i Pastorałek „Aniołowie się radują”, który odbywał się w Bydgoszczy.

07 stycznia 2019 | 18:32

Bydgoszcz: „Piaski Panamy” w łączności ze Światowymi Dniami Młodzieży

Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej w Bydgoszczy stanie się diecezjalną strefą Światowych Dni Młodzieży. „Piaski Panamy” potrwają od 25 do 27 stycznia.

07 stycznia 2019 | 10:19

Trzynaście tysięcy osób przeszło w VI Bydgoskim Orszaku Trzech Króli

Msza Święta w kościele św. Andrzeja Boboli, której przewodniczył biskup ordynariusz Jan Tyrawa, rozpoczęła VI Bydgoski Orszak Trzech Króli. Przeszło w nim 13 tys. osób.

06 stycznia 2019 | 20:16

„Kolędowanie u Duchaczy” dla misji w Boffa

Bydgoskie „Kolędowanie u Duchaczy” stało się okazją do wsparcia misji Boffa w Gwinei, gdzie od kilku miesięcy posługuje o. Marek Walkusz CSSp. Radosnym obchodom uroczystości Objawienia Pańskiego towarzyszyło przesłanie: razem, rodzinnie, radośnie.

06 stycznia 2019 | 19:58

13 tys.osób przeszło w bydgoskim Orszaku Trzech Króli

Msza św. w kościele św. Andrzeja Boboli, której przewodniczył ordynariusz bp Jan Tyrawa, rozpoczęła VI Bydgoski Orszak Trzech Króli. Przeszło w nim 13 tys. osób.

1 2 3 214
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.