Bydgoska

17:12 / 14-02-2018

Bp Tyrawa: niech Wielki Post będzie marszem ku uczestnictwu w chwale Zmartwychwstałego

„Niech to będzie także nasz marsz ku uczestnictwu w chwale zmartwychwstałego Chrystusa” – powiedział na rozpoczęcie Wielkiego Postu w katedrze św. Marcina i Mikołaja biskup Jan Tyrawa.

17:35 / 13-02-2018

Bydgoszcz: skarb katedry na wystawie w Europejskim Centrum Pieniądza

„Trzeba przede wszystkim podziękować za to, że dzięki wielkiej pasji zawodowej i zaangażowaniu osób, które pracowały w ostatnim czasie w katedrze, możemy pisać konkretną historię miasta tamtej epoki” – powiedział biskup ordynariusz Jan Tyrawa podczas otwarcia wystawy prezentującej skarb odkryty 2 stycznia w bydgoskiej katedrze. W Europejskim Centrum Pieniądza na Wyspie Młyńskiej można podziwiać m.in. złote monety, biżuterię i dewocjonalia.

21:53 / 12-02-2018

Więcbork: otwarcie Domu Seniora im. św. Franciszka z Asyżu

Nawet 25 osób może skorzystać z całodobowej opieki, jaką proponuje nowy Dom Seniora im. św. Franciszka z Asyżu w Więcborku. Jego poświęcenia dokonał bp Jan Tyrawa.

13:59 / 11-02-2018

Bydgoszcz: obchody 78. rocznicy pierwszej masowej deportacji Polaków na Sybir

– Przez wiele lat wydarzenia, przez które przeszli Sybiracy, były tematem zakazanym. Jak niebezpieczna była to próba ukrycia, pokazują aktualne sytuacje związane z drugą wojną światową, gdzie można prawdę nie tylko zakłamać, ale ją zupełnie odwrócić – powiedział ks. prałat Józef Kubalewski podczas Mszy św. sprawowanej w bydgoskim Sanktuarium Nowych Męczenników w 78. rocznicę pierwszej masowej deportacji Polaków na Syberię.

09:33 / 11-02-2018

Bp Tyrawa: nasza obecność w Kościele nie jest obojętna

„Nasza obecność w Kościele nie jest obojętna” – podkreśla bp Jan Tyrawa. Słowa te zostały skierowane do mieszkańców diecezji w liście na Wielki Post. Ordynariusz przypomina w nim, aby szczególny okres roku liturgicznego był również czasem uświadamiania sobie odpowiedzialności za wspólnotę.

22:34 / 10-02-2018

Bydgoszcz: „XI Bliny prawosławne”

Degustacja blinów z jogurtem, śmietaną i powidłami, występ chóru oraz wystawa ikon wpisały się w biesiadę kulturalną pod nazwą „XI Bliny prawosławne”, która odbywała się w Bydgoszczy.

19:24 / 10-02-2018

Bydgoszcz: konferencja „Jak chronić dzieci przed zachowaniami ryzykownymi?”

„W tej chwili świat, cała atmosfera, rzeczywistość, w której żyjemy, nie sprzyja budowaniu więzi” – uważają Magdalena i Wiesław Grabowscy. Małżonkowie, którzy od 1993 prowadzą Służbę Rodzinie w ramach Ruchu Nowego Życia, byli gośćmi bydgoskiej konferencji „Jak chronić dzieci przed zachowaniami ryzykownymi?”.

16:39 / 10-02-2018

Bp Tyrawa: jednocząc swoje cierpienie z Chrystusem, człowiek niesie z Nim swój krzyż

„Człowiek, jednocząc swoje cierpienie z Jezusem Chrystusem, niesie wspólnie z Nim swój krzyż” – powiedział biskup ordynariusz Jan Tyrawa. Z okazji Światowego Dnia Chorego na wspólnej modlitwie w bydgoskiej katedrze spotkali się chorzy, kapłani, kapelani placówek medycznych oraz pracownicy Służby Zdrowia.

10:21 / 10-02-2018

Bydgoszcz: spotkanie księży nt. odkryć i prac prowadzonych w katedrze św. Marcina i Mikołaja

Księża diecezji bydgoskiej, a wśród nich m.in. dziekani, wicedziekani, uczestniczyli w specjalnym spotkaniu, które dotyczyło ostatnich odkryć i prac prowadzonych w katedrze św. Marcina i Mikołaja.

22:36 / 09-02-2018

O. Adam Szustak OP: warto uwierzyć w to, że Pan Bóg wie, co jest dobre

„Warto również uwierzyć w to, że Pan Bóg wie, co jest dobre” – mówił podczas dwudniowych rekolekcji w Bydgoszczy dominikanin i wędrowny kaznodzieja o. Adam Szustak OP. Spotkania zatytułowane „Niebo na zawołanie” zgromadziły w kościele Świętej Trójcy tłumy mieszkańców diecezji i wielu miejsc w regionie.

1 2 3 196
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.