Bydgoska

13:41 / 11-11-2018

Bp Jan Tyrawa: niechby ta niemoc wspólnego świętowania niepodległości okazała się felix culpa

„Niechby ta niemoc wspólnego świętowania niepodległości okazała się felix culpa – szczęśliwą winą, aby uświadomiła nam, że już większego rozdarcia być nie może” – mówił biskup ordynariusz Jan Tyrawa. Pasterz diecezji przewodniczył w katedrze bydgoskiej Mszy św. z okazji 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości.

13:40 / 11-11-2018

Bp Jan Tyrawa: niechby ta niemoc wspólnego świętowania niepodległości okazała się felix culpa (dokumentacja)

„Niechby ta niemoc wspólnego świętowania niepodległości okazała się felix culpa – szczęśliwą winą, aby uświadomiła nam, że już większego rozdarcia być nie może” – mówił biskup ordynariusz Jan Tyrawa. Pasterz diecezji przewodniczył w bydgoskiej katedrze Mszy św. z okazji 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości.

20:55 / 10-11-2018

Bezalkoholowy Bydgoski Bal Niepodległości

Dobra muzyka, także ta przedwojenna, postaci marszałka Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego oraz Jana Ignacego Paderewskiego towarzyszyły uczestnikom Bezalkoholowego Bydgoskiego Balu Niepodległości.

19:41 / 10-11-2018

Bydgoszcz: wręczono Medale „Za twórczy wkład w kulturę chrześcijańską”

Msza Święta w katedrze bydgoskiej oraz wręczenie Medali „Za twórczy wkład w kulturę chrześcijańską” zainaugurowały XXXVII Tydzień Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy. Tegorocznymi laureatami zostali ks. prof. Jan Sochoń oraz Marlena Posadzy.

16:25 / 10-11-2018

Bydgoszcz: Matka Boża w kopii obrazu oraz erygowanie kaplicy w Domu Jubileuszowym JPII

„Dzisiaj dziękujemy za nasze funkcjonowanie, naznaczone darami i Bożą łaską” – powiedział prezes bydgoskiej Fundacji „Wiatrak” ks. Krzysztof Buchholz. W jej siedzibie, którą jest Dom Jubileuszowy Jana Pawła II, gościła kopia obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej (wędrująca po całej diecezji), a także erygowana została kaplica Świętych Matki Teresy z Kalkuty i Jana Pawła II.

20:52 / 05-11-2018

Bydgoszcz: wystawa, wykłady, koncerty w 100. rocznicę odzyskania niepodległości

Artyści z Bydgoszczy, Częstochowy, Rzeszowa, Szczecina i innych zakątków kraju, zaprezentowali swoje prace podczas wystawy interdyscyplinarnej „Polonia Restituta”, którą otwarto w Domu Polskim i Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Bydgoskiej.

20:48 / 05-11-2018

Bydgoszcz: pożegnano o. Marka Karczewskiego ze Zgromadzenia Ducha Świętego

Kapłani z wielu misyjnych placówek na świecie, osoby konsekrowane oraz wierni świeccy z Polski, pożegnali w Bydgoszczy o. Marka Karczewskiego CSSp. Kapłan ze Zgromadzenia Ducha Świętego zmarł 31 października po krótkiej i ciężkiej chorobie. Ostatnio pełnił posługę proboszcza parafii Chrystusa Króla i bł. Daniela Brottiera w Chojnicach (diecezja pelplińska).

17:52 / 03-11-2018

Bydgoszcz: Księga Jubileuszowa z okazji 30-lecia sakry i 70. rocznicy urodzin pierwszego ordynariusza

„Crux Ave Spes Unica” – to tytuł Księgi Jubileuszowej, wydanej z okazji 70. rocznicy urodzin i 30. rocznicy sakry pierwszego biskupa diecezji bydgoskiej, Jana Tyrawy. Tytuł Księgi nawiązuje do jego biskupiego zawołania “„Witaj Krzyżu jedyna nadziejo”.

17:38 / 03-11-2018

Bydgoszcz: 30. rocznica sakry i 70. rocznica urodzin bp. Jana Tyrawy

„Wszystkim kieruje Bóg i na końcu okazuje się, że to, jak pokierował naszym życiem, było dobre, jeśli nie bardzo dobre” – mówił do zgromadzonych w bydgoskiej katedrze bp. Jan Tyrawa. W murach najstarszej świątyni miasta na Eucharystii dziękczynnej z okazji 30. rocznicy przyjęcia sakry oraz 70. rocznicy urodzin ordynariusza, zebrali się kapłani, osoby konsekrowane, przedstawiciele władz różnych szczebli, grup zawodowych, wspólnot i stowarzyszeń oraz świeccy z całej diecezji, a także z Wrocławia.

08:28 / 02-11-2018

Solec Kujawski: zaduszki poetyckie i trumna z lustrzanym odbiciem

„Trzeba się nieustanie przyzwyczajać do śmierci tak, aby Królestwo Boże, które już się w nas zaczęło, nigdy się nie skończyło” – ta myśl Ojców Kościoła została przywołana przy okazji zaduszek poetyckich, które zorganizowano w Solcu Kujawskim.

1 2 3 210
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.