Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegóły na stronie www.kai.plX

Bydgoska

13:45 / 23-09-2017

Bp Socha: Jezus Chrystus nie był teoretykiem, ale najpierw czynił, a potem nauczał

„Do ubogich, cierpiących nie można iść w roli wielkiego pana, ale prawdziwego sługi Boga” – mówił bp senior diecezji zielonogórsko-gorzowskiej Paweł Socha CM. Udzielił on w bydgoskiej bazylice św. Wincentego a Paulo święceń kapłańskich dwóm diakonom Wyższego Seminarium Duchownego Księży Misjonarzy.

10:58 / 23-09-2017

Bydgoszcz: „Znajdź kwadrans dla Boga” – jubileuszowe spotkanie młodzieży męskiej

Książka „Kwadrans szczerości” autorstwa polskiego jezuity o. Józefa Augustyna SJ, stała się inspiracją dla hasła dwudziestego jubileuszowego spotkania młodzieży męskiej w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Bydgoskiej.

15:57 / 17-09-2017

Bp Tyrawa: uczmy się przebaczenia w obliczu konkretnych sytuacji

O nauce przebaczania w obliczu konkretnych sytuacji oraz o przebaczaniu, które jest przekraczaniem samego siebie – mówił w bydgoskiej katedrze podczas obchodów 78. rocznicy napaści ZSRR na Polskę bp Jan Tyrawa.

18:31 / 15-09-2017

Izmir: ks. Dariusz Białkowski objął urząd proboszcza parafii św. Heleny

Ksiądz z diecezji bydgoskiej ks. Dariusz Białkowski został proboszczem parafii św. Heleny w Izmirze w Turcji. Liturgiczne wprowadzenie odbyło się podczas Mszy św., której przewodniczył ordynariusz archidiecezji izmirskiej abp Lorenzo Piretto.

16:18 / 11-09-2017

Bydgoszcz: ogólnopolskie rekolekcje kapelanów straży pożarnej

Wizyty m.in. w Bydgoszczy, Gnieźnie oraz zwiedzanie Szkoły Podoficerskiej PSP w Bydgoszczy, Muzeum Archeologicznego w Biskupinie, czy Muzeum Kolei Wąskotorowej w Wenecji – obejmuje program ogólnopolskich rekolekcji dla kapelanów Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych RP, które w tym roku zostały zorganizowane w województwie kujawsko-pomorskim.

18:12 / 10-09-2017

Żołędowo: wprowadzenie relikwii św. Huberta z Liège – patrona leśników i myśliwych

Z udziałem duchowieństwa, leśników i myśliwych w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Żołędowie odbyły się uroczystości wprowadzenia relikwii pierwszego stopnia św. Huberta z Liège. Kościół w Żołędowie – według posiadanej wiedzy – jest dzisiaj jedynym miejscem w Polsce, w którym znalazły się autentyczne relikwie św. Huberta, potwierdzone dokumentami Kościoła

09:00 / 10-09-2017

Bydgoszcz: na Wyspie Młyńskiej zabrzmiało oratorium „Non omnis moriar”

Mieszkańcy Bydgoszczy, diecezji oraz zaproszeni goście wysłuchali na Wyspie Młyńskiej prawykonania oratorium Piotra Salabera do tekstów ks. dr. Sylwestra Warzyńskiego „Non omnis moriar” – we mnie jest miejsce spotkania.

14:19 / 09-09-2017

Puszcza Bydgoska: uroczystości upamiętniające bł. Czesława Jóźwiaka

Na terenie Puszczy Bydgoskiej – w miejscu dawnej wsi Łażyn – uczczono bł. Czesława Jóźwiaka, jednego z wychowanków Salezjańskiego Oratorium św. Jana Bosko w Poznaniu, nazywanych „poznańską Piątką”. Zostali oni aresztowani przez gestapo i skazani na śmierć za działalność konspiracyjną w okresie wojny.

09:25 / 09-09-2017

Bp Tyrawa: trzeba się nam wsłuchiwać w przesłanie Maryi

„Trzeba się nam wsłuchiwać w przesłanie Maryi, które jest absolutnie aktualne do dzisiejszego dnia” – mówił w bydgoskiej katedrze 8 września w święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny biskup ordynariusz Jan Tyrawa.

16:38 / 08-09-2017

Złotów: ruszył „Projekt Kostka 2017”. Wśród gości: Grubson

Dotarcie do młodzieży z wartościami chrześcijańskimi poprzez różnorodne warsztaty, koncerty i wydarzenia towarzyszące – to główny cel „Projektu Kostka”. Trzy dni wypełnione muzyką i modlitwą są tworzone przez młodych dla młodych. Spotkanie w Złotowie odbywa się już po raz siódmy.

1 2 3 184
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.