Bydgoska

15:35 / 23-09-2018

Bydgoszcz: poświęcenie placu św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty

Bydgoszcz ma nowy plac, któremu patronuje św. Mateusz Apostoł i Ewangelista. Specjalną uchwałę w tej sprawie podjęła Rada Miasta Bydgoszczy. Plac, który został poświęcony przez biskupa ordynariusza Jana Tyrawę, znajduje się przed kościołem pod tym samym wezwaniem.

14:20 / 16-09-2018

Bydgoszcz: obchody 79. rocznicy agresji ZSRR na Polskę

„Dobro należy czynić, a zła unikać. Kto dzisiaj o tym pamięta?” – pytał w bydgoskim Sanktuarium Nowych Męczenników na Wyżynach bp Jan Tyrawa, który przewodniczył Mszy św. z okazji przypadającej jutro 79. rocznicy agresji ZSRR na Polskę.

13:11 / 16-09-2018

Bydgoszcz: spotkanie z reżyserem oraz pokaz filmu „Wyklęty”

W sali widowiskowej Domu Jubileuszowego Jana Pawła II w Bydgoszczy odbyła się specjalna projekcja filmu „Wyklęty”. Gościem specjalnym spotkania w ramach „Wiatrakowego Klubu Filmowego” był reżyser oraz autor scenariusza Konrad Łęcki.

08:08 / 13-09-2018

Bydgoszcz: studniówka Szlachetnej Paczki

W ubiegłym roku pomogli ponad 20 tys. rodzin i kilku tysiącom dzieci. I ciągle im mało. Już za sto dni finał kolejnej, XVIII edycji Szlachetnej Paczki. Ile osób otrzyma mądrą pomoc i zmieni swoje życie w tym roku? To zależy od tego, ilu woluntariuszy zgłosi się do projektu. Potrzeba ich co najmniej 14 tysięcy.

16:43 / 10-09-2018

Bp Bronakowski: czy my naprawdę jesteśmy wolni?

„Czy my naprawdę jesteśmy wolni?” – pytał w Bydgoszczy bp Tadeusz Bronakowski. W mieście zorganizowano Kujawsko-Pomorski Kongres „Ku trzeźwości Narodu”. Wydarzenie było jednocześnie kontynuacją Narodowego Kongresu Trzeźwości, który odbył się w Warszawie w 2017 roku.

08:42 / 10-09-2018

Miasteczko Krajeńskie: „Dajmy «czadu» dla Czadu!” – spotkanie z misjonarzem z Afryki

„Warto, byśmy docenili to, co mamy” – powiedział ks. Jakub Szałek. Misjonarz diecezji bydgoskiej, który na co dzień pracuje w Czadzie, gościł w Miasteczku Krajeńskim. Lokalnej „niedzieli misyjnej” towarzyszyło hasło „Dajmy «czadu» dla Czadu!”.

12:52 / 09-09-2018

Złotów stolicą polskiego hip-hopu chrześcijańskiego

Na trzy dni osiemnastotysięczny Złotów stał się stolicą polskiego hip-hopu chrześcijańskiego w ramach ósmej edycji Projektu Kostka. To chwile wypełnione muzyką i modlitwą, tworzone przez młodych dla młodych. Jest Msza św., koncerty, warsztaty, bitwy tańca hip-hop i breakdance czy konkurs dla raperów. – Św. Stasio Kostka inspiruje nas, by szukać w życiu czegoś więcej – mówią młodzi. Obecnie trwa Rok Świętego Stanisław Kostki, w związku z 450. rocznicą jego śmierci.

15:59 / 08-09-2018

Bp Tyrawa: historia jest wytworem Boga, który nieustannie musi się zmagać z wolnością człowieka

„Historia jest wytworem Boga, który nieustannie musi się zmagać z wolnością człowieka” – podkreślił bp Jan Tyrawa, który przewodniczył 8 września w katedrze bydgoskiej Mszy św. w dzień odpustu diecezjalnego ku czci Matki Bożej Pięknej Miłości.

11:10 / 08-09-2018

Europejskie Dni Dziedzictwa – wyróżniono 14 parafii diecezji bydgoskiej

Certyfikaty ze specjalnymi podziękowaniami marszałka województwa kujawsko-pomorskiego odebrali przedstawiciele 140 instytucji zaangażowanych w opiekę nad materialnym dziedzictwem regionu. Na liście wyróżnionych znalazło się aż czternaście parafii z diecezji bydgoskiej.

23:56 / 07-09-2018

Bydgoszcz: kapłani spotkali się na dorocznych nieszporach

„Nasza codzienność jest piękna, kiedy obcujemy z Jezusem. Kiedy umiemy jak Ona czekać na cud i mówić Bogu: «Zrobisz, co będziesz chciał» – mówił do kapłanów ks. kanonik Mirosław Goślinowski. Księża z całej diecezji, alumni seminarium oraz wierni spotkali się w bydgoskiej katedrze na dorocznych Nieszporach w wigilię święta Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Modlitwa odbywała się w przededniu odpustu ku czci Matki Bożej Pięknej Miłości – patronki diecezji.

1 2 3 207
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.