Bydgoska

16 lutego 2019 | 16:39

Bydgoszcz: Oazowy Turniej Piłki Halowej o puchar ks. Franciszka Blachnickiego

Drużyny Ruchu Światło-Życie z parafii Wniebowzięcia NMP w Złotowie, Oazy Młodzieżowej z parafii Wniebowzięcia NMP w Złotowie oraz Domowego Kościoła z parafii Matki Boskiej Królowej Męczenników w Bydgoszczy – to zwycięzcy XIV Oazowego Turnieju Piłki Nożnej Halowej o puchar ks. Franciszka Blachnickiego.

16 lutego 2019 | 12:52

Bydgoszcz: „W których butach czujesz się najlepiej?” – spotkanie młodzieży męskiej

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Bydgoskiej stało się miejscem XXIV weekendowego spotkania młodzieży męskiej, w trakcie którego uczestnicy próbowali odpowiedzieć na pytanie „W których butach czujesz się najlepiej?”.

14 lutego 2019 | 09:19

Bydgoszcz: konkurs „Liturgia Benedicta” – wokół teologii liturgii Josepha Ratzingera

„Na podstawie lektury «Ducha liturgii» Josepha Ratzingera odpowiedz, jaki kierunek geograficzny stał się dla chrześcijaństwa kierunkiem liturgicznego zwrócenia podczas modlitwy?” – to jedno z 28 pytań testu pisemnego, na które musieli odpowiedzieć finaliści diecezjalnego konkursu „Liturgia Benedicta” – wokół teologii liturgii Josepha Ratzingera.

13 lutego 2019 | 07:58

Bydgoszcz: zmarła klaryska s. M. Anuncjata OCPA

W wieku 81 lat, przeżywszy w zakonie 46 lat i 5 miesięcy, zmarła klaryska – siostra Maria Anuncjata od Najświętszego Serca Pana Jezusa.

12 lutego 2019 | 10:52

Bp Tyrawa: w Lourdes w sposób szczególny działa Boża łaska

„Lourdes stało się miejscem – symbolem, gdzie w sposób szczególny działa Boża łaska” – mówił w bydgoskiej katedrze bp Jan Tyrawa, który przewodniczył Mszy Świętej z okazji Światowego Dnia Chorego.

10 lutego 2019 | 20:56

Obchody 79. rocznicy pierwszej masowej deportacji Polaków na Sybir

„Zbrodniarze nie pozwolili zabrać nawet paru walizek, najwyżej parę tobołków z ubraniami i żywnością” – wspominał ks. prałat Józef Kubalewski. W Bydgoszczy obchodzono 79. rocznicę pierwszej masowej deportacji Polaków na Sybir.

09 lutego 2019 | 17:12

Bydgoszcz: w murach seminarium ma powstać Izba Pamięci Męczenników

W Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Bydgoskiej ma powstać Izba Pamięci Męczenników. Pomysłodawcy przedsięwzięcia poszukują materialnych śladów związanych z męczennikami, kapłanami pracującymi na parafiach w czasie wojny, osobami świeckimi, które przeszły przez obóz koncentracyjny bądź były dotknięte gehenną wojny.

08 lutego 2019 | 06:24

Diecezjalny konkurs z okazji peregrynacji obrazu Matki Bożej

Wzbudzenie zainteresowania osobą i kultem Matki Bożej, kształtowanie postawy wdzięczności Matce Bożej za opiekę nad ojczyzną, a także rozwijanie uzdolnień – to zasadnicze cele diecezjalnego konkursu plastycznego „Matka Boska Częstochowska w oczach dzieci i młodzieży” zorganizowanego przez Szkołę Podstawową im. Anieli hr. Potulickiej w Wojnowie.

06 lutego 2019 | 16:53

Bydgoszcz: insp. Witalis Olszański został patronem Komendy Wojewódzkiej Policji

Bp Jan Tyrawa dokonał poświęcenia pamiątkowej tablicy ku czci inspektora Witalisa Olszańskiego, który został ogłoszony patronem Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Uroczystości odbywały się w 100. rocznicę utworzenia Polskiej Policji Państwowej.

05 lutego 2019 | 23:00

Bydgoszcz: katedralne organy w stylu romantycznym

Organy z katedry św. Marcina i Mikołaja w Bydgoszczy przeszły pierwszy w historii tak gruntowny remont. Dzisiaj specjaliści podkreślają, że jest to instrument koncertowy z prawdziwego zdarzenia.

1 2 3 216
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.