Bydgoska

13:03 / 18-03-2018

Bydgoszcz: spotkanie ze św. Charbelem z arabskimi pieśniami

Bydgoska świątynia jezuitów wypełniła się wiernymi, którzy chcieli skorzystać z namaszczenia olejem św. Charbela. Podczas Mszy św. zabrzmiały pieśni wielkopostne po arabsku wykonane Syryjkę Mirnę Kbbeh. Wojna zmusiła jej rodzinę do opuszczenia ojczyzny, teraz mieszkają w Łodzi: „zostawienie domu i dużej rodziny było czymś bardzo trudnym. Jednak czerpiemy siłę z wiary w Jezusa Chrystusa” – powiedzieli w rozmowie z KAI.

09:40 / 18-03-2018

„W Jej oczach” – ulicami Bydgoszczy przeszła Droga Krzyżowa

„W Jej oczach” – takie hasło towarzyszyło mieszkańcom Bydgoszczy i diecezji, którzy uczestniczyli w nabożeństwie Drogi Krzyżowej, idąc ulicami miasta.

18:22 / 17-03-2018

Górka Klasztorna: pierwsza odsłona Misterium Męki Pańskiej

Grupa kilkudziesięciu osób – większość ze wspólnoty Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej w Górce Klasztornej – przebranych w stroje z epoki, odegrało Misterium Męki Pańskiej. Od ponad trzydziestu lat wierni z różnych stron kraju gromadzą się w maryjnym sanktuarium, którego gospodarzem są Misjonarze Świętej Rodziny.

08:19 / 14-03-2018

Salezjanin: o Żołnierzach Wyklętych wciąż mówi się za mało

„Uważam, że o Żołnierzach Wyklętych wciąż mówimy za mało, mimo tego, że jesteśmy świadkami wielu oddolnych inicjatyw, które mają na celu ich upamiętnienie” – powiedział w bydgoskim Domu Polskim salezjanin ks. dr Jacek Brakowski SDB.

08:16 / 14-03-2018

Bydgoszcz: spotkanie z autorem książki „Silniejszy od nienawiści”

„Trzy marzenia trzymały go przy życiu: że wyrzucą go z poprawczaka, że zostanie szefem bandy i że zabije ojca. Ostatnie, największe marzenie, jako jedyne nie spełniło się”. W Bydgoszczy odbyło się spotkanie z Timem Guénardem, autorem przetłumaczonej na 12 języków książki „Silniejszy od nienawiści”.

19:28 / 09-03-2018

Bydgoszcz: Któż jest moim bliźnim? – konferencja dla młodzieży

„Każdy człowiek – w przesłaniu nauki Chrystusa – powinien być bliskim drugiemu człowiekowi i nie do człowieka należy decyzja, kto jest jego bliźnim” – uważa bp Jan Tyrawa. Był on gościem VII Interdyscyplinarnej Konferencji Młodzieży Szkół Ponadgimnazjalnych „Być człowiekiem dzisiaj – Quo vadis Homo?”. Jej uczestnicy odpowiadali na pytanie: któż jest moim bliźnim?

16:18 / 06-03-2018

Bydgoszcz: budowa Centrum Pomocy św. Brata Alberta

„Dziękuję siostrom za to, że obecność św. Brata Alberta jest tutaj tak bardzo realna, że macie dla potrzebujących zawsze bochenek chleba” – powiedział marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki. Razem z biskupem Janem Tyrawą oraz zaproszonymi gośćmi odwiedzili oni plac budowy, na którym powstaje Centrum Pomocy św. Brata Alberta w Bydgoszczy.

08:03 / 06-03-2018

Muzyczna Droga Krzyżowa w kościołach diecezji bydgoskiej

Wyjątkowe nabożeństwo Muzycznej Drogi Krzyżowej, wyróżniające się autorskim materiałem w zakresie tekstu i muzyki, bogactwem stylów i harmonii, napisane na chór mieszany i orkiestrę, jest wystawiane w kościołach diecezji bydgoskiej.

18:32 / 05-03-2018

Bp Guzdek: żołnierz potrzebuje dobrego wyszkolenia, uzbrojenia i przestrzeni świątyni

Żołnierz potrzebuje dobrego wyszkolenia, uzbrojenia, ale i przestrzeni świątyni – powiedział w bydgoskim kościele garnizonowym bp Józef Guzdek, dokonując poświęcenia odnowionej świątyni garnizonowej oraz ołtarza.

13:34 / 03-03-2018

Olszewka: powstanie hospicjum pod patronatem diecezjalnej Caritas

Pod patronatem Caritas Diecezji Bydgoskiej w Olszewce k. Nakła nad Notecią ma powstać kolejne w regionie hospicjum Na realizację projektu potrzeba wielu milionów złotych. Środki są pozyskiwane m.in. z organizacji koncertów i licznych akcji charytatywnych.

1 2 3 198
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.