Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Depesze KAI:

Bydgoska

09:15 / 21-02-2017

Dyrektor Krajowego Biura ŚDM: co zrobić, aby energia po Krakowie zainspirowała młodych?

Musimy zastanowić się, co uczynić, aby to „hurra!” i energia po Krakowie zainspirowały młodych – powiedział dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży. Ks. Emil Parafiniuk spotkał się z duchowieństwem diecezji bydgoskiej.

10:47 / 20-02-2017

Bydgoszcz: wspólnoty walczyliy o puchar ks. Franciszka Blachnickiego

Dziesięć zespołów reprezentujących wspólnoty parafialne Ruchu Światło-Życie z diecezji bydgoskiej walczyło w XII Oazowym Turnieju Piłki Halowej o puchar ks. Franciszka Blachnickiego, założyciela Oaz, polskiego kandydata na ołtarze.

10:42 / 20-02-2017

Bydgoszcz: warsztaty „Fascynacje młodych. Moda. Kult ciała. Pseudopotrzeby”

„Fascynacje młodych. Moda. Kult ciała. Pseudopotrzeby” – pod taką nazwą w Bydgoszczy zorganizowano warsztaty, skierowane przede wszystkim do katechetów, wykładowców oraz rodziców.

14:07 / 19-02-2017

Prymas Polski: przekraczajmy to, co jest szukaniem tylko własnego dobra

„Jezus – wzywając nas dziś do doskonałości – pragnie, byśmy przekraczali to, co jest szukaniem jedynie naszego własnego dobra” – powiedział abp Wojciech Polak. Prymas Polski przewodniczył Mszy św. w bydgoskim kościele św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty, po której dokonał poświęcenia pomnika św. Jana Pawła II.

11:28 / 16-02-2017

Przedpremierowy pokaz filmu „Zerwany Kłos”

„Potrafiła od siebie wymagać oraz poniosła najwyższą ofiarę za wierność temu, co czyste i wartościowe” – tak o bł. Karolinie Kózkównie mówi reżyser Witold Ludwig. W jednym z bydgoskich kin odbył się przedpremierowy pokaz filmu „Zerwany Kłos”.

12:54 / 12-02-2017

Bydgoszcz: obchody 77. rocznicy masowej deportacji Polaków na Sybir

Pod Pomnikiem Ofiar Sybiru przy bydgoskim Sanktuarium Nowych Męczenników modlono się w 77. rocznicę masowej deportacji Polaków na Syberię. Wieńce i wiązanki złożyli byli więźniowie oraz przedstawiciele władz różnych szczebli.

17:25 / 11-02-2017

Bydgoszcz: konferencja „W zderzeniu z cierpieniem”

„Medycyna, będąc dyscypliną naukową, w kontakcie z osobą chorą staje się sztuką” – uważa ks. prof. UAM dr hab. Andrzej Bohdanowicz. W Bydgoszczy odbyła się konferencja „W zderzeniu z cierpieniem”.

16:21 / 11-02-2017

Bp Jan Tyrawa: jesteśmy świadkami banalizacji zła i cierpienia

Jesteśmy świadkami banalizacji zła i cierpienia – życie ma być lekkie, łatwe i przyjemne, pozbawione krzyży – mówił w bydgoskiej katedrze biskup ordynariusz Jan Tyrawa.

22:44 / 02-02-2017

Bp Tyrawa: jesteśmy wezwani do tego, aby się ofiarować Bogu

„Jesteśmy wezwani do tego, aby się ofiarować Panu Bogu” – mówił w święto Ofiarowania Pańskiego biskup ordynariusz Jan Tyrawa. Pasterz diecezji przewodniczył Eucharystii w bydgoskiej świątyni Matki Bożej Fatimskiej, która została ogłoszona Kościołem Jubileuszowym.

15:29 / 02-02-2017

Bp Tyrawa: tylko człowiek o sprecyzowanej tożsamości umie sprostać wyzwaniom

„Tylko człowiek o jasno sprecyzowanej własnej tożsamości, jest zdolny wyjść naprzeciw tym wszystkim wyzwaniom, które przed nim stają” – powiedział biskup ordynariusz Jan Tyrawa. Z okazji Dnia Życia Konsekrowanego do bydgoskiej katedry przybyły osoby konsekrowane, duchowieństwo i wierni świeccy.

1 2 3 173
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.