Bydgoska

07:52 / 23-05-2018

Abp Pawłowski: zadbajmy o kontakt z Bogiem

„Bóg stawia nam przed oczami wzory świętych: ludzi jak my, którzy mieli odwagę spotkać w życiu Pana, rozpoznać Jego obecność, uznać Jego wyższość, a nade wszystko miłość” – mówił w Bydgoszczy w liturgiczne wspomnienie św. Rity abp Jan Romeo Pawłowski.

18:46 / 21-05-2018

Bydgoszcz: seminarium otrzymało dokumenty obozowe bł. ks. Franciszka Dachtery

„Dzisiaj zapominamy o ofierze kapłanów drugiej wojny światowej. O tym, że byli wszędzie tam, gdzie toczyła się walka duchowa, fizyczna, materialna o Boga, naszą narodowość, tożsamość” – powiedział bp Jan Tyrawa w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Bydgoskiej, gdzie odbyła się uroczystość przekazania cennych dokumentów obozowych bł. ks. Franciszka Dachtery.

12:12 / 20-05-2018

Bp Tyrawa: nie tyle wypraszajmy zstąpienie Ducha Świętego, co bardziej Go słuchajmy

„Nie tyle wypraszajmy zstąpienie Ducha Świętego, co bardziej Go słuchajmy, jak przemawia do nas przez historię, naukę, zdarzenia w świecie, nas samych” – mówił bp Jan Tyrawa podczas nocnej Mszy św. w bydgoskiej bazylice św. Wincentego a Paulo.

15:29 / 12-05-2018

Bydgoszcz: modlitwa w intencji więźniów obozu Smukała

Z udziałem licznej grupy młodzieży, dzieci, pocztów sztandarowych, kompanii honorowej i wiernych z różnych stron Polski w Bydgoszczy obchodzono „Dzień pamięci spoczywających więźniów obozu Smukała”.

15:24 / 12-05-2018

Bp Tyrawa: chrześcijaństwo od samego początku wiodło spór intelektualny

„Już św. Jan Paweł II w adhortacji «Redemptoris custos» o świętym Józefie i jego posłannictwie w życiu Chrystusa i Kościoła odkrył, że widzi nowy poranek chrześcijaństwa” – zauważył bp Jan Tyrawa, który w katedrze udzielił święceń diakonatu klerykom bydgoskiego seminarium duchownego.

19:47 / 11-05-2018

„Czy można mówić o transcendencji w sztuce?” – spotkanie w bydgoskim seminarium

„Sztuka, jak wszelkie wtajemniczenie, prowadzi do rejonów świadomości, które normalnie pozostają zakryte” – cytował polskiego malarza, filozofa i teologa prawosławnego Jerzego Nowosielskiego ks. dr Paweł Maciąg. Historyk sztuki gościł w Bydgoszczy w seminarium duchownym na zaproszenie bp. Jana Tyrawy, próbując odpowiedzieć na pytanie „Czy można mówić o transcendencji w sztuce?”

09:24 / 07-05-2018

„Wieczernik” Ernesta Brylla w bydgoskiej synagodze

„Warto z większą ufnością patrzeć na dzieła Pana i nie być tak zatwardziałym jak Tomasz” – powiedział odtwórca jednej z ról Aleksander Lewczan. W bydgoskiej Synagodze wystawiono „Wieczernik” wg Ernesta Brylla, którego reżyserem był ks. Karol Glesmer.

12:45 / 03-05-2018

Bp Tyrawa: dziś odchodzi się od chrześcijańskiego obrazu człowieka

Optujemy za nową wizją człowieka, za relatywizmem i subiektywizmem. Wszystko miałoby od nas zależeć i być względne. W ten sposób odchodzimy od chrześcijańskiego obrazu człowieka – ubolewał bp Jan Tyrawa, przewodnicząc w Bydgoszczy Eucharystii w uroczystość NMP Królowej Polski i 227. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja.

11:30 / 03-05-2018

Bydgoszcz: ósma edycja Koncertów Maryjnych z Różą

W ósmej edycji Koncertów Maryjnych z Różą liczba wykonawców, zespołów muzycznych i wokalnych sięga aż tysiąca osób. Swój udział w wydarzeniu zapowiedział m.in. Chór Quarttetverein z Bad Oeynhausen w Niemczech (135 lat tradycji).

14:01 / 01-05-2018

Ruch Szensztacki pielgrzymuje do Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej

W bydgoskiej katedrze Rodzina Szensztacka modliła się o beatyfikację swojego założyciela sługi Bożego o. Józefa Kentenicha. Następnie uczestnicy pokonali dziesięciokilometrową trasę pielgrzymki, której szlak wiódł do Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na Piaskach.

1 2 3 202
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.