Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegóły na stronie www.kai.plX

Bydgoska

16:01 / 28-05-2017

„W drodze do Matki” – niewidomi w Sanktuarium Zawierzenia w Bydgoszczy

Osoby niewidome, niedowidzące oraz ich opiekunowie, spotkali się przy bydgoskim Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na integracyjnej majówce. Zebranym towarzyszyło hasło „Idźcie i głoście”.

22:16 / 27-05-2017

Bp Tyrawa do neoprezbiterów: misja, którą podejmujecie, ma być naznaczona umiejętnością odczytywania znaków czasu

„Misja, którą podejmujecie, ma być naznaczona umiejętnością odczytywania znaków czasu” – mówił w bydgoskiej katedrze bp Jan Tyrawa. Udzielił on święceń kapłańskich sześciu alumnom Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Bydgoskiej.

17:45 / 27-05-2017

Bydgoszcz: tysiące dzieci i rodzin na festynie Caritas

Kilkanaście tysięcy osób skorzystało z zaproszenia Caritas Diecezji Bydgoskiej, która zorganizowała na polanie Różopole w Myślęcinku festyn rodzinny „Bądźmy razem”.

17:43 / 27-05-2017

Bydgoszcz: 30-lecie Diecezjalnego Ośrodka Duszpasterstwa Akademickiego „Martyria”

Z udziałem studentów, absolwentów, zaproszonych gości, w Bydgoszczy dziękowano za 30 lat istnienia Diecezjalnego Ośrodka Duszpasterstwa Akademickiego „Martyria”.

09:32 / 24-05-2017

Reżyser „Szarych Aniołów” nie chce cukierkowych tematów

Budzę ludzi za pomocą mocnych historii – powiedział w Bydgoszczy amerykański reżyser Joseph Campo. Założyciel Grassroots Films był gościem specjalnym na premierze filmu „Szare Anioły”.

19:30 / 22-05-2017

Bydgoszcz: Prymas Polski uczcił św. Ritę

„Prośmy św. Ritę, by uczyła nas wzajemnej miłości i swoim wstawiennictwem wypraszała u Boga miłość zdolną przebaczać” – mówił 22 maja, w dniu jej liturgicznego wspomnienia, prymas Polski abp Wojciech Polak.

21:16 / 20-05-2017

Bp Tyrawa do młodych: nieście prawdę Ewangelii w świat, od którego jesteście specjalistami

„Prawdę wyczytywaną z Ewangelii macie wnosić w świat małżeństwa, rodziny, polityki, ekonomii, wychowania, środków społecznego przekazu. W świat, od którego jesteście specjalistami” – mówił podczas Diecezjalnego Zjazdu Młodzieży w Łobżenicy biskup ordynariusz Jan Tyrawa.

20:32 / 18-05-2017

Bydgoszcz: inauguracja przygotowań do 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II

„Zawsze jego myśl krążyła gdzieś ponad treścią” – tak o św. Janie Pawle II powiedziała jego przyjaciółka, aktorka Halina Kwiatkowska, która wystąpiła w bydgoskim Domu Jubileuszowym Jana Pawła II z monodramem „Wielki Kolega”.

14:52 / 18-05-2017

Kuria bydgoska ws. księdza-sprawcy wypadku drogowego

„Kuria Bydgoska z głębokim żalem przyjęła informację o wypadku, którego sprawcą był Ksiądz diecezji bydgoskiej, będący pod wpływem alkoholu” – brzmi oświadczenie tamtejszej kurii diecezjalnej po wypadku spowodowanym przez miejscowego kapłana. Rzecznik kurii podkreślił, że „zaistniała sytuacja zasługuje na najwyższe potępienie i absolutnie nie powinna się wydarzyć”.

11:30 / 16-05-2017

Mit 90 procent katolickości Polaków do zweryfikowania

„Nieunikniona jest weryfikacja mitu głoszącego ponad 90-procentową katolickość Polaków” – powiedział ks. prof. Zygmunt Zieliński. Jego wykład „Katolicyzm polski w zmieniających się warunkach historycznych – rozbiory – komunizm – niepodległość” został wygłoszony w ramach obchodów 60-lecia bydgoskiego oddziału KUL oraz zbliżającego się 100-lecia istnienia lubelskiej uczelni.

1 2 3 179
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.