Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegóły na stronie www.kai.plX

Bydgoska

10:08 / 21-07-2017

Bydgoszcz: pielgrzymi w drodze na Jasną Górę

Kilkuset pątników wyruszyło 21 lipca rano z bydgoskiej katedry w XIII Diecezjalnej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Dotrą oni do Częstochowy 31 lipca, pokonując ponad trzysta kilometrów.

16:18 / 16-07-2017

Bydgoszcz: o. Marek Myśliński CSSp prowincjałem Zgromadzenia Ducha Świętego

Ojciec Marek Myśliński CSSp został nowym przełożonym polskiej prowincji Zgromadzenia Ducha Świętego. Wyboru dokonano podczas obradującej w Licheniu XV kapituły prowincjalnej.

08:18 / 13-07-2017

Bydgoszcz: 21 lipca po raz trzynasty wyruszy pielgrzymka na Jasną Górę

21 lipca z bydgoskiej katedry po raz trzynasty wyruszy Diecezjalna Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Pielgrzymi wraz kapłanami – przewodnikami, rozpoczną wspólną wędrówkę od Eucharystii, którą zaplanowano o 6 rano.

08:13 / 13-07-2017

Górka Klasztorna: Góreckie Dni Młodości

Konferencje, świadectwa oraz adoracje poświęcone katolickiej rodzinie towarzyszyły uczestnikom tegorocznych Góreckich Dni Młodości, które odbywały się w Górce Klasztornej. Wszyscy, którzy przybyli do najstarszego sanktuarium maryjnego w Polsce, rozważali myśl „Ja jestem Pan, który was uświęca – ochrona rodziny i małżeństwa”.

09:08 / 23-06-2017

POZ@ SIECIĄ – 72 godziny na cyfrowym detoksie

„Nieprawdą jest, że nie mamy wpływu na wykorzystywanie mediów cyfrowych” – podkreślił dr Maciej Dębski. Socjolog problemów społecznych gościł w bydgoskim Domu Polskim na zaproszenie biskupa ordynariusza Jana Tyrawy, gdzie podjął temat „Czego szukamy w naszych smartfonach? O problemie e-uzależnień”.

21:18 / 22-06-2017

Bp Guzdek: trzeba w życiu walczyć, by nasze czyny były szlachetne

„Trzeba w życiu walczyć, by nasze czyny były szlachetne” – mówił w Bydgoszczy bp polowy Wojska Polskiego Józef Guzdek. Odbyły się tam uroczystości z okazji 10-tej rocznicy powstania 2-go Rejonu Wsparcia Teleinformatycznego Sił Powietrznych.

21:01 / 22-06-2017

Bydgoszcz: 50 spotkanie ze św. Ritą

„Jej skuteczność w uzdrawianiu ludzkich relacji, leczeniu małżeńskich kryzysów, otrzymywaniu daru potomstwa sprawia, że wielu widzi w niej wyjątkową orędowniczkę” – mówił o św. Ricie bp Damian Muskus z Krakowa. W bydgoskim kościele św. Łukasza Ewangelisty, który jest Diecezjalnym Ośrodkiem Kultu św. Rity, po raz pięćdziesiąty zebrali się czciciele włoskiej augustianki, stygmatyczki, patronki od spraw trudnych i niemożliwych.

11:02 / 17-06-2017

V Tydzień Ewangelizacji Bydgoszczy

Marsz dla Życia i Rodziny, Festiwal Nowe Spojrzenie, pielgrzymka niepełnosprawnych, 24-godzinna modlitwa uwielbienia, rekolekcje ewangelizacyjne i warsztaty – to tylko niektóre z propozycji V Tygodnia Ewangelizacji Bydgoszczy.

14:01 / 15-06-2017

Bp Tyrawa: kto zapomniał o swej śmiertelności nie ma nic do powiedzenia sobie i innym

„Ktoś, kto zapomniał, że jest śmiertelny, nie ma nic do powiedzenia sobie i innym” – powiedział biskup ordynariusz Jan Tyrawa, który przewodniczył w bydgoskiej katedrze Mszy św. z okazji uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

17:01 / 11-06-2017

Święto muzyki chrześcijańskiej – w Bydgoszczy trwa Festiwal Nowe Spojrzenie

Maleo Reggae Rockers, Panny Wyklęte, Cuba de Zoo, Tau, 12 Kamieni – to gwiazdy Festiwalu Nowe Spojrzenie, który po raz szósty odbywa się w Bydgoszczy.

1 2 3 181
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.