Bydgoszcz: dziękczynny koncert Brathanków w bazylice Królowej Męczenników

jm, Bydgoszcz, 2016-01-07

W murach bydgoskiej bazyliki Królowej Męczenników zorganizowano koncert kolęd w wykonaniu zespołu Brathanki. Spotkanie było podziękowaniem dla wszystkich, którzy wsparli działalność Fundacji „Wiatrak” oraz budowę Domu Jubileuszowego Jana Pawła II.

- Mury budowli zostały oficjalnie otwarte po 13 latach jej tworzenia w Jubileuszowym Roku Miłosierdzia, 8 grudnia 2015 roku. Nie udałoby się to bez pomocy dobrych ludzi, którzy przez te wszystkie lata wspierali fundację finansowo, materialnie, a także ofiarowali dobre słowo i modlitwę. Dziękujemy Bogu za to, że się narodził. Także za to, że my mogliśmy przyjść na ten świat. Za nami czas, który domagał się ogromnej nadziei, niemałej odwagi, ofiarności, wytrwałości. Udało się oficjalnie otworzyć nasz dom dzięki ogromnej rzeszy osób patrzących daleko w przód, którzy nam zaufali - powiedział ks. Krzysztof Buchholz.

Prezes Fundacji „Wiatrak” przypomniał, że w murach domu każdego dnia odbywają się zajęcia, kierowane do wszystkich grup wiekowych. - Jezus daje nam siebie. Bez Jego miłosiernej miłości nasz los byłby mizerny. Stąd wypełniajmy to miejsce treścią miłości. Jesteśmy jednocześnie wezwani do tego, by w tej miłości żyć i nią się dzielić, dając drugiemu prawdziwe szczęście, zwłaszcza w Jubileuszowym Roku Miłosierdzia. Nie zapominamy o gospodarzach tego miejsca, apostołach miłosierdzia - św. Janie Pawle II i bł. Matce Teresie z Kalkuty, która wkrótce zostanie kanonizowana. Mając takich mistrzów miłosierdzia, chcemy na tę drogę zaprosić wszystkich - dodał ks. Buchholz.

Wyjątkowy charakter koncertu kolęd polega także na tym, że był upamiętnieniem pierwszego budowniczego świątyni stojącej u wejścia do Doliny Śmierci - ks. Zygmunta Trybowskiego. Zmarły w 2002 roku kapłan był wielkim przyjacielem wspólnoty, otwartym na każde jej potrzeby i pomysły. W czasie pracy w parafii powstało ponad 30 różnych wspólnot świeckich, które zapalał do pracy słowami: „Nadszedł czas laikatu. Ducha nie gaście”.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook