Bydgoszcz: XXVI Olimpiada Teologii Katolickiej

jm, Bydgoszcz, 2016-01-13

„Wymień drogi poznania Chrystusa wskazane przez Jana Pawła II w Orędziu na IV ŚDM w Santiago de Compostela”, „Podaj hasło VI Światowego Dnia Młodzieży, który odbył się w Częstochowie w 1991 roku” - to dwa z 32 zadań testowych, na jakie musieli odpowiedzieć uczestnicy XXVI Olimpiady Teologii Katolickiej.

47 uczniów wzięło udział w etapie diecezjalnym, który przeprowadzono w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Bydgoskiej.

Temat tegorocznych zmagań brzmiał: „Święty Jan Paweł II - wychowawca młodych pokoleń”. - Jest on ważny i znaczący. Również bliski ze względu na postać Ojca Świętego, który doskonale rozumiał młodzież. Myślę, że teologia - szczególnie ta, którą podpowiada nam św. Jan Paweł II - jest dla młodzieży czymś fascynującym - powiedział ks. dr hab. Mirosław Gogolik.

Finał XXVI Olimpiady Teologii Katolickiej zostanie przeprowadzony w dniach 31 marca -2 kwietnia w Łowiczu. Diecezję bydgoską będę reprezentowali: Dominika Malotka z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 w Bydgoszczy, Julia Koczorowska z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Bydgoszczy oraz Jagoda Stosik z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych w Bydgoszczy.

- Na co dzień działam w wolontariacie, który jest próbą naśladowania drogi św. Jana Pawła II. Więc jak usłyszałam, że temat olimpiady jest związany z Ojcem Świętym, powiedziałam katechetce, że chcę w niej uczestniczyć - podkreśliła uczennica z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Bydgoszczy Maria Sądowska.

Głównym organizatorem olimpiady jest Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, a tegorocznym gospodarzem diecezja łowicka.

Dla wszystkich uczestników przygotowano nagrody, a dla najlepszych w zmaganiach ogólnopolskich - indeksy na wybrane uczelnie wyższe.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook