Bydgoszcz: skupienie dla młodych matek

jm, Bydgoszcz, 2016-02-26

W bydgoskim Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej rozpoczęło się weekendowe skupienie dla młodych mam. Uczestniczki próbują odpowiedzieć na postawione w temacie pytanie: Kobieto, kim jesteś?

Organizatorem skupienia jest Szensztacki Instytut Sióstr Maryi. - Mamy, które do nas przyjechały, szukają odpowiedzi na postawione pytanie we własnych sercach, wpatrując się w oblicze Trzykroć Przedziwnej Pani, najwspanialszej z matek. Szukają jej również w czasie Lectio Divina, gdzie pochylając się nad Słowem Bożym, patronuje im starotestamentalna Judyta. Odkrywanie tajemnicy kobiety prowadzi do wyrażania wdzięczności Stwórcy za wspaniałość Jego dzieła - powiedziała odpowiedzialna za skupienie s. M. Emanuela ISSM.

Kobieto, kim jesteś? - to według prowadzącej spotkania pytanie o tożsamość, czyli nie tylko troska o głębsze poznanie siebie, ale również coraz bardziej świadome branie odpowiedzialności za to, do czego stworzył nas Pan Bóg. - Poznawanie i przeżywanie własnej tożsamości posiada ważne znaczenie dla dojrzałych relacji, które budujemy z Bogiem, ze sobą samym i z drugim człowiekiem. Posiada także znaczący wpływ na przeżywanie ludzkiego powołania. W obecnych warunkach społeczno-kulturowych trudno jest o pogłębione zrozumienie kobiecości, gdyż często rozpowszechnia się naiwne, wypaczone lub zupełnie fałszywe wizje kobiety i jej misji - dodała.

Anna Reetz zauważyła, że współczesny człowiek czyni w życiu wiele inwestycji, skupiając się przeważnie tylko na zdobywaniu dóbr doczesnych. Natomiast rzadko inwestuje w sferę duchową, „bo przecież ona niczego się nie domaga, jej nie widać, można ją ukryć i długo nie wyciągać na światło dzienne, nie jest zbyt spektakularna”. - Jednak prędzej czy później efekty zaniedbań duchowych dadzą o sobie znać i będą rzutowały na komfort życia człowieka. Uczestnictwo w rekolekcjach dla matek jest podjęciem refleksji i pracy nad samym sobą, głębszym poznaniem siebie. Każda z nas pragnie każdego dnia stawać się lepszą żoną i matką, kształtować swoje życie w oparciu o Słowo Boże - podkreśliła.

Wszystkich zainteresowanych comiesięcznymi spotkaniami dla mam, informujemy, że odbywają się one w każdy drugi piątek miesiąca o godz. 18 przy Sanktuarium Zawierzenia na bydgoskich Piaskach (ul. Smukalska 113; kontakt: s.emanuela@szensztat.pl).

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook