Bydgoszcz: XVI Misterium Męki Pańskiej w Dolinie Śmierci

jm, Bydgoszcz, 2016-03-03

W bydgoskiej Dolinie Śmierci zostanie odegrane XVI Misterium Męki Pańskiej. Wydarzenie odbędzie w się 20 marca w Niedzielę Palmową.

To wielkopostne dzieło wpisało się w tradycję diecezji bydgoskiej. Tego dnia rokrocznie przybywa blisko 20 tysięcy widzów, by przez uczestnictwo w Misterium jeszcze pełniej przygotować się do nadchodzących Świąt Wielkiej Nocy.

W organizacji wydarzenia bierze udział około dwustu osób, a aktorsko angażuje się około stu. Przygotowania trwają przez kilka miesięcy, a dzieło w całości oparte jest na wolontariacie. Temat tegorocznego Misterium Męki Pańskiej, które przypada w Jubileuszowym Roku Miłosierdzia, to „Krew i woda”. Będzie ono wystawione 20 marca o godzinie 16.00 oraz 20.00.

Za organizację tego wydarzenia odpowiadają młodzi ludzie związani ze Stowarzyszeniem Katolickiej Młodzieży Akademickiej „Pokolenie” i Diecezjalnym Ośrodkiem Duszpasterstwa Akademickiego „Martyria”. Współorganizatorami są: Fundacja „Wiatrak” oraz wspólnoty Sanktuarium Matki Boskiej Królowej Męczenników.

Dolina Śmierci jest szczególnym miejscem, gdzie podczas II wojny światowej dokonano egzekucji ponad 1200 obywateli miasta. Więcej na www.misterium.bydgoszcz.pl.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook