Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegóły na stronie www.kai.plX

Częstochowska

16:23 / 28-05-2017

Jasna Góra: 93. Pielgrzymka Służby Zdrowia

O chrześcijańską postawę w pracy i sumienność w pełnieniu obowiązków, szanowanie godności drugiego człowieka, a także w intencji troski o ochronę życia każdego człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci prosili uczestnicy 93. Ogólnopolska Pielgrzymka Służby Zdrowia. W spotkaniu uczestniczyło 5 tys. przedstawicieli świata medycyny.

11:44 / 28-05-2017

Honorowi krwiodawcy spotkali się po raz 20. na Jasnej Górze

Na Jasnej Górze pod hasłem „Dar krwi darem życia w imię Boże” odbyła się 20. Pielgrzymka Honorowych Dawców Krwi. Jak co roku darem pielgrzymów była krew, którą pobierano w ambulansie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Katowic. Pielgrzymi ofiarowali ponad 14 litrów krwi.

22:19 / 27-05-2017

Jasna Góra: święcenia kapłańskie w zakonie paulinów

Od dziś Zakon Św. Pawła Pierwszego Pustelnika ma nowych kapłanów. Święcenia prezbiteratu z rąk metropolity częstochowskiego abp. Wacława Depo przyjęli na Jasnej Górze diakoni: Jacek Chamernik, Jakub Szymczycha i Onufry Alchovik pochodzący z Białorusi.

15:42 / 27-05-2017

Jasna Góra: Civitas Christiana dziękuje za 20 lat służby w Kościele i dla Ojczyzny

– Wierności Bogu, bo od niej zależą losy jednostki i całych narodów – życzył uczestnikom 37. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana paulin o. Jerzy Tomziński, przyjaciel i promotor ruchu. Dwudniowe spotkanie odbywa się w 20. rocznicę włączenia organizacji w grono stowarzyszeń katolickich i jest okazją do dziękczynienia za możliwość służby w Kościele i dla Ojczyzny.

15:17 / 27-05-2017

Bp Długosz do diakonów: Musicie realizować miłość, która płynie od Chrystusa

„Musicie realizować miłość, która płynie od Chrystusa. Musicie realizować miłość dzięki, której człowiek jest wszystkim dla wszystkich” – powiedział bp senior Antoni Długosz, który 27 maja w archikatedrze Świętej Rodziny w Częstochowie udzielił święceń diakonatu dziewięciu klerykom Wyższego Seminarium Duchownego archidiecezji częstochowskiej.

10:18 / 22-05-2017

XX Pielgrzymka Honorowych Dawców Krwi

XX Ogólnopolska Pielgrzymka Honorowych Dawców Krwi na Jasną Górę odbędzie się w sobotę 27 maja. Uczestnicy wezmą udział we Mszy św. o godz. 11.00 na Jasnogórskich Wałach.

18:55 / 21-05-2017

Częstochowa: ulicami miasta przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny

„Życia cud”, pod takim hasłem w niedzielę 21 maja przeszedł ulicami Częstochowy z bazyliki archikatedralnej Świętej Rodziny na Jasną Górę Marsz dla Życia i Rodziny.

21:28 / 20-05-2017

Abp Depo: biskup nominat wyrasta z dziedzictwa pracy z młodymi ludźmi

Biskup nominat Andrzej wyrasta z dziedzictwa Światowych Dni Młodzieży i z pracy z młodymi ludźmi – powiedział w rozmowie z KAI i „Niedzielą” abp Wacław Depo metropolita częstochowski.

21:23 / 20-05-2017

Jasna Góra: światowy kapelan skautingu na ogólnopolskiej pielgrzymce ZHP

Na Jasnej Górze trwa 22. Pielgrzymka Związku Harcerstwa Polskiego. Główną intencją spotkania jest rozbudzenie w młodych ducha patriotyzmu i miłości do Ojczyzny. Po raz drugi w pielgrzymce uczestniczą także seniorzy harcerstwa.
Spotkanie przebiega pod hasłem: „Zaufaj Panu już dziś”. Uczestniczy w nim światowy kapelan skautingu, ks. Jacques Gagey.

14:54 / 20-05-2017

Biskup nominat Przybylski: młodych ludzi trzeba słuchać (rozmowa)

Mam właściwie tylko jedno przesłanie, żeby się na młodych ludzi nie obrażać, ale ich słuchać. Dobrze słuchać ich mentalności, ich problemów, ich życia a resztę podpowie Duch Święty – powiedział biskup nominat Andrzej Przybylski w rozmowie z KAI. Dziś ks. Andrzej Przybylski został mianowany biskupem pomocniczym archidiecezji częstochowskiej.

1 2 3 270
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.