Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Depesze KAI:

Częstochowska

22:15 / 25-03-2017

Dziękczynienie za 25 lat archidiecezji i metropolii częstochowskiej

Dzisiejsza uroczystość pokazuje nam Maryję w postawie posłuszeństwa wiary wobec Boga – mówił w homilii abp Wacław Depo metropolita częstochowski, który w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przewodniczył wieczornej Mszy św. w archikatedrze Świętej Rodziny w Częstochowie. Msza św. była również dziękczynieniem w 25. rocznicę podniesienia diecezji częstochowskiej do rangi archidiecezji i metropolii częstochowskiej.

11:52 / 24-03-2017

Tysiące maturzystów z pielgrzymką na Jasnej Górze

Trwa pielgrzymowanie tegorocznych maturzystów na Jasną Górę. Każdego dnia, w grupach diecezjalnych i szkolnych, do sanktuarium przybywają setki lub tysiące młodych. Chociaż, ze względu na niż demograficzny uczniów jest mniej, to jednak na przyjazd do Częstochowy decyduje się coraz więcej szkół. Dlatego liczba młodych pielgrzymów utrzymuje się mniej więcej na tym samym poziomie. W ubiegłym roku co drugi maturzysta nawiedził jasnogórski klasztor. Pielgrzymują nawet uczniowie z Częstochowy.

10:26 / 23-03-2017

„24 godziny dla Pana” w archidiecezji częstochowskiej

Odpowiadając na wezwania papieża Franciszka archidiecezja częstochowska przyłącza się do światowej inicjatywy modlitewnej „24 godziny dla Pana”, która potrwa od 24 do 25 marca. W archidiecezji częstochowskiej akcja „24 godziny dla Pana” odbędzie w czterech kościołach.

16:55 / 18-03-2017

Kochamy każde dziecko – obrońcy życia na Jasnej Górze

Każde życie to cud – przypominają z Jasnej Góry uczestnicy 37.ogólnopolskiej pielgrzymki obrońców życia. Zapewniają, że nie ustają nade wszystko w modlitwie o szacunek do życia na każdym jego etapie. Podkreślają, że wobec „wielkiego krzyku feministek” wyzwaniem jest dziś wsparcie rodziny i edukacja. Do Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia należy ok. 80 różnych stowarzyszeń i organizacji.

10:03 / 18-03-2017

„Wdzięczność, która jest zobowiązaniem” – list pasterski abp. Wacława Depo

Do wdzięczności za Kościół, modlitwy o powołania oraz gorliwe uczestnictwo w życiu sakramentalnym zachęcił wiernych archidiecezji częstochowskiej abp Wacław Depo, metropolita częstochowski w liście pasterskim z racji 25. rocznicy podniesienia diecezji częstochowskiej do rangi archidiecezji i metropolii częstochowskiej.

12:14 / 16-03-2017

Komisja Maryjna będzie promować kult Matki Bożej

– Powołanie Komisji Maryjnej nie jest jakimś nowym otwarciem, ale kontynuacją tej drogi, która była obecna w Kościele w Polsce za czasów kardynałów Stefana Wyszyńskiego i Karola Wojtyły – mówi w rozmowie z KAI abp Wacław Depo, któremu Episkopat powierzył przewodniczenie Komisji Maryjnej, powołanej ponownie do życia na 375. zebraniu plenarnym w Warszawie, 13 i 14 marca br.

14:25 / 15-03-2017

Nagroda im. Włodzimierza Pietrzaka dla Jasnej Góry

Jasna Góra dołączyła do zaszczytnego grona laureatów Nagrody im. Włodzimierza Pietrzaka. Nagroda należy do najważniejszych niepaństwowych wyróżnień w dziedzinie polskiej kultury. Przyznawana jest nieprzerwanie od 1948 r. za doniosłe osiągnięcia w działalności formacyjnej, kulturalnej i społecznej, będące świadectwem uniwersalnych wartości ludzkich i chrześcijańskich w życiu narodu. Fundatorem nagrody jest Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” a na czele kapituły stoi bp Michał Janocha, przewodniczący Rady ds. Kultury i Ochrony Dziedzictwa Kulturowego Konferencji Episkopatu Polski.

21:29 / 12-03-2017

„Dzień ze św. Joanną Berettą Molla” w parafii pw. Narodzenia Pańskiego w Częstochowie

„Św. Joanna Beretta Molla oddała życie, żeby urodziła się najmłodsza córka Gianna Emanuela” – mówiła Krystyna Zając, założycielka fundacji „SOS Rodzinie”, osoba zaangażowana w szerzenie kultu św. Joanny w Polsce, przyjaciółka rodziny Molla. W w niedzielę 12 marca dzieliła się swoim świadectwem z wiernymi podczas Mszy św. w kościele pw. Narodzenia Pańskiego i w kaplicy na dworcu PKP w Częstochowie.

16:05 / 12-03-2017

Bp Miziński: to od nas zależy kształt dzisiejszej Europy i jej przyszłość

Do odważnego i odpowiedzialnego podejmowania działań budujących wspólnotę narodów opartą na Chrystusie wzywał dziś na Jasnej Górze bp Artur Miziński. Sekretarz generalny KEP wygłosił kazanie podczas Mszy św. sprawowanej w intencji rychłej beatyfikacji współzałożycieli zjednoczonej Europy Alcide De Gasperiego i Roberta Schumana.

13:19 / 12-03-2017

Jasna Góra: modlitwa o powrót Europy do chrześcijańskich korzeni

Trwa Ogólnopolska Pielgrzymka w intencji powrotu do korzeni chrześcijańskich Europy oraz rychłej beatyfikacji ojców zjednoczenia Europy na fundamentach chrześcijańskich, Sług Bożych Alcide De Gasperiego i Roberta Schumana. Pielgrzymka połączona jest z I Europejskim Kongresem, który stanowi forum wymiany myśli na temat przyszłości Europy budowanej na chrześcijańskich wartościach.

1 2 3 262
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.