Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegóły na stronie www.kai.plX

Częstochowska

16:16 / 23-09-2017

Jasna Góra: dzień skupienia częstochowskich kapłanów

Słowo przepowiadane czy drukowane musi być uwiarygodnione przez świadectwo, by nie jawiło się jedynie jako piękna filozofia czy nawet utopia, ale jako rzeczywistość wiary, która przez Chrystusa daje życie, i to życie wieczne – mówił w homilii metropolita częstochowski abp Wacław Depo do kapłanów archidiecezji częstochowskiej. W sobotę, 23 września, odbyła się archidiecezjalna pielgrzymka duchowieństwa na Jasną Górę.

17:29 / 22-09-2017

Spotkanie małżeństw i rodzin na Jasnej Górze

33. Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin odbędzie się w sobotę i niedzielę na Jasnej Górze. Małżeństwa m.in. odnowią swoje ślubne przyrzeczenia. Przewodniczący Rady ds. Rodziny KEP bp Jan Wątroba zachęca, by także osoby, które nie mogą uczestniczyć w pielgrzymce, odnowiły przyrzeczenia małżeńskie podczas niedzielnych Mszy św.

15:09 / 21-09-2017

Częstochowa: studio radiowe „Niedzieli” na Youtube

Audycje studia radiowego tygodnika katolickiego „Niedziela” (Niedziela Fm) internauci mogą słuchać również za pomocą serwisu społecznościowego Youtube.

13:28 / 21-09-2017

Wielkie oblężenie Jasnogórskiej Twierdzy (zapowiedź)

Jak wyglądał obóz wojsk w XVIII w. czy w jakie gry hazardowe grali żołnierze – to m.in. zobaczyć będzie można w najbliższą sobotę, 23 września, na Jasnej Górze. Odbędzie się tam rekonstrukcja oblężenia Jasnogórskiej Twierdzy. Inscenizacja zorganizowana zostanie w ramach II Międzynarodowej Konferencji Naukowej z cyklu „Twierdze osiemnastowiecznej Europy”, która odbędzie się od 22 do 23 września w Częstochowie.

14:34 / 17-09-2017

Ludzie pracy o wolnych niedzielach na Jasnej Górze

Z udziałem ok. 25 tys. osób na Jasnej Górze odbyła się 35. Pielgrzymka Ludzi Pracy. Uczestnicy spotkania apelowali o wolne niedziele, jeszcze większe dostrzeżenie przez rządzących roli rodziny i szacunek instytucji europejskich dla polskiego prawa pracy. Przewodniczący NSZZ „Solidarność” Piotr Duda zaapelował o wolne od pracy niedziele „dla Boga i rodziny”. Zauważył, że w dzisiejszej pielgrzymce nie ma wielu kobiet zatrudnionych w handlu, bo z powodu zawodowych obowiązków nie mogą w niej uczestniczyć.

19:10 / 16-09-2017

Abp Michalik: trzeba służyć prawdzie i uformować dobro w człowieku

„Trzeba służyć prawdzie i uformować dobro w człowieku” – mówił w homilii w bazylice jasnogórskiej abp senior archidiecezji przemyskiej Józef Michalik. „Z dawna Polski Tyś Królową, Maryjo!” – pod takim hasłem odbyła się w sobotę 16 września XXI Pielgrzymka Czytelników, Przyjaciół i Pracowników Tygodnika Katolickiego „Niedziela” na Jasną Górę.

16:03 / 16-09-2017

Jasna Góra: ponad 10 tys. osób na Ogólnopolskiej Pielgrzymce Leśników

O konieczności roztropnych działań w gospodarowaniu środowiskiem naturalnym mówił w homilii generał Zakonu Paulinów o. Arnold Chrapkowski do uczestników pielgrzymki leśników zgromadzonych na Jasnej Górze. Przybyło ponad 10 tys. pracowników leśnictwa, gospodarki wodnej, parków narodowych, przemysłu drzewnego i szkół leśnych. Wraz z nimi przybyli: minister środowiska Jan Szyszko i dyrektor generalny Lasów Państwowych Konrad Tomaszewski.

11:18 / 16-09-2017

Maturzyści pielgrzymują na Jasną Górę

Rozpoczęło się tegoroczne pielgrzymowanie maturzystów na Jasną Górę. Jako pierwsi w tym roku szkolnym przybyli młodzi diec. tarnowskiej. Wspólna modlitwa, nie tylko o zdanie egzaminu dojrzałości, ale także o dobry wybór dalszej drogi życiowej, to już święta tradycja Polaków. W ubiegłym roku w prawie 400-u grupach dotarło niemal 104 tysiące młodych.

17:29 / 15-09-2017

Jasna Góra: jutro 35. pielgrzymka Ludzi Pracy

Pod hasłem: „Matka sprawiedliwości społecznej nauczycielką miłosierdzia” na Jasnej Górze w sobotę i niedzielę (16-17.09) odbędzie się 35. Pielgrzymka Ludzi Pracy. Po raz pierwszy zorganizowana została w 1983 r. przez bł. ks. Jerzego Popiełuszkę, kapelana i obecnie patrona NSZZ Solidarność dla robotników Huty „Warszawa”.

22:17 / 14-09-2017

Abp Depo: ks. Jerzy Popiełuszko to szczególny świadek Chrystusowego krzyża

„Błogosławiony ks. Jerzy Popiełuszko to szczególny świadek krzyża Chrystusowego i męczennik za sprawy Ojczyzny” – powiedział w homilii metropolita częstochowski abp Wacław Depo, który wieczorem 14 września przewodniczył Mszy św. odpustowej w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Częstochowie. Uroczystości były połączone z udzieleniem sakramentu bierzmowania młodzieży z tej parafii. Podczas Mszy św. modlono się również o kanonizację ks. Jerzego Popiełuszki w 70. rocznicę urodzin kapelana „Solidarności”.

1 2 3 287
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.