Częstochowska

18:43 / 18-04-2018

Ponad 2 tys. alumnów pielgrzymowało na Jasną Górę

Z udziałem ponad 2 tys. kleryków na Jasnej Górze odbyła się 5. Ogólnopolska Pielgrzymka Wyższych Seminariów Duchownych. Spotkanie odbywało się pod hasłem: „W sercu Jezusa, w sercu Maryi”. W tym roku szczególnym gościem pielgrzymki był abp Jorge Carlos Patrón Wong, sekretarz watykańskiej Kongregacji ds. Duchowieństwa. Spotkania jasnogórskie odbywają się co pięć lat, a uczestniczą w nich alumni seminariów duchownych z Polski oraz delegacje z krajów sąsiedzkich wraz ze swymi formatorami.

13:55 / 18-04-2018

Abp Ryś na Jasnej Górze do kleryków: Kościół ludzi nadętych to Kościół rozproszony

„Kościół ludzi nadętych, to będzie Kościół rozproszony. Jeśli chcesz gromadzić ludzi, to trzeba mieć pokorne serce” – mówił dziś do kleryków na Jasnej Górze abp Grzegorz Ryś. Pod hasłem “W Sercu Jezusa, w Sercu Maryi” odbywa się tam V Ogólnopolska Pielgrzymka Wyższych Seminariów Duchownych. Ponad 2 tys. seminarzystów, wykładowców i rektorów seminariów z całej Polski spotkało się dziś na modlitwie w archikatedrze Świętej Rodziny w Częstochowie.

12:39 / 18-04-2018

Częstochowa: przedpremierowy pokaz filmu „Tam, gdzie mieszka Bóg”

W Częstochowie odbył się specjalny przedpremierowy pokaz filmu „Tam gdzie mieszka Bóg” w reżyserii Gracieli Rodriguez Gilio. W pokazie wzięli udział abp Wacław Depo, metropolita częstochowski oraz bp senior Antoni Długosz. Do kina licznie przybyli również dzieci z rodzicami, duchowni i siostry zakonne.

08:34 / 18-04-2018

Dziś w całej Polsce etapy diecezjalne Konkursu Biblijnego

W trwający w Polsce Tydzień Biblijny wpisują się odbywające się dziś w całym kraju finały diecezjalne Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Jego organizatorem już po raz 22. jest Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”. Głównym celem biblijnych zmagań adresowanych do uczniów szkół ponadgimnazjalnych jest „spotkanie” młodych z Bożym Słowem, które jest żywe i skuteczne.

08:26 / 18-04-2018

Abp Wong: przed Kościołem w Polsce wielkie wyzwania

Przed Kościołem w Polsce wielkie wyzwania, które mogą Go odnowić – uważa Abp Jorge Carlos Patrón Wong. Pod przewodnictwem sekretarza watykańskiej Kongregacji ds. Duchowieństwa na Jasnej Górze trwa V Pielgrzymka Wyższych Seminariów Duchownych. Udział w niej bierze ok. 2 tys. kleryków, w tym alumni z Białorusi. Spotkaniu towarzyszą słowa: „W Sercu Jezusa, w Sercu Maryi”. Pielgrzymka jest manifestacją wiary i radości powołania.

16:33 / 17-04-2018

Polscy seminarzyści przybyli na Jasną Górę

Alumni seminariów duchownych z Polski oraz delegacje z krajów sąsiedzkich wraz ze swoimi formatorami przybędą dziś wieczorem na Jasną Górę w V Ogólnopolskiej Pielgrzymce Wyższych Seminariów Duchownych. Podczas jutrzejszej Mszy homilię wygłosi abp Jorge Carlos Patrón Wong, sekretarz Kongregacji ds. Duchowieństwa.

10:01 / 16-04-2018

Bible-ing w archidiecezji częstochowskiej (zapowiedź)

W ramach Tygodnia Biblijnego w archidiecezji częstochowskiej 22 kwietnia odbędzie się Bible-ing, czyli medytacja Słowa Bożego na ulicach miasta. Organizatorem tegorocznego Bible-ingu jest m. in. Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji w Archidiecezji Częstochowskiej.

11:00 / 15-04-2018

Abp Depo: katoliccy wydawcy pokazują świadectwa o Jezusie

Katoliccy wydawcy w całej panoramie proponują nam świadectwa o Jezusie, na różny sposób słowa drukowanego i ukazywanego przez przekaz różnych sieci – powiedział abp Wacław Depo podczas Mszy św. radiowej odprawionej w niedzielę w stołecznej bazylice świętego Krzyża w intencji wydawców, autorów i mediów w Polsce. Eucharystia była sprawowana w trzecim dniu XXIV Targów Wydawców Katolickich.

16:42 / 10-04-2018

„Bardzo Jasna Góra” – wystawa nagradzanego fotoreportażu Arkadiusza Kubisiaka

To była dla mnie długa 3-letnia pielgrzymka – mówi o fotoreportażu „Bardzo Jasna Góra” jego autor Arkadiusz Kubisiak, niezależny dokumentalista. W Sali Rycerskiej na Jasnej Górze odbył się dziś wernisaż wystawy. Fotografie można oglądać do 25 maja. Projekt „Bardzo Jasna Góra” został nagrodzony w konkursie fotograficznym National Geographic Polska w 2016 i konkursie Grand Press Photo w 2016 r.

16:41 / 10-04-2018

O. Królik na Jasnej Górze: „czekamy na dokładne wyjaśniania tej tragedii”

Dziś mamy bolesną rocznicę tragedii smoleńskiej. Polecamy tych, którzy zginęli i czekamy na dokładne wyjaśniania tej tragedii – mówił na rozpoczęcie Mszy św. celebrowanej za Ojczyznę o. Melchior Królik. W trwającą co dzień na Jasnej Górze modlitwę za Ojczyznę dziś szczególnie wpisały się błagania w intencji ofiar katastrofy prezydenckiego samolotu, który rozbił się w Smoleńsku 10 kwietnia 2010 r. W sanktuarium pamięć o ofiarach wyraża się nie tylko w modlitwie, ale także w licznie gromadzonych tu pamiątkach przekazywanych przez rodziny. Już w 2 lata po tragedii przy wejściu do Kaplicy Matki Bożej umieszczone zostało Epitafium z tablicą, którą Rosjanie usunęli z miejsca katastrofy.

1 2 3 309
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.