Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegóły na stronie www.kai.plX

Częstochowska

17:17 / 17-11-2017

Jasna Góra: do edukacji dodawać ducha formacji – trwa Forum Szkół Katolickich

O stanie szkół katolickich w pierwszym roku reformy oświatowej, o szkole jako miejscu ewangelizacji we współczesnej Europie oraz o współdziałaniu szkół katolickich w środowisku lokalnym rozmawiają na Jasnej Górze uczestnicy 28. Forum Szkół Katolickich. W spotkaniu udział biorą przedstawiciele 470 istniejących w Polsce takich placówek, w których kształci się 67,5 tys. uczniów.

09:33 / 17-11-2017

Bp Miziński: rekolekcje biskupów w sercu Kościoła

– Czas rekolekcji potrzebny jest nam wszystkim, także księżom biskupom – mówi w rozmowie z KAI bp Artur Miziński, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski. Tradycyjne, doroczne rekolekcje członków Episkopatu odbędą się w Jasnogórskim Sanktuarium od 20 do 23 listopada br.

10:45 / 16-11-2017

Częstochowa: ks. Wacław Kuflewski otrzymał Medal „Benemerenti in Opere Evangelizationis”

„Modlę się dzisiaj za całe dzieło misyjne Kościoła, szczególnie za członków Komisji Episkopatu Polski ds. Misji” – powiedział ks. prał. Wacław Kuflewski, który 16 listopada przewodniczył Mszy św. w kaplicy pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Domu Księży Emerytów im. Jana Pawła II w Częstochowie. Podczas Mszy św. ks. Kuflewski otrzymał Medal „Benemerenti in Opere Evangelizationis” w kategorii „pomoc modlitewna i duchowa” przyznany przez Komisję Episkopatu Polski ds. Misji.

15:29 / 15-11-2017

Warszawa: przepis na niezłomność – dziś prezentacja najnowszej książki o Jasnej Górze

Co sprawia, że naród jest nie do pokonania, z czego wypływa źródło mocy Polaków oraz jaki jest przepis na niezłomność – na te pytania szukała odpowiedzi Monika Rogozińska. Książka „Polowanie na Matkę” ukazała się nakładem wydawnictwa Zakonu Paulinów Paulinianum, a dziś o 19.00 w warszawskim Centrum Prasowym Foksal odbędzie się jej prezentacja. Transmisję online ze spotkania z autorką będzie można obejrzeć na portalu Katolickiej Agencji Informacyjnej: www.eKAI.pl.

08:45 / 12-11-2017

Częstochowa: redakcja „Niedzieli” rozda ubogim egzemplarze Ewangelii

W ramach obchodów I Światowego Dnia Ubogich tygodnik katolicki „Niedziela” przekaże egzemplarze Ewangelii osobom biednym, bezdomnym, m. in. w schroniskach dla bezdomnych na terenie Częstochowy, a także innych miejsc archidiecezji częstochowskiej.

17:26 / 11-11-2017

Bp Przybylski do bezdomnych: traktujcie Boga jak przyjaciela

O tym, że tylko prawdziwa miłość może zmienić życie a ubodzy motywują do ewangelicznego życia „lepiej się mających” przekonywał na Jasnej Górze biskup pomocniczy arch. częstochowskiej Andrzej Przybylski. Z udziałem ok. 1 tys. oso{ odbyła się 12 Ogólnopolska Pielgrzymka Bezdomnych zorganizowana przez Caritas Polska.

15:55 / 11-11-2017

Abp Depo zaapelował o budowanie jedności na Prawdzie, którą jest Chrystus

Do ciągłego budowania jedności na Prawdzie, którą jest Chrystus zaapelował abp Wacław Depo, który przewodniczył Mszy św. w archikatedrze Świętej Rodziny w Częstochowie z okazji obchodów 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

12:15 / 11-11-2017

Patriotyczne pamiątki i wota na Jasnej Górze

O zmaganiach Polaków o wolność przypominają narodowe pamiątki zgromadzone na Jasnej Górze. Wota eksponowane są w jasnogórskim Skarbcu i Muzeum 600-lecia. Wiele znaków ducha religijno–patriotycznego Jasnej Góry znalazło swoje miejsce na ekspozycji określanej jako Skarbiec Pamięci Narodu we wnętrzu Bastionu św. Rocha, jednego z czterech narożnych bastionów tworzących Fortalicium Marianum.

10:22 / 11-11-2017

Bądźmy dumnymi i radosnymi Polakami – przeor Jasnej Góry w Dniu Niepodległości

– Bądźmy dumnymi i radosnymi Polakami – zachęca przeor Jasnej Góry w Dniu Niepodległości. O. Marian Waligóra przypomina o roli sanktuarium, które było i jest światłem dla narodu i które także w trudnych latach zaborów było ostoją patriotyzmu i wolności. Jako ośrodek kultu maryjnego to tu kształtowano jednocześnie świadomość narodową Polaków. Znajdujące się tu wota, wytwory kultury czy dzieła sztuki wybitnych przedstawicieli życia religijnego i społecznego przypominały utraconą niepodległość i odrębność narodowo-polityczną.

21:49 / 10-11-2017

Abp Depo: bolesne jest, gdy niektórzy kłamliwie donoszą na praworządną Polskę

„Kiedy myślę Ojczyzna, to nie myślę inaczej, jak o matce” – wyznał widzom TV „Niedziela” w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości abp Wacław Depo. „Bardzo bolesne jest, że niektórzy dzisiaj kłamliwie donoszą na tę matkę, która jest bezpieczna, spokojna, praworządna” – powiedział metropolita częstochowski.

1 2 3 293
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.