Częstochowska

24 marca 2019 | 20:20

Prezes Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia: środowisko pro-life staje się upolitycznione

Ruch pro-life w Polsce przeżywa kryzys, staje się upolityczniony; potrzebuje na nowo zbudować niezależność i podmiotowość – mówił Jakub Bałtroszewicz w czasie 39. Pielgrzymki Obrońców Życia na Jasną Górę. Prezes Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia zwrócił uwagę, że środowisko pro-life potrzebuje wspólnego dzieła, które je zjednoczy i na nowo nada siłę.

24 marca 2019 | 15:59

Jasna Góra: trwają spotkania „Prymas Jasnogórski w drodze na ołtarze”

Na Jasnej Górze trwa cykl spotkań pt. „Prymas Jasnogórski w drodze na ołtarze”. Odbywają się one raz w miesiącu, kolejne już jutro, 25 marca. Spotkania, obok modlitwy, wpisują się w przygotowania do beatyfikacji Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, który był wielkim czcicielem Matki Bożej Jasnogórskiej.

23 marca 2019 | 13:48

Jasna Góra: 39. Pielgrzymka Obrońców Życia

Jak najszybsze uchwalenie obywatelskiego projektu „Zatrzymaj Aborcję”, realne przestrzeganie konstytucyjnych praw rodziców wobec ofensywy ideologii gender w polskich szkołach i żądań ruchu LGBT oraz promowanie naprotechnologii w miejsce in vitro – to główne tezy apelu uczestników 39. Pielgrzymki Obrońców Życia na Jasną Górę.

22 marca 2019 | 04:07

Nowa siedziba władz zakonu paulinów na Jasnej Górze

Zakończył się kolejny etap prac remontowych i modernizacyjnych na Jasnej Górze wykonywanych w ramach projektu: „Narodowe Perły Klasztoru OO. Paulinów – ochrona kulturowego dziedzictwa europejskiego”. 21 marca poświęcono tzw. Pokoje Królewskie, które odtąd stały się nową siedzibą generała paulinów i zarządu Zakonu Świętego Pawła Pierwszego Pustelnika.

10 marca 2019 | 20:05

“Rekolekcje z Benedyktem XVI” dla bożogrobców

„Jedną z przyczyn dzisiejszego kryzysu Kościoła jest to, że pragniemy się ostać w oczach świata, że nie chcemy zerwać ze światem i jego miarami” – mówił podczas rekolekcji do członków Zakonu Rycerskiego Świętego Grobu Bożego w Jerozolimie ks. prof. Jerzy Szymik. Jeden z najlepszych znawców myśli teologicznej kard. Josepha Ratzingera – Benedykta XVI zachęcał jego słowami: „Nie bójcie się stracić reputacji. Odwaga zerwania ze światem daje wolność”.

09 marca 2019 | 15:14

Bp Przybylski do maturzystów: trzeba być w szkole Jezusa i Maryi

„Jezus jest Nauczycielem i chce nam powiedzieć jak mamy żyć” – wskazał bp Andrzej Przybylski, który przewodniczył dziś Mszy św. w bazylice jasnogórskiej podczas pielgrzymki maturzystów archidiecezji częstochowskiej. Na Mszy św. zgromadziło się blisko 2 tys. maturzystów wraz z kapłanami, katechetami i nauczycielami.

08 marca 2019 | 20:54

Częstochowa: nabożeństwo ekumeniczne z okazji Światowego Dnia Modlitwy

„Pójdźcie – oto wszystko jest gotowe” – pod takim hasłem wieczorem 8 marca w auli redakcji tygodnika katolickiego “Niedziela” w Częstochowie odbyło się nabożeństwo ekumeniczne z okazji Światowego Dnia Modlitwy.

08 marca 2019 | 15:31

Dziś Święto Kobiet u Najpiękniejszej z Niewiast

„Wychowanie do wartości” to motto tegorocznego Święta Kobiet u Najpiękniejszej z Niewiast przeżywanego dziś na Jasnej Górze. Celem organizowanego już po raz dwunasty spotkania jest zawierzenie Maryi Królowej Polski oraz ukazanie piękna kobiecego powołania i roli niewiast w życiu rodziny i Narodu. To okazja, by przypomnieć, że Jasnogórska Maryja od wieków stanowi ważny punkt odniesienia dla kobiet.

08 marca 2019 | 08:48

Bp Przybylski: dzisiaj toczy się walka o koncepcję życia

„Dzisiaj toczy się walka o koncepcję życia. Życia Bożego, które prowadzi do życia i pseudożycia” – mówił wieczorem 7 marca w homilii bp Andrzej Przybylski. Biskup pomocniczy archidiecezji częstochowskiej przewodniczył Mszy św. w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Częstochowie, z racji peregrynacji kopii ikony Matki Bożej Wspomożycielki Prześladowanych Chrześcijan, napisanej na zamówienie Rycerzy Kolumba przez włoskiego ikonopisa Fabrizia Diomediego.

07 marca 2019 | 08:37

Bp Przybylski: z głębi Serca Bożego płynie wielkie wołanie o święty post

„Wielki Post to najważniejsze „statio” naszej wiary” – mówił na początku liturgii Środy Popielcowej bp Andrzej Przybylski, biskup pomocniczy archidiecezji częstochowskiej, który wieczorem 6 marca przewodniczył Mszy św. w archikatedrze Świętej Rodziny w Częstochowie. Liturgia zainaugurowała pielgrzymowanie do częstochowskich „Kościołów Stacyjnych” w Wielkim Poście.

1 2 3 349
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.