Częstochowska

18:41 / 21-01-2018

Bp Długosz: dziecko nigdy nie jest zagrożeniem

O tym, ze żadne dziecko, ani to poczęte, ani już narodzone nie jest zagrożeniem dla rodziców mówił na Jasnej Górze bp senior Antoni Długosz. Przewodniczył on ostatniemu nabożeństwu nowennowemu ku czci św. Pawła Pierwszego Pustelnika nazywanemu „Pawełkami”. Jest ono połączone z indywidualnym błogosławieństwem dzieci i matek w stanie błogosławionym.

13:49 / 20-01-2018

Abp Depo do dziennikarzy i pracowników hospicjów: każdy z nas ma misję do spełnienia

„Każdy człowiek ma własne imię. Każdy z apostołów był zawołany także po imieniu. My także winniśmy być świadomi, że Bóg wezwał na dla tego świata darem łaski, przy pomocy miłości naszych rodziców” – mówił dziś w homilii abp Wacław Depo. Metropolita częstochowski i przewodniczący Rady ds. Środków Społecznego Przekazu KEP, w Kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze przewodniczył Mszy św. w intencji ludzi mediów. Eucharystia połączona była również z Ogólnopolską Pielgrzymką Hospicjów.

18:13 / 19-01-2018

Częstochowa: jutro Msza św. w intencji dziennikarzy i świata mediów

Dziennikarze i pracownicy mediów zgromadzą się na wspólnej modlitwie i Mszy św. pod przewodnictwem abp. Wacława Depo, metropolity częstochowskiego i przewodniczącego Rady ds. Środków Społecznego Przekazu KEP, 20 stycznia (sobota) o godz. 7.30 w kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze.

21:28 / 18-01-2018

Abp Depo: brak jedności chrześcijan to nadal zgorszenie dla świata

„Brak jedności chrześcijan jest nadal swoistym zgorszeniem, skandalem dla współczesnego nam świata” – powiedział abp Wacław Depo, metropolita częstochowski wieczorem 18 stycznia podczas Mszy św. w kościele pw. Najświętszego Imienia Maryi w Częstochowie, na rozpoczęcie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan w archidiecezji częstochowskiej.

16:16 / 15-01-2018

Jasna Góra: dziś patronalne święto paulinów

Kościół wspomina dziś św. Pawła Pierwszego Pustelnika. To szczególny opiekun Paulinów. Zakon powstał w XIII wieku z pustelników żyjących na ziemi węgierskiej, którzy właśnie wybrali styl życia tego eremity z pierwszych wieków chrześcijaństwa. Pięciuset „białych mnichów” znanych jest głównie z posługi na Jasnej Górze, ale choć to najważniejszy klasztor, to jeden z ponad 70. istniejących w różnych częściach świata.

10:06 / 15-01-2018

Częstochowa: Msza św. w intencji dziennikarzy i świata mediów (zapowiedź)

Dziennikarze i pracownicy mediów zgromadzą się na wspólnej modlitwie i Mszy św. pod przewodnictwem abp. Wacława Depo, metropolity częstochowskiego i przewodniczącego Rady ds. Środków Społecznego Przekazu KEP, 20 stycznia (sobota) o godz. 7.30 w kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze.

13:29 / 14-01-2018

Jasna Góra pamięta o migrantach, uchodźcach i Polakach na obczyźnie

Na Jasnej Górze, gdzie krzyżują się drogi pielgrzymów świata nie możemy zapomnieć o uchodźcach, wygnańcach i emigrantach – powiedział przeor częstochowskiego klasztoru. Sanktuarium włączyło się w ogólnoświatową modlitwę z racji obchodzonego po raz 104. Dnia Migranta i Uchodźcy. Paulini przypominają, że prośba o pokój na świecie, a zwłaszcza za naszą wschodnią granicą oraz za prześladowanych chrześcijan, zanoszona jest codziennie w Kaplicy Matki Bożej.

16:34 / 13-01-2018

„Pawełki” – paulini na Jasnej Górze i całym świecie wspominają swojego patrona św. Pawła Pustelnika

Ponad 500 paulinów rozsianych po całym świecie przez dziewięć kolejnych wieczorów wspominać będzie swego patrona. Dziś rozpoczynają się tzw. „Pawełki”, czyli nowenna ku czci św. Pawła Pierwszego Pustelnika. Najbardziej uroczysty charakter mają „Pawełki” na Jasnej Górze, bowiem to najliczniejszy pauliński klasztor i siedziba przełożonego generalnego. To z posługi w częstochowskim sanktuarium „biali mnisi” znani są najbardziej.

16:17 / 13-01-2018

5 tys. kibiców na patriotycznej pielgrzymce

Pod hasłem „Dla niepodległej” na Jasnej Górze odbywa się 10. Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców. Biorą w niej udział tradycyjnie głównie fani piłki nożnej, ale nie brakuje także zwolenników innych dyscyplin. Ze względu na setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości spotkanie jest w tym roku wielkim wołaniem za Ojczyznę, podziękowaniem tym, którzy ją tworzyli i przypomnieniem o wartościach, bez których nie można budować przyszłości. Dużą grupę stanowili Polacy przybyli z Litwy.

17:15 / 12-01-2018

Msza św. za uchodźców także na Jasnej Górze (zapowiedź)

Msza św. za uchodźców odprawiona zostanie także na Jasnej Górze. Sanktuarium włącza się w ogólnoświatową modlitwę z racji obchodzonego po raz 104. Dnia Migranta i Uchodźcy.

1 2 3 301
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.