Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Depesze KAI:

Częstochowska

10:21 / 19-02-2017

VIII Pielgrzymka Muzyków Kościelnych

Do modlitewnego dialogu z Bogiem i wzbudzania ducha służby – zachęcał muzyków kościelnych zgromadzonych na Jasnej Górze bp Piotr Greger. Siódmej Ogólnopolskiej Pielgrzymce Muzyków Kościelnych towarzyszyło hasło roku duszpasterskiego w Polsce: „Idźcie i głoście”.

10:26 / 18-02-2017

Częstochowa: obchody 70. rocznicy śmierci gen. Stanisława Sojczyńskiego „Warszyca”

„Wobec krzyża stajemy przed Bogiem z jakimś wielkim krzyżem Polski, który nieśli żołnierze wyklęci i umierali za Polskę” – mówił na początku Mszy św. abp senior Stanisław Nowak. Przewodniczył on dziś Mszy św. w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Częstochowie z okazji 70. rocznicy śmierci gen. Stanisława Sojczyńskiego „Warszyca” (1910-1947) twórcy i dowódcy Konspiracyjnego Wojska Polskiego.

21:21 / 12-02-2017

Bp Długosz: Dziękujemy Bogu za życie zmarłych biskupów częstochowskich

-Dziękujemy Bogu za życie i charyzmat zmarłych biskupów częstochowskich – powiedział w homilii bp senior Antoni Długosz, który wieczorem 12 lutego przewodniczył Mszy św. w archikatedrze Świętej Rodziny w Częstochowie, z okazji 66. rocznicy śmierci bp. Teodora Kubiny, pierwszego biskupa częstochowskiego i rocznicy śmierci bp. Stefana Bareły, trzeciego ordynariusza diecezji częstochowskiej.

16:37 / 11-02-2017

Jasna Góra: modlitwa za chorych i z chorymi

Na Jasnej Górze obchody Światowego Dnia Chorego zgromadziły wielu pielgrzymów. W Kaplicy Matki Bożej odprawiona została Msza św. połączona z nabożeństwem lurdzkim. Sanktuarium od wieków znane jest także jako miejsce wielu uzdrowień na duszy i ciele.

16:22 / 11-02-2017

Abp Depo do chorych: ludzie cierpiący dźwigają świat z Chrystusem

Ludzie cierpiący dźwigają świat z Chrystusem – mówił w homilii abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, który 11 lutego, w Światowy Dzień Chorego, przewodniczył Mszy św. w archikatedrze Świętej Rodziny w Częstochowie.

14:04 / 11-02-2017

Modlitwa za premier Beatę Szydło na Jasnej Górze

Z prywatną pielgrzymką na Jasną Górę przybyła Beata Kempa, szefowa kancelarii prezesa Rady Ministrów. W Kaplicy Matki Bożej modliła się o łaskę zdrowia dla premier Beaty Szydło, poszkodowanej we wczorajszym wypadku.

10:34 / 10-02-2017

Częstochowa: odbył się przedremierowy pokaz filmu „Milczenie”

W czwartek 9 lutego w Częstochowie odbył się specjalny pokaz filmu „Milczenie” w reżyserii Martina Scorsese. Na projekcję filmu mieszkańców Częstochowy zaprosił tygodnik katolicki „Niedziela”.

16:14 / 09-02-2017

Jasna Góra: modlitwa delegacji komitetu organizacyjnego ŚDM z Panamy

Z modlitwą zawierzenia na Jasną Górę przybyła goszcząca w Polsce delegacja Komitetu Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży z Panamy. Na jej czele stoi abp Jose Domingo Ulloa Mendieta.

15:54 / 09-02-2017

Jasna Góra: kolejny Wieczór Maryjny o Ofiarowaniu

O tym, że warto do końca zaufać Jezusowi i Jego Matce przekonywali na Jasnej Górze goście kolejnego Wieczoru Maryjnego. Spotkania z cyklu „Moja Mama jest Królową” stanowią jeden ze stałych punktów świętowania Jubileuszu 300-tnej rocznicy koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej. Tym razem rozważana była tajemnica Ofiarowania Pańskiego.

19:11 / 07-02-2017

Bp Solarczyk: Bez troski o życie duchowe nie ma troski o życie społeczne

Bez troski o życie duchowe trudno mówić o trosce o życie społeczne – zwrócił uwagę bp Marek Solarczyk. Po raz szósty na Jasnej Górze odbyła się pielgrzymka Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej. Burmistrzowie, wójtowie, pracownicy Starostwa Powiatowego, oraz urzędów, modlili się przed Cudownym Obrazem o potrzebne łaski dla siebie i mieszkańców, których reprezentują.

1 2 3 259
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.