Częstochowa: Droga Krzyżowa w centrum miasta

ks.mf, Częstochowa, 2016-03-12

„Podążając Drogą Krzyżową wiemy za Kim idziemy i po stronie których wartości się określamy” – mówił abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, do uczestników Drogi Krzyżowej, która wieczorem 11 marca przeszła w centrum Częstochowy, spod pomnika św. Jana Pawła II i krzyża na Placu Daszyńskiego, Alejami Najświętszej Maryi Panny w kierunku Jasnej Góry.

Metropolita częstochowski podkreślił, że w nabożeństwie Drogi Krzyżowej „chodzi o zaangażowanie umysłu i serca w nauczanie Chrystusa” i wyraził wdzięczność za podjęcie Drogi Krzyżowej.

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej zostało zorganizowane przez Wydział Duszpasterski Kurii Metropolitalnej w Częstochowie i było duchowym przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.
Podczas Drogi Krzyżowej młodzież archidiecezji częstochowskiej, m.in. wolontariusze Światowych Dni Młodzieży odczytali fragmenty Orędzi papieskich na poszczególne Światowe Dni Młodzieży.

Na Jasnej Górze uczestnicy nabożeństwa przeszli przez Bramę Miłosierdzia.

W nabożeństwie wzięły udział rodziny z dziećmi, młodzież, przedstawiciele ruchów i stowarzyszeń katolickich.
Tradycja odprawiania Drogi Krzyżowej w centrum miasta zrodziła się w środowisku akademickim Częstochowy przed kilkunastu laty.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook