Abp Depo do młodych: Chrystus daje Wam siebie jako odpowiedź

ks. mf, Częstochowa, 2016-03-20

Do pójścia za Chrystusem, który jest nadzieją dla młodego człowieka zaapelował dziś abp Wacław Depo. „Chrystus daje Wam siebie jako odpowiedź” - mówił metropolita częstochowski do młodych, którzy zgromadzili się w Niedzielę Palmową w archikatedrze częstochowskiej Świętej Rodziny na diecezjalnych obchodach Światowego Dnia Młodzieży.

Główne obchody rozpoczęły się na placu św. Jana Pawła II przed archikatedrą Świętej Rodziny, gdzie odbyło się czuwanie modlitewno-ewangelizacyjne połączone ze świadectwami młodych ludzi. Podczas spotkania ks. Rafał Grzesiak – koordynator ŚDM w archidiecezji częstochowskich przedstawił młodym orędzie Ojca św. Franciszka na obchody tegorocznego Światowego Dnia Młodzieży.

W słowie do młodych metropolita częstochowski podkreślił, że „Liturgia Niedzieli Palmowej odzwierciedla człowieczy los Syna Bożego”. Dodał, że prowadzi ona od entuzjazmu tłumu wołającego Hosanna, po bliską perspektywę dramatu odrzucenia i śmierci.

Metropolita częstochowski przypomniał młodym ludziom, że centrum ich życia jest Chrystus oraz, że życie młodego człowieka jest wypełnione wieloma pytaniami. - Chrystus cierpiący i upokorzony, ale wyniesiony do chwały przez zmartwychwstanie niesie Wam samego siebie jako odpowiedź – mówił hierarcha.

Po poświęceniu palm i procesji, abp Depo przewodniczył Mszy św. w archikatedrze pw. Świętej Rodziny z udziałem ponad tysiąca młodych przygotowujących się do sakramentu bierzmowania oraz młodych zrzeszonych w ruchach i stowarzyszeniach katolickich przybyłych z całej archidiecezji.

Podczas Mszy św. kandydaci do bierzmowania złożyli na ręce abp. Depo podania związane z przystąpieniem do sakramentu bierzmowania. Oprawę muzyczną Mszy św. zapewniła schola liturgiczna Domine Jesu pod dyrekcją ks. Mateusza Ociepki.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook