Droga Krzyżowa na Jasnej Górze

ks. mf, Częstochowa, 2016-03-25

O żarliwą wiarę i miłosierną miłość modlił się na Jasnej Górze abp Wacław Depo. Tradycyjnie metropolita częstochowski poprowadził w Wielki Piątek nabożeństwo drogi krzyżowej na jasnogórskich wałach.

W rozważaniach hierarcha podkreślił, że stacje drogi krzyżowej „ukazują ogrom miłosierdzia Bożego”. - Bóg nie przekreśla nikogo, nawet tych, którzy na pewnych etapach życia Go odrzucają, albo czuja się zniewoleni – mówił przy piątej stacji abp Depo.

„Daj nam żarliwą wiarę i miłosierną miłość, abyśmy dla wielu braci stali się współpracownikami prawdy i Twojej łaski, dla ich nawrócenia i zbawienia” – modlił się metropolita częstochowski. Wskazywał na cierpienia i bóle współczesnych ludzi, a także dramat odejścia od Boga.

Na zakończenie drogi krzyżowej arcybiskup przewodniczył modlitwie Koronki do Bożego miłosierdzia.

W nabożeństwie drogi krzyżowej na wałach wzięło udział wielu mieszkańców Częstochowy, klerycy Wyższego Seminarium Duchownego, duchowieństwo, osoby konsekrowane oraz pielgrzymi.

Po raz pierwszy wielkopiątkową drogę krzyżową na Wałach Jasnej Góry poprowadzono z inicjatywy młodzieży, w 1985 r.

Wieczorem Liturgii Męki Pańskiej abp Depo będzie przewodniczył w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Częstochowie.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook