Sokołów Podlaski: relikwie św. Jana Pawła II w Sanktuarium Miłosierdzia 2016-10-19

Sokołów Podlaski: relikwie św. Jana Pawła II w Sanktuarium Miłosierdzia

Wieczorem 18 października w Diecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Sokołowie Podlaskim odbyła się uroczysta instalacja relikwii krwi św. Jana Pawła II.

Więcej...

Inauguracja roku akademickiego w WSD w Drohiczynie 2016-10-06

Inauguracja roku akademickiego w WSD w Drohiczynie

6 października odbyła się inauguracja roku akademickiego 2016/2017 w Wyższym Seminarium Duchownym w Drohiczynie. Uroczystość rozpoczęła Eucharystia, której w kaplicy seminaryjnej przewodniczył biskup drohiczyński Tadeusz Pikus. Przypomniał on, że studia teologiczne łączą w sobie najważniejsze aspekty wzrastania człowieka – modlitwę, naukę i ascezę.

Więcej...

List pasterski bp. Pikusa przed zakończeniem Roku Miłosierdzia 2016-09-22

List pasterski bp. Pikusa przed zakończeniem Roku Miłosierdzia

Na niedzielę 26 września biskup drohiczyński Tadeusz Pikus wystosował list pasterski zatytułowany: „Idźcie i głoście”, w którym zapowiada zakończenie Roku Miłosierdzia w diecezji drohiczyńskiej, proklamację sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podlaskim oraz peregrynację obrazu Jezusa Miłosiernego w rodzinach diecezji drohiczyńskiej.

Więcej...

Bp Pikus: ludzie w Kościele powinni być jak stągwie 2016-09-17

„Ludzie w Kościele powinni być jak stągwie, które nie leniąc się, powinny napełniać się wodą, aby Bóg mógł dokonać cudu” – powiedział biskup drohiczyński Tadeusz Pikus, podsumowując Dzień Pastoralny Diecezji Drohiczyńskiej, który odbył się w Drohiczynie w sobotę,17 września.

Więcej...

Drohiczyn: konferencja "Chrzest Polski w kulturze narodowej" w Drohiczynie 2016-09-16

Sesję popularno - naukową zatytułowaną "Chrzest Polski w kulturze narodowej" zorganizowało w Podlaskim Centrum Dialogu w Drohiczynie, Stowarzyszenie Podlaskie Dziedzictwo Kultury.

Więcej...

Serpelice: drohiczyński Dzień Młodzieży 2016-09-15

Serpelice: drohiczyński Dzień Młodzieży

Blisko 1,5 tys. młodych wiernych, przybyło w święto Podwyższenia Krzyża Świętego na kolejny Diecezjalny Dzień Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej organizowany na kalwarii podlaskiej w Serpelicach nad Bugiem. Tegoroczne spotkanie, na które zaprosił biskup drohiczyński Tadeusz Pikus, przebiegało pod hasłem: „Bądź świadkiem miłosierdzia”. Organizatorem obchodów był ks. dr Andrzej Lubowiecki.

Więcej...

Dziękczynienie za drohiczyński chrzest bł. ks. Kłopotowskiego w Loretto 2016-09-12

Dziękczynienie za drohiczyński chrzest bł. ks. Kłopotowskiego w Loretto

Wyjątkowy charakter dziękczynny miały tegoroczne uroczystości odpustowe, gromadzące w sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w Loretto koło Łochowa, liczne grupy pielgrzymów. Odbyły się one 11 września. Jak przypomniała matka generalna Zgromadzenia Matki Bożej Loretańskiej siostra Stefania Korbuszewska SCL, minęła bowiem 150 rocznica urodzin i chrztu oraz 125 rocznica święceń kapłańskich twórcy Lotetto bł. ks. Ignacego Kłopotowskiego.

Więcej...

Bóg potrzebuje duchowych współpracowników - Dożynki Diecezjalne w Prostyni 2016-09-10

Bóg potrzebuje duchowych współpracowników - Dożynki Diecezjalne w Prostyni

Bóg potrzebuje do pomocy w swoich planach ludzi duchowych, którzy pomogą Mu w posilaniu innych chlebem ziemskim i Pokarmem na życie wieczne - mówił biskup drohiczyński Tadeusz Pikus podczas Diecezjalnego Dziękczynienie za plony w diecezji drohiczyńskiej, które odbyło się 10 września, w sanktuarium Trójcy Świętej i św. Anny w Prostyni.

Więcej...

Drohiczyn: międzynarodowa konferencja „ Bezpieczeństwo człowieka a miłosierdzie. Opieka i ochrona” 2016-09-09

Drohiczyn: międzynarodowa konferencja „ Bezpieczeństwo człowieka a miłosierdzie. Opieka i ochrona”

Od 7 do 9 września w Drohiczynie odbywała się XIII Międzynarodowa Konferencja Naukowa na temat bezpieczeństwa. Jak powiedział prezydent Drohiczyńskiego Towarzystwa Naukowego ks. prof. dr hab. Edward Jarmoch, tegoroczny temat: „Bezpieczeństwo człowieka a miłosierdzie. Opieka i ochrona” był bardzo ważny, gdyż podejmował różnorodne rozumienie samego pojęcia miłosierdzia i jego odniesień w zależności od okoliczności i obecnej sytuacji polityczno - społecznej.

Więcej...

Drohiczyńska Pielgrzymka do Loretto 2016-09-09

Drohiczyńska Pielgrzymka do Loretto

9 września Eucharystią celebrowaną przez biskupa drohiczyńskiego w katedrze pw. Trójcy św. w Drohiczynie rozpoczęła się trzydniowa Diecezjalna Drohiczyńska Pielgrzymka z Drohiczyna do sanktuarium w Loretto koło Łochowa w 150 rocznicę urodzin bł. ks. Ignacego Kłopotowskiego.

Więcej...
Następna »

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook