Drohiczyńska

09:54 / 15-12-2018

Drohiczyn: przedświąteczne spotkanie dyrektorów szkół

Dyrektorzy szkół i placówek oświatowych z województwa podlaskiego i mazowieckiego w dn. 13-14 grudnia 2018 r. wzięli udział w przedświątecznym spotkaniu w Wyższym Seminarium Duchownym w Drohiczynie. Na zaproszenie ks. bpa Tadeusza Pikusa odpowiedziało łącznie ponad 150 osób.

17:24 / 28-11-2018

Caritas Diecezji Drohiczyńskiej z pomocą Polakom na Ukrainie

W ramach diecezjalnej akcji ,,Tornister na Wschód” do Polaków mieszkających na Ukrainie trafiły artykuły szkolne i spożywcze. Przedstawiciele Caritas Diecezji Drohiczyńskiej w dn. 20-22 listopada 2018 r. przekazali zebrane dary Polakom skupionym przy ,,Domu Polskim” prowadzonym przez stowarzyszenie ,,Wspólnota Polska” w Emilczynie.

23:07 / 25-11-2018

Bp Pikus: należy przyjąć Boga za swego Pana nie tylko werbalnie

– Należy przyjąć Boga za Pana swego nie tylko werbalnie, ale także sercem – powiedział ks. bp Tadeusz Pikus w homilii wygłoszonej w drohiczyńskiej katedrze w uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Tradycyjnie jak co roku, w obchodzone w tym dniu święto patronalne Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Akcji Katolickiej, przyrzeczenia złożyli nowi członkowie katolickiego stowarzyszenia i instytutu.

14:43 / 19-11-2018

Pierwsza w diecezji drohiczyńskiej konsekracja dziewicy

Słowami “Oto jestem” oraz śpiewem antyfony “Oto idę z radosnym sercem…” pani Magdalena wyraziła swoją gotowość pójścia za Chrystusem. Pierwszy w historii diecezji drohiczyńskiej obrzęd konsekracji dziewicy odbył się 18 listopada w katedrze pw. Trójcy Przenajświętszej w Drohiczynie.

15:44 / 22-08-2018

Rusza ekologiczna platforma edukacyjna “Młodzi dla Środowiska”

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej kończąc lato wypełnione Terenowymi Warsztatami Edukacji Ekologicznej dla dziecięcych i młodzieżowych grup diecezjalnych z całej Polski, 1 września zaprezentuje Zintegrowaną Platformę Edukacji Ekologicznej www.mlodzidlasrodowiska.pl

10:45 / 13-08-2018

XXVIII Piesza Pielgrzymka Drohiczyńska na doszła na Jasną Górę

XXVIII Piesza Pielgrzymka Drohiczyńska na doszła na Jasną Górę. W tym roku pielgrzymka przebiegała pod hasłem „Napełnieni Duchem Świętym”. Po trzynastu dniach marszu 13 sierpnia pielgrzymi stanęli przed obliczem Czarnej Madonny. U stóp jasnogórskiego sanktuarium poszczególne grupy powitał bp Tadeusz Pikus.

22:10 / 02-06-2018

Diecezja drohiczyńska ma 3 nowych kapłanów

Bp Tadeusz Pikus 2 czerwca w drohiczyńskiej katedrze udzielił święceń kapłańskich trzem diakonom. Do grona prezbiterium drohiczyńskiego dołączyli: Sylwester Grzeszczuk z parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Czartajewie, Bartosz Margański z parafii pw. Matki Bożej z Góry Karmel w Bielsku Podlaskim oraz Michał Sawicki z parafii pw. św. Stanisława B.M. w Skrzeszewie

22:13 / 27-05-2018

Prostyń: wotywne ornamenty na statui Trójcy Przenajświętszej

Podczas uroczystości diecezjalnych w Sanktuarium Trójcy Przenajświętszej i św. Anny w Prostyni, korona i nimb pobłogosławione przez papieża Franciszka zostały nałożone na statuę Trójcy Przenajświętszej. Uroczystość miała miejsce 27 maja, na zakończenie oktawy z okazji 500-lecia objawień św. Anny w Prostyni.

11:03 / 26-05-2018

Dziś 508. rocznica objawień św. Anny w Prostyni

W najbliższą niedzielę w Prostyni nastąpi nałożenie ozdób w postaci koron i nimbu, pobłogosławionych przez papieża Franciszka, na statuę Trójcy Przenajświętszej. Uroczystościom diecezjalnym, które wypadają w 508. rocznicę objawień św. Anny w Prostyni, będzie przewodniczył Prymas Polski abp Wojciech Polak.

12:05 / 19-04-2018

Bielsk Podlaski: finał diecezjalny XXII Konkursu Wiedzy Biblijnej

Martyna Zaremba, Aneta Swieton i Maria Jezewska będą reprezentowały diecezję drohiczyńską w Niepokalanowie 4-5 czerwca na Finałe Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Zostały one wyłonione podczas diecezjalnego etapu konkursu, który odbył się w I Liceum Ogólnokształcącym im. T. Kościuszki w Bielsku Podlaskim.

1 2 3 64
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.