Pielgrzymi ŚDM w Treblince, Sokołowie, Prostyni i Broku 2016-07-24

Pielgrzymi ŚDM w Treblince, Sokołowie, Prostyni i Broku

Goszczący w diecezji drohiczyńskiej na Światowych Dniach Młodzieży pielgrzymi z Włoch, Rosji i Ukrainy oraz wolontariusze z Polski przeżywali kolejny dzień pod hasłem: „Miej Miłosierdzie dla nas…”. Był on poświęcony poznawaniu Mazowsza.

Więcej...

Światowe Dni Młodzieży w diecezji drohiczyńskiej na Kalwarii Podlaskiej 2016-07-22

22 lipca pod hasłem: „Dla Jego bolesnej Męki…” na Kalwarii Podlaskiej w Serpelicach nad Bugiem odbyło się spotkanie młodzieży z Włoch, Rosji i Ukrainy oraz wolontariuszy z Polski. Był to szczególny dzień, ponieważ tydzień Światowych Dni Młodzieży w diecezji drohiczyńskiej przeżywany jest pod hasłem: „Błogosławieni Miłosierni – Kalwaria”.

Więcej...

Pielgrzymi ŚDM z Włoch, Rosji i Ukrainy w diecezji drohiczyńskiej 2016-07-21

Pielgrzymi ŚDM z Włoch, Rosji i Ukrainy w diecezji drohiczyńskiej

Młodzi ludzie z Włoch, Rosji i Ukrainy, którzy mieszkają w Drohiczynie, Siemiatyczach i Łochowie oraz towarzyszący im wolontariusze z diecezji drohiczyńskiej, w dniu 21 lipca, który przebiegał pod hasłem: „Przyjmij Miłosierdzie” i był poświęcony odkrywaniu Podlasia, rozpoczęli swoje pielgrzymowanie od nawiedzenie jednego z trzech kościołów stacyjnych Roku Miłosierdzia i przekroczenia Bramy Miłosierdzia. Była to świątynia pw. Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podlaskim.

Więcej...

XXVI Piesza Pielgrzymka Diecezji Drohiczyńskiej na Jasną Górę 2016-07-09

XXVI Piesza Pielgrzymka Diecezji Drohiczyńskiej na Jasną Górę

Od 1 do 15 sierpnia potrwa XXVI Drohiczyńska Pielgrzymka na Jasną Górę. Hasłem tegorocznego pielgrzymowania na Jasną Górę będą słowa „Nowe życie w Chrystusie”. O nowym życiu w Chrystusie, otrzymanym w sakramencie chrztu świętego, będzie przypominać pielgrzymkowy znaczek. Jest na nim krzyż na tle biało-czerwonej flagi. Pod krzyżem znajduje się wizerunek Matki Bożej Częstochowskiej oraz chrzcielnicy z katedry drohiczyńskiej.

Więcej...

Drohiczyn: zaprezentowano program drohiczyńskich Dni w Diecezjach 2016-07-09

Drohiczyn: zaprezentowano program drohiczyńskich Dni w Diecezjach

Młodzi Włosi, Rosjanie i Ukraińcy wezmą udział w Dni w Diecezjach organizowanych przez diecezję drohiczyńską. W kurii diecezjalnej w sobotę zaprezentowany został szczegółowy program wydarzenia inaugurującego Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016.

Więcej...

List Pasterski bpa Tadeusza Pikusa przed ŚDM i DDP na Jasną Górę 2016-07-07

List Pasterski bpa Tadeusza Pikusa przed ŚDM i DDP na Jasną Górę

Na 15 niedzielę zwykłą – 10 lipca - biskup drohiczyński Tadeusz Pikus wystosował list pasterski zatytułowany: „Nowe życie w Chrystusie”, w którym zachęca do włączenia się w przeżycia Światowych Dni Młodzieży oraz do uczestnictwa w XXVI Drohiczyńskiej Pielgrzymce Pieszej na Jasną Górę.

Więcej...

Kolejni „Sprawiedliwi wśród Narodów Świata” z Siemiatycz 2016-06-28

Kolejni „Sprawiedliwi wśród Narodów Świata” z Siemiatycz

Stefan i Olga Gumieniakowie zostali pośmiertnie uhonorowani medalem "Sprawiedliwy wśród Narodów Świata". Odznaczenie, przyznawane przez Instytut Yad Vashem za pomoc udzieloną Żydom podczas II wojny światowej, odebrali w Olsztynie potomkowie wyróżnionych.

Więcej...

Katecheci w nurcie życia Kościoła – zakończenie roku w Drohiczynie 2016-06-25

Zakończenie roku katechetycznego 2015/2016 w diecezji drohiczyńskiej odbyło się 25 czerwca w Drohiczynie. Na spotkanie przybyli katecheci świeccy i siostry zakonne zatrudnione w katechizacji.

Więcej...

Drohiczyn: spotkanie nt. bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni w nauczaniu religii różnych wyznań 2016-06-15

Drohiczyn: spotkanie nt. bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni w nauczaniu religii różnych wyznań

„Razem w cyberprzestrzeni” – to temat narady Kuratorium Mazowieckiego z przedstawicielami Kościołów i związków wyznaniowych, odpowiedzialnych za nauczanie religii, które odbyło się 15 czerwca w Wyższym Seminarium Duchownym w Drohiczynie.

Więcej...

Ciechanowiec: finał Ogólnopolskiej Olimpiady „Myśli Jana Pawła II” 2016-06-12

Ciechanowiec: finał Ogólnopolskiej Olimpiady „Myśli Jana Pawła II”

Ciechanowiec w diecezji drohiczyńskiej był miejscem finału VIII Ogólnopolskiej Olimpiady „Myśli Jana Pawła II”, który odbył się tam 10 i 11 czerwca w Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. J. Iwaszkiewicza pod kierunkiem jej dyrektora Eugeniusza Świeckiego.

Więcej...
Następna »

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook