Patriarcha antiocheński: niech świat obudzi się z letargu 2016-08-19

Dziś wierni Kościoła prawosławnego obchodzą święto Przemienienia Pańskiego. Przed południem uroczystości odbyły się na prawosławnej świętej górze Grabarce. Liturgii przewodniczył patriarcha antiocheński Jan X. W homilii zaapelował, aby świat obudził się z letargu i podjął właściwe działania na rzecz pokoju w Syrii i na Bliskim Wschodzie.

Więcej...

XXVI Piesza Pielgrzymka Drohiczyńska na Jasną Górę na trasie 2016-08-01

XXVI Piesza Pielgrzymka Drohiczyńska na Jasną Górę na trasie

1 sierpnia pod hasłem: „Nowe życie w Chrystusie” wyruszyła na trasę XXVI Drohiczyńska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę. O nowym życiu w Chrystusie, otrzymanym w sakramencie chrztu świętego, będzie przypominać pielgrzymkowy znaczek. Jest na nim krzyż na tle biało-czerwonej flagi. Pod krzyżem znajduje się wizerunek Matki Bożej Częstochowskiej oraz chrzcielnicy z katedry drohiczyńskiej.

Więcej...

„Święta Anna to Babcia nas wszystkich” - rodziny w łączności z ŚDM w Prostyni 2016-08-01

„Święta Anna to Babcia nas wszystkich” - rodziny w łączności z ŚDM w Prostyni

W tym roku Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin Diecezji Drohiczyńskiej podczas odpustu Świętej Anny w sanktuarium w Prostyni, odbyła się w niedzielę, 31 lipca, kiedy kończyły się Światowe Dni Młodzieży. Rodziny przybyły na zaproszenie diecezjalnego duszpasterza ks. dr Piotra Arbaszewskiego, który w tym czasie przebywał w Krakowie.

Więcej...

„Święta Anna to Babcia nas wszystkich” - rodziny w łączności z ŚDM w Prostyni 2016-07-31

W tym roku Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin Diecezji Drohiczyńskiej podczas odpustu Świętej Anny w Sanktuarium w Prostyni, miała miejsce w niedzielę, 31 lipca, kiedy kończyły się Światowe Dni Młodzieży. Rodziny przybyły na zaproszenie diecezjalnego duszpasterza ks. dr Piotra Arbaszewskiego, który w tym czasie przebywał w Krakowie.

Więcej...

Biskup drohiczyński Tadeusz Pikus uczestniczy w wydarzeniach ŚDM w Krakowie 2016-07-30

Wśród kilkutysięcznej grupy biskupów z różnych krajów i Episkopatu Polski, która towarzyszy młodzieży uczestniczącej w wydarzeniach Światowych Dni Młodzieży w Krakowie jest także biskup drohiczyński Tadeusz Pikus.

Więcej...

Papież poświęcił korony Statuy Trójcy Przenajświętszej w Prostyni 2016-07-28

Na zakończenie Mszy Świętej na Jasnej Górze papież Franciszek poświęcił korony Statuy Trójcy Przenajświętszej w Prostyni na Podlasiu. Jest to jedyne w kraju sanktuarium Trójcy Przenajświętszej. Ma ono bardzo bogatą historię.

Więcej...

ŚDM: Neokatechumenat z Sycylii w Sokołowie Podlaskim i Węgrowie 2016-07-27

Blisko 400 osób z Drogi Neokatechumenalnej z różnych parafii Sycylii we Włoszech, podążających na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie, zatrzymało od 26 do 28 lipca w Sokołowie Podlaskim i Węgrowie.

Więcej...

Siemiatycze: Międzynarodowa familijna Eucharystia ŚDM 2016-07-25

W niedzielę, 24 lipca biskup drohiczyński Tadeusz Pikus przewodniczył uroczystej Mszy Świętej w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Siemiatyczach. W koncelebrze uczestniczył Riccardo Fontana arcybiskup z włoskiej diecezji Arezzo-Cortona-Sansepolcro, który wygłosił homilię. Wraz z nimi przy ołtarzu stanęli kapłani z diecezji drohiczyńskiej, Włoch i Rosji, którzy wraz z młodzieżą biorą udział w Dniach w Diecezji poprzedzających Światowe Dni Młodzieży.

Więcej...

Pielgrzymi ŚDM w Treblince, Sokołowie, Prostyni i Broku 2016-07-24

Pielgrzymi ŚDM w Treblince, Sokołowie, Prostyni i Broku

Goszczący w diecezji drohiczyńskiej na Światowych Dniach Młodzieży pielgrzymi z Włoch, Rosji i Ukrainy oraz wolontariusze z Polski przeżywali kolejny dzień pod hasłem: „Miej Miłosierdzie dla nas…”. Był on poświęcony poznawaniu Mazowsza.

Więcej...

Światowe Dni Młodzieży w diecezji drohiczyńskiej na Kalwarii Podlaskiej 2016-07-22

22 lipca pod hasłem: „Dla Jego bolesnej Męki…” na Kalwarii Podlaskiej w Serpelicach nad Bugiem odbyło się spotkanie młodzieży z Włoch, Rosji i Ukrainy oraz wolontariuszy z Polski. Był to szczególny dzień, ponieważ tydzień Światowych Dni Młodzieży w diecezji drohiczyńskiej przeżywany jest pod hasłem: „Błogosławieni Miłosierni – Kalwaria”.

Więcej...
Następna »

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook