Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Depesze KAI:

Drohiczyńska

09:40 / 14-02-2017

Wielki apostoł Bożego Miłosierdzia i patriota – pogrzeb ks. Eugeniusza Moczulskiego

„Wielki apostoł Bożego Miłosierdzia i patriota” – tak można określić najstarszego księdza diecezji drohiczyńskiej, ks. kan. Eugeniusza Moczulskiego, który zmarł 8 lutego w wieku 96 lat. 13 lutego w katedrze drohiczyńskiej odbyły się uroczystości pogrzebowe, którym przewodniczył bp Tadeusz Pikus.

14:27 / 05-02-2017

Polska młodzież napisze przed ŚDM listy do rówieśników z Panamy

Ruszyła akcja zachęcająca młodych Polaków do pisania krótkich listów, w których podzielą się z Panamczykami tym, w jaki sposób przeżywali czas przygotowań i świętowania Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016. Zebrane listy zostaną przekazane panamskiej młodzieży wraz z symbolami ŚDM w Niedzielę Palmową na pl. Świętego Piotra.

14:04 / 05-02-2017

Powstaje mobilna aplikacja duszpasterstwa młodzieży w Polsce

Krajowe Biuro Organizacyjne ŚDM pracuje nad mobilną aplikacją dla młodzieży i duszpasterzy w całej Polsce. Bezpłatne narzędzie pomoże w przekazywaniu informacji o inicjatywach duszpasterskich i przygotowaniach do 34. ŚDM Panama 2019.

11:47 / 05-02-2017

Powstaje Kidscat – katolicki katechizm dla dzieci

Fundacja Youcat finalizuje prace nad publikacją dla dzieci. Będzie to Kidscat – katechizm dla najmłodszych, którego premiera planowana jest w czasie przyszłorocznego Światowego Spotkania Rodzin w Dublinie. -Analogicznie do Youcatu, będzie to publikacja przedstawiająca treści katechizmu w przystępnej formie, tym razem dostosowanej do dzieci. Jest to ilustrowana publikacja o objętości ok. 140 stron, która będzie […]

11:37 / 05-02-2017

Abp Ulloa zaprasza Polaków na ŚDM w w Panamie (dokumentacja)

Zapraszam (…) abyście współtworzyli wraz z nami doświadczenie spotkania z Jezusem Chrystusem – mówi arcybiskup Panamy abp José Domingo Ulloa Mendieta w zaproszeniu skierowanym do polskiej młodzieży. Krótkie nagranie, przygotowane przez przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego ŚDM Panama 2019, zostało zaprezentowane podczas XIV Krajowego Forum Duszpasterstwa Młodzieży w Drohiczynie.

14:38 / 04-02-2017

Ks. João Chagas dla KAI: pielgrzymi z całego świata chwalą serdeczne przyjęcie przez Polaków podczas ŚDM

Wśród napływających do nas opinii dotyczących ŚDM w Polsce, najwięcej jest pochwał dotyczących serdecznego przyjęcia w polskich rodzinach podczas Dni w Diecezjach. Część osób mówi wręcz, że Dni w Diecezjach było najpiękniejszym doświadczeniem ich pobytu w Polsce – mówił w rozmowie z KAI ks. João Chagas, dyrektor Biura ds. Młodzieży watykańskiej Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia.

14:35 / 04-02-2017

Abp Krajewski poprowadzi rekolekcje dla Polaków

Papieski jałmużnik, abp Konrad Krajewski poprowadzi rekolekcje dla diecezjalnych duszpasterzy młodzieży z całej Polski. Sesja rekolekcyjna zostanie zorganizowana w Rzymie w ostatnim tygodniu czerwca.

12:26 / 04-02-2017

Polska młodzież wraz z papieżem przekaże symbole ŚDM Panamczykom

Trwają przygotowania polskiej delegacji, która w Niedzielę Palmową na zakończenie mszy św. na pl. Świętego Piotra przekaże młodzieży z Panamy symbole ŚDM – krzyż i ikonę Maryi Ocalenia Ludu Rzymskiego.

15:59 / 03-02-2017

Polska młodzież już przygotowuje się do ŚDM w Panamie

Przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w Panamie w oparciu o doświadczenia ubiegłorocznego spotkania młodych w Polsce będą jednym z tematów 14. Krajowego Forum Duszpasterstwa Młodzieży, które rozpoczyna się dziś w Drohiczynie. Spotkanie z udziałem duszpasterzy i delegatów młodzieży ze polskich diecezji potrwa do niedzieli.

17:40 / 12-01-2017

Drohiczyn: rozstrzygnięto diecezjalny etap Olipiady Teologii Katolickiej

12 stycznia br. w Wyższym Seminarium Duchownym w Drohiczynie 19 uczniów z 10 szkół z diecezji drohiczyńskiej przystąpiło do diecezjalnego etapu XXVII Olimpiady Teologii Katolickiej. Hasło tegorocznej Olimpiady brzmiało "Orędzie fatimskie jako znak nadziei dany nam przez miłosiernego Ojca". Trzy pierwsze miejsca zajęli: Anna Mateuszuk i Patrycja Malinowska z I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Bielsku Podlaskim (nauczyciel przygotowujący: ks. Paweł Solka) oraz Katarzyna Leszczyńska z LO im. Adama Mickiewicza w Węgrowie (Krzysztof Janiuk).

1 2 3 58
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.