Nowe sanktuarium Miłosierdzia Bożego na Podlasiu 2016-11-14

Nowe sanktuarium Miłosierdzia Bożego na Podlasiu

W Bielsku Podlaskim powstało sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Uroczystości były wyrazem wdzięczności za kończący się Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia. Uroczystość jego ustanowienia miała miejsce w niedzielę z udziałem bp. Tadeusza Pikusa.

Więcej...

Młodzież z całej Polski spotka się w Drohiczynie 2016-11-09

Młodzież z całej Polski spotka się w Drohiczynie

Drohiczyn będzie gospodarzem XIV Krajowego Forum Duszpasterstwa Młodzieży. Spotkanie z udziałem duszpasterzy i młodzieży ze wszystkich polskich diecezji odbędzie się w dniach 3-5 lutego 2017 r.

Więcej...

Sokołów Podlaski: relikwie św. Jana Pawła II w Sanktuarium Miłosierdzia 2016-10-19

Sokołów Podlaski: relikwie św. Jana Pawła II w Sanktuarium Miłosierdzia

Wieczorem 18 października w Diecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Sokołowie Podlaskim odbyła się uroczysta instalacja relikwii krwi św. Jana Pawła II.

Więcej...

Inauguracja roku akademickiego w WSD w Drohiczynie 2016-10-06

Inauguracja roku akademickiego w WSD w Drohiczynie

6 października odbyła się inauguracja roku akademickiego 2016/2017 w Wyższym Seminarium Duchownym w Drohiczynie. Uroczystość rozpoczęła Eucharystia, której w kaplicy seminaryjnej przewodniczył biskup drohiczyński Tadeusz Pikus. Przypomniał on, że studia teologiczne łączą w sobie najważniejsze aspekty wzrastania człowieka – modlitwę, naukę i ascezę.

Więcej...

List pasterski bp. Pikusa przed zakończeniem Roku Miłosierdzia 2016-09-22

List pasterski bp. Pikusa przed zakończeniem Roku Miłosierdzia

Na niedzielę 26 września biskup drohiczyński Tadeusz Pikus wystosował list pasterski zatytułowany: „Idźcie i głoście”, w którym zapowiada zakończenie Roku Miłosierdzia w diecezji drohiczyńskiej, proklamację sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podlaskim oraz peregrynację obrazu Jezusa Miłosiernego w rodzinach diecezji drohiczyńskiej.

Więcej...

Bp Pikus: ludzie w Kościele powinni być jak stągwie 2016-09-17

„Ludzie w Kościele powinni być jak stągwie, które nie leniąc się, powinny napełniać się wodą, aby Bóg mógł dokonać cudu” – powiedział biskup drohiczyński Tadeusz Pikus, podsumowując Dzień Pastoralny Diecezji Drohiczyńskiej, który odbył się w Drohiczynie w sobotę,17 września.

Więcej...

Drohiczyn: konferencja "Chrzest Polski w kulturze narodowej" w Drohiczynie 2016-09-16

Sesję popularno - naukową zatytułowaną "Chrzest Polski w kulturze narodowej" zorganizowało w Podlaskim Centrum Dialogu w Drohiczynie, Stowarzyszenie Podlaskie Dziedzictwo Kultury.

Więcej...

Serpelice: drohiczyński Dzień Młodzieży 2016-09-15

Serpelice: drohiczyński Dzień Młodzieży

Blisko 1,5 tys. młodych wiernych, przybyło w święto Podwyższenia Krzyża Świętego na kolejny Diecezjalny Dzień Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej organizowany na kalwarii podlaskiej w Serpelicach nad Bugiem. Tegoroczne spotkanie, na które zaprosił biskup drohiczyński Tadeusz Pikus, przebiegało pod hasłem: „Bądź świadkiem miłosierdzia”. Organizatorem obchodów był ks. dr Andrzej Lubowiecki.

Więcej...

Dziękczynienie za drohiczyński chrzest bł. ks. Kłopotowskiego w Loretto 2016-09-12

Dziękczynienie za drohiczyński chrzest bł. ks. Kłopotowskiego w Loretto

Wyjątkowy charakter dziękczynny miały tegoroczne uroczystości odpustowe, gromadzące w sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w Loretto koło Łochowa, liczne grupy pielgrzymów. Odbyły się one 11 września. Jak przypomniała matka generalna Zgromadzenia Matki Bożej Loretańskiej siostra Stefania Korbuszewska SCL, minęła bowiem 150 rocznica urodzin i chrztu oraz 125 rocznica święceń kapłańskich twórcy Lotetto bł. ks. Ignacego Kłopotowskiego.

Więcej...

Bóg potrzebuje duchowych współpracowników - Dożynki Diecezjalne w Prostyni 2016-09-10

Bóg potrzebuje duchowych współpracowników - Dożynki Diecezjalne w Prostyni

Bóg potrzebuje do pomocy w swoich planach ludzi duchowych, którzy pomogą Mu w posilaniu innych chlebem ziemskim i Pokarmem na życie wieczne - mówił biskup drohiczyński Tadeusz Pikus podczas Diecezjalnego Dziękczynienie za plony w diecezji drohiczyńskiej, które odbyło się 10 września, w sanktuarium Trójcy Świętej i św. Anny w Prostyni.

Więcej...
Następna »

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook