KSM i stypendyści Dzieła Nowego Tysiąclecia w Drohiczynie

ks. ap, Drohiczyn, 2016-01-10

Doroczne wspólne spotkanie członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz stypendystów Fundacji „Dzieła Nowego Tysiąclecia" i ich rodzin odbyło się 9 stycznia w Drohiczynie.

Wzięli udział duszpasterze tych środowisk na czele ks. Dariuszem Kowalczykiem z Warszawy z Zarządu Fundacji „Dzieła Nowego Tysiąclecia" oraz jej koordynatorem diecezjalnym ks. kan. drem Krzysztofem Mielnickim, diecezjalnym asystentem KSM ks. drem Andrzejem Lubowickim i jego zastępcą ks. Sylwestrem Falkowskim.

Spotkanie rozpoczęła Eucharystia, celebrowana w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego przez bp. Tadeusza Pikusa.

W homilii podkreślił on rolę rodziny, która powinna być środowiskiem miłości. Odczuwalny brak poczucia grzechu w społeczeństwie, widoczny w szczególności na przykładzie tzw. „wolnych zawiązków”, jest w rzeczywistości brakiem miłości w stosunku do drugiego człowieka - mówił bp Pikus.

Przypomniał również o wartości sakramentalnego małżeństwa, gdy w związek pomiędzy ludzi wchodzi sam Bóg, ze swoją laską. Zaapelował też do młodych ludzi, aby zwracali wielką uwagę na pielęgnowanie miłości małżeńskiej w zawartym związku.

Po Eucharystii odbyło się spotkanie z bp. Tadeuszem Pikusem, który podziękował za wszelkie dobro, jakie ma miejsce zarówno przez działalność KSM, jak też Fundacji „Dzieła Nowego Tysiąclecia", które różnymi drogami pragną formować młodych ludzi.

Zabierając głos ks. Dariusz Kowalczyk z Fundacji „Dzieła Nowego Tysiąclecia" powiedział, że jej siłą jest papieskie poparcie św. Jan Paweł II, a jej członkowie nazywani są „papieskimi dziećmi”. Przypomniał, też o poparciu, jakie działalność fundacji ma wśród księży biskupów oraz o szczególnych zadaniach przed jakimi stoi w roku Światowych Dni Młodzieży.

Na spotkaniu obecna była prezes KSM Monika Pietraszko z odchodzącym zarządem diecezjalnym oraz wybrani członkowie nowego zarządu, czekający na powołanie ich przez biskupa drohiczyńskiego. Przybliżono szeroki zakres działalności tego stowarzyszenia w dziedzinie formacji, odpoczynku, pielgrzymek i edukacji dzieci i młodzieży w jubileuszowym roku 25 lecia istnienia KSM w Polsce i 20-lecia w diecezji drohiczyńskiej, a także plany na przyszłość, w tym koordynacji diecezjalnej Światowych Dni Młodzieży.

Reprezentanci parafialnych oddziałów i kleryckiego KSM, przekazali księdzu biskupowi szczegółowe sprawozdania z ich działalności. Zarówno stypendyści, jak też członkowie KSM złożyli mu również noworoczne życzenia. Zebrani obejrzeli program, przygotowany przez oddział KSM w Węgrowie oraz złożyli sobie życzenia przy opłatku. Delegacje parafialnych oddziałów Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej zebrali się również tego dnia, w celu dokonania zmian w zarządzie oraz omówienia bieżących zadań i planów stowarzyszenia.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook