Szkoły Jana Pawła II i Kard. Wyszyńskiego u bp. Tadeusza Pikusa

ks. ap, Drohiczyn, 2016-01-10

Szkoły Jana Pawła II i Kard. Wyszyńskiego u bp. Tadeusza Pikusa Fot. ks. Artur Płachno

Biskup drohiczyński Tadeusz Pikus spotkał się w Drohiczynie z przedstawicielami szkół noszących imię św. Jana Pawła II oraz Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego w diecezji drohiczyńskiej. Organizatorem spotkania był dyrektor Wydziału Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego ks. kan. dr Krzysztof Mielnicki.

Rozpoczęła je Eucharystia, celebrowana w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego. W homilii ksiądz biskup wspomniał swoje spotkania z Patronami szkół, podkreślając, że są oni wzorami apostołów Jezusa w dzisiejszym świecie, a szkoły te są szczególne, gdyż mogą czerpać wiele od swoich Patronów. Ich życie uczy nas miłości miłosiernej, a „Bóg nie potrzebuje od nas niczego. On potrzebuje nas” – podkreślił.

Zebrani obejrzeli w auli seminaryjnej, część artystyczną, przygotowaną przez młodzież z Gimnazjum Gminy Liw w Węgrowie, której dyrektor Krzysztof Litka złożył w imieniu przybyłych, noworoczne życzenia pasterzowi diecezji drohiczyńskiej.

Bp Tadeusz Pikus, nawiązując do przesłania wystawionego misterium, życzył, aby nigdy nie ulegać wszechobecnym pokusom podążania w życiu jedynie za urodą, sławą, władza czy bogactwem, ale wykorzystać to do zdobywanie wieczności oraz nie tracić nadziei, wyrastającej z wiary i miłości drugiego człowieka.

W spotkaniu uczestniczyli także inni duszpasterze, dyrektorzy, katecheci, nauczyciele i uczniowie tych szkół. Na terenie diecezji drohiczyńskiej jest obecnie siedemnaście placówek, noszących imię św. Jana Pawła II oraz pięć nazwanych imieniem Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. W spotkaniu uczestniczyła również delegacja Katolickiej Szkoły Podstawowej w Ogrodnikach, należącej do Stowarzyszenia Szkół Katolickich. Na koniec były życzenia przy opłatku oraz wspólny poczęstunek.

Fot. ks. Artur Płachno Fot. ks. Artur Płachno Fot. ks. Artur Płachno Fot. ks. Artur Płachno Fot. ks. Artur Płachno Fot. ks. Artur Płachno

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook