Szkoły Jana Pawła II i Kard. Wyszyńskiego u bp. Tadeusza Pikusa

ks. ap, Drohiczyn, 2016-01-10

Biskup drohiczyński Tadeusz Pikus spotkał się w Drohiczynie z przedstawicielami szkół noszących imię św. Jana Pawła II oraz Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego w diecezji drohiczyńskiej. Organizatorem spotkania był dyrektor Wydziału Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego ks. kan. dr Krzysztof Mielnicki.

Rozpoczęła je Eucharystia, celebrowana w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego. W homilii ksiądz biskup wspomniał swoje spotkania z Patronami szkół, podkreślając, że są oni wzorami apostołów Jezusa w dzisiejszym świecie, a szkoły te są szczególne, gdyż mogą czerpać wiele od swoich Patronów. Ich życie uczy nas miłości miłosiernej, a „Bóg nie potrzebuje od nas niczego. On potrzebuje nas” – podkreślił.

Zebrani obejrzeli w auli seminaryjnej, część artystyczną, przygotowaną przez młodzież z Gimnazjum Gminy Liw w Węgrowie, której dyrektor Krzysztof Litka złożył w imieniu przybyłych, noworoczne życzenia pasterzowi diecezji drohiczyńskiej.

Bp Tadeusz Pikus, nawiązując do przesłania wystawionego misterium, życzył, aby nigdy nie ulegać wszechobecnym pokusom podążania w życiu jedynie za urodą, sławą, władza czy bogactwem, ale wykorzystać to do zdobywanie wieczności oraz nie tracić nadziei, wyrastającej z wiary i miłości drugiego człowieka.

W spotkaniu uczestniczyli także inni duszpasterze, dyrektorzy, katecheci, nauczyciele i uczniowie tych szkół. Na terenie diecezji drohiczyńskiej jest obecnie siedemnaście placówek, noszących imię św. Jana Pawła II oraz pięć nazwanych imieniem Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. W spotkaniu uczestniczyła również delegacja Katolickiej Szkoły Podstawowej w Ogrodnikach, należącej do Stowarzyszenia Szkół Katolickich. Na koniec były życzenia przy opłatku oraz wspólny poczęstunek.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook