Pierwsze spotkanie sołtysów diecezji drohiczyńskiej z bp. Pikusem

ks.ap, Drohiczyn, 2016-01-11

„Czas i przestrzeń naszej pracy musi uzupełnić duch miłości” - zaapelował o to biskup drohiczyński Tadeusz Pikus, podczas pierwszego spotkania opłatkowego z sołtysami z diecezji drohiczyńskiej, które odbyło się 11 stycznia w Brańsku.

Przyjechali na nie sołtysi z dekanatów: bielskiego, brańskiego i hajnowskiego. Część przybyłych osób, podobnie jak wielu mieszkańców tego terenu, była wyznania prawosławnego. Gospodarzem spotkania był dziekan brański ks. prał. dr Janusz Łoniewski wraz z Gminą Brańsk i wójtem Andrzejem Jankowskim, który też złożył życzenia przybyłym na czele z biskupem Pikusem. Obecni byli też rektor WSD w Drohiczynie ks. prał. prof. dr hab. Tadeusz Syczewski, diecezjalny duszpasterz rolników ks. kan. Antoni Sieczkiewicz, dziekan bielski ks. prał. Kazimierz Siekierko oraz proboszczowie części parafii i reprezentanci innych władz samorządowych.

Spotkanie rozpoczęła Eucharystia w miejscowym kościele, celebrowana przez bp. Tadeusza Pikusa. W homilii powiedział, że potrzebne jest mądre zarządzanie dobrami doczesnymi, ale z umiłowaniem wiecznych. Ukazał też konieczność kierowania się w życiu miłością. Składając zaś życzenia podczas drugiej części, która rozpoczęła przełamanie się opłatkiem i wspólną biesiadę, bp Pikus podkreślił wielką wartość służby i szczerości w posłudze sołtysów, którzy są władzą najbliższą innym ludziom.

Zebrani wysłuchali także koncertu kolęd w wykonaniu młodzieży z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Glinniku.

Spotkania noworoczne biskupa drohiczyńskiego z sołtysami diecezji zainicjował senior bp Antoni Dydycz, a odbywają się one corocznie od 2001 r.

Kolejne spotkanie biskupa drohiczyńskiego Tadeusza Pikusa z sołtysami z dekanatów: łochowskiego, sokołowskiego, sterdyńskiego i węgrowskiego, odbędzie się w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i Domu Miłosierdzia w Sokołowie Podlaskim we środę 13 stycznia o godz. 10.00, zaś z sołtysami dekanatów: nadbużańskiego, siemiatyckiego, sarnackiego i ciechanowieckiego w katedrze i WSD w Drohiczynie we czwartek 14 stycznia także o godz. 10.00.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook