Bp Pikus do harcerzy: pokorni ludzie są posłańcami wiary

ks.ap, Drohiczyn, 2016-01-16

- Pokorni ludzie są posłańcami wiary - powiedział bp. Tadeusz Pikus do drohiczyńskiej młodzieży zrzeszonej w Związku Harcerstwa Polskiego. 16 stycznia harcerska brać wzięła udział w opłatkowo - noworocznym spotkaniu z biskupem drohiczyńskim.

Przybyłych harcerzy z hufców ZHP w Bielsku Podlaskim, Sokołowie Podlaskim i Doliny Liwca, należących do dwóch chorągwi: mazowieckiej i białostockiej, powitał kapelan ks. Piotr Pędzich. Na spotkaniu obecne były władze Związku Harcerstwa Polskiego, reprezentowane przez: komendanta Chorągwi Białostockiej, hm Hannę Horodeńską, phm Dariusza Kośko z Bielska Podlaskiego i hm Bożenę Hardej z Sokołowa Podlaskiego. Przybyli również instruktorzy, harcerze i zuchowie z hufców leżących na terenie diecezji, a także kapelani: ks. Tomasz Żukowski, ks. Matusz Kroll, ks. Piotr Jurczak i ks. Tomasz Szmurło.

Zebrani wzięli udział w Eucharystii celebrowanej w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego przez bp. Tadeusza Pikusa. W homilii biskup drohiczyński, nawiązując do postaci pysznego króla Saula i królestwa w pokorze Jezusa Chrystusa, ukazał, że zawsze bliżej Boga jest ten, kto w pokorze kocha zarówno Jego, jak też ludzi. Nawiązując zaś do symboliki Betlejemskiego Światła Pokoju, powiedział, że każdym ogniem można ogrzać i zapalić miłość, ale też może być on przyczyną pożaru, zgliszczy i nienawiści, jeżeli nie zostanie należycie przyjęty w pokorze i wykorzystany zgodnie w wolą Boga. - Pokorni ludzie są bowiem posłańcami wiary - podkreślił bp Pikus.

Życzenia w imieniu zebranych złożyły biskupowi drohiczyńskiemu pdhm Agnieszka Kośko i przewodnik Anna Kosińska z Bielska Podlaskiego. Podziękowano biskupowi drohiczyńskiemu za to, że jest przyjacielem harcerzy, co daje się niejednokrotnie odczuć. Życzono także, aby nadal, wśród wielu ludzi powierzonych jego pasterskiej pieczy, dostrzegał harcerzy, a wszystko, co będzie czynił, miało harcerską pasję.

Podczas spotkania wspólny śpiew kolęd prowadził muzyczny zespół hufca Bielsk Podlaski z młodzieżą z Glinika pod kierunkiem instruktor ZHP i dyrektor tamtejszej szkoły Ewy Zawadzkiej.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook