Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegóły na stronie www.kai.plX

Elbląska

16:10 / 27-05-2017

Bp Jezierski: ksiądz nie może być tylko świecącym przez chwilę meteorytem

Rodziny, przyjaciele i znajomi, a także osoby konsekrowane i księża, zgromadzili się dziś w katedrze św. Mikołaja w Elblągu na uroczystości święceń kapłańskich trzech diakonów Elbląskiego Seminarium Duchownego. Sakrament przyjęli oni z rąk bp. Jacka Jezierskiego. „Ważna jest niezastąpiona codzienna obecność pasterza w owczarni. Nie może on być tylko zwiastunem niedzielnym, świecącym przez chwilę meteorytem” – mówił biskup elbląski.

13:49 / 09-05-2017

„Elbląska Fatima” na 100. rocznicę objawień Matki Bożej (zapowiedź)

Biskup elbląski Jacek Jezierski będzie przewodniczył uroczystej procesji, która przejdzie 13 maja ulicami Elbląga w ramach diecezjalnego świętowania 100. rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie. Poprzedzi ją rano „Elbląska Fatima” w pobliskim sanktuarium maryjnym w Stagniewie, na którą zaprasza jego kustosz bp Józef Wysocki.

19:05 / 28-04-2017

Bp Jezierski: Pismo św. czytamy w jedności z Apostołami

W wydanym z okazji IX. Tygodnia Biblijnego liście pasterskim, bp elbląski Jacek Jezierski przypomina, że nadchodzący tydzień daje sposobność do bardziej intensywnego propagowania Pisma Świętego. Hierarcha podkreśla, że Biblia jest ważną i świętą księgą Żydów, ale również i chrześcijan. Przypomina o natchnieniu ksiąg biblijnych, a także o ponadczasowym przesłaniu tekstów Pisma Świętego. List będzie odczytany w kościołach diecezji elbląskiej w najbliższą niedzielę (30 kwietnia 2017).

18:29 / 02-04-2017

Bp Jezierski: księża orioniści wrośli w pejzaż Malborka

60 lat temu do Malborka przybyli Księża Orioniści [1957], czyli Synowie Bożej Opatrzności – przypomina w liście skierowanym do duszpasterzy i wiernych Malborka biskup elbląski Jacek Jezierski. Od sześciu dekad księża orioniści duszpasterzują przy zamku malborskim, w kościele św. Jana Chrzciciela, a od 12 lat w kościele Zesłania Ducha Świętego.

09:52 / 21-01-2017

Bp Jezierski: Reformacja to ważne wydarzenie i proces dziejowy

Dla wszystkich chrześcijan Reformacja to ważne wydarzenie, a właściwie proces dziejowy – napisał biskup elbląski Jacek Jezierski. W liście do diecezjan z okazji Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan i w związku z 500-leciem reformacji zaznaczył, że Marcin Luter nie zamierzał tworzyć odrębnego Kościoła. Słowo biskupa zostanie odczytane w świątyniach całej diecezji w niedzielę.

10:24 / 09-01-2017

Nowy Staw: zespół „Poznańskie Słowiki” w kolegiacie żuławskiej

W koncercie pt. „Słowicze Kolędowanie” wystąpił w kolegiacie żuławskiej Chór Chłopięcy i Męski Filharmonii Poznańskiej znany jako „Poznańskie Słowiki”. Siedemdziesięciu chórzystów prowadzonych przez dyrektora i dyrygenta – Macieja Wielocha, wykonało dwadzieścia jeden kolęd i pastorałek w gotyckich wnętrzach nowostawskiej świątyni, wypełnionej po brzegi przez parafian i przybyłych gości. Na organach grał Maciej Bolewski.

15:17 / 06-01-2017

Nowy Staw: „Poznańskie Słowiki” zaśpiewają w kolegiacie żuławskiej (zapowiedź)

W sobotę, 7 stycznia, w kolegiacie żuławskiej w Nowym Stawie wystąpi Chór Chłopięcy i Męski Filharmonii Poznańskiej, czyli „Poznańskie Słowiki”. Zespół zaprezentuje się w świątecznym repertuarze. Chór wystąpi pod batutą Macieja Wielocha, obecnego dyrektora zespołu. Koncert zarejestruje gdański oddział Telewizji Polskiej.

13:45 / 07-12-2016

Św. Mikołaj patronem Elbląga

Berlin, Amsterdam, Antwerpia, Bari, a od 6 grudnia br. także Elbląg za swojego patrona ma św. Mikołaja. Biskup z Myry ma inspirować do działania na rzecz drugiego człowieka, ale także wspierać rozwój miasta. Na uroczystość związaną z ogłoszeniem dekretu Stolicy Apostolskiej złożyły się: sesja Rady Miejskiej, rozświetlenie choinki na Starym Mieście i Msza św. w katedrze pw. św. Mikołaja.

16:53 / 22-10-2016

Elbląg: urszulanka z Argentyny z nagrodą biskupa elbląskiego „TUUS”

Urszulanka s. Maria Jolanta Gałka pochodząca z Malborka, a dziś mieszkająca w Argentynie, została uhonorowana, wręczaną już po raz dziewiąty nagrodą biskupa elbląskiego „TUUS”. Uroczystość zgromadziła blisko 3 tys. osób i odbyła się w ramach Gali XVI Dni Papieskich w piątkowy wieczór 21 października br. w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Elblągu.

18:20 / 26-09-2016

Pasłęk: VIII Warsztaty Muzyki Liturgicznej „Beati misericordes”

Blisko 100 śpiewaków oraz instrumentalistów uczestniczyło w dniach 23-25 września w VIII Warsztatach Muzyki Liturgicznej w Pasłęku, zorganizowanych w tym roku pod hasłem „Beati misericordes”. Zwieńczeniem prac warsztatowych była Msza św. odprawiona w niedzielę w kościele pw. św. Bartłomieja w Pasłęku, podczas której uczestnicy wykonali m.in. „Missa de Misericordia” [muz. Paweł Bębenek] oraz hymn Światowych Dni Młodzieży w Krakowie „Błogosławieni miłosierni’ [tekst i muz. Jakub Blycharz].

1 2 3 20
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.