Elbląg: spotkanie z bp. Grzegorzem Rysiem

xpt, Elbląg, 2016-02-14

Gościem Seminarium Duchownego w Elblągu był 12 lutego bp Grzegorz Ryś, biskup pomocniczy archidiecezji krakowskiej, przewodniczący Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji przy Konferencji Episkopatu Polski, autor książek m.in. „Skandal Miłosierdzia”, „Wiara z prawej, lewej i Bożej strony”.

W godzinach przedpołudniowych bp Ryś spotkał się z grupą 100 kapłanów, a wieczorem o godz. 19.00 poprowadził spotkanie dla 350 świeckich liderów, animatorów i członków grup kościelnych diecezji elbląskiej.

Uczestnicy mogli usłyszeć m.in. o konieczności nawrócenia pastoralnego, a także o potrzebie głębszego zwrócenia uwagi na osoby nieobecne w Kościele, na ich problemy oraz zamknięcie.

Prowadzący zachęcał do wzbudzenia w sobie postawy otwartości na oddalonych od Kościoła, bez jakiegokolwiek ich osądzania i odrzucania. Po konferencji była możliwość osobistego zadawania pytań.

Na zakończenie spotkania ks. Grzegorz Puchalski, rektor seminarium i przewodniczący Diecezjalnego Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji zapowiedział powstanie Szkoły Ewangelizatora w diecezji elbląskiej, która rozpocznie działalność 5 marca br.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook