Bp Jezierski z maturzystami na Jasnej Górze

xpt, Jasna Góra, 2016-02-29

Ponad 500 maturzystów diecezji elbląskiej pod opieką nauczycieli, katechetów i kapłanów zgromadziło się w sanktuarium na Jasnej Górze, aby w nocnym czuwaniu (26/27 lutego) modlić się o mądrość i światło Ducha Św. na czas nadchodzących egzaminów maturalnych. Pielgrzymce przewodził biskup elbląski Jacek Jezierski.

Czuwanie rozpoczęło się od Apelu Jasnogórskiego, w czasie którego bp Jezierski przypomniał ideę apelowego gromadzenia się przed wizerunkiem jasnogórskim, a przedstawiciele rodziców i młodzieży włączyli się w modlitwę.

Główną cześć czuwania prowadziła grupa „Młodzi - Młodym”, należąca do inicjatywy ewangelizacyjnej, powołanej do życia przez Krajowy Zespół Koordynatorów Odnowy w Duchu Świętym. Prowadzący oprócz śpiewu i modlitwy, zaproponowali młodym również formę podzielenia się świadectwem swojej wiary.

Nocne czuwanie zakończyła Msza św., której przewodniczył bp Jezierski. W wygłoszonym kazaniu, przypomniał historię obrazu jasnogórskiego podkreślając, że maturzyści diecezji elbląskiej swoją obecnością w duchowym centrum Polski, włączyli się w wielowiekową tradycję pielgrzymowania narodu polskiego.

Większość z uczestników pielgrzymki dotarła na Jasną Górę po raz pierwszy w życiu. Niezapomnianym przeżyciem stało się dla nich ofiarowanie Maryi swych problemów i wątpliwości, a nade wszystko spowiedź, czasem po wielu latach nieobecności przy kratach konfesjonału.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook