Pasłęk: ekumeniczna droga krzyżowa

ks.pt, Pasłęk, 2016-03-18

Setki osób wzięły udział w ekumenicznej drodze krzyżowej zorganizowanej na ulicach Pasłęka, niedaleko Elbląga. W nabożeństwie uczestniczyli wierni kościołów: rzymskokatolickiego, greckokatolickiego i ewangelicko-augsburskiego.

Trasa przemarszu prowadziła z kościoła św. Bartłomieja na Starym Mieście do kościoła bł. Jerzego Matulewicza. Rozpoczynając nabożeństwo ks. Jan Sindrewicz proboszcz staromiejskiej parafii katolickiej zachęcał, aby rozważanie Męki Chrystusa było dla uczestników natchnieniem i drogowskazem jak żyć na co dzień w trudach i cierpieniach oraz jak naśladować Jezusa.

W Drodze Krzyżowej uczestniczyli proboszczowie pozostałych pasłęckich parafii: ks. Andrzej Soroka - proboszcz parafii greckokatolickiej i ks. Wojciech Płoszek - proboszcz parafii ewangelicko – augsburskiej. Rozważania nabożeństwa przygotował ks. Waldemar Maliszewski - administrator parafii bł. Jerzego Matulewicza.

W Pasłęku, kilkunastotysięcznym mieście, mieszkają od czasów zakończenia II wojny światowej przesiedleńcy z Ukrainy, Podola i Wileńszczyzny. Pozostało tu także dość liczne grono ewangelików. Jest obecna także wspólnota wiernych kościoła prawosławnego. Od kilkunastu lat miasto organizuje w okresie wakacyjnym „Pasłęcką Ucztę Kultur Wschodu”, stając się miejscem spotkania i dialogu.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook