Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegóły na stronie www.kai.plX

Ełcka

22:05 / 20-08-2017

Irkuck: bp Jerzy Mazur na koronacji Figury Matki Bożej

W niedzielę, 20 sierpnia, w katedrze Niepokalanego Serca Najświętszej Marii Panny w Irkucku, odbyły się uroczystości koronacji figury Matki Bożej Fatimskiej. Korona została poświęcona przez papieża Jana Pawła II w 2002 roku.

13:27 / 16-08-2017

Ełk: Regaty o Puchar biskupa ełckiego (zapowiedź)

W najbliższy weekend, 19-20 sierpnia, na jeziorze Ełckim odbędą się regaty żeglarskie o Puchar Biskupa Ełckiego. Impreza organizowana jest po raz trzeci.

14:17 / 13-08-2017

Pielgrzymi z diecezji ełckiej u stóp Pani Jasnogórskiej

W piątek 11 sierpnia na Jasną Górę dotarła XXV Ełcka Pielgrzymka Piesza. W tym roku pątnikom towarzyszyło hasło: „Idźcie i głoście”. Jak wyjaśniał ks. Łukasz Kordowski, kierownik pielgrzymki, to nasze pielgrzymowanie jest wspólnym dziękczynieniem za 25 lat istnienia diecezji ełckiej i pięknego dzieła, jakim jest Ełcka Piesza Pielgrzymka. „Motywem przewodnim konferencji była droga nawrócenia, którą powinien kroczyć każdy człowiek” – wyjaśniał kapłan.

13:39 / 28-07-2017

Ełk: jubileuszowa XXV Ełcka Piesza Pielgrzymka wyruszyła na Jasną Górę

Tegoroczna XXV Ełcka Piesza Pielgrzymka jest pielgrzymką jubileuszową. Ten srebrny jubileusz to dobra okazja, by z wdzięcznością spojrzeć w przeszłość oraz z nadzieją w przyszłość. Wszyscy jesteśmy pielgrzymami przez całe życie i jest nam znany cel naszej pielgrzymki – królestwo niebieskie – mówił dziś bp Jerzy Mazur, w katedrze ełckiej, podczas Mszy św. inaugurującej XXV Ełcką Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę.

08:07 / 18-07-2017

Ełk: siostry karmelitanki obchodziły swoje święto patronalne

Kościół obchodzi 16 lipca święto Matki Bożej z góry Karmel, znane także jako wspomnienie Matki Bożej Szkaplerznej. Jest to święto patronalne sióstr i braci z zakonów karmelitańskich oraz wszystkich tych, którzy noszą szkaplerz – niezwykłą „szatę Maryi”, przekazaną ludzkości przez Matkę Bożą w XIII w. za pośrednictwem ówczesnego generała zakonu karmelitów św. Szymona Stocka.

09:47 / 17-07-2017

72. rocznica „małego Katynia”. Wspominamy Obławę Augustowską

W Gibach w niedzielę odbyły się główne uroczystości 72. rocznicy Obławy Augustowskiej – tzw. „małego Katynia” – największej zbrodni dokonanej przez oddziały NKWD i SMIERSZ na Polakach po II wojnie światowej. Głównym punktem uroczystości była Msza św. sprawowana na wzgórzu w Gibach. Eucharystii przewodniczył bp Romuald Kamiński a homilię wygłosił ks. prał. Zbigniew Bzdak.

08:56 / 16-07-2017

Z Maryją pod żaglami w Mikołajkach

W sobotę 15 lipca po raz pierwszy odbyło się w Mikołajkach spotkanie pod hasłem „Z Maryją na Jeziorach”. Jednocześnie w dwóch parafiach mikołajskich o godz. 17.00 była sprawowana Msza św. w intencji wszystkich przybywających do diecezji ełckiej na odpoczynek, a szczególnie żeglarzy i wodniaków, którzy pływają po jeziorach.

08:44 / 16-07-2017

Spotkanie kobiet diecezji ełckiej z Matką Bożą, Królową Rodzin w Rajgrodzie

W sobotę 15 lipca odbyła się XII diecezjalna pielgrzymka kobiet do sanktuarium Matki Bożej, Królowej Rodzin w Rajgrodzie. Uroczystej Mszy św. przewodniczył bp Romuald Kamiński, biskup pomocniczy diecezji ełckiej.

21:10 / 15-07-2017

Wyruszyła XXVII Piesza Pielgrzymka Suwałki-Wilno

Pod hasłem: „Idźcie i głoście” z Suwałk wyruszyła dziś 27. Międzynarodowa Pielgrzymka Piesza do Wilna. Po Mszy św., której w suwalskim kościele pw. Matki Bożej Miłosierdzia przewodniczył bp Jerzy Mazur, na 256-kilometrową trasę wyruszyło ponad 600 pątników z kraju i zza granicy. Do Wilna dotrą za 10 dni i będą modlić się w Ostrej Bramie przed cudownym obrazem Matki Bożej. Pielgrzymkę organizują księża salezjanie.

11:48 / 14-07-2017

Mikołajki: żeglarze zawierzą się Matce Bożej (zapowiedź)

Z inicjatywy biskupa ełckiego Jerzego Mazura, w sobotę, 15 lipca 2017 r. w Mikołajkach odbędzie się spotkanie pod hasłem: „Z Maryją na Jeziorach”.

1 2 3 51
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.