Ełcka

10:07 / 18-06-2018

Suwałki: odsłonięto pomnik ofiar „Małego Katynia”

W niedzielę, 17 czerwca, na rondzie u zbiegu ulic Armii Krajowej i Mikołaja Reja w Suwałkach, odsłonięto pomnik w hołdzie ofiarom Obławy Augustowskiej z Lipca 1945. Monument przedstawia złożone do modlitwy dłonie oplecione drutem kolczastym, wznoszące znak Polski Walczącej.

13:46 / 16-06-2018

Bp Mazur: świat bez Boga to świat bez nadziei i przyszłości

Świat bez Boga jest światem bez nadziei i przyszłości. Żyjąc Duchem Świętym wychodźmy z Ewangelią na współczesne peryferie – zaapelował bp Jerzy Mazur w stołecznym kościele Najczystszego Serca Maryi, gdzie odbywają się centralne uroczystości zakończenie wędrówki kopii Jasnogórskiego Wizerunku Matki Bożej po diecezji warszawsko-praskiej. W ciągu 224 dni nawiedził on wszystkie parafie i ośrodki duszpasterskie, domy zakonne oraz trzy szpitale. Mszy św. przewodniczył abp Stanisław Gądecki, zaś homilię wygłosił ordynariusz ełcki bp Jerzy Mazur.

22:05 / 10-06-2018

Ełk: Marsz dla Życia i Rodziny po raz 8. przeszedł ulicami miasta

Pod hasłem „Polska Rodziną Silna!” raz ósmy ulicami Ełku przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny. Ponad 200 mieszkańców miasta zgromadziło się przy obelisku Józefa Piłsudskiego przed ełckim Ratuszem, chcąc przez to podkreślić wdzięczność za 100 lat odzyskania przez Polskę niepodległości.

10:37 / 08-06-2018

Bp Mazur: od września powraca Misyjny Instytut Laikatu

Od września wznowiona zostanie działalność Misyjnego Instytutu Laikatu – poinformował KAI bp Jerzy Mazur, przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. Kwestie związane z działalnością misyjną były jednym z tematów podejmowanych podczas trwającego w Janowie Podlaskim 379. zebrania plenarnego Konferencji Episkopatu Polski. Bp Jerzy Mazur powiedział KAI, że przedmiotem jego wystąpienia podczas zebrania episkopatu w Janowie […]

14:33 / 07-06-2018

Ełk: wkrótce Marsz dla Życia i Rodziny (zapowiedź)

W niedzielę 10 czerwca 2018 r. ulicami wielu miast w Polsce, w tym w Ełku, przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. W tym roku odbędzie się on pod hasłem „Polska Rodziną silna”.

18:15 / 05-06-2018

Ełk: XX Diecezjalny Konkurs „Jan Paweł II – Święty Naszych Czasów”

W katedralnym sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Ełku, 5 czerwca w przeddzień rocznicy ukoronowania figury Pani Fatimskiej przez św. Jana Pawła II odbył się XX Diecezjalny Konkurs „Jan Paweł II – Święty Naszych Czasów”.

15:13 / 04-06-2018

Diecezja ełcka: 100-lecie Sióstr Benedyktynek Misjonarek

W Diecezji Ełckiej zakończyło się Triduum Jubileuszowe celebrowane z racji 100-lecia istnienia Zgromadzenia Sióstr Benedyktynek Misjonarek. W dniu pierwszym – zatytułowanym W Sercu Jezusa uroczystości zostały włączone w XIII Ogólnopolski Festyn Rodzinny organizowany przez Caritas Diecezji Ełckiej, otaczając modlitwą dzieci i młodzież podczas całodziennego wydarzenia na Placu Jana Pawła II. Uroczystej liturgii w intencji dzieci i ich rodzin przewodniczył bp Jerzy Mazur.

14:50 / 01-06-2018

Ełk: największy ogólnopolski festyn z okazji Dnia Dziecka

Po raz trzynasty w Ełku odbył się dziś Ogólnopolski Festyn Rodzinny. W tym roku ponad 2 tys. dzieci przybyło na plac św. Jana Pawła II. Uczestnicy przyjechali z terenu całej diecezji, aby wspólnie świętować Dzień Dziecka oraz 100-lecie istnienia Zgromadzenia Sióstr Benedyktynek Misjonarek. Uroczystej Mszy św. przewodniczył bp Jerzy Mazur, biskup ełcki. Wśród gości była Matka Generalna Zgromadzenia Sióstr Benedyktynek Misjonarek, s. Maria Kućmierz OSB.

21:05 / 31-05-2018

Bp Mazur w Boże Ciało: trwajmy w Jezusie

Główne uroczystości Bożego Ciała w diecezji ełckiej rozpoczęły się Mszą św. na Placu św. Jana Pawła II, której przewodniczył bp Jerzy Mazur. „Trwajmy w Jezusie. Prośmy Ducha Świętego aby nas umocnił na drodze jedności”- mówił ordynariusz ełcki. Homilię wygłosił goszczący w Ełku kard. John Ribat, MSC z Papui-Nowej Gwinei. Kardynałowi towarzyszył bp Józef Roszyński SVD, ordynariusz diecezji Wewak w Papui-Nowej Gwinei.

12:22 / 30-05-2018

Ełk: XIII Ogólnopolski Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka (zapowiedź)

Pod hasłem „Bądźmy razem”, 1 czerwca na Placu św. Jana Pawła II w Ełku, odbędzie się XIII Ogólnopolski Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka, którego organizatorami są Caritas Diecezji Ełckiej oraz Urząd Miasta Ełku.

1 2 3 61
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.