Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegóły na stronie www.kai.plX

Ełcka

11:54 / 06-12-2017

Dziś w Watykanie iluminacja choinki z Polski

W Watykanie już jutro, 7 grudnia, nastąpi uroczyste zapalenie lampek na bożonarodzeniowej choince i odsłonięcie betlejemskiej szopki na placu św. Piotra. Podczas popołudniowej ceremonii tegoroczny podarunek z Polski zostanie poświęcony i po raz pierwszy zabłysną na nim światła ozdób choinkowych. Przed południem podczas specjalnej audiencji papież Franciszek spotka się m.in. z delegacją z Polski, reprezentującą darczyńców pięknego świerka oraz udzieli pielgrzymom pasterskiego błogosławieństwa.

15:13 / 04-12-2017

Wolontariusze Caritas Diecezji Ełckiej nagrodzeni

Najaktywniejsi młodzi wolontariusze ze Szkolnych Kół Caritas z terenu diecezji ełckiej zostali nagrodzeni podczas Gali Wolontariatu, która odbyła się w poniedziałek, 4 grudnia w Ełckim Centrum Kultury. Wydarzenie, w którym wzięło udział ok. 350 wolontariuszy zorganizowała Caritas Diecezji Ełckiej. „Wolontariuszami Roku” zostały Wiktoria Jarosz i Klaudia Hościk.

09:53 / 28-11-2017

Choinka z mazurskich lasów stanęła w Watykanie

Bożonarodzeniowa choinka z Mazur dotarła już na Plac św. Piotra. 23 listopada, około godz. 3.00, pod eskortą policji włoskiej samochód z nietypowym ładunkiem przekroczył granicę Państwa Watykańskiego. „To dar dziękczynny Kościoła w Polsce dla papieża Franciszka” – podkreślił biskup ełcki Jerzy Mazur.

16:54 / 27-11-2017

Ełk: „Jak rozmawiać z nastolatkami, żeby nas słuchały?” – spotkanie z Bogną Białecką

O tym, jak stworzyć dobrą atmosferę do rozmowy z nastolatkiem, jak planować spotkanie, jak pytać, aby uzyskać odpowiedź, rozmawiali rodzicie, wychowawcy i osoby zainteresowane tematyką komunikacji z nastolatkami podczas sobotniego spotkania w Centrum Oświatowo-Dydaktycznym.

10:36 / 19-11-2017

Ełk: Akcja Katolicka świętuje 20-lecie

Mszą św. pod przewodnictwem ordynariusza diecezji ełckiej, bp. Jerzego Mazura, Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej Diecezji Ełckiej rozpoczął świętowanie jubileuszu dwudziestolecia powołania swego istnienia.

13:33 / 13-11-2017

Bp Mazur na Zamku Królewskim: dziękuję wszystkim zaangażowanym w misje (dokumentacja)

O historii i współczesnych działaniach Komisji KEP ds. Misji mówił dziś na Zamku Królewskim w Warszawie jej przewodniczący bp Jerzy Mazur. Podczas uroczystej gali z udziałem nuncjusza apostolskiego świętowano 50-lecie Komisji i wręczono, po raz pierwszy, medale „Benemerenti in Opere Evangelizationis” honorujące osoby i instytucje zasłużone dla misji.

09:55 / 13-11-2017

Komisja KEP ds. Misji ma 50 lat

Komisja Episkopatu Polski ds. Misji obchodzi w tym roku Jubileusz 50-lecia swej działalności. 13 listopada na Zamku Królewskiego w Warszawie odbędzie się uroczysta gala, połączona z wręczeniem medalu „Benemerenti in Opere Evangelizationis”, przyznawanego osobom i instytucjom zasłużonym dla misji. Nagroda została ustanowiona właśnie z okazji jubileuszu Komisji.

11:46 / 12-11-2017

Choinka z Mazur już w drodze do Watykanu

W Święto Niepodległości, 11 listopada, w godzinie miłosierdzia Bożego, na Placu św. Jana Pawła II w Ełku, odbyło się pobłogosławienie transportu choinki – daru dziękczynnego Kościoła w Polsce dla papieża Franciszka. Na to wydarzenie przybyli wierni z diecezji, aby w modlitwie wypraszać Boże błogosławieństwo dla wszystkich zaangażowanych w transport drzewek z Mazur do Watykanu. Nabożeństwu przewodniczył bp Jerzy Mazur.

10:51 / 12-11-2017

50-lecie Komisji KEP ds. Misji. 13 listopada gala na Zamku Królewskim

Komisja Episkopatu Polski ds. Misji obchodzi w tym roku Jubileusz 50-lecia swej działalności. W poniedziałek 13 listopada na Zamku Królewskiego w Warszawie odbędzie się uroczysta gala, połączona z wręczeniem po raz pierwszy medalu „Benemerenti in Opere Evangelizationis”. Będzie on przyznawany osobom i instytucjom zasłużonym dla misji.

18:27 / 11-11-2017

Bp Mazur: nie odrzucajmy Boga z codziennego życia

– Nie odrzucajmy Boga z codziennego życia. Bądźmy ludźmi honoru i miłujmy Ojczyznę. Walczmy i dawajmy świadectwo tej walki o rodzinę. Brońmy wartości, brońmy prawdy i żyjmy Ewangelią, żyjmy przykazaniami. Bądźmy odważni i zwyciężajmy zawsze pod sztandarem: „Bóg, Honor, Ojczyzna” – apelował bp Jerzy Mazur 11 listopada w ełckiej katedrze, podczas uroczystości z okazji 99. rocznicy odzyskania Niepodległości.

1 2 3 55
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.