Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegóły na stronie www.kai.plX

Ełcka

12:25 / 17-10-2017

I Kongres Misyjny Diecezji Ełckiej – Stacja Dorosłych

„Stacja Dorosłych” zakończy trwający od czerwca I Kongres Misyjny Diecezji Ełckiej. Wydarzenie to stanowi doskonałą okazję do jeszcze większego zaangażowania i umisyjnienia serc, rodzin, wspólnot parafialnych i całej diecezji.

12:21 / 16-10-2017

Giżycko za życiem i rodziną

W ramach obchodów Dnia Dziecka Utraconego, w niedzielę ulicami Giżycka przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny. W niedzielne popołudnie około 300 osób zgromadziło się przed sanktuarium św. Brunona w Giżycku, aby zamanifestować szacunek dla życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci. Marsz przeszedł pod hasłem „TAK – dla Życia i Rodziny”.

11:03 / 14-10-2017

XVII Dzień Papieski na Wigierskim Areopagu

Pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją!” w niedzielę, 8 października obchodzono XVII Dzień Papieski. W diecezji ełckiej punktem kulminacyjnym była Msza św. pod przewodnictwem bp. Jerzego Mazura sprawowana w diecezjalnym sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Ełku. Ale nie tylko. Również parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Wigrach uczciła ten dzień. Uroczystej Eucharystii przewodniczył proboszcz parafii – ks. dr Jacek Nogowski, natomiast Słowo Boże wygłosił ks. prof. Jerzy Sikora. Uroczystość zgromadzała wielu parafian oraz lokalne władze samorządowe.

10:57 / 14-10-2017

Maturzyści z diecezji ełckiej pielgrzymowali na Jasną Górę

Około tysiąca maturzystów z diecezji ełckiej pielgrzymowało na Jasną Górę. Nocne czuwanie modlitewne z 13 na 14 października oraz Msza św. o 23.00 w Bazylice pod przewodnictwem bp Jerzego Mazura były centralnym punktem programu XXV Pielgrzymki Młodzieży Diecezji Ełckiej.

22:45 / 08-10-2017

Ełk: obchody XVII Dnia Papieskiego

Pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją!” w niedzielę, 8 października obchodzono XVII Dzień Papieski. W diecezji ełckiej punktem kulminacyjnym była Msza św. pod przewodnictwem bp. Jerzego Mazura sprawowana w diecezjalnym sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Ełku. Zgromadzonych na Eucharystii powitał kustosz sanktuarium ks. prał. Mieczysław Brzóska. Zauważył, że „dzisiaj warto zobaczyć ten program nauczania św. Jana Pawła II, który mówił żebyśmy żyli nadzieją i byli jej świadkami. Dziś chcemy, by ta nadzieja obudziła się w naszych sercach. Jest to zadaniem dla każdego z nas”.

09:04 / 08-10-2017

Ełk: „Różaniec do Granic” w sercu diecezji

„Różaniec do granic” zagościł w 20 kościołach stacyjnych diecezji ełckiej, które graniczą z Rosją, Litwą i Białorusią. W sercu diecezji, Ełku, Mszę św. na placu św. Jana Pawła II, poprzedzającą modlitwę różańcową celebrował pasterz diecezji biskup ełcki Jerzy Mazur.

20:52 / 07-10-2017

Mikaszówka: kajakarze w diecezji ełckiej modlili się na szlaku papieskim

W święto Matki Bożej Różańcowej, w ramach inicjatywy „Różaniec do granic” do Mikaszówki przybyły dwie grupy pielgrzymów, którzy z modlitwą różańcową przeszli wybrany odcinek szlaków papieskich: kajakowy szlak – „Tajemnice Zawierzenia” oraz lądowy szlak – „Tajemnice Światła”.

17:11 / 07-10-2017

Studzieniczna: „Różaniec do granic” w głównym sanktuarium maryjnym diecezji ełckiej

W sanktuarium diecezjalnym MB Szkaplerznej w Studzienicznej koło Augustowa miało miejsce spotkanie modlitewne „Różaniec do granic”. Zgromadzeniu liturgicznemu przewodniczył i homilię wygłosił bp Romuald Kamiński, natomiast konferencję ascetyczną ks. dr Wojciech Serowik, diecezjalny egzorcysta. Uroczystość zgromadziło ponad 2 tys. wiernych z tereny diecezji ełckiej i diecezji ościennych.

12:14 / 06-10-2017

Ełk: dziękczynienie za posługę bp. Romualda Kamińskiego w diecezji ełckiej

W czwartek, 5 października, w ełckiej katedrze została odprawiona Msza św. dziękczynna za posługę pasterską bp. Romualda Kamińskiego, dotychczasowego biskupa pomocniczego diecezji ełckiej. Odchodzący do diecezji warszawsko – praskiej biskup żegnał się z wiernymi i duchownymi po ponad dwunastu latach sprawowania swojej funkcji.

15:14 / 05-10-2017

Ełk: alumni rozpoczęli rok akademicki

Po raz dwudziesty szósty w Wyższym Seminarium Duchownym w Ełku 5 października rozpoczął się nowy rok akademicki. Z tej okazji Mszy św. w kaplicy seminaryjnej przewodniczył biskup ełcki Jerzy Mazur, a homilię wygłosił ks. Artur Hałucha, prefekt alumnów. Podczas inauguracji w Auli Magna siedmiu alumnów pierwszego roku otrzymało indeks.

1 2 3 53
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.