Ełcka

15:19 / 19-02-2018

Komunikat na II niedzielę Wielkiego Postu „Ad Gentes” (dokumentacja)

W drugą niedzielę Wielkiego Postu (25 lutego) w Kościele w Polsce przeżywany jest Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Publikujemy komunikat w tej sprawie bp. Jerzego Mazura, przewodniczącego Komisji Episkopatu Polski ds. Misji.

15:08 / 19-02-2018

II niedziela Wielkiego Postu – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami

W drugą niedzielę Wielkiego Postu (25 lutego) w Kościele w Polsce przeżywany jest Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W tym roku, w nawiązaniu do tematu roku duszpasterskiego obchodzony jest on pod hasłem „Uczniowie-misjonarze mocą Ducha Świętego”.

11:33 / 18-02-2018

„Wolontariat z misją” – regionalne spotkania wolontariuszy z misjonarką Karoliną Wodzyńską

„Moja praca stała się przedłużeniem dzieła Jana Bosko. Kiedy wyjeżdżałam do Kazachstanu niewiele wiedziałam o tym państwie. Wiedziałam gdzie leży na mapie i że językiem urzędowym oprócz kazaskiego jest język rosyjski. Tam nauczyłam się patrzeć oczami serca” – mówiła Karolina Wodzyńska, wolontariuszka „Międzynarodowego Wolontariatu Don Bosco” w czasie spotkań regionalnych z wolontariuszami Caritas Diecezji Ełckiej.

11:32 / 18-02-2018

Bp Mazur: przyjęcie sutanny to zewnętrzny znak wewnętrznego przygotowania serca na przyjęcie sakramentu kapłaństwa

„Przyjęcie sutanny to zewnętrzny znak wewnętrznego przygotowania serca na przyjęcie sakramentu kapłaństwa” – powiedział bp Jerzy Mazur, biskup ełcki do alumnów Wyższego Seminarium Duchownego w Ełku w czasie Mszy św. z udzieleniem posług lektoratu i akolitatu.

21:21 / 14-02-2018

Wielkopostny dzień skupienia dla pracowników Ełckiej Kurii Diecezjalnej

„W czasie Wielkiego Postu warto jeszcze bardziej otworzyć się na działanie Ducha Świętego” – mówił w konferencji ascetycznej ks. dr Jacek Uchan. W Środę Popielcową, 14 lutego, bp Jerzy Mazur, księża, siostry zakonne i świeccy spotkali się w Centrum Pastoralno Administracyjnym w Ełku na wielkopostnym dniu skupienia dla pracowników Kurii Diecezjalnej i innych instytucji diecezji ełckiej.

15:53 / 14-02-2018

Nadzwyczajna Sesja Sądu Biskupiego w Ełku

Doroczna uroczysta sesja Sądu Biskupiego Diecezji Ełckiej odbyła się we wtorek 13 lutego. Wzięli w niej udział pracownicy Metropolitalnego Sądu Archidiecezji Warmińskiej z oficjałem ks. prof. Lucjanem Świto na czele, Sądu Biskupiego w Łomży z wiceoficjałem ks. prałatem dr. Zenonem Jąrząbkiem, wszyscy pracownicy Sądu Biskupiego Diecezji Ełckiej na czele z księdzem oficjałem ks. kan. dr. hab. Romanem Szewczykiem oraz przedstawiciele Ełckiej Kurii Diecezjalnej.

16:24 / 03-02-2018

Bp Mazur do osób konsekrowanych: jesteście znakami obecności Boga na ziemi

„Jesteście widocznymi i czytelnymi znakami obecności Boga na ziemi” – powiedział bp Jerzy Mazur podczas Mszy św. w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Ełku. W I sobotę miesiąca, do ełckiej katedry z racji obchodzonego Święta Ofiarowania Pańskiego przyjechali członkowie zgromadzeń zakonnych i instytutów życia konsekrowanego oraz wdowy i dziewice konsekrowane.

10:19 / 22-01-2018

Biskup Mazur wizytuje afrykańskich misjonarzy

Wizytacje placówek misyjnych w Tanzanii i Kenii rozpoczął wczoraj przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji, bp Jerzy Mazur. W obydwu krajach spotka się z polskimi misjonarzami i misjonarkami, nuncjuszami apostolskimi, biskupami miejsca oraz ambasadorami RP.

09:31 / 22-01-2018

Ełk: Msza św. w intencji jedności chrześcijan

„Brak jedności tych, którzy wierzą w jednego Chrystusa, jest zgorszeniem dla świata” – powiedział wniedzielę w katedrze w Ełku ks. kan. dr Jacek Uchan. Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Ełckiej Kurii Diecezjalnej przewodniczył Mszy św. w intencji zjednoczenia wszystkich wyznawców Chrystusa.

22:59 / 17-01-2018

Ełk: XV rocznica śmierci bp. Edwarda Samsela

We wspomnienie św. Antoniego Kościół diecezji ełckiej we wszystkich parafiach modlił się w intencji zmarłego bp. Edwarda Samsela. Mszy św. w katedrze ełckiej przewodniczył bp Jerzy Mazur.

1 2 3 58
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.