Ełcka

20:56 / 23-04-2018

Ełk: uroczystość św. Wojciecha – patrona diecezji

W ełckiej katedrze 23 kwietnia obchodzono diecezjalną uroczystość świętowojciechową, a także imieniny pasterza diecezji bp. Jerzego Mazura. Do Ełku oprócz licznie zgromadzonych kapłanów, sióstr zakonnych i wiernych, na zaproszenie biskupa ełckiego przybył również bp Romuald Kamiński, biskup diecezji warszawsko-praskiej.

20:38 / 15-04-2018

Zmotoryzowani księża na otwarciu sezonu motocyklowego

Mszą św. w zabytkowym kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski w Stradunach koło Ełku motocykliści rozpoczęli w niedzielę swój nowy sezon jazdy po mazurskich drogach. Eucharystii przewodniczył ks. Zdzisław Siuta CRL w koncelebrze z ks. prał. mjr rez. Piotrem Łuńskim, który także jest motocyklistą. W tym roku motocykliści przybyli wyjątkowo licznie. Na zaproszenie Ełckiego Klubu Motocykli Zabytkowych i Odlotowych „Viking” na kościelnym placu zebrali się członkowie wielu mazurskich i podlaskich klubów motocyklowych. Dużą grupę stanowili także niezrzeszeni w żadnym klubie fani jednośladów.

23:07 / 10-04-2018

Ełk: Katyń i Smoleńsk – Ełk pamięta!

10 kwietnia Ełczanie upamiętnili 78. rocznicę Mordu Katyńskiego oraz 8. rocznicę Tragedii Smoleńskiej. O godz. 18.00 w katedrze pw. św. Wojciecha Biskupa i Męczennika w Ełku odbyła się Msza św. za Ojczyznę, tragicznie zmarłych śp. Parę Prezydencką – Lecha i Marię Kaczyńskich, Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego oraz ofiary katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. Uroczystej Eucharystii przewodniczył ks. kan. Marek Janowski, proboszcz parafii katedralnej.

19:01 / 08-04-2018

Bp Mazur: Bóg nie męczy się przebaczaniem

„Grzech, który Jezus przyszedł zgładzić, może stracić swoją przygniatającą siłę i zniknąć z rzeczywistości tego świata, jeśli tylko świat złączy się z Nim i przyjmie Jego przebaczenie” – powiedział bp Jerzy Mazur w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Ełku podczas Mszy św. odpustowej.

11:17 / 08-04-2018

Bp Mazur: mocna wiara czyni nas zwycięzcami

Wierzmy w zmartwychwstałego Chrystusa. Wiara zwycięża. Kiedy nasza wiara będzie mocna, zawsze będziemy zwycięzcami – mówił w wigilię święta Bożego Miłosierdzia w diecezjalnym sanktuarium Bożego Miłosierdzia bp Jerzy Mazur do licznie przybyłych członków Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa. Jest to doroczny dzień skupienia tej wspólnoty, połączony z udziałem w ostatnim dniu Nowenny przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Zebranych powitał ks. dr Jacek Nogowski, diecezjalny duchowy opiekun wspólnoty.

16:20 / 25-03-2018

Bp Mazur do młodzieży: wstaliście, zeszliście z kanapy i za to wam dziękuję

Jakże bliskie są nam słowa Jezusa „Wstańcie, chodźmy”. Wstaliście, zeszliście z kanapy, nałożyliście dobre buty i przyszliście do katedry ełckiej. I za to wam dziękuję – powiedział bp Jerzy Mazur podczas spotkania z młodzieżą w Niedzielę Palmową. Hierarcha przewodniczył Mszy św. w katedrze ełckiej, na którą przybyła młodzież z Ełku i okolic wraz z duszpasterzami.

09:00 / 25-03-2018

Bp Mazur: miłość Boga dotyka każdego człowieka

Na historycznym Wzgórzu św. Brunona w Giżycku w wigilię Niedzieli Palmowej, w godzinach wieczornych, odbyło się Misterium Męki Pańskiej, które zgromadziło wiele osób z całej diecezji. „Misterium Męki Pańskiej na Wzgórzu św. Brunona w Giżycku to przede wszystkim ukazanie historii miłości Boga do człowieka” – mówił podczas realizacji Misterium bp Jerzy Mazur, biskup ełcki.

09:33 / 24-03-2018

Droga Krzyżowa przeszła ulicami Ełku

„Człowiek nie może odbierać życia drugiemu człowiekowi, a szczególnie niewinnemu” – mówił bp Jerzy Mazur na zakończenie Drogi Krzyżowej, która w piątek przeszła ulicami Ełku. Nabożeństwu pasyjnemu w Ełku przewodniczył biskup ełcki Jerzy Mazur. Na placu Jana Pawła II licznie zgromadzili się ełczanie, skąd wyruszyli rozważając stacje męki Pana Jezusa.

19:49 / 23-03-2018

Giżycko: jutro misterium pasyjne na Wzgórzu św. Brunona

W symbolicznym miejscu męczeńskiej śmierci ewangelizatora Prus, św. Brunona z Kwerfurtu, około 200. aktorów-amatorów zaprezentuje w sobotę Misterium Męki Pańskiej. Na giżyckim Wzgórzu św. Brunona, Misterium po raz trzeci wystawi Wspólnota Ewangelizacyjno – Teatralna przy parafii św. Maksymiliana M. Kolbego w Giżycku.

13:08 / 19-03-2018

Giżycko: misterium pasyjne na Wzgórzu św. Brunona (zapowiedź)

W symbolicznym miejscu męczeńskiej śmierci ewangelizatora Prus, św. Brunona z Kwerfurtu, około 200. aktorów-amatorów zaprezentuje w wigilię Niedzieli Palmowej Misterium Męki Pańskiej. Na giżyckim Wzgórzu św. Brunona, Misterium po raz trzeci wystawi Wspólnota Ewangelizacyjno – Teatralna przy parafii św. Maksymiliana M. Kolbego w Giżycku.

1 2 3 59
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.