Ełcka

12:55 / 14-12-2018

20 lat Wieczystej Adoracji w diecezji ełckiej

„Tylko człowiek głębokiej wiary przyjdzie tutaj nocą, aby się modlić i adorować. Tylko człowiek głębokiej wiary trwa zjednoczony przy Chrystusie. Dziękuję wam, że odkryliście ten skarb i czerpiecie miłość Bożą z samego źródła” – mówił biskup ełcki Jerzy Mazur w parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Apostołów w Ełku, podczas Jubileuszowej Mszy św. z racji 20. lecia Wieczystej Adoracji w diecezji ełckiej.

10:58 / 10-12-2018

Terytorialiści złożyli przysięgę wojskową

Ponad 100 kolejnych żołnierzy 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej wypowiedziało słowa roty przysięgi wojskowej podczas niedzielnej uroczystości, która odbyła się 9 grudnia na placu Jana Pawła II w Ełku. Nowi żołnierze zasilą bataliony lekkiej piechoty na Warmii i Mazurach, w Olsztynie, Ełku, Braniewie, Morągu i Giżycku. Przysięgę poprzedził uroczysta Msza św. w katedrze pw. św. Wojciecha w Ełku pod przewodnictwem proboszcza ks. kan. dra Marka Janowskiego.

17:02 / 05-12-2018

Ełk: bezinteresownie niosą pomoc potrzebującym

Najaktywniejsi młodzi wolontariusze ze Szkolnych Kół Caritas z terenu diecezji ełckiej zostali nagrodzeni podczas Gali Wolontariatu z racji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, która odbyła się w środę, 5 grudnia w Ełckim Centrum Kultury. Wydarzenie, w którym wzięło udział ponad 300 wolontariuszy zorganizowała Caritas Diecezji Ełckiej. Tytuł „Szkolnego Koła Caritas Roku 2018” przypadł SKC przy Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Białej Piskiej.
„Samo to, że pomagamy, daje dużą satysfakcję. Nieraz było ciężko, dużo pracy, ale dajemy radę. Pomaganie daje nam dużo radości” – mówią zwycięzcy „Szkolnego Koła Caritas Roku 2018”.

16:23 / 11-11-2018

Bp Mazur: Polsko, uwierz w swoją wielkość

– Uwierzmy w naszą wielkość. Przypomnijmy sobie, a także młodzieży i dzieciom, słowa św. Jana Pawła II: „Nie chciejcie ojczyzny, która was nic nie kosztuje”. Ojczyzna, podobnie jak każda inna wartość, musi kosztować. To, co jest tanie i nic nie kosztuje, nie stanowi wartości – mówił bp Jerzy Mazur podczas uroczystej Mszy św. jubileuszowej w ełckiej katedrze.

11:54 / 10-11-2018

Ełk: Droga Krzyżowa za Ojczyznę

– Krzyż na stałe zrósł się z dziejami i historią naszego narodu. Bez Krzyża, bez Chrystusa nie zrozumiemy historii naszego narodu. Nasza historia jest związana z Ewangelią, Chrystusem, Kościołem – mówił bp Jerzy Mazur na zakończenie Drogi Krzyżowej, która w piątek przeszła ulicami Ełku, wzdłuż miejskich bulwarów. Przewodniczył on też temu pasyjnemu nabożeństwu. Na placu Jana Pawła II licznie zgromadzili się ełczanie, skąd wyruszyli rozważając stacje męki Pana Jezusa. Intencja była jedna: za Niepodległą Polskę.

08:53 / 08-11-2018

Ełk: przed jubileuszem Odzyskania Niepodległości

Od czwartku 8 listopada 2018 r. w diecezji ełckiej odbędzie się duchowe przygotowanie do świętowania jubileuszu Odzyskania Niepodległości. Będzie ono miało charakter Triduum. 11 Listopada będzie dniem dziękczynienia za dar wolności.

13:05 / 04-11-2018

Studzieniczna: 100 dębów na 100-lecie odzyskania niepodległości

Od posadzenia symbolicznego dębu papieskiego, w Studzienicznej, diecezjalnym sanktuarium Maryjnym diecezji ełckiej, rozpoczęła się uroczystość posadzenia „100 dębów na 100. rocznicę odzyskania niepodległości”. Organizatorami tego wydarzenia były nadleśnictwa Augustów, Szczebra i Płaska oraz miejscowa parafia pw. Matki Bożej Szkaplerznej. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął J.E. ks. bp Jerzy Mazur, biskup ełcki. Przewodniczył on również uroczystej Mszy św. w intencji poległych w walce za niepodległość.

15:19 / 02-11-2018

Bp Mazur: największe miłosierdzie zachowane dla najbardziej zatwardziałych grzeszników

Pierwszego listopada Kościół katolicki przeżywał uroczystość Wszystkich Świętych, tych znanych z kalendarza liturgicznego i tych wszystkich, którzy nie zostali wyniesieni na ołtarze, ale cieszą się chwałą nieba. – Ta uroczystość przypomina nam, że wszyscy, jako dzieci Boże jesteśmy powołani do świętości, a tragedią człowieka jest, kiedy nie zostanie świętym – mówił w homilii na Miejskim Cmentarzu w Ełku biskup ełcki Jerzy Mazur.

13:43 / 29-10-2018

Manifestacja świętości na ulicach Ełku

Akcja Katolicka diecezji ełckiej 28 października była organizatorem procesji ku czci Wszystkich Świętych.
– Po raz pierwszy także w naszym mieście – Ełku, pragnęliśmy zapoczątkować tę formę uczczenia życia i drogi do świętości ludzi, wyniesionych przez Kościół do chwały ołtarzy – mówi diecezjalna Prezes AK, Aneta Wolna.

11:29 / 24-10-2018

Ełk: jesienne rejonowe spotkania duszpasterzy

O kierunkach pracy w zbliżającym się roku duszpasterskim w diecezji ełckiej rozmawiali podczas rejonowego potkania w Ełku diecezjalni duszpasterze. Jesienna konferencja rejonowa dla kapłanów została wcześniej zorganizowana w Suwałkach i Orzyszu. Tematem przewodnim spotkania jest hasło nowego roku duszpasterskiego 2018/2019: „W mocy Bożego Ducha”.

1 2 3 67
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.