Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegóły na stronie www.kai.plX

Ełcka

10:21 / 20-06-2017

„Lato z Chrystusem na Mazurach”

Jak co roku na pierwszą sobotę i niedzielę lipca (1 i 2 lipca) św. Brunon zaprasza na uroczystości do Giżycka. Na historycznym wzgórzu, gdzie święty wraz z grupą misjonarzy poniósł w roku 1009 męczeńską śmierć, odbędą się uroczystości związane z rozpoczęciem „Lata z Chrystusem na Mazurach” oraz kultem św. Brunona w Giżycku. Przedsięwzięcie jest formą rozpoczęcia wakacji z Bogiem i od ośmiu lat licznie gromadzi giżycczan, odwiedzających Mazury turystów oraz żeglarzy powierzających Bogu czas letniego wypoczynku.

19:15 / 17-06-2017

Bp Mazur do młodzieży: jesteście nadzieją Kościoła ełckiego

W sobotę 17 czerwca młodzież z diecezji ełckiej przybyła do Ełku na I Kongres Misyjny – Stacja Młodzieżowa. Uczestnicy Kongresu zgromadzili się w trzech kościołach stacyjnych na misyjnym programie ewangelizacyjnym, skąd w procesji z Krzyżem Młodych, który jest repliką Krzyża ŚDM udali się na Plac Jana Pawła II.

20:40 / 15-06-2017

Bp Mazur: Eucharystia jest darem obecności Chrystusa w Kościele i dla Kościoła

„Eucharystia jest darem obecności Chrystusa w Kościele i dla Kościoła. Nie możemy żyć bez daru Pana, bez dnia Pańskiego. Nie możemy żyć bez Eucharystii” – mówił bp Jerzy Mazur w uroczystość Bożego Ciała w Ełku. Duchowny zachęcił również parafian do włączenia się w obywatelski projekt ustawy: „Zatrzymaj Aborcję” zakazujący aborcji eugenicznej.

20:01 / 11-06-2017

Ełk: Marsz dla Życia i Rodziny po raz 6. przeszedł ulicami Ełku

W Uroczystość Trójcy Świętej już po raz szósty ulicami Ełku przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny.

22:40 / 08-06-2017

Prymas Polski w Ełku: Kościół ełcki jest wezwany, aby siać nadzieję

W święto Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana diecezja ełcka przeżywała dzień obchodów jubileuszowych 25-lecia ustanowienia diecezji ełckiej. Uroczystej Mszy św. przewodniczył Prymas Polski abp Wojciech Polak.

12:55 / 07-06-2017

Ełk: Wkrótce Marsz dla Życia i Rodziny (zapowiedź)

W niedzielę, 11 czerwca 2017 r. ulicami wielu miast w Polsce, w tym w Ełku, przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. W tym roku odbędzie się on pod hasłem „Czas na rodzinę”.

12:56 / 06-06-2017

Bp Mazur zapowiada jubileusz 25-lecia diecezji ełckiej

Głównym akcentem dziękczynienia za 25 lat istnienia diecezji ełckiej będzie akt zawierzenia diecezji Niepokalanemu Sercu Maryi. Centralne uroczystości liturgiczne, jako dziękczynienie, odbędą się 8 czerwca w Ełku na Placu Jana Pawła II, w miejscu, gdzie papież sprawował Eucharystię, także 8 czerwca, podczas swej pielgrzymki do Polski w 1977 r.

15:16 / 05-06-2017

Ełk: Diecezjalne dziękczynienie za 25-lecie diecezji

W czwartek, 8 czerwca 2017 roku odbędzie się uroczyste dziękczynienie za 25-lecie istnienia naszej ełckiej diecezji. Jak podkreśla biskup ełcki Jerzy Mazur: „Wdzięczni jesteśmy Bogu za dar, dziś już świętego papieża Jana Pawła II, który uroczystym dokumentem „Totus Tuus Poloniae Populus”, w dniu 25 marca 1992 roku powołał do istnienia – wśród wielu innych – diecezję ełcką”. Uroczystej Mszy św., koncelebrowanej, przewodniczyć będzie i kazanie okolicznościowe wygłosi prymas Polski – abp Wojciech Polak.

15:53 / 04-06-2017

Studzieniczna: uroczystości w sanktuarium maryjnym

Sanktuarium Matki Bożej w Studzienicznej koło Augustowa gościło 3 i 4 czerwca, licznych pielgrzymów świętujących w tym miejscu uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Studzieniczna to jedno z głównych miejsc pielgrzymkowych w diecezji ełckiej.

14:42 / 02-06-2017

Dzieci zainaugurowały I Kongres Misyjny Diecezji Ełckiej

Stacja Dziecięca zainaugurowała I Kongres Misyjny Diecezji Ełckiej, który odbył się 1 czerwca w Ełku. Wydarzenie połączono z XII Ogólnopolskim Festynem z okazji Dnia Dziecka W tym roku kilka tysięcy dzieci przybyło do parafii stacyjnych, aby wziąć udział w misyjnym programie ewangelizacyjnym. Na Plac Jana Pawła II dzieci przyprowadziła figura Matki Bożej Fatimskiej.

1 2 3 50
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.