Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegóły na stronie www.kai.plX

Ełcka

21:17 / 20-05-2017

Bp Mazur: Trzeba mieć odwagę, by wypowiedzieć na całe życie swoje „chcę”, swoje „tak”

Dzień święceń kapłańskich w diecezji to czas żniw, to czas obfitego połowu. Podobnie jak Piotr odważyliście się wysiąść z łodzi codzienności tego świata i poszliście za Panem. Trzeba mieć odwagę, by wypowiedzieć na całe życie swoje „chcę”, swoje „tak”. Takie słowa wypowiada człowiek, który ma nadzieję, że Bóg zawsze jest z nami – powiedział bp Jerzy Mazur 20 maja w katedrze św. Wojciecha w Ełku, udzielając święceń kapłańskich czterem diakonom.

23:10 / 13-05-2017

Bp Jerzy Mazur: Maryja niesie nam dzisiaj orędzie pocieszenia i nadziei

Maryja niesie nam dzisiaj orędzie pocieszenia i nadziei – powiedział bp Jerzy Mazur w 100 rocznicę objawień fatimskich. Duchowny przewodniczył Mszy św. w ełckim sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej, gdzie zainaugurowano nowy rok czuwań modlitewnych wraz z Panią Fatimską oraz peregrynację Jej figury po diecezjalnych parafiach.

21:48 / 11-05-2017

Suwałki: bp Mazur poświęcił kaplicę w szpitalu psychiatrycznym

Kaplicę Miłosierdzia Bożego w Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym Psychiatrycznym szpitala w Suwałkach poświęcił w czwartek, 11 maja busku ełcki Jerzy Mazur.

16:25 / 10-05-2017

Ełk: jubileusz w diecezjalnym sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej (zapowiedź)

W sobotę 13 maja 2017 r. z okazji 100. rocznicy objawień fatimskich w diecezjalnym sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w parafii katedralnej, w Ełku odbędzie się inauguracja uroczystości jubileuszowych.

09:15 / 07-05-2017

Bp Mazur do diakonów: bądźcie zawsze prawdziwymi uczniami Chrystusa

W sobotę 6 maja bp Jerzy Mazur udzielił święceń diakonatu trzem alumnom z Wyższego Seminarium Duchownego w Ełku. Od kilku lat w diecezji ełckiej święcenia diakonatu odbywają się w różnych miejscowościach diecezji. W tym roku uroczystość święceń odbyła się w Augustowie w parafii pw. św. Jana Chrzciciela, skąd pochodzi jeden z wyświeconych diakonów.

17:00 / 01-05-2017

Diecezja ełcka ma nowych diakonów stałych

We wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika, 1 maja czterej świeccy, żonaci mężczyźni, zostali wyświęceni na diakonów stałych w katedrze ełckiej przez biskupa Jerzego Mazura.

10:28 / 25-04-2017

Ełk: Uroczystość św. Wojciecha, patrona diecezji

W ełckiej katedrze 24 kwietnia obchodzono diecezjalną uroczystość ku czci św. Wojciecha, a także imieniny pasterza diecezji – bpa Jerzego Mazura. Do Ełku na zaproszenie biskupa ełckiego wśród licznie przybyłych kapłanów przybyli także abp Józef Górzyński, Metropolita Warmiński oraz litewski biskup Rimantas Norvila, Ordynariusz Diecezji Wiłkowyskiej.

21:25 / 24-04-2017

Bp Mazur do zakonników i zakonnic: niech patrząc na was, ludzie pytają o Boga

W uroczystość św. Wojciecha, patrona diecezji ełckiej, 24 kwietnia w Ełku odbyło się doroczne święto jubileuszy święceń kapłańskich i profesji zakonnych. W uroczystej Mszy św. w katedrze ełckiej sprawowanej pod przewodnictwem bp. Jerzego Mazura uczestniczyli dostojni jubilaci oraz wierni. W tym roku swoje jubileusze obchodziło ok. 100 jubilatek i jubilatów.

11:05 / 24-04-2017

Ełk: peregrynacja relikwii świętego Brata Alberta i obrazu „Ecce Homo”

Zgromadzenie Sióstr Albertynek oraz polscy Rycerze Kolumba zorganizowali peregrynację relikwii świętego Brata Alberta i obrazu „Ecce Homo” w parafiach diecezji ełckiej, w których obecni są Rycerze Kolumba. Akcja ma związek z trwającym w Kościele Rokiem św. Brata Alberta.

10:09 / 24-04-2017

Bp Kamiński: Każdy jest umiłowany przez Boga, więc każdy ma mieć miłosierdzie w sercu

Każdy jest umiłowany przez Boga, więc każdy ma mieć miłosierdzie w sercu, pamięci i działaniu – powiedział w homilii bp Romuald Kamiński, w Diecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ełku podczas Mszy św. odpustowej.

1 2 3 48
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.