Ełcka

02 lutego 2019 | 16:41

Dzień Życia Konsekrowanego w diecezji ełckiej

„Najgłębszy sens każdego człowieka polega na ofiarowaniu wszystkiego Bogu” – mówił ks. prał. dr Stanisław Jóźwiak, opiekun duchowy osób życia konsekrowanego, podczas Mszy św. w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Ełku. W pierwszą sobotę lutego, do katedry ełckiej z racji obchodzonego Dnia Życia Konsekrowanego przybyli przedstawiciele zgromadzeń zakonnych i instytutów życia konsekrowanego oraz wdowy i dziewice konsekrowane.

27 stycznia 2019 | 12:44

Ełk: spotkania młodych, w duchu łączności z ŚDM w Panamie

Młodzi ludzie z diecezji ełckiej uczestniczyli w sobotę spotkaniu „Panama w Ełku”, które odbyło się pod hasłem „Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa Twego”. W tych dniach młodzież łączy się duchowo z papieżem Franciszkiem i młodymi z całego świata obecnymi w Panamie poprzez transmisje telewizyjne, uczestnictwo we wspólnej modlitwie, katechezach oraz spotkaniach z ciekawymi ludźmi.

14 stycznia 2019 | 12:14

Bp Mazur: być chrześcijaninem to być człowiekiem mocnej wiary

„Jako ludzie ochrzczeni, żyjmy Ewangelią, słowami Chrystusa a wtedy będziemy szczęśliwi i będziemy uszczęśliwiać innych” – powiedział bp Jerzy Mazur w Niedzielę Chrztu Pańskiego do zgromadzonych na Mszy św. w katedrze ełckiej przedsiębiorców, pracodawców i członków Akcji Katolickiej.

06 stycznia 2019 | 19:27

Bp Mazur: winniśmy iść i głosić Chrystusa innym

„Niech ten Orszak przypomina, że winniśmy iść i głosić Chrystusa dla innych” – zachęcał w uroczystość Objawienia Pańskiego biskup ełcki Jerzy Mazur. Diecezja ełcka po raz szósty włączyła się w organizowanie Orszaku Trzech Króli. W tym roku za gwiazdą betlejemską barwne pochody przeszły ulicami Ełku, Gołdapi, Drygał, Giżycka, Kamionek, Lipska, Wiżajn, Mikołajek, Olecka, Pisza, Rajgrodu, Suwałk, Rucianego – Nidy, Sztabina, Starych Juch, Węgorzewa, Sejn i Augustowa.

01 stycznia 2019 | 13:29

Bp Mazur: słuchajmy Boga jak Maryja

– Dzielmy się miłością. Nie osądzajmy pochopnie nikogo i niczego. Nie osądzajmy zanim nie poznamy – mówił bp Jerzy Mazur podczas noworocznej Pasterki w katedrze ełckiej.

29 grudnia 2018 | 14:11

Przeszedł marsz milczenia w obronie życia i rodziny

„Każdy człowiek jest ważny, bo każdy jest stworzony na obraz i podobieństwo Boga i każdy jest odkupiony przez Chrystusa” – mówił ks. dr Paweł Tober, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Ełckiej Kurii Diecezjalnej w czasie Mszy św., sprawowanej w ełckiej katedrze we wspomnienie Świętych Młodzianków.

22 grudnia 2018 | 15:47

Wigilia Caritas – “By nikt nie czuł się samotny”

Wigilię dla osób samotnych, ubogich, potrzebujących zorganizowała dziś na Placu Jana Pawła II w Ełku Caritas Diecezji Ełckiej. W spotkaniu, któremu towarzyszyło hasło „By nikt nie czuł się samotny” uczestniczyli także przedstawiciele samorządów.Przygotowany stół z potrawami wigilijnymi i opłatki pobłogosławił bp Jerzy Mazur.

20 grudnia 2018 | 13:09

Ełk: Miejskie Spotkanie Opłatkowe

Miejskie Spotkanie Opłatkowe zgromadziło w środę, 19 grudnia, w Ełckim Centrum Kultury przedstawicieli wszystkich ełckich środowisk. W atmosferę świąteczną zaproszonych gości, jasełkami „Dziecię nam się narodziło” i radosnym kolędowaniem, wprowadziła młodzież i dzieci z Zespołu Szkół Sportowych w Ełku. Oprawę kolędową spotkania przygotował ełcki zespół „GospElk” prowadzony przez Daniela Szejdę oraz schola dziecięca „Aniołki ks. Bosko” z parafii św. Rafała Kalinowskiego z Ełku.

19 grudnia 2018 | 08:25

Bp Mazur: tylko w mocy Bożego Ducha będziemy światłem, które świeci, a nie kopci

„Tylko w Mocy Bożego Ducha, będziemy światłem, które świeci a nie kopci” – mówił bp Jerzy Mazur, biskup ełcki podczas uroczystej Mszy św. przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju z udziałem harcerzy, przedstawicieli młodzieży oraz wiernych.

14 grudnia 2018 | 12:55

20 lat Wieczystej Adoracji w diecezji ełckiej

„Tylko człowiek głębokiej wiary przyjdzie tutaj nocą, aby się modlić i adorować. Tylko człowiek głębokiej wiary trwa zjednoczony przy Chrystusie. Dziękuję wam, że odkryliście ten skarb i czerpiecie miłość Bożą z samego źródła” – mówił biskup ełcki Jerzy Mazur w parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Apostołów w Ełku, podczas Jubileuszowej Mszy św. z racji 20. lecia Wieczystej Adoracji w diecezji ełckiej.

1 2 3 68
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.