Gołdap pożegnała zasłużonego proboszcza, ks. Stanisława Gadomskiego

ks.js, Gołdap, 2012-08-27

Zasłużony proboszcz ks. Stanisław Gadomski odchodzi z parafii Najświętszej Marii Panny Matki Kościoła po 12 latach posługi, na emeryturę. W uroczystym pożegnaniu 26 sierpnia wziął udział biskup ełcki Jerzy Mazur oraz abp Wojciech Ziemba, metropolita warmiński. Ks. Gadomski był również dziekanem gołdapskiego dekanatu.

Gołdapskie uroczystości rozpoczęły się występem Orkiestry Koncertowej „Victoria” z Warszawy-Rembertowa. Mszy św. przewodniczył biskup Mazur, okolicznościową homilię wygłosił abp Ziemba. Nazwał ks. Gadomskiego kapłanem o dużej aktywności. W latach jego posługi w parafii poświęcono ziemię katyńsko-smoleńską przy grocie Golgoty Wschodu, poświęcono także ołtarz przedsoborowy składający się z tabernakulum z elementami zdobniczymi u podstawy, krzyża i oryginalnego tryptyku. Był również ingres do konkatedry relikwii bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Przybyła wówczas, witana brawami, matka błogosławionego męczennika - Marianna Popiełuszko.

Ks. Stanisław Gadomski wcześniej pełnił tę funkcję kolejno w Smolnikach i w parafii Matki Bożej Różańcowej w Mikołajkach.

Od 30 sierpnia proboszczem gołdapskiej konkatedry będzie ks. Marek Duba (wcześniej funkcję proboszcza sprawował w parafii Górne, a następnie w Cichym).

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook