Bp Jerzy Mazur: Bramą Miłosierdzia jest brama naszego serca

ks.js, Ełk, 2016-02-09

9 lutego w diecezji ełckiej był dniem posłania do posługi miłosierdzia. Biskup Jerzy Mazur zaprosił wszystkich swoich kapłanów do Ełku na to wyjątkowe spotkanie w Jubileuszowym Roku Miłosierdzia. W katedrze rozpoczęło się ono adoracją Najświętszego Sakramentu. - Bramą Miłosierdzia jest brama naszego serca - mówił bp Mazur.

Podczas spotkani była również możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Następnie konferencję ascetyczną wygłosił ks. prałat Zbigniew Sobolewski, dyrektor Dzieła Pomocy Ad Gentes – jednej z agend Komisji Episkopatu Polski ds. Misji.

Kulminacyjnym punktem kapłańskiego spotkania była Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem biskupa ełckiego. Bp Mazur uwrażliwiał kapłanów na szczególną potrzebę posługi miłosiernej wobec wiernych, szczególnie w sakramencie pokuty. Zachęcał do zyskiwania odpustów dzięki przejściu przez Bramę Miłosierdzia. Bramą Miłosierdzia jest przede wszystkim brama naszego serca – podkreślał.

Ks. prał. Zbigniew Sobolewski w słowie do księży Jubileuszowy Rok Miłosierdzia nazwał rokiem duchowej radykalnej przemiany. Kapłan ma być znakiem miłosiernego Ojca, ubogaconym modlitwą, gotowym nieść przebaczenie. Ma starać się odnowić miłość pasterską – naśladować Chrystusa Dobrego Pasterza. Powinno nam, kapłanom – tak jak Chrystusowi – zależeć na zbawieniu owiec – mówił ks. Sobolewski.

Na zakończenie liturgii biskup posłał kapłanów do posługi miłosierdzia.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook