Bp Mazur do młodych: jesteście kwiatem naszej diecezji

mr, Ełk, 2016-03-20

„Jesteście kwiatem naszej diecezji. Nie wystarczy, że my znamy Chrystusa, czyńmy wszystko, aby inni Go poznali – mówił bp Jerzy Mazur podczas spotkania z młodzieżą w Niedzielę Palmową. Mszy św. w katedrze ełckiej, na którą przybyła młodzież z całego miasta wraz z duszpasterzami oraz delegacje wolontariuszy ŚDM z diecezji przewodniczył biskup ełcki.

„Łącząc się z młodzieżą świata, która gromadzi się w katedrach ze swoimi biskupami, wypraszamy Boże miłosierdzie dla nas i całego świata. Dzisiaj człowiek łatwo ulega złudzeniu. Szczególnie młodzieżą wielu chce manipulować. Prośmy Ducha Świętego, aby umocnił nas swoimi darami, byśmy dokonywali właściwego wybory ” – mówił biskup ełcki.

Zwracając się do młodzieży zachęcał, aby odważnie przechodzić przez Bramę Miłosierdzia, którą jest Chrystus. „Przechodząc przez Bramę Miłosierdzia rzućcie się w ramiona kochającego was Ojca. Niech wasze serca wypełnia się pokojem, odwaga, miłością i nadzieją” - powiedział bp Mazur.

Hierarcha zachęcał młodzież, aby Triduum Paschalne przeżyli razem z Jezusem. „To Jezus zaprasza was na swoją Drogę Krzyżową. Zagłębiajcie się w Jego Mękę, Jego cierpienie, niech stanie się to waszą siłą do pokonywania trudności” - mówił.

Przypomniał także, że papież Franciszek wyznaczył kierunek formacji młodzieży na ten rok, ogłaszając temat spotkania w Krakowie: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią". - Błogosławieni to znaczy szczęśliwi. Miejcie odwagę być szczęśliwymi - dodał.

Na zakończenie Eucharystii biskup wręczył delegacjom młodych z parafii świece z symbolem ŚDM. „Nieście tę iskrę Bożego miłosierdzia i zapalajcie serca waszych rówieśników. Jesteście wezwani do głoszenia Bożego miłosierdzia. Tak jak papież Franciszek mówił: „Kraków na was czeka”. Będzie to wielki festiwal ludzi młodych. Bądźcie tam obecni. Warto” – zachęcał bp Mazur.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook