Bp Mazur: każdy z kapłanów potrzebuje duchowego powrotu do Wieczernika

mr, Ełk, 2016-03-24

„Każdy z nas, kapłanów, potrzebuje duchowego powrotu do Wieczernika, by potwierdzić wierność swemu powołaniu i odnowić przyrzeczenia złożone w dniu święceń” – powiedział w homilii sprawowanej dziś Mszy Krzyżma bp Jerzy Mazur. Biskup ełcki przewodniczył w Wielki Czwartek uroczystej Eucharystii w katedrze św. Wojciecha w Ełku, do której przybyło ponad 250 kapłanów, siostry zakonne, nadzwyczajni szafarze Eucharystii, ministranci i lektorzy.

Pasterz podkreślił, że tegoroczne wielkoczwartkowe spotkanie w Wieczerniku ma jeszcze dodatkowe znaczenie, bowiem przeżywamy Jubileusz Roku Miłosierdzia i Jubileusz 1050-lecia Chrztu Polski. „Dzięki namaszczeniu w chrzcie i bierzmowaniu mamy udział w posłannictwie Mesjasza. Tworzymy Kościół, który w dzisiejszy świat wnosi moc Ducha Bożego – Ducha Chrystusa. Dziękuję wam za gorliwość w słuchaniu spowiedzi. Dawajmy wiernym jeszcze więcej okazji do spowiedzi – bez pośpiechu i poza Mszą św. Niech doświadczą miłosierdzia poprzez wasza posługę kapłaństwa” - powiedział bp Mazur.

Biskup zachęcił kapłanów do formacji indywidualnej i wspólnotowej. Przypomniał słowa papieża Franciszka: "Dobrego kapłana poznaje się po tym, jak namaszczony jest jego lud". "Pragnę zadać pytanie sobie i wam: jak namaszczony jest lud wierny, który został powierzony mojej pieczy duszpasterskiej?" - zapytał biskup.

Hierarcha zachęcał kapłanów do sprawowania pięknej liturgii w parafiach. - „Niech wasze kazania, homilie będą głoszone z namaszczeniem. Niech głoszona przez was Ewangelia przenika do życia codziennego wiernych, umacnia ich na drodze do świętości, daje im odpowiedzi na pytania, pomaga w trudnościach, oświeca im drogę do prawdziwego szczęścia. Ludzie wyczują, czy jest ono przemodlone czy tylko przedrukowane z Internetu” - zapewnił ełcki ordynariusz.

Na ręce bp. Jerzego Mazura i bp. Romualda Kamińskiego wszystkim kapłanom życzenia i kwiaty złożyli przedstawiciele duchowieństwa, sióstr zakonnych, władz samorządowych i wspólnot kościelnych. Spotkanie zakończyło się wspólną agapą.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook