Gdańska

11:10 / 19-10-2018

Gdańsk: jutro 25-lecie Human Life International w Polsce

W sobotę 20 października o godz. 11. w Sali Białej gdańskiego Ratusza odbędą się uroczyste obchody 25-lecia działalności w Polsce międzynarodowej organizacji Human Life International (HLI) – Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia.

21:18 / 13-10-2018

Gdańsk: inauguracja roku w Kolegium Teologicznym

Liturgią Mszy św. rozpoczęła się w sobotę inauguracja roku akademickiego Gdańskiego Archidiecezjalnego Kolegium Teologicznego. Eucharystii sprawowanej w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gdyni przewodniczył abp Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański.

10:17 / 04-10-2018

Film Krzysztofa Żurowskiego wyróżniony na festiwalu NNW

Film „Ada Krysia Willenberg. Skok do życia” otrzymał wyróżnienie na X Festiwalu Filmowym Niepokorni Niezłomni Wyklęci w Gdyni – za piękny i czysty portret bohaterki i jej poruszające świadectwo o Zagładzie, przekazywane izraelskiej młodzieży i polskiemu widzowi.

11:29 / 02-10-2018

Gdynia: uroczystości pogrzebowe adm. Józefa Unruga

W Gdyni-Oksywiu odbywa się drugi dzień uroczystości powtórnego pochówku bohaterskiego obrońcy polskiego wybrzeża we wrześniu 1939 r. adm. Józefa Unruga i jego małżonki Zofii. – Jego patriotyzm przejawiał się w rzetelnym, codziennym wykonywaniu obowiązków z pełnym poświęceniem. Za wielki wkład wniesiony w rozwój polskiej Marynarki Wojennej zasłużył na uznanie i wdzięczność – powiedział biskup polowy Józef Guzdek podczas Mszy św. w kościele garnizonowym na Oksywiu.

14:48 / 01-10-2018

Gdańsk: II Kongres Świętego Ojca Pio

II Kongres Świętego Ojca Pio odbył się w dniach 28-29 września w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Kongres związany jest z obchodzonym na całym świecie jubileuszem 100-lecia od stygmatyzacji świętego oraz 50-lecia Jego przejścia do domu Ojca. Krakowska Prowincja Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów stała się głównym organizatorem krajowych wydarzeń skierowanych zarówno do czcicieli świętego stygmatyka, jak i do ludzi pragnących poznać jego sylwetkę.

19:00 / 22-09-2018

Gdańsk: konsekracja kościoła pw. św. Ojca Pio

W młodej dzielnicy Gdańska, na Ujeścisku, odbyła się dziś uroczystość konsekracji nowego kościoła pw. św. Ojca Pio. Eucharystii przewodniczył, słowo Boże wygłosił i obrzędów poświęcenia dokonał abp Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański. Wraz z nim Mszę św. koncelebrował biskup pomocniczy archidiecezji gdańskiej Wiesław Szlachetka, ojciec Zdzisław Klafka – rektor Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu oraz licznie przybyli kapłani. W uroczystościach uczestniczyli także przedstawiciele władz państwowych i samorządowych oraz licznie przybyli parafianie. Transmisję z uroczystości przeprowadziły Radio Maryja i TV Trwam.

21:18 / 03-09-2018

Abp Głódź do uczniów: towarzyszy wam cały zastęp życzliwych osób

Pamiętajcie, że nie jesteście sami, towarzyszy wam cały zastęp życzliwych osób – rodzice, nauczyciele, wychowawcy, katecheci, duszpasterze – mówił abp Sławoj Leszek Głódź w poniedziałek podczas Mszy św. poprzedzającej wojewódzką inaugurację nowego roku szkolnego, która odbyła się w Wejherowie.

18:06 / 02-09-2018

Abp Głódź w Swarzewie: pielgrzymujemy, by przeciwdziałać atakującemu nas pogaństwu

Metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź przewodniczył dziś w sanktuarium Matki Boskiej Królowej Polskiego Morza w Swarzewie k. Pucka uroczystej sumie, z okazji odpustu Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Na Eucharystię przybyło kilka tysięcy wiernych w kilkudziesięciu pieszych pielgrzymkach z wielu zakątków archidiecezji. Najliczniejszą grupą przybyłą na dwudniowe uroczystości była ponad tysiącosobowa piesza pielgrzymka z Gdyni. W homilii abp Głódź powiedział, że pielgrzymowanie jest jasną odpowiedzią na współczesne trendy pogańskie i celebryckie, podważające autorytety i negujące Boga: “My jednak pielgrzymujemy do tego sanktuarium, aby przeciwdziałać temu całemu pogaństwu, które nas atakuje”.

12:20 / 01-09-2018

Abp Głódź: Solidarność ważnym ogniwem drogi ku niepodległej (dokumentacja)

“Waszą obecnością w świątyni Pańskiej, duchową potrzebę umocnienia tego świątecznego dnia Eucharystią i pospólnym wyznaniem katolickiej wiary dajecie świadectwo, proste i naturalne, że jesteście dziećmi polskiego narodu. A tego narodu – jak to wyraził św. Jan Paweł II – nie da się zrozumieć „bez Chrystusa.” – mówił metropolita gdański abp Leszek Sławoj Głódź podczas Mszy św. z okazji 38. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych.

12:17 / 01-09-2018

Abp Głódź modlił się na Westerplatte za uczestników II wojny światowej (dokumentacja)

“Pamiętamy i pamiętać będziemy, tu, w Gdańsku o żołnierzach z Westerplatte, o obrońcach Poczty Polskiej, o Piaśnicy pod Wejherowem, miejsc zagłady tysięcy Polaków, o obozie koncentracyjnym w Stuthoffie, także o ofiarach narzuconego Polsce komunistycznego systemu: żołnierzach Niepodległej – pośród nich Ince i Zagończyku – mordowanych w więzieniu przy Kurkowej, o poległych w grudniu 1970 w Gdańsku i Gdyni” mówił na Westerplatte w 79. rocznicę wybuchu II wojny światowej abp Leszek Sławoj Głódź, metropolita Gdański.

1 2 3 88
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.