Gdańska

16:55 / 22-04-2018

10 lat abp. Sławoja Leszka Głódzia w Gdańsku

W Gdańsku uroczyście obchodzono 10. rocznicę ingresu abp. Sławoja Leszka Głódzia do oliwskiej archikatedry pw. Trójcy Świętej. Mszy św. koncelebrowanej przez kilkudziesięciu kapłanów przewodniczył bp Wiesław Mering. List gratulacyjny przesłał metropolicie gdańskiemu prezydent Andrzej Duda.

22:46 / 01-04-2018

Abp Głódź: Prawda o Zmartwychwstałym Chrystusie jest przedmiotem naszej wiary (dokumentacja)

Oto pełen tekst homilii Księdza Arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia, Metropolity Gdańskiego, wygłoszonej w Niedzielę Zmartwychwstania, 1 kwietnia 2018, w Archikatedrze Oliwskiej

11:26 / 01-04-2018

Abp Głódź: Prawda o Zmartwychwstałym Chrystusie jest przedmiotem naszej wiary

Treść: Prawda o Zmartwychwstałym Chrystusie jest przedmiotem naszej wiary. W szczególny sposób głosi ją Kościół w czasie Świąt Wielkanocnych – mówił abp Sławoj Leszek Głódź podczas Mszy św. rezurekcyjnej w archikatedrze pw. Trójcy Świętej w Gdańsku Oliwie.

16:31 / 31-03-2018

Sopot: śniadanie wielkanocne dla ubogich

W sobotni poranek w Zespole Szkół Handlowych w Sopocie do wspólnego, świątecznie zastawionego stołu zasiadło niemalże 300 osób bezdomnych, potrzebujących lub samotnych. Posiłek przygotowany został przez przeszło 40 wolontariuszy gdańskiej Caritas, którzy pracowali bezinteresownie wraz z dyrektorem placówki ks. kanonikiem Januszem Steciem. Pokarmy pobłogosławił abp Głódź.

17:33 / 29-03-2018

Abp Głódź: zobaczmy na nowo oczyma wiary, do czego zostaliśmy powołani

Oczyma wiary zobaczmy na nowo, kim jesteśmy i do czego zostaliśmy powołani – powiedział abp Sławoj Leszek Głódź, który przewodniczył Mszy Krzyżma Świętego 29 marca w archikatedrze oliwskiej. Mszę św. koncelebrowali wraz z nim biskupi pomocniczy Wiesław Szlachetka i Zbigniew Zieliński.

10:59 / 28-03-2018

Gdańsk: dziś rozpoczyna się Festiwal Actus Humanus Resurrectio

Najwybitniejsi na świecie przedstawiciele wykonawstwa historycznego i najciekawsi polscy artyści wystąpią na rozpoczynającym się dziś w Gdańsku Festiwalu Actus Humanus Resurrectio. W programie największego w naszym kraju festiwalu muzyki dawnej znalazło się dziesięć koncertów z arcydziełami muzyki od średniowiecza po późny barok. Festiwal będzie pięknym i głęboko poruszającym wprowadzeniem w czas zadumy Wielkiego Tygodnia i radości świąt Wielkiej Nocy – zapowiadają organizatorzy wydarzenia, które zakończy się 1 kwietnia.

13:05 / 27-03-2018

Gdańsk: jutro rozpoczyna się Festiwal Actus Humanus Resurrectio

Najwybitniejsi na świecie przedstawiciele wykonawstwa historycznego i najciekawsi polscy artyści wystąpią na rozpoczynającym się jutro w Gdańsku Festiwalu Actus Humanus Resurrectio. W programie największego w naszym kraju festiwalu muzyki dawnej znalazło się dziesięć koncertów z arcydziełami muzyki od średniowiecza po późny barok.
Festiwal będzie pięknym i głęboko poruszającym wprowadzeniem w czas zadumy Wielkiego Tygodnia i radości świąt Wielkiej Nocy – zapowiadają organizatorzy.

21:08 / 25-03-2018

Gdańsk: 33. ŚDM w archikatedrze oliwskiej

W Niedzielę Palmową w bazylice archikatedralnej Trójcy Świętej w Gdańsku-Oliwie arcybiskup Sławoj Leszek Głódź przewodniczył uroczystej Mszy św. z obrzędem błogosławieństwa palm. Specjalnie na tę okazję sprowadzono gałązki palmowe z włoskiej Werony i z Ziemi Świętej. Wraz z metropolitą gdańskim koncelebrowali też biskupi pomocniczy Wiesław Szlachetka i Zbigniew Zieliński.

10:18 / 20-03-2018

W hołdzie obywatelom, którzy ratowali żydowskich braci

14 marca br. Senat RP poparł prezydencki projekt ustawy o ustanowieniu Narodowego Dnia Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. Po podpisaniu ustawy przez Prezydenta, nowe święto państwowe stanie się faktem. Wydarzenie to zasługuje na szczególną uwagę – pisze sen. Antoni Szymański w komentarzu przesłanym KAI.

20:01 / 10-03-2018

Odkryć powołanie, zawalczyć o swoje życie – pielgrzymka maturzystów arch. gdańskiej na Jasną Górę

– By nie wierzyć kolorowym ofertom współczesnego świata, ale zawalczyć o swoje życie zachęcał maturzystów arch. gdańskiej bp Zbigniew Zieliński. Młodzi spotkali się też z przedstawicielami różnych stanów, którzy opowiadali o swoim odkrywaniu powołania: do małżeństwa, życia konsekrowanego czy kapłaństwa.

1 2 3 83
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.