Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegóły na stronie www.kai.plX

Gdańska

18:44 / 21-09-2017

Gdańsk: Jubileusz 25-lecia Radia Plus

W Gdańsku świętowano dziś jubileusz 25-lecia Radia Plus. Uroczystej Mszy św. przewodniczył arcybiskup Sławoj Leszek Głódź. Do archikatedry oliwskiej, która nazywana jest też „Wawelem północy”, przybyli przedstawiciele Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz władze samorządowe. Byli też obecni przedstawiciele Grupy Eurozet oraz pracownicy Radia Plus z rodzinami, a także reprezentanci pomorskich mediów. Liturgia transmitowana była na żywo przez Radio Plus.

13:15 / 21-09-2017

„Różaniec do Granic” nawet w powietrzu?

7 października (święto Matki Bożej Różańcowej), podczas wydarzenia Różaniec Do Granic, cała Polska wzdłuż granic zostanie otoczona modlitwą różańcową. Do projektu dołączyły też porty lotnicze: Lotnisko Chopina w Warszawie, Port Lotniczy Poznań-Ławica oraz Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach.

15:10 / 18-09-2017

Dziecięcy „Różaniec do granic”

7 października br. (święto Matki Bożej Różańcowej), podczas wydarzenia Różaniec Do Granic, cała Polska wzdłuż granic zostanie otoczona modlitwą różańcową. Archidiecezja Gdańska zorganizuje też Różaniec Do Granic dla dzieci. Najmłodsi z różańcami w dłoniach staną do modlitwy wzdłuż granicy na Westerplatte.

22:03 / 17-09-2017

Gdańsk: 100-lecie Zgromadzenia Sióstr Benedyktynek Misjonarek

W kościele parafialnym pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku-Brzeźnie, w niedzielę 17 września abp Sławoj Leszek Głódź przewodniczył Mszy św. z okazji 100-lecia Zgromadzenia Sióstr Benedyktynek Misjonarek. W Eucharystii uczestniczyły licznie przybyłe siostry wraz z matką Marceliną Kuśmierz OSB, przełożoną generalną zgromadzenia, a także kapłani i wierni.

11:09 / 16-09-2017

Abp Głódź przewodniczył Mszy św. w Dniu Krajowej Administracji Skarbowej

W archikatedrze oliwskiej w Gdańsku arcybiskup Sławoj Leszek Głódź przewodniczył w piątek uroczystej Mszy św. z okazji Dnia Krajowej Administracji Skarbowej. Urząd ten potrzebuje funkcjonariuszy i pracowników na wskroś uczciwych i kompetentnych bo zadanie, które przed nimi stoi nie jest łatwe – mówił w homilii metropolita gdański.

19:33 / 10-09-2017

Abp Sławoj Leszek Głódź: szanujmy pracę rolnika!

W sanktuarium maryjnym w Trąbkach Wielkich odbyły się dziś dożynki archidiecezjalno-samorządowe. Uroczystej Mszy świętej dziękczynnej za plony przewodniczył arcybiskup Sławoj Leszek Głódź. Przed rozpoczęciem Eucharystii metropolita gdański pobłogosławił wieńce żniwne i rozstrzygnął konkurs na najpiękniejszy z nich. Podziękował przy tym rolnikom za pracę i włożony trud oraz pobłogosławił chleb przyniesiony przez starostów tegorocznych dożynek.

18:17 / 03-09-2017

Swarzewo: 80. rocznica koronacji figury MB Królowej Polskiego Morza

Metropolita gdański arcybiskup Sławoj Leszek Głódź przewodniczył dziś uroczystej sumie pontyfikalnej z okazji 80. rocznicy koronacji figury Matki Boskiej Królowej Polskiego Morza w Swarzewie k. Pucka. Na Eucharystię przybyło kilka tysięcy wiernych w kilkudziesięciu pieszych pielgrzymkach z wielu zakątków archidiecezji gdańskiej.

10:08 / 01-09-2017

Apel abp. Głódzia o narodową debatę nad nową konstytucją

Potrzeba w Polsce konstytucji dla obywateli, a nie dla elit – stwierdził podczas Mszy świętej 31 sierpnia w bazylice św. Brygidy w Gdańsku abp Sławoj Leszek Głódź. Podczas uroczystości związanych z 37. rocznicą podpisania porozumień sierpniowych metropolita gdański zaapelował o narodową debatę nad nową konstytucją.

21:28 / 20-08-2017

Jurata: kardynał, arcybiskup i prezydent na koncercie Alicji Węgorzewskiej

Koncertem Alicji Węgorzewskiej w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Juracie zakończył się wakacyjny sezon występów artystycznych w popularnym w Polsce nadmorskim kurorcie. W recitalu udział wzięli m.in. prezydent Andrzej Duda z małżonką, emerytowany metropolita wrocławski kard. Henryk Gulbinowicz i metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głodź.

13:27 / 15-08-2017

Abp Głódź: Wniebowzięcie Maryi lekcją o godności ludzkiego ciała

Tajemnica Wniebowzięcia mówi o nadprzyrodzonym przeznaczeniu i o godności każdego ludzkiego ciała, powołanego przez Boga – powiedział we wtorek abp Sławoj Leszek Głodź. Podczas odprawianej w trójmiejskiej Bazylice Mariackiej Mszy świętej w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny metropolita gdański odniósł się do kwestii ekshumacji ciał ofiar katastrofy smoleńskiej.

1 2 3 78
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.