Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegóły na stronie www.kai.plX

Gdańska

09:04 / 19-11-2017

Stolica Apostolska i Kościół w Polsce na Światowy Dzień Ubogich

Ojciec Święty Franciszek w liście apostolskim „Misericordia et misera” na zakończenie Roku Miłosierdzia ustanowił Światowy Dzień Ubogich, który będziemy obchodzić w całym Kościele każdego roku w 33. Niedzielę Zwykłą. W tym roku 19 listopada. W zamyśle Ojca Świętego ten dzień jest najbardziej właściwym przygotowaniem do przeżycia Uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata, który utożsamia się „z maluczkimi i ubogimi, a osądzi nas z uczynków miłosierdzia” (por. Mt 25, 31-34).

12:10 / 12-11-2017

Abp Głódź: papieskie wezwanie „brońcie krzyża” dalej aktualne (dokumentacja)

O tym, że wypowiedziane pod Giewontem przez Jana Pawła II wezwanie „brońcie krzyża” jest dalej aktualne, mówił metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź podczas Mszy w Święto Niepodległości. Liturgia odprawiona została w gdańskiej bazylice mariackiej.

17:30 / 11-11-2017

Abp Sławoj Leszek Głódź wręczył Pierścienie „Inki”

Podczas uroczystości z okazji 11 listopada w bazylice Mariackiej w Gdańsku abp Sławoj Leszek Głódź uhonorował Pierścieniem „Inki” dyrektor TVP Gdańsk – Joannę Strzemieczną-Rozen oraz dziennikarkę gdańskiego ośrodka telewizyjnego – Jolantę Roman-Stefanowską. Wyróżnienie zostało przyznane za zaangażowanie w przygotowanie filmu dokumentalnego o ks. Józefie Zator-Przytockim – duszpasterzu Armii Krajowej, kawalerze orderu Virtuti Militari, więźniu politycznym i wieloletnim proboszczu bazyliki Mariackiej.

13:21 / 11-11-2017

Abp Głódź: papieskie wezwanie „brońcie krzyża” dalej aktualne

O tym, że wypowiedziane pod Giewontem przez Jana Pawła II wezwanie „brońcie krzyża” jest dalej aktualne, mówił metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź podczas Mszy w Święto Niepodległości. Liturgia odprawiona została w gdańskiej bazylice mariackiej.

11:17 / 03-11-2017

Abp Głódź dla KAI: wszystkie niedziele winny być wolne od pracy

– Wśród dziesięciorga przykazań nie ma przykazań parzystych i nieparzystych, dlatego wszystkie niedziele winny być wolne – wyjaśnia abp. Sławoj Leszek Głódź w rozmowie z KAI. Metropolita gdański dodaje, że „niedziela przeznaczona jest dla Pana Boga i dla człowieka, a konkretnie dla rodziny”.

15:16 / 30-10-2017

Wolne od handlu powinny być wszystkie niedziele

Zdecydowane poparcie dla projektu ograniczenia handlu we wszystkie niedziele wyraził dziś w rozmowie z KAI abp Sławoj Leszek Głódź. Metropolita gdański przypomniał, że stanowisko takie już kilkakrotnie wyrażała Konferencja Episkopatu Polski. Tymczasem po poprawkach, jakie w projekcie Solidarności dokonała sejmowa komisja, ograniczenia miałyby dotyczyć tylko dwóch niedziel w miesiącu.

23:34 / 28-10-2017

Pogrzeb ks. infułata Stanisława Bogdanowicza

W Gdańsku pożegnano dziś śp. ks. infułata Stanisława Bogdanowicza, wieloletniego proboszcza bazyliki Mariackiej. Mszy świętej pogrzebowej przewodniczył w tej świątyni metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź. Ks. Stanisław Bogdanowicz zmarł 20 października w wieku 77 lat.

21:50 / 21-10-2017

Gdańsk: w sobotę pogrzeb infułata Stanisława Bogdanowicza

W bazylice Mariackiej i w kościołach archidiecezji gdańskiej trwają modlitwy w intencji zmarłego 20 października br. śp. księdza infułata Stanisława Bogdanowicza, wieloletniego proboszcza konkatedry pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w sobotę 28 października 2017 roku Mszą św. żałobną o godz. 11.00 sprawowaną w tejże bazylice pod przewodnictwem arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia, metropolity gdańskiego

21:13 / 12-10-2017

Gdańsk: Jubileusz 60-lecia Gdańskiego Seminarium Duchownego

W Gdańsku odbyły się dziś uroczystości jubileuszowe z okazji 60-lecia istnienia Gdańskiego Seminarium Duchownego połączone z inauguracją nowego roku akademickiego. Mszy św. w archikatedrze oliwskiej przewodniczył arcybiskup Sławoj Leszek Głódź.

09:55 / 11-10-2017

Szeroki front działań za życiem

W orbicie zainteresowania polskiej opinii publicznej ponownie pojawia się kwestia ochrony życia ludzkiego od poczęcia. Wydawałoby się, że większość argumentów została już wypowiedziana i najgorętsze emocje wybrzmiały. Wygląda jednak na to, że nadchodzi kolejna fala debaty, w której prawda będzie się mieszać z propagandą; dobre intencje i autentyczna troska o życie z bezwzględną manipulacją. Czy możemy się jakoś do tego przygotować?

1 2 3 80
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.