Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegóły na stronie www.kai.plX

Gdańska

11:37 / 22-05-2017

80. rocznica koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Łaskawej

W gdańskim kościele Świętych Piotra i Pawła 28 maja br. odbędą się obchody 80. rocznicy koronacji Obrazu Matki Bożej Łaskawej. Uroczystą Mszę św. odpustową, w liturgii ormiańskiej odprawi apb Rafael Minassian z Armenii, ordynariusz ormian-katolików w Europie Wschodniej.

21:22 / 20-05-2017

Abp Sławoj Leszek Głódź: dzień święceń jest jasny i pełen wielkich nadziei

Metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź udzielił dziś w archikatedrze oliwskiej w Gdańsku święceń prezbiteratu sześciu alumnom Gdańskiego Seminarium Duchownego. W uroczystości uczestniczyły rodziny, przyjaciele i bliscy przyjmujących święcenia, członkowie wspólnot parafialnych oraz społeczność Gdańskiego Seminarium Duchownego, które świętuje w tym roku 60-lecie istnienia. Eucharystię koncelebrowało 85 kapłanów.

11:58 / 18-05-2017

Pierwsze święcenia kapłańskie na kaszubskiej wsi

Pierwsze w historii kaszubskiej wsi święcenia kapłańskie odbędą się 20 maja w Bolszewie koło Wejherowa. O wyborze tego miejsca zdecydował fakt, że jeden z pijarskich diakonów pochodzi z tej właśnie miejscowości.

20:12 / 05-05-2017

Gdańsk: ostatnie pożegnanie Alojzego Szablewskiego

Na cmentarzu w Gdańsku-Oliwie spoczął w piątek 5 maja działacz PRL-owskiej opozycji Alojzy Szablewski. Uroczystościom pogrzebowym przewodniczył metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź.

10:46 / 16-04-2017

Abp Głódź: Zmartwychwstały jest niegasnącym światłem nadziei (dokumentcja)

– Zmartwychwstały jest niegasnącym światłem nadziei. Także w wymiarze spraw ojczystych, wspólnotowych. Jakże mocno bieg naszej historii rozświetlał blask Chrystusowego zmartwychwstania – podkreślił abp. Sławoj Głódź w homilii wygłoszonej w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego w Archikatedrze Oliwskiej w Gdańsku.

12:16 / 12-04-2017

Gdańsk: dzis początek Festiwalu Actus Humanus Resurrectio

Najwybitniejsi na świecie przedstawiciele wykonawstwa historycznego i polskie gwiazdy muzyki dawnej wystąpią na rozpoczynającym się jutro w Gdańsku Festiwalu Actus Humanus Resurrectio. W programie znalazło się dziesięć koncertów z arcydziełami muzyki od średniowiecza po późny barok.

12:00 / 12-04-2017

Zwyczaje wielkanocne na Kaszubach

Smaganie się gałązkami jałowca, czyli „dyngowanie” to jeden z pielęgnowanych do dziś kaszubskich zwyczajów wielkanocnych. Ze świątecznych przysmaków większą popularnością cieszą się baby wielkanocne, natomiast prawie zupełnie nie są znane w tym regionie świąteczne mazurki.

17:35 / 11-04-2017

Actus Humanus Resurrectio: od jutra w Gdańsku muzyczne arcydzieła

Najwybitniejsi na świecie przedstawiciele wykonawstwa historycznego i polskie gwiazdy muzyki dawnej wystąpią na rozpoczynającym się jutro w Gdańsku Festiwalu Actus Humanus Resurrectio. W programie znalazło się dziesięć koncertów z arcydziełami muzyki od średniowiecza po późny barok.

13:13 / 10-04-2017

Abp Głódź: spoiwem życia narodów jest szczególna pamięć o ludziach

Spoiwem życia narodów jest szczególna pamięć o ludziach, bohaterach, wydarzeniach. Prosimy tych, którzy zginęli, o wsparcie, by ten naród trwał i nie pogrążał się w chaosie agresji i nienawiści – powiedział abp Sławoj Leszek Głódź podczas Mszy św. odprawionej 10 kwietnia w gdańskiej bazylice mariackiej w intencji wszystkich ofiar katastrofy smoleńskiej.

22:22 / 09-04-2017

Gdańsk: spotkanie Młodych w archikatedrze Trójcy Świętej

W Niedzielę Palmową w bazylice archikatedralnej Trójcy Świętej w Gdańsku-Oliwie metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź przewodniczył uroczystej Mszy św. z obrzędem błogosławieństwa palm. Specjalnie na tę okazję sprowadzono gałązki palmowe z włoskiej Werony.

1 2 3 78
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.