Ruszyła internetowa wyszukiwarka osób pochowanych

als, Gdynia, 2011-10-25

Na stronie Zarządu Cmentarzy Komunalnych w Gdyni ruszyła specjalna wyszukiwarka osób pochowanych. Jak mówią władze miasta - dzięki programowi nie będzie już problemów ze znalezieniem grobu bliskiej osoby na wciąż rozrastających się nekropoliach. Wyszukiwarka działa na stronie www.zck.pl.

- Ta specjalna aplikacja pomoże mieszkańcom Gdyni, i nie tylko, w poruszaniu się po cmentarzach komunalnych - mówi Marek Stępa, wiceprezydent miasta. Jak podkreśla, korzystanie z tej aplikacji jest bardzo łatwe. - Wystarczy wejść na stronę www.zck.pl i kliknąć u góry w napis "grobonet", a następnie wpisać imię i nazwisko szukanej osoby - wyjaśnia Stępa. Wyszukiwarka podaje daty urodzenia i śmierci oraz mapę cmentarza ze strzałką pokazującą dokładnie lokalizację grobu oraz opis: sektor, rząd oraz numer.

Baza danych zbierana była latami. - Dodatkowo trzeba było zrobić szczegółowe mapy wszystkich cmentarzy oraz po dwa zdjęcia każdego grobu - wyjaśnia Jan Kostrzyński, dyrektor Zarządu Cmentarzy Komunalnych w Gdyni.

W mieście znajdują się ponad 54 tysiące grobów, a pochowanych jest w nich blisko 100 tysięcy osób. W Gdyni znajdują się trzy cmentarze: cmentarz komunalny na Witominie, drugi przy ulicy Spokojnej oraz trzeci na terenie sąsiedniej gminy Kosakowo. Prace nad projektem trwały od 1996 roku.

Komentarze (3)

bogdan glaeser

5 lat, 2 miesiące temu

POSZUKUJE ROMANA HUBKO

Odpowiedz

wójcik

4 lata, 11 miesięcy temu

szukam grobu ojca wójcik edward cmentarz witomiński gdynia

Odpowiedz

wójcik

4 lata, 10 miesięcy temu

szukam grobu ojca wójcik Edward urodzony 13/10/1928r zmarły 13/12/2009

Odpowiedz

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook