Gdańsk: od poniedziałku Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan

jrst, Gdańsk, 2016-01-14

Modlitwą o Pokój w poniedziałek 18 stycznia br. rozpoczną się obchody Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan w archidiecezji gdańskiej. W tym czasie, podobnie, jak na całym świecie, organizowane będą konferencje i nabożeństwa, podczas których rozważane będzie hasło przewodnie Tygodnia „Wezwani, by ogłaszać wielkie dzieła Pana”. Obchody tygodnia ekumenicznego zakończą się 25 stycznia.

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan poprzedzi obchodzony w niedzielę 17 stycznia w Kościele katolickim w Polsce Tydzień Judaizmu. Od lat w tym właśnie dniu przedstawiciele różnych wyznań i religii spotykają się w Centrum Ekumenicznym Świętej Brygidy w Gdańsku. Podczas spotkania w klasztorze angażujących się w inicjatywy na rzecz dialogu i pojednania sióstr brygidek odbędzie się koncert pieśni w wykonaniu zespołu złożonego z zakonnic.

Podczas całego Tygodnia Modlitw wierni różnych Kościołów i wspólnot chrześcijańskich spotkają się w kościele rzymskokatolickim św. Jadwigi w Gdyni oraz w kościele ewangelicko-metodystycznym w Gdańsku. W kolejnych dniach będą to również gdański kościół polskokatolicki i sopocki – ewangelicko-augsburski.

Wydarzeniem odbywającym się bezpośrednio po Tygodniu Ekumenicznym będzie obchodzony w Polsce 26 stycznia br. Dzień Islamu. Jego hasłem będzie myśl: „Chrześcijanie i Muzułmanie razem wobec przemocy popełnianej w imię religii”.

Komentarze (1)

Łobserwatur

1 rok temu

Chrześcijanie Wschodu i Zachodu łączcie się.

Odpowiedz

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook