Gdańsk: noworoczne spotkanie samorządowców z abp. Głódziem

jrst, Gdańsk, 2016-01-15

Prezydenci miast, burmistrzowie, wójtowie, starostowie i sołtysi, a także urzędujący od miesiąca wojewoda pomorski pojawili się w Auli Jana II w Gdańsku Oliwie na dorocznym spotkaniu opłatkowo-noworocznym z Metropolitą Gdańskim. "Przed nami rok wielkich wydarzeń, 1050-lecie Chrztu Polski, trwający Rok Miłosierdzia i Światowe Dni Młodzieży" - mówił podczas spotkania abp Sławoj Leszek Głódź.

Dodał, że organizacja ŚDM wymaga wielkiego wysiłku nie tylko od Kościoła, ale i władz rządowych i samorządów z całej Polski. Metropolita gdański poinformował, że wkrótce odbędzie się spotkanie przedstawicieli Episkopatu i rządu w tej sprawie. Podobne rozmowy odbędą się również w Gdańsku, gdzie na tydzień przez krakowskim spotkaniem papieża Franciszka z młodzieżą spodziewani są młodzi ludzie z całego świata.

Nowy wojewoda pomorski Dariusz Drelich przekazał zebranym pozdrowienia od premier Beaty Szydło i całego rządu. W imieniu samorządu województwa pomorskiego pokoju i spokoju życzyła Hanna Zych-Cisoń- członek Zarządu Województwa Pomorskiego.

To spotkanie jest dla nas bardzo ważne - powiedział KAI przewodniczący Rady Miasta Wejherowa Bogdan Tokłowicz. - Pracujemy z duchownymi dla tego samego społeczeństwa. Księża dbają o życie duchowe, a my samorządowcy o życie codzienne - dodał.

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz życzył abp. Głódziowi zdrowia i pogratulował przypadających w tym roku ważnych rocznic w posłudze kapłańskiej metropolity gdańskiego. Abp Głódź poinformował, że 21 stycznia - w 25. rocznicę nominacji biskupiej - będzie się modlił przy grobie Św. Jana Pawła II w Rzymie, a miesiąc później - 20 lutego - rocznicę sakry biskupiej obchodzić będzie na Jasnej Górze.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook