Sopot: zakończenie obchodów Tygodnia Ekumenicznego

jrst, Sopot, 2016-01-26

„Złościmy się niekiedy na opinie ze strony mniej lub bardziej krytycznych obserwatorów, gdy zawiedzeni coś nam wyrzucają. Tymczasem ważniejsza jest odpowiedź na pytanie: czy jesteśmy, jako wierzący w Chrystusa, Jego autentycznym świadectwem w świecie współczesnym? Czy żyjemy tym, co głosimy?” - powiedział dziś w kościele ewangelicko-augsburskim bp Zbigniew Zieliński, biskup pomocniczy archidiecezji gdańskiej. W sopockiej świątyni luteran zakończono gdańskie obchody Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.

Kaznodzieja odnosząc się do hasła tegorocznego Tygodnia - „Wezwani, by ogłaszać wielkie dzieła Pana”, zachęcił do starań o jedność i budowanie życia na fundamencie chrześcijańskiej jedności.

Gospodarz spotkania - bp Marcin Hintz, biskup Kościoła ewangelicko-augsburskiego dziękował wiernym różnych Kościołów za cały tydzień ekumenicznych modlitw o jedność.

Tydzień Modlitw o Jedność rozpoczął się w poniedziałek 18 stycznia. Poprzedziła go modlitwa o pokój w Dniu Judaizmu. We wtorek polski Kościół obchodzić będzie natomiast Dzień Islamu.

Podczas cyklu modlitw ekumenicznych nabożeństwa odbyły się w kościele katolickim, prawosławnym, protestanckim, polskokatolickim i ewangelicko-metodystycznym.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook